lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136472
    lada2105
    Felhasználó
      bacsi2 wrote:
      Amúgy +1 a kártyaolvasónak. Olcsók nagyon, _sokkal_ gyorsabbak, mint ha a fényképezőről másolnád, + nem megy tönkre a fényképezőn az a pici kis csatlakozó.

      Naja és egyetlen eszközzel meg van oldva az össze fényképezö és minden memóriakártyával müködö dolog „felismerése” 🙂

      Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136473
      lada2105
      Felhasználó
        bacsi2 wrote:
        Amúgy +1 a kártyaolvasónak. Olcsók nagyon, _sokkal_ gyorsabbak, mint ha a fényképezőről másolnád, + nem megy tönkre a fényképezőn az a pici kis csatlakozó.

        Naja és egyetlen eszközzel meg van oldva az össze fényképezö és minden memóriakártyával müködö dolog „felismerése” 🙂

        Hozzászólás: openSuSE 10.3 + KDE4 #2136548
        lada2105
        Felhasználó

          Szerintem a KDE 3.x az alapértelemezett, mert ha telepítéskor megnézed, akkor a KDE4 csak néhány csomag felpakolásával lesz elérhetö.
          Ha ezeket felrakod a szokásos bejelentkezés elött a SESSION menüben kiválasztható az új KDE is.
          Természetesen utólag is bármi modosítható.

          Egyébként is 1 pattintásra megváltoztathatod az alap ablakozód. Söt, ha átpattintod, akkor megkérdezi, hogy innentöl az legyen-e az alap.

          Kiváncsiságból felraktam én is ezt a pár KDE4 csomagot, de 5 perc múlva le is töröltem. Nagy dolgot ne várj töle. Vagy lehet nálam müködött rosszul, de én egy tálcán meg valami balfelsö-sarki menünk kívül mást nem láttam.

          Hozzászólás: openSuSE 10.3 + KDE4 #2136549
          lada2105
          Felhasználó

            Szerintem a KDE 3.x az alapértelemezett, mert ha telepítéskor megnézed, akkor a KDE4 csak néhány csomag felpakolásával lesz elérhetö.
            Ha ezeket felrakod a szokásos bejelentkezés elött a SESSION menüben kiválasztható az új KDE is.
            Természetesen utólag is bármi modosítható.

            Egyébként is 1 pattintásra megváltoztathatod az alap ablakozód. Söt, ha átpattintod, akkor megkérdezi, hogy innentöl az legyen-e az alap.

            Kiváncsiságból felraktam én is ezt a pár KDE4 csomagot, de 5 perc múlva le is töröltem. Nagy dolgot ne várj töle. Vagy lehet nálam müködött rosszul, de én egy tálcán meg valami balfelsö-sarki menünk kívül mást nem láttam.

            Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135689
            lada2105
            Felhasználó
              gendelider wrote:
              boycott wrote:
              Ha bebootolok Live-cd-ről (Kubuntu), nem engedi felülírni a HDD- lévő fájlokat (Konqueror-másolás).
              Megoldás?

              A legegyszerűbb egy konzolon, rootként:

              Code:
              mount -o remount,rw

              Ezzel egyetértek. A LIVE cd-knél a koznol mód a nyerö, ha a menteni meg rendszert hekkelni akarsz 🙂
              A grafikus felület a legtöbb LIVE-nál úgy van kitalálva, hogy véletlenül se okozz a gépen lévö rendszereidnek problémát => csak ro-n csatolja fel userként a particiókat
              hacsak ahogy te csináltad, elindítasz egy root jogú filemanagert
              Bár mire belépsz X-be a LIVE-al… addigra megoldod a felét konzolról 🙂

              Egyébként a müködö rendszer esetén csak arra kell vigyázni, hogyha pl benn van a meghajtóban egy dvd, akkor amikor az eszközöket „másolja”, akkor szépen beolvassa azt is. Namármost, akkor így elég egy olyan eszközhöz elérni, aminek sose lesz EOF-je és kész az örök mentés 😀
              Szóval egyszerübb LIVE cdröl, vagy ha az ember tudja mit csinál, akkor exclude-olni a /dev könyvtárat

              Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135690
              lada2105
              Felhasználó
                gendelider wrote:
                boycott wrote:
                Ha bebootolok Live-cd-ről (Kubuntu), nem engedi felülírni a HDD- lévő fájlokat (Konqueror-másolás).
                Megoldás?

