lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135741
    lada2105
    Felhasználó

      Ha a menüre gondolsz, akkor ajánlom a Menü gombján a jobb egérgombot és valamilyen beállítás pontot.
      A többire neked kell rájönnöd! 😛

      Hozzászólás: live cd se bootol #2135713
      lada2105
      Felhasználó

        Hasonlót tapasztaltam már pl az IBM Netvista gépekkel. (Másik topicban kifejtettem már, hogy verziófüggöen fogadtak el bizonyos linuxokat)

        Próbálj ki másik disztrót!
        A Mandriva-t (talán épp ezért a BlackPanther-t is), Suse-t, PCLinuxOS-t javasolnám elsöre.
        Ezek mentek nekem a problémás gépeket is, míg az ubuntu meg még 1-2 „használhatóbb” disztró furcsa dolgokat müvelt.

        Mondjuk azért egy RAM/HDD teszt tényleg nem ár 😉

        Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135671
        lada2105
        Felhasználó

          Elméletileg igen, csak nem müködés közben tedd, hanem mondjuk egy LIVE cdböl!

          DE ha az eredeti rendszered a „tar cvfp akarmi.tar *” paranccsal összetarolod és a másik gépen egy LIVE segítségével kicsomagolod, akkor tök jól müködik. A csomagolás után már csak a boot menüt kell kiíratni a rendszerrel.

          Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135672
          lada2105
          Felhasználó

            Elméletileg igen, csak nem müködés közben tedd, hanem mondjuk egy LIVE cdböl!

            DE ha az eredeti rendszered a „tar cvfp akarmi.tar *” paranccsal összetarolod és a másik gépen egy LIVE segítségével kicsomagolod, akkor tök jól müködik. A csomagolás után már csak a boot menüt kell kiíratni a rendszerrel.

            Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135197
            lada2105
            Felhasználó
              bepe79 wrote:
              Hogy fer bele annyi rengeteg minden (tobb ezer file, tobb szaz konyvtar, stb. stb.) abba a par karakternyi szam-betu kombinaciobol allo md5 ellenorzo-osszegbe?

              Ügyesen. 🙂
              http://en.wikipedia.org/wiki/MD5

              bár multkor olvastam valahol, hogy óvatosan kell bánni vele, mert pl egy 300 karakteres jelszónak is van esélye olyan md5-öt szülni, mint egy 30-asé. (Most csak írtam 2 számot, nem kell nekemesni, hogy …)
              Lehet itt a fórumon volt… elég lukas ilyen szinten az agyam.

              Mindenesetre jó dolog, hasznos 🙂

              Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135198
              lada2105
              Felhasználó
                bepe79 wrote:
                Hogy fer bele annyi rengeteg minden (tobb ezer file, tobb szaz konyvtar, stb. stb.) abba a par karakternyi szam-betu kombinaciobol allo md5 ellenorzo-osszegbe?

                Ügyesen. 🙂
                http://en.wikipedia.org/wiki/MD5

                bár multkor olvastam valahol, hogy óvatosan kell bánni vele, mert pl egy 300 karakteres jelszónak is van esélye olyan md5-öt szülni, mint egy 30-asé. (Most csak írtam 2 számot, nem kell nekemesni, hogy …)
                Lehet itt a fórumon volt… elég lukas ilyen szinten az agyam.

                Mindenesetre jó dolog, hasznos 🙂

                lada2105
                Felhasználó

                  A 3. pontodhoz füznék egy kis megjegyzést, esetleg választ.
                  Lehet hogy a mobil eszközök összezavarják a grub-ot, de aki kicsit is gondolkozik, az olyan helyre rakja a rendszereit és olyan sorrendet állít be, hogy az a grub-ot / lilo-t ne zavarja.
                  Illetve pl az usb-s küttyöket utólag dugja rá a gépre és akkor szintén nem zavarhat be.

                  Amit te is mondtál, hogy az MBR-be ne rakja az ember a grub-ot, azzal részben, de egyetértek. Mondjuk azt meg kell jegyezni, hogy az összes újabb rendszer defaultban az MBR-be pakolja a grub-ot sajnos.
                  DE utólag tényleg érdemes az adott partició boot szektorába is felpakolni, mert egy késöbbi rendszer telepítéskor vagy windows (újra)telepítéses mbr gyaluláskor jól jöhet.

