lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,821-1,830 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Összeomlik az Openoffice.org #2090145
    lada2105
    Felhasználó
      Macskajancsi wrote:
      http://www.hwsw.hu/hirek/32870/microsoft_openoffice_open_xml_translator.html

      Most már nem rinyálhat senki az odt formátum miatt.  😛

      Naja, de a sok begyepesedett agyú microsoft user ezt mikor fogja végre használni?

      Szerencsére egy-két helyen rájöttek (cégek) de különben…

      Hozzászólás: Samba kérdések! #2090176
      lada2105
      Felhasználó

        Egyszerüen?
        Sehogy 😛
        Ha domain-ba lépteted és domain controllert készítesz a samba szerverböl, akkor viszonylag könnyedén, DE csak NT rendszerek alatt.
        A win98-ak nem támogatják igazán a Domain-t. Hekkelni lehet, de hosszútávon nem érdemes, ha nem akarsz vele szívni…

        Esetleg csinálhatsz egy php oldalt, ami sudo -val a smbpasswd -a $username parancsot hívogatja.
        Az oldalon mondjuk 3 beviteli mezövel,
        usernév, jelszó1, jelszó2.
        Ezt javascript-el vagy php-vel vagy ami jólesik, a helyességét chekkolod, majd ha oké, akkor megváltoztatod a jelszót azaz lefuttatod a linuxos parancsot a phpval.

        Vagy adsz a usereknek egy putty-ot, megtanítod öket a használatára. Beállítod a linuxot, hogy elrontani nagyon ne tudjanak semmit és kész…

        (Szerintem az elsö, a php-s járhatóbb.)

        Hozzászólás: Összeomlik az Openoffice.org #2090143
        lada2105
        Felhasználó

          Sajnos ilyet már tapasztaltam én is. Nem pont ezzel a formátummal, de elöfordult velem is, ha pl direktbe és egyböl mondjuk doc-ként mentem el a szöveget, akkor „összeomlik” az OOO és bezárja magát.
          Ha mondjuk elöször odt-be mentem, majd a mentés másként-el doc-ba akkor gond nélkül, szépen megcsinálja.

          Próbáld ki te is így…
          Egyébként még megpróbálhatod valami másfajta formátumra, ha már a hordozhatóságra törekszel.

          Hozzászólás: rawrite.exe #2090018
          lada2105
          Felhasználó

            Ahm.
            Akkor próbálja ki ö egy másik gépen vagy másik cd meghajtóval.
            Szerintem ha nálad minden ok, ott valami olvasási hiba lesz.
            Vagy nagyon karcos a cd vagy ilyesmi…

            Hozzászólás: rawrite.exe #2090016
            lada2105
            Felhasználó
              uaz wrote:
              Meg van a bibi elindul a live csak amikor kiválasztom a kde-t vagy gnomot akkor erro17: hiba üzenetet kapja s nemtudja csatlakoztatni a merevlemezt mi lehet a gond?

              Válassz másik live-ot. 😛
              Másik gépben rendben megy?
              Nem lehet, hogy hibás a cd vagy az olvasó rendetlenkedik?

              Hozzászólás: rawrite.exe #2090014
              lada2105
              Felhasználó

                De.
                WinImage ( http://www.winimage.com/download.htm )
                egész egyszerüen kezelhetö progi.
                Felrakod a winre, majd kiválasztod a felírandó image-t és rákattintasz a megfelelö ikonra és formázással együtt felírja neked szépen az imag-t.
                Ha gáz van, természetesen szól meg minden.

                Szerintem jó. Asszem 30 napos vagy miffene…
                Ha komolyabb kell, akkor winiso, de az már nem ilyen célra van igazán…

                Sok sikert!

                ui:
                egyébként miért kell? A cd meghajtó nem bootol be?
                Vagy nincs is CD a gépben? Vagy egyéb?
                Mert ha a cd meghajtó nem hajlandó bebootolni, akkor cseréld ki (hacsak nem valami vadiúj cucc), mert hiába a régi gép, sokszor elég egy új cd meghajtó bele és kész. Megy minden, mint a karikacsapás…

                Hozzászólás: blackPanther Install #2021373
                lada2105
                Felhasználó

                  Jól néz ki. Jónéhány moder kori „csodagép”-hez képest sokkal jobban. 🙂
                  Egy gépre kötöttetek rá két monitort/egeret/billentyüzetet vagy csak nem látszik a másik gép?

