Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha a menüre gondolsz, akkor ajánlom a Menü gombján a jobb egérgombot és valamilyen beállítás pontot.
A többire neked kell rájönnöd! 😛Hasonlót tapasztaltam már pl az IBM Netvista gépekkel. (Másik topicban kifejtettem már, hogy verziófüggöen fogadtak el bizonyos linuxokat)
Próbálj ki másik disztrót!
A Mandriva-t (talán épp ezért a BlackPanther-t is), Suse-t, PCLinuxOS-t javasolnám elsöre.
Ezek mentek nekem a problémás gépeket is, míg az ubuntu meg még 1-2 „használhatóbb” disztró furcsa dolgokat müvelt.Mondjuk azért egy RAM/HDD teszt tényleg nem ár 😉
Elméletileg igen, csak nem müködés közben tedd, hanem mondjuk egy LIVE cdböl!
DE ha az eredeti rendszered a „tar cvfp akarmi.tar *” paranccsal összetarolod és a másik gépen egy LIVE segítségével kicsomagolod, akkor tök jól müködik. A csomagolás után már csak a boot menüt kell kiíratni a rendszerrel.
Elméletileg igen, csak nem müködés közben tedd, hanem mondjuk egy LIVE cdböl!
DE ha az eredeti rendszered a „tar cvfp akarmi.tar *” paranccsal összetarolod és a másik gépen egy LIVE segítségével kicsomagolod, akkor tök jól müködik. A csomagolás után már csak a boot menüt kell kiíratni a rendszerrel.
bepe79 wrote:Hogy fer bele annyi rengeteg minden (tobb ezer file, tobb szaz konyvtar, stb. stb.) abba a par karakternyi szam-betu kombinaciobol allo md5 ellenorzo-osszegbe?Ügyesen. 🙂
http://en.wikipedia.org/wiki/MD5bár multkor olvastam valahol, hogy óvatosan kell bánni vele, mert pl egy 300 karakteres jelszónak is van esélye olyan md5-öt szülni, mint egy 30-asé. (Most csak írtam 2 számot, nem kell nekemesni, hogy …)
Lehet itt a fórumon volt… elég lukas ilyen szinten az agyam.Mindenesetre jó dolog, hasznos 🙂
bepe79 wrote:Hogy fer bele annyi rengeteg minden (tobb ezer file, tobb szaz konyvtar, stb. stb.) abba a par karakternyi szam-betu kombinaciobol allo md5 ellenorzo-osszegbe?Ügyesen. 🙂
http://en.wikipedia.org/wiki/MD5bár multkor olvastam valahol, hogy óvatosan kell bánni vele, mert pl egy 300 karakteres jelszónak is van esélye olyan md5-öt szülni, mint egy 30-asé. (Most csak írtam 2 számot, nem kell nekemesni, hogy …)
Lehet itt a fórumon volt… elég lukas ilyen szinten az agyam.Mindenesetre jó dolog, hasznos 🙂
2007-10-05-10:11 Hozzászólás: ETCH RC1 – netinstall, korábban az alapkernel-lel még kaptam promtot… #2135361A 3. pontodhoz füznék egy kis megjegyzést, esetleg választ.
Lehet hogy a mobil eszközök összezavarják a grub-ot, de aki kicsit is gondolkozik, az olyan helyre rakja a rendszereit és olyan sorrendet állít be, hogy az a grub-ot / lilo-t ne zavarja.
Illetve pl az usb-s küttyöket utólag dugja rá a gépre és akkor szintén nem zavarhat be.Amit te is mondtál, hogy az MBR-be ne rakja az ember a grub-ot, azzal részben, de egyetértek. Mondjuk azt meg kell jegyezni, hogy az összes újabb rendszer defaultban az MBR-be pakolja a grub-ot sajnos.
DE utólag tényleg érdemes az adott partició boot szektorába is felpakolni, mert egy késöbbi rendszer telepítéskor vagy windows (újra)telepítéses mbr gyaluláskor jól jöhet.A grub-install –root-directory=/dev/xxxx tökéletesen müködik. Söt egy chrootolt rendszernél a lilo -b /dev/xxx is.
Hosszú ideje így állítom már vissza a tar-al lementett jól beállított rendszereim.
Nincs semmi bajom vele, csak okosan kell használni 🙂end wrote:Amire a google-zéseim során nem kaptam választ eddig, ha a felinstallált rendszeren korábban MBR-be tettem a GRUB-ot, egy ismételt már telepített rendszeren kiadott grub-install –rootdirectory=hdxx parancs működöképessé varázsolhatja a rendszert? (Gondolom a gyökérkönyvtár MBR-jét utánna fixálni kellene. Vagy előtte?