                A legegyszerűbb egy konzolon, rootként:

                Code:
                mount -o remount,rw

                Ezzel egyetértek. A LIVE cd-knél a koznol mód a nyerö, ha a menteni meg rendszert hekkelni akarsz 🙂
                A grafikus felület a legtöbb LIVE-nál úgy van kitalálva, hogy véletlenül se okozz a gépen lévö rendszereidnek problémát => csak ro-n csatolja fel userként a particiókat
                hacsak ahogy te csináltad, elindítasz egy root jogú filemanagert
                Bár mire belépsz X-be a LIVE-al… addigra megoldod a felét konzolról 🙂

                Egyébként a müködö rendszer esetén csak arra kell vigyázni, hogyha pl benn van a meghajtóban egy dvd, akkor amikor az eszközöket „másolja”, akkor szépen beolvassa azt is. Namármost, akkor így elég egy olyan eszközhöz elérni, aminek sose lesz EOF-je és kész az örök mentés 😀
                Szóval egyszerübb LIVE cdröl, vagy ha az ember tudja mit csinál, akkor exclude-olni a /dev könyvtárat

                Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136464
                lada2105
                Felhasználó

                  Lehet alapban nem támogatja a program (gphoto) ezt a fényképezöt (és még sok másikat).
                  Javaslom a további szívások és egyszerü megoldás érdekében, szerezz be egy kártyaolvasót és egy életre megoldottad a fényképezös problémáid.

                  Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136465
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Lehet alapban nem támogatja a program (gphoto) ezt a fényképezöt (és még sok másikat).
                    Javaslom a további szívások és egyszerü megoldás érdekében, szerezz be egy kártyaolvasót és egy életre megoldottad a fényképezös problémáid.

                    Hozzászólás: Slackware kérdések #2136390
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Az új skype nem fog menni, elöre szólok. Vagy legalábbis hosszú idö, míg azt a nyavajás lib-et felrakod neki. Egszerübb leszedni a NEM beta-t az 1.3 akármennyit valahonnan.
                      Azt szintén mint a firefox, csak kicsomagolod és megy.

                      Az amsn helyett ott a gaim. 🙂
                      De ha már nagyon amsn-elni akarsz, akkor rakd fel valamelyik mozilla/seamonkey csomagot és abban benne lesz a hiányzó tls cucc.

                      A slapt-get-nek meg egy config fájlban lehet megadni, hogy melyik szerverröl és melyik verziójú slackihez húzza a csomagokat. Asszem slaptget.conf a etc-ben… (?)

                      A menüben meg azért nem jelennek meg a progik, mert:
                      1. ha forgattad, nag valószínüséggel nem készít alapból a megfeleö helyre (kde menü configja) bejegyzést
                      2. nincs benne alapban ezt megkreáló sor/bejegyzés/stb…
                      3. ha annyira hiányzik pár katt és be tudod rakni (kde betün jobbklikk -> menü editor -> stb…)
                      4. ha nem tetszik, hogy így müködik használj másik disztrót 😛

                      Hozzászólás: Slackware kérdések #2136391
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Az új skype nem fog menni, elöre szólok. Vagy legalábbis hosszú idö, míg azt a nyavajás lib-et felrakod neki. Egszerübb leszedni a NEM beta-t az 1.3 akármennyit valahonnan.
                        Azt szintén mint a firefox, csak kicsomagolod és megy.

                        Az amsn helyett ott a gaim. 🙂
                        De ha már nagyon amsn-elni akarsz, akkor rakd fel valamelyik mozilla/seamonkey csomagot és abban benne lesz a hiányzó tls cucc.

                        A slapt-get-nek meg egy config fájlban lehet megadni, hogy melyik szerverröl és melyik verziójú slackihez húzza a csomagokat. Asszem slaptget.conf a etc-ben… (?)

                        A menüben meg azért nem jelennek meg a progik, mert:
                        1. ha forgattad, nag valószínüséggel nem készít alapból a megfeleö helyre (kde menü configja) bejegyzést
                        2. nincs benne alapban ezt megkreáló sor/bejegyzés/stb…
                        3. ha annyira hiányzik pár katt és be tudod rakni (kde betün jobbklikk -> menü editor -> stb…)
                        4. ha nem tetszik, hogy így müködik használj másik disztrót 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 2,340