                  A grub-install –root-directory=/dev/xxxx tökéletesen müködik. Söt egy chrootolt rendszernél a lilo -b /dev/xxx is.
                  Hosszú ideje így állítom már vissza a tar-al lementett jól beállított rendszereim.
                  Nincs semmi bajom vele, csak okosan kell használni 🙂

                  end wrote:
                  Amire a google-zéseim során nem kaptam választ eddig, ha a felinstallált rendszeren korábban MBR-be tettem a GRUB-ot, egy ismételt már telepített rendszeren kiadott grub-install –rootdirectory=hdxx parancs működöképessé varázsolhatja a rendszert? (Gondolom a gyökérkönyvtár MBR-jét utánna fixálni kellene. Vagy előtte?
                  Ebben az esetben a WINXP hda0-án nem sérülhet? Elviekben nem, de gyakorlatban?

                  Ezt nem értem pontosan, de ha erre gondolsz:
                  a grub (ellentétben a liloval) nem igényel a config (menu.lst) fájl minden modosítása után „újratelepítést” a grub-install paranccsal, mert a bootkor valahogy ezt a fájlt be tudja olvasni és az épp aktuális configgal dolgozni.

                  Az XP sérüléséhez semmi köze. Ha hülye, akkor hülye.
                  Az XP-t tanácsos mindig a C:-re az elsö lemez elsö particiójára tenni, mert amúgy is könnyen döglik, de amúgy meg mégkönyebben és csak szívás van a bootjával, ha nem oda rakod.
                  A fixboot/fixmbr az XP-s rendszerbetöltö (MBR) visszaállítására van, semmi mást nem tudsz megtenni vele (tudtommal).

                  lada2105
                  Felhasználó

                    A 3. pontodhoz füznék egy kis megjegyzést, esetleg választ.
                    Lehet hogy a mobil eszközök összezavarják a grub-ot, de aki kicsit is gondolkozik, az olyan helyre rakja a rendszereit és olyan sorrendet állít be, hogy az a grub-ot / lilo-t ne zavarja.
                    Illetve pl az usb-s küttyöket utólag dugja rá a gépre és akkor szintén nem zavarhat be.

                    Amit te is mondtál, hogy az MBR-be ne rakja az ember a grub-ot, azzal részben, de egyetértek. Mondjuk azt meg kell jegyezni, hogy az összes újabb rendszer defaultban az MBR-be pakolja a grub-ot sajnos.
                    DE utólag tényleg érdemes az adott partició boot szektorába is felpakolni, mert egy késöbbi rendszer telepítéskor vagy windows (újra)telepítéses mbr gyaluláskor jól jöhet.

                    A grub-install –root-directory=/dev/xxxx tökéletesen müködik. Söt egy chrootolt rendszernél a lilo -b /dev/xxx is.
                    Hosszú ideje így állítom már vissza a tar-al lementett jól beállított rendszereim.
                    Nincs semmi bajom vele, csak okosan kell használni 🙂

                    end wrote:
                    Amire a google-zéseim során nem kaptam választ eddig, ha a felinstallált rendszeren korábban MBR-be tettem a GRUB-ot, egy ismételt már telepített rendszeren kiadott grub-install –rootdirectory=hdxx parancs működöképessé varázsolhatja a rendszert? (Gondolom a gyökérkönyvtár MBR-jét utánna fixálni kellene. Vagy előtte?
                    Ebben az esetben a WINXP hda0-án nem sérülhet? Elviekben nem, de gyakorlatban?

                    Ezt nem értem pontosan, de ha erre gondolsz:
                    a grub (ellentétben a liloval) nem igényel a config (menu.lst) fájl minden modosítása után „újratelepítést” a grub-install paranccsal, mert a bootkor valahogy ezt a fájlt be tudja olvasni és az épp aktuális configgal dolgozni.

                    Az XP sérüléséhez semmi köze. Ha hülye, akkor hülye.
                    Az XP-t tanácsos mindig a C:-re az elsö lemez elsö particiójára tenni, mert amúgy is könnyen döglik, de amúgy meg mégkönyebben és csak szívás van a bootjával, ha nem oda rakod.
                    A fixboot/fixmbr az XP-s rendszerbetöltö (MBR) visszaállítására van, semmi mást nem tudsz megtenni vele (tudtommal).

                    Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135187
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Ha a medium check-re nyomsz a telepítés elején, akkor az szerintem rendesen lecsekkolja a cd/dvd-t!
                      Nálma kb 5 perc volt.
                      Ha jól emlékszem az md5-öt is nézi, persze a háttérbe és a linuxhoz megszokott módon csak akkor szól ha baj van.
                      Azt próbáld ki mielött telepíted!

                      Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135188
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Ha a medium check-re nyomsz a telepítés elején, akkor az szerintem rendesen lecsekkolja a cd/dvd-t!
                        Nálma kb 5 perc volt.
                        Ha jól emlékszem az md5-öt is nézi, persze a háttérbe és a linuxhoz megszokott módon csak akkor szól ha baj van.
                        Azt próbáld ki mielött telepíted!

                      10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 2,340