lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: NAT – Net felől nem látszanak a portok #2135471
    lada2105
    Felhasználó

      Értem.
      Akkor elsönek próbáld ki, hogy bármi olyat ami nem túl veszélyes erre a teszt idöre (pl egy apache egy szimpla html oldallal) az alap porton lógatod ki a netre (pl apache a 80-ason).
      Ha azon megy, akkor nálad tuti jó.
      Illetve így sem 100, mert ugye még beleszólhat az ubuntu (ha jól értelmezem ez szolgáltat nálad) valamilyen biztonsági szolgáltatása, de akkor elsösorban nem nálad kell keresni a hibát.

      Még esetleg azt megpróbálhatod, hogy csak egyszerüen direktbe kötöd az ubuntut a nettel a már említett apache-al és alap porton és ha kimegy úgy, akkor átállítva másik portra, ha úgy is, akkor routert be és avval szórakozni.

      Más tippet nem tudok adni sajnos. Kb ezeket próbálnám ki.

      Hozzászólás: NAT – Net felől nem látszanak a portok #2135472
      lada2105
      Felhasználó

        Értem.
        Akkor elsönek próbáld ki, hogy bármi olyat ami nem túl veszélyes erre a teszt idöre (pl egy apache egy szimpla html oldallal) az alap porton lógatod ki a netre (pl apache a 80-ason).
        Ha azon megy, akkor nálad tuti jó.
        Illetve így sem 100, mert ugye még beleszólhat az ubuntu (ha jól értelmezem ez szolgáltat nálad) valamilyen biztonsági szolgáltatása, de akkor elsösorban nem nálad kell keresni a hibát.

        Még esetleg azt megpróbálhatod, hogy csak egyszerüen direktbe kötöd az ubuntut a nettel a már említett apache-al és alap porton és ha kimegy úgy, akkor átállítva másik portra, ha úgy is, akkor routert be és avval szórakozni.

        Más tippet nem tudok adni sajnos. Kb ezeket próbálnám ki.

        Hozzászólás: NAT – Net felől nem látszanak a portok #2135465
        lada2105
        Felhasználó

          Tudtommal az internet szolgáltatók nem korlátoznak semmit. Nem tudom, hogy te melyikhez tartozol, de kapásból 3-at tudok, ahol semmi ilyen korlátozás nincs.

          Szerintem ott nálad lehet a probléma.

          Az internethez hogyan kapcsolódsz?
          Csak egy router vagy gép-router stb?
          Milyen linux? Fedoráknál a SELinux szokott ilyen problémákat okozni (erröl pár topickban itt is olvashatsz), Suse-nál a tüzfal bekapcsolt mivolta.
          Esetleg az apache is lehet úgy beállítva, hogy csak a lokális neten figyel.

          Fix IP-n vagy? Van beregisztrált domain-ed?

          Kb ezek a „kulcsszavak”, amikre elsöként rá kell keresni, meg kell nézni stb.

          Tudnék egy-két módot a kipróbálásra, hibakeresésre, de az utóbbi kérdésemre kapott választól (is) függ, hogy az aktuális-e illetve érdemes-e kipróbálni vagy sem.

          Hozzászólás: NAT – Net felől nem látszanak a portok #2135466
          lada2105
          Felhasználó

            Tudtommal az internet szolgáltatók nem korlátoznak semmit. Nem tudom, hogy te melyikhez tartozol, de kapásból 3-at tudok, ahol semmi ilyen korlátozás nincs.

            Szerintem ott nálad lehet a probléma.

            Az internethez hogyan kapcsolódsz?
            Csak egy router vagy gép-router stb?
            Milyen linux? Fedoráknál a SELinux szokott ilyen problémákat okozni (erröl pár topickban itt is olvashatsz), Suse-nál a tüzfal bekapcsolt mivolta.
            Esetleg az apache is lehet úgy beállítva, hogy csak a lokális neten figyel.

            Fix IP-n vagy? Van beregisztrált domain-ed?

            Kb ezek a „kulcsszavak”, amikre elsöként rá kell keresni, meg kell nézni stb.

            Tudnék egy-két módot a kipróbálásra, hibakeresésre, de az utóbbi kérdésemre kapott választól (is) függ, hogy az aktuális-e illetve érdemes-e kipróbálni vagy sem.

            Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135137
            lada2105
            Felhasználó

              Ha megengeditek leírom azt ahogy sikerült visszavarázsolnom a régi fajta gnome menüt.
              Bár biztos sokaknak ez nem lesz új, de talán valakinek szolgál majd egy kis segítséggel.

              Szóval, mivel a hiányzott például a régi fajta hálózati elérés, ezért igencsak kutakodtam miatta. Aztán végül megtaláltam a megoldást.
              A panelon jobb egérkatt „Add to panel = Hozzáadás a panelhoz”, majd ott ki kell válastani a „Menu Bar (Custom menu bar)-t”, ami két lábnyomszerüséggel van jelezve.
              Ezekután a panelon lehet már új panelt létrehozni meg eltünteni a panelról dolgokat. Szóval pár perces munkával vissza lehet alakítani a már megszokott Gnome-s felületre ezt a SUSE-t is. 🙂

              Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135138
              lada2105
              Felhasználó

                Ha megengeditek leírom azt ahogy sikerült visszavarázsolnom a régi fajta gnome menüt.
                Bár biztos sokaknak ez nem lesz új, de talán valakinek szolgál majd egy kis segítséggel.

                Szóval, mivel a hiányzott például a régi fajta hálózati elérés, ezért igencsak kutakodtam miatta. Aztán végül megtaláltam a megoldást.
                A panelon jobb egérkatt „Add to panel = Hozzáadás a panelhoz”, majd ott ki kell válastani a „Menu Bar (Custom menu bar)-t”, ami két lábnyomszerüséggel van jelezve.
                Ezekután a panelon lehet már új panelt létrehozni meg eltünteni a panelról dolgokat. Szóval pár perces munkával vissza lehet alakítani a már megszokott Gnome-s felületre ezt a SUSE-t is. 🙂

                Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135133
                lada2105
                Felhasználó
                  Fej wrote:
                  Telepítettem  Mplayert  (packman) avi indít és oltári  nagy sípolás csak, a kép jó. Ötlet ?

                  Hangprobléma.

                  Újabb tapasztalat:
                  Rászántam magam s felraktam a saját gépemre is. Gnome-val próbálkoztam.
                  Elsö tapasztalat: hálózatot nem olyan egyszerü elérni „csak úgy”. Valahogy hiányzik a rég megszokott „beírom a gépnevet/megosztás nevét stb-ket majd keletkezik az asztalon egy ikon” módszer.
                  Végülis nagy nehezen megoldottam másképp, de azért nem olyan jó ez így…

                  Az avi-s dolgok még csak most jönnek, de érzem kudarcba fogok fulladni, amíg codeceket nem rakok fel. Meg akkor már mplayer is kellene…
                  Azért erre a Suse-ra se adnék 10-böl 10 pontot.

                  Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135134
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Fej wrote:
                    Telepítettem  Mplayert  (packman) avi indít és oltári  nagy sípolás csak, a kép jó. Ötlet ?

                    Hangprobléma.

                    Újabb tapasztalat:
                    Rászántam magam s felraktam a saját gépemre is. Gnome-val próbálkoztam.
                    Elsö tapasztalat: hálózatot nem olyan egyszerü elérni „csak úgy”. Valahogy hiányzik a rég megszokott „beírom a gépnevet/megosztás nevét stb-ket majd keletkezik az asztalon egy ikon” módszer.
                    Végülis nagy nehezen megoldottam másképp, de azért nem olyan jó ez így…

                    Az avi-s dolgok még csak most jönnek, de érzem kudarcba fogok fulladni, amíg codeceket nem rakok fel. Meg akkor már mplayer is kellene…
                    Azért erre a Suse-ra se adnék 10-böl 10 pontot.

                    Hozzászólás: Legjobb levelező kiszolgáló #2133231
                    lada2105
                    Felhasználó

                      szabilinux.hu -s leírásokat, a postfix.org-os leírásokat és egyéb google által kidobott leírásokat.
                      Elég a szöveg vagy ha van ilyen a doksiban, akkor alapban a „quick and dirty” config részeket 🙂

                      Hozzászólás: Legjobb levelező kiszolgáló #2133232
                      lada2105
                      Felhasználó

                        szabilinux.hu -s leírásokat, a postfix.org-os leírásokat és egyéb google által kidobott leírásokat.
                        Elég a szöveg vagy ha van ilyen a doksiban, akkor alapban a „quick and dirty” config részeket 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 2,340