                  Mindenesetre tetszik. Jó cucc lehet(ett).

                  lada2105
                  Felhasználó
                    Keksz wrote:
                    Azaz akkor nem kell „startx” sem? 🙂
                    Vagy mi? Nem igazan ertem…

                    Putty, ssh-x11 forward
                    vagy
                    ssh -X
                    esetén sem kell a startx.
                    Csakhát nem tudom hogyan lehet eltenni háttérbe az ablakot, úgy, hogy fusson, te csak idönként ránézel.

                    A többi megoldáshoz gondolom el kell már indítani az X-et a szerveren (startx) aztán majd annak a képét nézed meg. Mint rdesktop (mstsc – távoli asztal) vagy vnc windows esetén.

                    Hozzászólás: blackPanther Install #2021364
                    lada2105
                    Felhasználó
                      medveapu wrote:
                      jelenleg próbálom megtalálni a „kedvenc” terjeszést.

                      nem döntöttem el, mit is szeretnék használni. de ez elég időigényes, csak lassan fog menni. ráadásul még inkább a lúzer/júzer kategóriába tartozok…

                      túl vagyok: suse10.0, k/x/ubuntu 6.10, uhu1.2 2.0 1.2live 2.2live 2.4live, puppy, dsl 3.2 (ez tetszett…), bp 4.1 (a régi gépen), slack killbill.
                      a debiant és a fedora-t valahogy nem sikerült elinditani…

                      inkább gnome, mind kde…

                      ha lesz kérdésem, úgyis jelentezek.

                      köszi,
                      cappa

                      Csak annyi hozzáfüzni valóm, hogy a slackik eme live-os változatai nagyon le vannak csupaszítva. Meg asszem direkt csak xfce-vel mennek, hogy kevés hely kelljen nekik.

                      Egyébként jó hozzáállás, hogy kipróbálod amit tudsz aztán döntesz.
                      Kitartást és remélem sikerül a véégn kiválasztani eggyet!

                      Hozzászólás: Fagyos dolgok #2089311
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Ha van türelmed, akkor az összes hardwert teszteld le egyesével, illetve ami olyan, azt másik gépben.

                        Nagy valószínüséggel hardware hibád lesz… bár nem akarlak elöre elkeseríteni.

                        A memtest elérhetö akár külön letöltve a google-ból, akár különbözö disztrók (asszem uhu, ubuntu stb) telepítési menüjéböl. (Mielött bebootolna, a választómenüben /grub,lilo/ lehet kiválasztani)

                        a vinyót a „bart’s disk tool” nevü eszközzel tökéletesen le lehet tesztelni.
                        Ehhez egy valamilyen dos kell (freedos,msdos), és hogy elindítsd a progit.
                        (Csak read kb 10 perc, rw mód kb 30 perc ha nem több…)

                        CPU teszt: kiveszed, másik gépbe átrakod.
                        Vagy letöltesz valami cpu-s tesztelö progit (itt is írták már a fórumba, asszem egy magyar srác is készítette) és jó sokáig hagyod futni. Legalább 30 perc.
                        Ezt Linux alatt.
                        Így kiderül, hogy mi a helyzet. Ha túlmelegedik, akkor könnyü megítélned arról, hogy rádobsz egy tojást a hütöbordára és ha rántottát látsz belölle viszont, akkor gáz van. 😀
                        (Persze viccelek, nehogy megcsináld! :D)
                        Vagy windows alatt… jah ez kifagy. Akkor tárgytalan.

                        Az alaplapot nem igazán tudod letesztelni, de pl ha másik gépbe jól megy a vinyó, és ebben meg nem, akkor az alaplappal van a baj.

                        Sok sikert!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,821-1,830 / 2,340