Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
sany wrote:Hülye kérdés.
Nem ismerem suse lelki világát.
Ha telepítési forrásokat módosítom és egy upgradet nyomok
várhatóan frissül a cucc?
Úgy értem fájdalom mentesen! 🙂
Vagy inkább egy reinstall a javallt?Annó a yast internetes frissítést próbáltam egy régi verzió esetén, de amikor a glibc-hez ért…
Elöször jöttek a csomagütközések, aztán a verzió ütközések, aztán ha nehezen túljutottál rajtuk (gondolom ez pl a 10.2-röl 10.3-ra váltás esetén nem lenne ilyen bajos), akkor szép lassan nekikezdett a frissítésnek, eljutott a kernel majd az említett glibc csomagokhoz, majd egyszercsak a frissítés abbamaradt, pontosabban hibára futott… Gondoltam reboot, de hiába… A rendszer be se bootolt. Soha többet nem láttam azt már müködöképesen 🙂Úgyhogy én vagy a dvd-röl boot és a frissítést javaslom, vagy a teljesen új installt.
Mindkét esetben érdemes a régi rendszert tar cvfp -vel becsomizni, hogyha gáz az új, akkor vissza tudd állítani.sany wrote:Hülye kérdés.Nem ismerem suse lelki világát.
Ha telepítési forrásokat módosítom és egy upgradet nyomok
várhatóan frissül a cucc?
Úgy értem fájdalom mentesen! 🙂
Vagy inkább egy reinstall a javallt?Annó a yast internetes frissítést próbáltam egy régi verzió esetén, de amikor a glibc-hez ért…
Elöször jöttek a csomagütközések, aztán a verzió ütközések, aztán ha nehezen túljutottál rajtuk (gondolom ez pl a 10.2-röl 10.3-ra váltás esetén nem lenne ilyen bajos), akkor szép lassan nekikezdett a frissítésnek, eljutott a kernel majd az említett glibc csomagokhoz, majd egyszercsak a frissítés abbamaradt, pontosabban hibára futott… Gondoltam reboot, de hiába… A rendszer be se bootolt. Soha többet nem láttam azt már müködöképesen 🙂Úgyhogy én vagy a dvd-röl boot és a frissítést javaslom, vagy a teljesen új installt.
Mindkét esetben érdemes a régi rendszert tar cvfp -vel becsomizni, hogyha gáz az új, akkor vissza tudd állítani.bepe79 wrote:Ket hozzaszolassal a tied elott ugyanezt kerdeztem en is. (:Tudom, láttam, csak gondoltam jelzem, hogy nem csak te vagy ezzel elégedetlen 🙂
uzsolt wrote:Haladni kell a korral. De szerintem valamilyen módon udev-en keresztül biztosan konfigolható, de ha más nem, egy szimlinkre rákényszerítheted az udev-et 🙂Haladok én anélkül is. Kezdek hozzászokni a kattintgatáshoz a fél oldalnyi parancsírás illetve paraméterezés helyett. 🙂
Egyébként meg nem akarom ezt configolni, ez a disztrók készítök dolga lenne szerintem.bepe79 wrote:Ket hozzaszolassal a tied elott ugyanezt kerdeztem en is. (:Tudom, láttam, csak gondoltam jelzem, hogy nem csak te vagy ezzel elégedetlen 🙂
uzsolt wrote:Haladni kell a korral. De szerintem valamilyen módon udev-en keresztül biztosan konfigolható, de ha más nem, egy szimlinkre rákényszerítheted az udev-et 🙂Haladok én anélkül is. Kezdek hozzászokni a kattintgatáshoz a fél oldalnyi parancsírás illetve paraméterezés helyett. 🙂
Egyébként meg nem akarom ezt configolni, ez a disztrók készítök dolga lenne szerintem.tothaa wrote:MyPasswordSafe – esetén a jelszógenerálás kicsit ügyetlen (főmenüből lehet beállítani, nincs különleges karakter); többféle formátumban tudja különböző fájlokba menteni a jelszavakat. Tud groupokat készíteni és abba elhejezni jelszavakat. – túl sokszor kéregeti a mester jelszót, ami roppant kényelmetlen. Blowfish kódoló algoritmusa is van, ami híres.Fömenüben átállítod a timeout-ot és kész. 😛
