lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135123
    lada2105
    Felhasználó
      sany wrote:
      Hülye kérdés.

      Nem ismerem suse lelki világát.

      Ha telepítési forrásokat módosítom és egy upgradet nyomok
      várhatóan frissül a cucc?
      Úgy értem fájdalom mentesen! 🙂
      Vagy inkább egy reinstall a javallt?

      Annó a yast internetes frissítést próbáltam egy régi verzió esetén, de amikor a glibc-hez ért…
      Elöször jöttek a csomagütközések, aztán a verzió ütközések, aztán ha nehezen túljutottál rajtuk (gondolom ez pl a 10.2-röl 10.3-ra váltás esetén nem lenne ilyen bajos), akkor szép lassan nekikezdett a frissítésnek, eljutott a kernel majd az említett glibc csomagokhoz, majd egyszercsak a frissítés abbamaradt, pontosabban hibára futott… Gondoltam reboot, de hiába… A rendszer be se bootolt. Soha többet nem láttam azt már müködöképesen 🙂

      Úgyhogy én vagy a dvd-röl boot és a frissítést javaslom, vagy a teljesen új installt.
      Mindkét esetben érdemes a régi rendszert tar cvfp -vel becsomizni, hogyha gáz az új, akkor vissza tudd állítani.

      Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135124
      lada2105
      Felhasználó
        sany wrote:
        Hülye kérdés.

        Nem ismerem suse lelki világát.

        Ha telepítési forrásokat módosítom és egy upgradet nyomok
        várhatóan frissül a cucc?
        Úgy értem fájdalom mentesen! 🙂
        Vagy inkább egy reinstall a javallt?

        Annó a yast internetes frissítést próbáltam egy régi verzió esetén, de amikor a glibc-hez ért…
        Elöször jöttek a csomagütközések, aztán a verzió ütközések, aztán ha nehezen túljutottál rajtuk (gondolom ez pl a 10.2-röl 10.3-ra váltás esetén nem lenne ilyen bajos), akkor szép lassan nekikezdett a frissítésnek, eljutott a kernel majd az említett glibc csomagokhoz, majd egyszercsak a frissítés abbamaradt, pontosabban hibára futott… Gondoltam reboot, de hiába… A rendszer be se bootolt. Soha többet nem láttam azt már müködöképesen 🙂

        Úgyhogy én vagy a dvd-röl boot és a frissítést javaslom, vagy a teljesen új installt.
        Mindkét esetben érdemes a régi rendszert tar cvfp -vel becsomizni, hogyha gáz az új, akkor vissza tudd állítani.

        Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135121
        lada2105
        Felhasználó
          bepe79 wrote:
          Ket hozzaszolassal a tied elott ugyanezt kerdeztem en is. (:

          Tudom, láttam, csak gondoltam jelzem, hogy nem csak te vagy ezzel elégedetlen 🙂

          uzsolt wrote:
          Haladni kell a korral. De szerintem valamilyen módon udev-en keresztül biztosan konfigolható, de ha más nem, egy szimlinkre rákényszerítheted az udev-et 🙂

          Haladok én anélkül is. Kezdek hozzászokni a kattintgatáshoz a fél oldalnyi parancsírás illetve paraméterezés helyett. 🙂
          Egyébként meg nem akarom ezt configolni, ez a disztrók készítök dolga lenne szerintem.

          Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135122
          lada2105
          Felhasználó
            bepe79 wrote:
            Ket hozzaszolassal a tied elott ugyanezt kerdeztem en is. (:

            Tudom, láttam, csak gondoltam jelzem, hogy nem csak te vagy ezzel elégedetlen 🙂

            uzsolt wrote:
            Haladni kell a korral. De szerintem valamilyen módon udev-en keresztül biztosan konfigolható, de ha más nem, egy szimlinkre rákényszerítheted az udev-et 🙂

            Haladok én anélkül is. Kezdek hozzászokni a kattintgatáshoz a fél oldalnyi parancsírás illetve paraméterezés helyett. 🙂
            Egyébként meg nem akarom ezt configolni, ez a disztrók készítök dolga lenne szerintem.

            Hozzászólás: Password Manager – jelszógyűjtemény #2135429
            lada2105
            Felhasználó
              tothaa wrote:
              MyPasswordSafe – esetén a jelszógenerálás kicsit ügyetlen (főmenüből lehet beállítani, nincs különleges karakter); többféle formátumban tudja különböző fájlokba menteni a jelszavakat. Tud groupokat készíteni és abba elhejezni jelszavakat. – túl sokszor kéregeti a mester jelszót, ami roppant kényelmetlen. Blowfish kódoló algoritmusa is van, ami híres.

