Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bacsi2 wrote:Amúgy +1 a kártyaolvasónak. Olcsók nagyon, _sokkal_ gyorsabbak, mint ha a fényképezőről másolnád, + nem megy tönkre a fényképezőn az a pici kis csatlakozó.
Naja és egyetlen eszközzel meg van oldva az össze fényképezö és minden memóriakártyával müködö dolog „felismerése” 🙂
bacsi2 wrote:Amúgy +1 a kártyaolvasónak. Olcsók nagyon, _sokkal_ gyorsabbak, mint ha a fényképezőről másolnád, + nem megy tönkre a fényképezőn az a pici kis csatlakozó.Naja és egyetlen eszközzel meg van oldva az össze fényképezö és minden memóriakártyával müködö dolog „felismerése” 🙂
Szerintem a KDE 3.x az alapértelemezett, mert ha telepítéskor megnézed, akkor a KDE4 csak néhány csomag felpakolásával lesz elérhetö.
Ha ezeket felrakod a szokásos bejelentkezés elött a SESSION menüben kiválasztható az új KDE is.
Természetesen utólag is bármi modosítható.Egyébként is 1 pattintásra megváltoztathatod az alap ablakozód. Söt, ha átpattintod, akkor megkérdezi, hogy innentöl az legyen-e az alap.
Kiváncsiságból felraktam én is ezt a pár KDE4 csomagot, de 5 perc múlva le is töröltem. Nagy dolgot ne várj töle. Vagy lehet nálam müködött rosszul, de én egy tálcán meg valami balfelsö-sarki menünk kívül mást nem láttam.
Szerintem a KDE 3.x az alapértelemezett, mert ha telepítéskor megnézed, akkor a KDE4 csak néhány csomag felpakolásával lesz elérhetö.
Ha ezeket felrakod a szokásos bejelentkezés elött a SESSION menüben kiválasztható az új KDE is.
Természetesen utólag is bármi modosítható.Egyébként is 1 pattintásra megváltoztathatod az alap ablakozód. Söt, ha átpattintod, akkor megkérdezi, hogy innentöl az legyen-e az alap.
Kiváncsiságból felraktam én is ezt a pár KDE4 csomagot, de 5 perc múlva le is töröltem. Nagy dolgot ne várj töle. Vagy lehet nálam müködött rosszul, de én egy tálcán meg valami balfelsö-sarki menünk kívül mást nem láttam.
gendelider wrote:boycott wrote:Ha bebootolok Live-cd-ről (Kubuntu), nem engedi felülírni a HDD- lévő fájlokat (Konqueror-másolás).
Megoldás?A legegyszerűbb egy konzolon, rootként:
Ezzel egyetértek. A LIVE cd-knél a koznol mód a nyerö, ha a menteni meg rendszert hekkelni akarsz 🙂
A grafikus felület a legtöbb LIVE-nál úgy van kitalálva, hogy véletlenül se okozz a gépen lévö rendszereidnek problémát => csak ro-n csatolja fel userként a particiókat
hacsak ahogy te csináltad, elindítasz egy root jogú filemanagert
Bár mire belépsz X-be a LIVE-al… addigra megoldod a felét konzolról 🙂Egyébként a müködö rendszer esetén csak arra kell vigyázni, hogyha pl benn van a meghajtóban egy dvd, akkor amikor az eszközöket „másolja”, akkor szépen beolvassa azt is. Namármost, akkor így elég egy olyan eszközhöz elérni, aminek sose lesz EOF-je és kész az örök mentés 😀
Szóval egyszerübb LIVE cdröl, vagy ha az ember tudja mit csinál, akkor exclude-olni a /dev könyvtáratgendelider wrote:boycott wrote:Ha bebootolok Live-cd-ről (Kubuntu), nem engedi felülírni a HDD- lévő fájlokat (Konqueror-másolás).
