Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Értem.
Akkor elsönek próbáld ki, hogy bármi olyat ami nem túl veszélyes erre a teszt idöre (pl egy apache egy szimpla html oldallal) az alap porton lógatod ki a netre (pl apache a 80-ason).
Ha azon megy, akkor nálad tuti jó.
Illetve így sem 100, mert ugye még beleszólhat az ubuntu (ha jól értelmezem ez szolgáltat nálad) valamilyen biztonsági szolgáltatása, de akkor elsösorban nem nálad kell keresni a hibát.Még esetleg azt megpróbálhatod, hogy csak egyszerüen direktbe kötöd az ubuntut a nettel a már említett apache-al és alap porton és ha kimegy úgy, akkor átállítva másik portra, ha úgy is, akkor routert be és avval szórakozni.
Más tippet nem tudok adni sajnos. Kb ezeket próbálnám ki.
Értem.
Akkor elsönek próbáld ki, hogy bármi olyat ami nem túl veszélyes erre a teszt idöre (pl egy apache egy szimpla html oldallal) az alap porton lógatod ki a netre (pl apache a 80-ason).
Ha azon megy, akkor nálad tuti jó.
Illetve így sem 100, mert ugye még beleszólhat az ubuntu (ha jól értelmezem ez szolgáltat nálad) valamilyen biztonsági szolgáltatása, de akkor elsösorban nem nálad kell keresni a hibát.Még esetleg azt megpróbálhatod, hogy csak egyszerüen direktbe kötöd az ubuntut a nettel a már említett apache-al és alap porton és ha kimegy úgy, akkor átállítva másik portra, ha úgy is, akkor routert be és avval szórakozni.
Más tippet nem tudok adni sajnos. Kb ezeket próbálnám ki.
Tudtommal az internet szolgáltatók nem korlátoznak semmit. Nem tudom, hogy te melyikhez tartozol, de kapásból 3-at tudok, ahol semmi ilyen korlátozás nincs.
Szerintem ott nálad lehet a probléma.
Az internethez hogyan kapcsolódsz?
Csak egy router vagy gép-router stb?
Milyen linux? Fedoráknál a SELinux szokott ilyen problémákat okozni (erröl pár topickban itt is olvashatsz), Suse-nál a tüzfal bekapcsolt mivolta.
Esetleg az apache is lehet úgy beállítva, hogy csak a lokális neten figyel.Fix IP-n vagy? Van beregisztrált domain-ed?
Kb ezek a „kulcsszavak”, amikre elsöként rá kell keresni, meg kell nézni stb.
Tudnék egy-két módot a kipróbálásra, hibakeresésre, de az utóbbi kérdésemre kapott választól (is) függ, hogy az aktuális-e illetve érdemes-e kipróbálni vagy sem.
Tudtommal az internet szolgáltatók nem korlátoznak semmit. Nem tudom, hogy te melyikhez tartozol, de kapásból 3-at tudok, ahol semmi ilyen korlátozás nincs.
Szerintem ott nálad lehet a probléma.
Az internethez hogyan kapcsolódsz?
Csak egy router vagy gép-router stb?
Milyen linux? Fedoráknál a SELinux szokott ilyen problémákat okozni (erröl pár topickban itt is olvashatsz), Suse-nál a tüzfal bekapcsolt mivolta.
Esetleg az apache is lehet úgy beállítva, hogy csak a lokális neten figyel.Fix IP-n vagy? Van beregisztrált domain-ed?
Kb ezek a „kulcsszavak”, amikre elsöként rá kell keresni, meg kell nézni stb.
Tudnék egy-két módot a kipróbálásra, hibakeresésre, de az utóbbi kérdésemre kapott választól (is) függ, hogy az aktuális-e illetve érdemes-e kipróbálni vagy sem.
Ha megengeditek leírom azt ahogy sikerült visszavarázsolnom a régi fajta gnome menüt.
Bár biztos sokaknak ez nem lesz új, de talán valakinek szolgál majd egy kis segítséggel.Szóval, mivel a hiányzott például a régi fajta hálózati elérés, ezért igencsak kutakodtam miatta. Aztán végül megtaláltam a megoldást.
A panelon jobb egérkatt „Add to panel = Hozzáadás a panelhoz”, majd ott ki kell válastani a „Menu Bar (Custom menu bar)-t”, ami két lábnyomszerüséggel van jelezve.
Ezekután a panelon lehet már új panelt létrehozni meg eltünteni a panelról dolgokat. Szóval pár perces munkával vissza lehet alakítani a már megszokott Gnome-s felületre ezt a SUSE-t is. 🙂Ha megengeditek leírom azt ahogy sikerült visszavarázsolnom a régi fajta gnome menüt.
Bár biztos sokaknak ez nem lesz új, de talán valakinek szolgál majd egy kis segítséggel.Szóval, mivel a hiányzott például a régi fajta hálózati elérés, ezért igencsak kutakodtam miatta. Aztán végül megtaláltam a megoldást.
A panelon jobb egérkatt „Add to panel = Hozzáadás a panelhoz”, majd ott ki kell válastani a „Menu Bar (Custom menu bar)-t”, ami két lábnyomszerüséggel van jelezve.
Ezekután a panelon lehet már új panelt létrehozni meg eltünteni a panelról dolgokat. Szóval pár perces munkával vissza lehet alakítani a már megszokott Gnome-s felületre ezt a SUSE-t is. 🙂Fej wrote:Telepítettem Mplayert (packman) avi indít és oltári nagy sípolás csak, a kép jó. Ötlet ?Hangprobléma.
Újabb tapasztalat:
Rászántam magam s felraktam a saját gépemre is. Gnome-val próbálkoztam.
Elsö tapasztalat: hálózatot nem olyan egyszerü elérni „csak úgy”. Valahogy hiányzik a rég megszokott „beírom a gépnevet/megosztás nevét stb-ket majd keletkezik az asztalon egy ikon” módszer.
Végülis nagy nehezen megoldottam másképp, de azért nem olyan jó ez így…Az avi-s dolgok még csak most jönnek, de érzem kudarcba fogok fulladni, amíg codeceket nem rakok fel. Meg akkor már mplayer is kellene…
Azért erre a Suse-ra se adnék 10-böl 10 pontot.Fej wrote:Telepítettem Mplayert (packman) avi indít és oltári nagy sípolás csak, a kép jó. Ötlet ?Hangprobléma.
Újabb tapasztalat:
Rászántam magam s felraktam a saját gépemre is. Gnome-val próbálkoztam.
Elsö tapasztalat: hálózatot nem olyan egyszerü elérni „csak úgy”. Valahogy hiányzik a rég megszokott „beírom a gépnevet/megosztás nevét stb-ket majd keletkezik az asztalon egy ikon” módszer.
Végülis nagy nehezen megoldottam másképp, de azért nem olyan jó ez így…Az avi-s dolgok még csak most jönnek, de érzem kudarcba fogok fulladni, amíg codeceket nem rakok fel. Meg akkor már mplayer is kellene…
Azért erre a Suse-ra se adnék 10-böl 10 pontot.szabilinux.hu -s leírásokat, a postfix.org-os leírásokat és egyéb google által kidobott leírásokat.
Elég a szöveg vagy ha van ilyen a doksiban, akkor alapban a „quick and dirty” config részeket 🙂szabilinux.hu -s leírásokat, a postfix.org-os leírásokat és egyéb google által kidobott leírásokat.
Elég a szöveg vagy ha van ilyen a doksiban, akkor alapban a „quick and dirty” config részeket 🙂 -
SzerzőBejegyzés