Ebben az esetben a WINXP hda0-án nem sérülhet? Elviekben nem, de gyakorlatban?Ezt nem értem pontosan, de ha erre gondolsz:
a grub (ellentétben a liloval) nem igényel a config (menu.lst) fájl minden modosítása után „újratelepítést” a grub-install paranccsal, mert a bootkor valahogy ezt a fájlt be tudja olvasni és az épp aktuális configgal dolgozni.Az XP sérüléséhez semmi köze. Ha hülye, akkor hülye.
Az XP-t tanácsos mindig a C:-re az elsö lemez elsö particiójára tenni, mert amúgy is könnyen döglik, de amúgy meg mégkönyebben és csak szívás van a bootjával, ha nem oda rakod.
A fixboot/fixmbr az XP-s rendszerbetöltö (MBR) visszaállítására van, semmi mást nem tudsz megtenni vele (tudtommal).2007-10-05-10:11 Hozzászólás: ETCH RC1 – netinstall, korábban az alapkernel-lel még kaptam promtot… #2135362A 3. pontodhoz füznék egy kis megjegyzést, esetleg választ.
Lehet hogy a mobil eszközök összezavarják a grub-ot, de aki kicsit is gondolkozik, az olyan helyre rakja a rendszereit és olyan sorrendet állít be, hogy az a grub-ot / lilo-t ne zavarja.
Illetve pl az usb-s küttyöket utólag dugja rá a gépre és akkor szintén nem zavarhat be.Amit te is mondtál, hogy az MBR-be ne rakja az ember a grub-ot, azzal részben, de egyetértek. Mondjuk azt meg kell jegyezni, hogy az összes újabb rendszer defaultban az MBR-be pakolja a grub-ot sajnos.
DE utólag tényleg érdemes az adott partició boot szektorába is felpakolni, mert egy késöbbi rendszer telepítéskor vagy windows (újra)telepítéses mbr gyaluláskor jól jöhet.A grub-install –root-directory=/dev/xxxx tökéletesen müködik. Söt egy chrootolt rendszernél a lilo -b /dev/xxx is.
Hosszú ideje így állítom már vissza a tar-al lementett jól beállított rendszereim.
Nincs semmi bajom vele, csak okosan kell használni 🙂end wrote:Amire a google-zéseim során nem kaptam választ eddig, ha a felinstallált rendszeren korábban MBR-be tettem a GRUB-ot, egy ismételt már telepített rendszeren kiadott grub-install –rootdirectory=hdxx parancs működöképessé varázsolhatja a rendszert? (Gondolom a gyökérkönyvtár MBR-jét utánna fixálni kellene. Vagy előtte?
Ebben az esetben a WINXP hda0-án nem sérülhet? Elviekben nem, de gyakorlatban?Ezt nem értem pontosan, de ha erre gondolsz:
a grub (ellentétben a liloval) nem igényel a config (menu.lst) fájl minden modosítása után „újratelepítést” a grub-install paranccsal, mert a bootkor valahogy ezt a fájlt be tudja olvasni és az épp aktuális configgal dolgozni.Az XP sérüléséhez semmi köze. Ha hülye, akkor hülye.
Az XP-t tanácsos mindig a C:-re az elsö lemez elsö particiójára tenni, mert amúgy is könnyen döglik, de amúgy meg mégkönyebben és csak szívás van a bootjával, ha nem oda rakod.
A fixboot/fixmbr az XP-s rendszerbetöltö (MBR) visszaállítására van, semmi mást nem tudsz megtenni vele (tudtommal).Ha a medium check-re nyomsz a telepítés elején, akkor az szerintem rendesen lecsekkolja a cd/dvd-t!
Nálma kb 5 perc volt.
Ha jól emlékszem az md5-öt is nézi, persze a háttérbe és a linuxhoz megszokott módon csak akkor szól ha baj van.
Azt próbáld ki mielött telepíted!Ha a medium check-re nyomsz a telepítés elején, akkor az szerintem rendesen lecsekkolja a cd/dvd-t!
Nálma kb 5 perc volt.
Ha jól emlékszem az md5-öt is nézi, persze a háttérbe és a linuxhoz megszokott módon csak akkor szól ha baj van.
Azt próbáld ki mielött telepíted! -
SzerzőBejegyzés