Megoldás?A legegyszerűbb egy konzolon, rootként:
Ezzel egyetértek. A LIVE cd-knél a koznol mód a nyerö, ha a menteni meg rendszert hekkelni akarsz 🙂
A grafikus felület a legtöbb LIVE-nál úgy van kitalálva, hogy véletlenül se okozz a gépen lévö rendszereidnek problémát => csak ro-n csatolja fel userként a particiókat
hacsak ahogy te csináltad, elindítasz egy root jogú filemanagert
Bár mire belépsz X-be a LIVE-al… addigra megoldod a felét konzolról 🙂Egyébként a müködö rendszer esetén csak arra kell vigyázni, hogyha pl benn van a meghajtóban egy dvd, akkor amikor az eszközöket „másolja”, akkor szépen beolvassa azt is. Namármost, akkor így elég egy olyan eszközhöz elérni, aminek sose lesz EOF-je és kész az örök mentés 😀
Szóval egyszerübb LIVE cdröl, vagy ha az ember tudja mit csinál, akkor exclude-olni a /dev könyvtáratLehet alapban nem támogatja a program (gphoto) ezt a fényképezöt (és még sok másikat).
Javaslom a további szívások és egyszerü megoldás érdekében, szerezz be egy kártyaolvasót és egy életre megoldottad a fényképezös problémáid.Lehet alapban nem támogatja a program (gphoto) ezt a fényképezöt (és még sok másikat).
Javaslom a további szívások és egyszerü megoldás érdekében, szerezz be egy kártyaolvasót és egy életre megoldottad a fényképezös problémáid.Az új skype nem fog menni, elöre szólok. Vagy legalábbis hosszú idö, míg azt a nyavajás lib-et felrakod neki. Egszerübb leszedni a NEM beta-t az 1.3 akármennyit valahonnan.
Azt szintén mint a firefox, csak kicsomagolod és megy.Az amsn helyett ott a gaim. 🙂
De ha már nagyon amsn-elni akarsz, akkor rakd fel valamelyik mozilla/seamonkey csomagot és abban benne lesz a hiányzó tls cucc.A slapt-get-nek meg egy config fájlban lehet megadni, hogy melyik szerverröl és melyik verziójú slackihez húzza a csomagokat. Asszem slaptget.conf a etc-ben… (?)
A menüben meg azért nem jelennek meg a progik, mert:
1. ha forgattad, nag valószínüséggel nem készít alapból a megfeleö helyre (kde menü configja) bejegyzést
2. nincs benne alapban ezt megkreáló sor/bejegyzés/stb…
3. ha annyira hiányzik pár katt és be tudod rakni (kde betün jobbklikk -> menü editor -> stb…)
4. ha nem tetszik, hogy így müködik használj másik disztrót 😛Az új skype nem fog menni, elöre szólok. Vagy legalábbis hosszú idö, míg azt a nyavajás lib-et felrakod neki. Egszerübb leszedni a NEM beta-t az 1.3 akármennyit valahonnan.
Azt szintén mint a firefox, csak kicsomagolod és megy.Az amsn helyett ott a gaim. 🙂
De ha már nagyon amsn-elni akarsz, akkor rakd fel valamelyik mozilla/seamonkey csomagot és abban benne lesz a hiányzó tls cucc.A slapt-get-nek meg egy config fájlban lehet megadni, hogy melyik szerverröl és melyik verziójú slackihez húzza a csomagokat. Asszem slaptget.conf a etc-ben… (?)
A menüben meg azért nem jelennek meg a progik, mert:
1. ha forgattad, nag valószínüséggel nem készít alapból a megfeleö helyre (kde menü configja) bejegyzést
2. nincs benne alapban ezt megkreáló sor/bejegyzés/stb…
3. ha annyira hiányzik pár katt és be tudod rakni (kde betün jobbklikk -> menü editor -> stb…)
4. ha nem tetszik, hogy így müködik használj másik disztrót 😛 -
SzerzőBejegyzés