Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Macskajancsi wrote:http://www.hwsw.hu/hirek/32870/microsoft_openoffice_open_xml_translator.html
Most már nem rinyálhat senki az odt formátum miatt. 😛
Naja, de a sok begyepesedett agyú microsoft user ezt mikor fogja végre használni?
Szerencsére egy-két helyen rájöttek (cégek) de különben…
Egyszerüen?
Sehogy 😛
Ha domain-ba lépteted és domain controllert készítesz a samba szerverböl, akkor viszonylag könnyedén, DE csak NT rendszerek alatt.
A win98-ak nem támogatják igazán a Domain-t. Hekkelni lehet, de hosszútávon nem érdemes, ha nem akarsz vele szívni…Esetleg csinálhatsz egy php oldalt, ami sudo -val a smbpasswd -a $username parancsot hívogatja.
Az oldalon mondjuk 3 beviteli mezövel,
usernév, jelszó1, jelszó2.
Ezt javascript-el vagy php-vel vagy ami jólesik, a helyességét chekkolod, majd ha oké, akkor megváltoztatod a jelszót azaz lefuttatod a linuxos parancsot a phpval.Vagy adsz a usereknek egy putty-ot, megtanítod öket a használatára. Beállítod a linuxot, hogy elrontani nagyon ne tudjanak semmit és kész…
(Szerintem az elsö, a php-s járhatóbb.)
Sajnos ilyet már tapasztaltam én is. Nem pont ezzel a formátummal, de elöfordult velem is, ha pl direktbe és egyböl mondjuk doc-ként mentem el a szöveget, akkor „összeomlik” az OOO és bezárja magát.
Ha mondjuk elöször odt-be mentem, majd a mentés másként-el doc-ba akkor gond nélkül, szépen megcsinálja.Próbáld ki te is így…
Egyébként még megpróbálhatod valami másfajta formátumra, ha már a hordozhatóságra törekszel.Ahm.
Akkor próbálja ki ö egy másik gépen vagy másik cd meghajtóval.
Szerintem ha nálad minden ok, ott valami olvasási hiba lesz.
Vagy nagyon karcos a cd vagy ilyesmi…uaz wrote:Meg van a bibi elindul a live csak amikor kiválasztom a kde-t vagy gnomot akkor erro17: hiba üzenetet kapja s nemtudja csatlakoztatni a merevlemezt mi lehet a gond?Válassz másik live-ot. 😛
Másik gépben rendben megy?
Nem lehet, hogy hibás a cd vagy az olvasó rendetlenkedik?De.
WinImage ( http://www.winimage.com/download.htm )
egész egyszerüen kezelhetö progi.
Felrakod a winre, majd kiválasztod a felírandó image-t és rákattintasz a megfelelö ikonra és formázással együtt felírja neked szépen az imag-t.
Ha gáz van, természetesen szól meg minden.Szerintem jó. Asszem 30 napos vagy miffene…
Ha komolyabb kell, akkor winiso, de az már nem ilyen célra van igazán…Sok sikert!
ui:
egyébként miért kell? A cd meghajtó nem bootol be?
Vagy nincs is CD a gépben? Vagy egyéb?
Mert ha a cd meghajtó nem hajlandó bebootolni, akkor cseréld ki (hacsak nem valami vadiúj cucc), mert hiába a régi gép, sokszor elég egy új cd meghajtó bele és kész. Megy minden, mint a karikacsapás…Jól néz ki. Jónéhány moder kori „csodagép”-hez képest sokkal jobban. 🙂
Egy gépre kötöttetek rá két monitort/egeret/billentyüzetet vagy csak nem látszik a másik gép?Mindenesetre tetszik. Jó cucc lehet(ett).
2007-01-30-18:59 Hozzászólás: Serveren X futtatása, mintha távoli asztal lenne – max. 640-480 #2088176Keksz wrote:Azaz akkor nem kell „startx” sem? 🙂
Vagy mi? Nem igazan ertem…Putty, ssh-x11 forward
vagy
ssh -X
esetén sem kell a startx.
Csakhát nem tudom hogyan lehet eltenni háttérbe az ablakot, úgy, hogy fusson, te csak idönként ránézel.A többi megoldáshoz gondolom el kell már indítani az X-et a szerveren (startx) aztán majd annak a képét nézed meg. Mint rdesktop (mstsc – távoli asztal) vagy vnc windows esetén.
medveapu wrote:jelenleg próbálom megtalálni a „kedvenc” terjeszést.nem döntöttem el, mit is szeretnék használni. de ez elég időigényes, csak lassan fog menni. ráadásul még inkább a lúzer/júzer kategóriába tartozok…
túl vagyok: suse10.0, k/x/ubuntu 6.10, uhu1.2 2.0 1.2live 2.2live 2.4live, puppy, dsl 3.2 (ez tetszett…), bp 4.1 (a régi gépen), slack killbill.
a debiant és a fedora-t valahogy nem sikerült elinditani…inkább gnome, mind kde…
ha lesz kérdésem, úgyis jelentezek.
köszi,
cappaCsak annyi hozzáfüzni valóm, hogy a slackik eme live-os változatai nagyon le vannak csupaszítva. Meg asszem direkt csak xfce-vel mennek, hogy kevés hely kelljen nekik.
Egyébként jó hozzáállás, hogy kipróbálod amit tudsz aztán döntesz.
Kitartást és remélem sikerül a véégn kiválasztani eggyet!Ha van türelmed, akkor az összes hardwert teszteld le egyesével, illetve ami olyan, azt másik gépben.
Nagy valószínüséggel hardware hibád lesz… bár nem akarlak elöre elkeseríteni.
A memtest elérhetö akár külön letöltve a google-ból, akár különbözö disztrók (asszem uhu, ubuntu stb) telepítési menüjéböl. (Mielött bebootolna, a választómenüben /grub,lilo/ lehet kiválasztani)
a vinyót a „bart’s disk tool” nevü eszközzel tökéletesen le lehet tesztelni.
Ehhez egy valamilyen dos kell (freedos,msdos), és hogy elindítsd a progit.
(Csak read kb 10 perc, rw mód kb 30 perc ha nem több…)CPU teszt: kiveszed, másik gépbe átrakod.
Vagy letöltesz valami cpu-s tesztelö progit (itt is írták már a fórumba, asszem egy magyar srác is készítette) és jó sokáig hagyod futni. Legalább 30 perc.
Ezt Linux alatt.
Így kiderül, hogy mi a helyzet. Ha túlmelegedik, akkor könnyü megítélned arról, hogy rádobsz egy tojást a hütöbordára és ha rántottát látsz belölle viszont, akkor gáz van. 😀
(Persze viccelek, nehogy megcsináld! :D)
Vagy windows alatt… jah ez kifagy. Akkor tárgytalan.Az alaplapot nem igazán tudod letesztelni, de pl ha másik gépbe jól megy a vinyó, és ebben meg nem, akkor az alaplappal van a baj.
Sok sikert!
-
SzerzőBejegyzés