Probléma megoldva.A speciális karakter meg szép és jó, de ha épp egy másik billentyükiosztás elé kerülsz (pl angol és magyar ékezetek-et kell írnod), akkor negyed órát keresed a megfelelö kódot? (Mint a 0, z-y probléma)
Oké, aláírom biztonságosabb, de sokszor problémás.Elég ha idönként az „input mezök” kódolására gondolunk.tothaa wrote:MyPasswordSafe – esetén a jelszógenerálás kicsit ügyetlen (főmenüből lehet beállítani, nincs különleges karakter); többféle formátumban tudja különböző fájlokba menteni a jelszavakat. Tud groupokat készíteni és abba elhejezni jelszavakat. – túl sokszor kéregeti a mester jelszót, ami roppant kényelmetlen. Blowfish kódoló algoritmusa is van, ami híres.Fömenüben átállítod a timeout-ot és kész. 😛
Probléma megoldva.A speciális karakter meg szép és jó, de ha épp egy másik billentyükiosztás elé kerülsz (pl angol és magyar ékezetek-et kell írnod), akkor negyed órát keresed a megfelelö kódot? (Mint a 0, z-y probléma)
Oké, aláírom biztonságosabb, de sokszor problémás.Elég ha idönként az „input mezök” kódolására gondolunk.Egyik kollégámmal épp most telepítettünk egy 10.3-at. Az érdekesség, hogy a optikai meghajtót sr0-nak hívta a suse.
Nem tudom megérteni, hogy miért…
Miért kell egyfolytában cserélgetni azokat a „betüjeleket”.
Miért nem lehet megmaradni a szokásos IDE-hdx SCSI-sdx/scx stb jelöléseknél?
Az legalább a régi „tanulmányokból” is átlátható volt.Bár nem emlékszem már melyik disztrónál, de hiába volt sata támogatása, meg minden udev fütty, attól függetlenül az IDE-t hdx-nek hívta és nem alapból sdx-nek. Az tetszett.
Nah mindegy…
Mindenesetre egészen tetszetös lett ez a 10.3, mégha a hivatalos kiadás elött is próbáltuk ki. 🙂
Tekem speciel tetszik a zöldes design.
Egyik kollégámmal épp most telepítettünk egy 10.3-at. Az érdekesség, hogy a optikai meghajtót sr0-nak hívta a suse.
Nem tudom megérteni, hogy miért…
Miért kell egyfolytában cserélgetni azokat a „betüjeleket”.
Miért nem lehet megmaradni a szokásos IDE-hdx SCSI-sdx/scx stb jelöléseknél?
Az legalább a régi „tanulmányokból” is átlátható volt.Bár nem emlékszem már melyik disztrónál, de hiába volt sata támogatása, meg minden udev fütty, attól függetlenül az IDE-t hdx-nek hívta és nem alapból sdx-nek. Az tetszett.
Nah mindegy…
Mindenesetre egészen tetszetös lett ez a 10.3, mégha a hivatalos kiadás elött is próbáltuk ki. 🙂
Tekem speciel tetszik a zöldes design.
MyPasswordSafe
http://www.semanticgap.com/myps/egyszerüen telepíthetö
kódolt fájlban tárolja a jelszavakat
akárhány karakteres jelszót generál
clipboard-ra másolja a jelszót ha úgy használod, hogy csak dupplaklikk az egyik listázott jelszón
stb…
érdemes kipróbálni 🙂MyPasswordSafe
http://www.semanticgap.com/myps/egyszerüen telepíthetö
kódolt fájlban tárolja a jelszavakat
akárhány karakteres jelszót generál
clipboard-ra másolja a jelszót ha úgy használod, hogy csak dupplaklikk az egyik listázott jelszón
stb…
érdemes kipróbálni 🙂 -
SzerzőBejegyzés