lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: yafc kérdés #2136314
    lada2105
    Felhasználó
      birno wrote:
      wget egy nagyon jó kis progi, de amennyire tudom nem lehet vele távoli könyvtárakat böngészni(bár majd ránézek a man-jában).

      böngészni nem tudsz vele, de azt mondjuk egy mc-vel Firefox-al vagy valami kényelmes klienssel megteszed, majd
      wget -c -i queue.txt

      amiböl a queue.tx ebböl áll:

      aztán ha idöközben lelövöd a wget-et, akkor a -c miatt tudja folytatni, ahol abbahagyta.

      Hozzászólás: yafc kérdés #2136315
      lada2105
      Felhasználó
        birno wrote:
        wget egy nagyon jó kis progi, de amennyire tudom nem lehet vele távoli könyvtárakat böngészni(bár majd ránézek a man-jában).

        böngészni nem tudsz vele, de azt mondjuk egy mc-vel Firefox-al vagy valami kényelmes klienssel megteszed, majd
        wget -c -i queue.txt

        amiböl a queue.tx ebböl áll:

        aztán ha idöközben lelövöd a wget-et, akkor a -c miatt tudja folytatni, ahol abbahagyta.

        Hozzászólás: Slackware kérdések #2136360
        lada2105
        Felhasználó

          A firefox-nak meg egyszerüen van egy tar.gz-s változata a mozilla.org-on.
          Azt töltsd le, tömörítsd ki és egyszerüen csak használd! Ne bonyolítsd a dolgod! 😛
          Az egyszerüség a slackware egyik alapelve.

          berus wrote:
          Csomagok telepítéséhez, rendszer frissítéshez használd a slapt-get-et v. a swaret-et, mindkettőt megtalálod a linuxpackages.net-en.

          Meg ha jól emlékszem a telepítö cd/dvd egyik könyvtárában. Bár a legfrissebb tényleg a neten van 🙂

          Hozzászólás: Slackware kérdések #2136361
          lada2105
          Felhasználó

            A firefox-nak meg egyszerüen van egy tar.gz-s változata a mozilla.org-on.
            Azt töltsd le, tömörítsd ki és egyszerüen csak használd! Ne bonyolítsd a dolgod! 😛
            Az egyszerüség a slackware egyik alapelve.

            berus wrote:
            Csomagok telepítéséhez, rendszer frissítéshez használd a slapt-get-et v. a swaret-et, mindkettőt megtalálod a linuxpackages.net-en.

            Meg ha jól emlékszem a telepítö cd/dvd egyik könyvtárában. Bár a legfrissebb tényleg a neten van 🙂

            Hozzászólás: yafc kérdés #2136302
            lada2105
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Talán fogalmazzuk át a kérdést:

              1. jelentkezzenek olyanok, akik tudják, mia franc az a yafc
              2. maradjanak közülük azok, akik használják
              3. nekik meg legyen idejük elolvasni a kérdést, legyen érkezésük válaszolni

              1. Te (is) szoktad mondani: google 😛 http://yafc.sourceforge.net/

              Hozzászólás: yafc kérdés #2136303
              lada2105
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Talán fogalmazzuk át a kérdést:

                1. jelentkezzenek olyanok, akik tudják, mia franc az a yafc
                2. maradjanak közülük azok, akik használják
                3. nekik meg legyen idejük elolvasni a kérdést, legyen érkezésük válaszolni

                1. Te (is) szoktad mondani: google 😛 http://yafc.sourceforge.net/

                Hozzászólás: yafc kérdés #2136300
                lada2105
                Felhasználó

                  Valami ftp kliens ahogy látom…
                  Fel vagy letölteni használod?
                  Mert ha csak le, akkor cseréld ki egy wget-re és probléma megoldva. 🙂

                  Hozzászólás: yafc kérdés #2136301
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Valami ftp kliens ahogy látom…
                    Fel vagy letölteni használod?
                    Mert ha csak le, akkor cseréld ki egy wget-re és probléma megoldva. 🙂

                    Hozzászólás: live cd se bootol #2135720
                    lada2105
                    Felhasználó
                      kukacomone wrote:
                      Hát mandriva is elhalálozott bootkor..

                      Akkor ott már nagyobb probléma van…

                      Nem írt ki semmiféle hibát?
                      az ilyenkor szokásos acpi=off meg mittoménmilyen acpi-s kikapcsolásokkal is probálkoztál már? (Mindegyik disztrónál meg lehet ezt tenni)

                      Ha igen, akkor állítsd a BIOS-t vissza a gyári értékre (reset to defaults ha minden igaz) és csak a boot sorrendet állítsd át!
                      Más tippem tényleg nincs.

                      Ezt a típusu lapot akkor pls, itt mutasd meg:
                      http://www.asrock.com , mert rákeresve a neten se híre se hamva ennek a lapnak.

                      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135740
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Ha a menüre gondolsz, akkor ajánlom a Menü gombján a jobb egérgombot és valamilyen beállítás pontot.
                        A többire neked kell rájönnöd! 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 2,340