              Fömenüben átállítod a timeout-ot és kész. 😛
              Probléma megoldva.

              A speciális karakter meg szép és jó, de ha épp egy másik billentyükiosztás elé kerülsz (pl angol és magyar ékezetek-et kell írnod), akkor negyed órát keresed a megfelelö kódot? (Mint a 0, z-y probléma)
              Oké, aláírom biztonságosabb, de sokszor problémás.Elég ha idönként az „input mezök” kódolására gondolunk.

              Hozzászólás: Password Manager – jelszógyűjtemény #2135430
              lada2105
              Felhasználó
                tothaa wrote:
                MyPasswordSafe – esetén a jelszógenerálás kicsit ügyetlen (főmenüből lehet beállítani, nincs különleges karakter); többféle formátumban tudja különböző fájlokba menteni a jelszavakat. Tud groupokat készíteni és abba elhejezni jelszavakat. – túl sokszor kéregeti a mester jelszót, ami roppant kényelmetlen. Blowfish kódoló algoritmusa is van, ami híres.

                Fömenüben átállítod a timeout-ot és kész. 😛
                Probléma megoldva.

                A speciális karakter meg szép és jó, de ha épp egy másik billentyükiosztás elé kerülsz (pl angol és magyar ékezetek-et kell írnod), akkor negyed órát keresed a megfelelö kódot? (Mint a 0, z-y probléma)
                Oké, aláírom biztonságosabb, de sokszor problémás.Elég ha idönként az „input mezök” kódolására gondolunk.

                Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135101
                lada2105
                Felhasználó

                  Egyik kollégámmal épp most telepítettünk egy 10.3-at. Az érdekesség, hogy a optikai meghajtót sr0-nak hívta a suse.

                  Nem tudom megérteni, hogy miért…
                  Miért kell egyfolytában cserélgetni azokat a „betüjeleket”.
                  Miért nem lehet megmaradni a szokásos IDE-hdx SCSI-sdx/scx stb jelöléseknél?
                  Az legalább a régi „tanulmányokból” is átlátható volt.

                  Bár nem emlékszem már melyik disztrónál, de hiába volt sata támogatása, meg minden udev fütty, attól függetlenül az IDE-t hdx-nek hívta és nem alapból sdx-nek. Az tetszett.

                  Nah mindegy…

                  Mindenesetre egészen tetszetös lett ez a 10.3, mégha a hivatalos kiadás elött is próbáltuk ki. 🙂

                  Tekem speciel tetszik a zöldes design.

                  Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135102
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Egyik kollégámmal épp most telepítettünk egy 10.3-at. Az érdekesség, hogy a optikai meghajtót sr0-nak hívta a suse.

                    Nem tudom megérteni, hogy miért…
                    Miért kell egyfolytában cserélgetni azokat a „betüjeleket”.
                    Miért nem lehet megmaradni a szokásos IDE-hdx SCSI-sdx/scx stb jelöléseknél?
                    Az legalább a régi „tanulmányokból” is átlátható volt.

                    Bár nem emlékszem már melyik disztrónál, de hiába volt sata támogatása, meg minden udev fütty, attól függetlenül az IDE-t hdx-nek hívta és nem alapból sdx-nek. Az tetszett.

                    Nah mindegy…

                    Mindenesetre egészen tetszetös lett ez a 10.3, mégha a hivatalos kiadás elött is próbáltuk ki. 🙂

                    Tekem speciel tetszik a zöldes design.

                    Hozzászólás: Password Manager – jelszógyűjtemény #2135421
                    lada2105
                    Felhasználó

                      MyPasswordSafe
                      http://www.semanticgap.com/myps/

                      egyszerüen telepíthetö
                      kódolt fájlban tárolja a jelszavakat
                      akárhány karakteres jelszót generál
                      clipboard-ra másolja a jelszót ha úgy használod, hogy csak dupplaklikk az egyik listázott jelszón
                      stb…
                      érdemes kipróbálni 🙂

                      Hozzászólás: Password Manager – jelszógyűjtemény #2135422
                      lada2105
                      Felhasználó

                        MyPasswordSafe
                        http://www.semanticgap.com/myps/

                        egyszerüen telepíthetö
                        kódolt fájlban tárolja a jelszavakat
                        akárhány karakteres jelszót generál
                        clipboard-ra másolja a jelszót ha úgy használod, hogy csak dupplaklikk az egyik listázott jelszón
                        stb…
                        érdemes kipróbálni 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,340