lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 661-670 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Realtek #2134661
    lada2105
    Felhasználó

      cs4231???
      Az nem egy Crystal Semiconductor nevü gyártónak a hangkártyájához tartozik??

      Jó modulokat töltögettél be?

      Ha nagyon nem boldogulsz tölts le egy teljesen friss LIVE disztrót (pl: knoppix), vagy aszerüen müködöt (pl: pclinuxos, ubuntu, stb…) és azt nézd meg, hogy milyen modulokat tölt be. Mivel a disztród debian amin ugyebár az ubuntu és a knoppix is nyugszik, ezért gyakorlatilag simán csereszavatosak a modulok. Azaz ugyanazokkal a modulnevekkel próbálkozhatsz.

      Egyébként csak egy személyes megjegyzés:
      Kezdésnek választottad a debiant vagy mi vett rá a debian használatára?

      Hozzászólás: Realtek #2134662
      lada2105
      Felhasználó

        cs4231???
        Az nem egy Crystal Semiconductor nevü gyártónak a hangkártyájához tartozik??

        Jó modulokat töltögettél be?

        Ha nagyon nem boldogulsz tölts le egy teljesen friss LIVE disztrót (pl: knoppix), vagy aszerüen müködöt (pl: pclinuxos, ubuntu, stb…) és azt nézd meg, hogy milyen modulokat tölt be. Mivel a disztród debian amin ugyebár az ubuntu és a knoppix is nyugszik, ezért gyakorlatilag simán csereszavatosak a modulok. Azaz ugyanazokkal a modulnevekkel próbálkozhatsz.

        Egyébként csak egy személyes megjegyzés:
        Kezdésnek választottad a debiant vagy mi vett rá a debian használatára?

        Hozzászólás: Realtek #2134657
        lada2105
        Felhasználó

          Skubizd meg ezt:
          http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-85872-Ubuntu-Linux-704-Does-not-recongize-the-existance-of-my-CD-Drive.html

          talán ez a rész érdekesebb neked:

          snd_usb_audio 79744 0
          snd_usb_lib 17280 1 snd_usb_audio
          snd_hwdep 9988 1 snd_usb_audio
          snd_hda_intel 21912 1
          snd_hda_codec 205056 1 snd_hda_intel
          snd_pcm_oss 44544 0
          snd_mixer_oss 17408 1 snd_pcm_oss
          snd_pcm 79876 4 snd_usb_audio,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_pcm_ oss
          snd_seq_dummy 4740 0
          snd_seq_oss 32896 0
          snd_seq_midi 9600 0
          snd_rawmidi 25472 2 snd_usb_lib,snd_seq_midi
          af_packet 23816 2
          snd_seq_midi_event 8448 2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
          snd_seq 52592 6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_mid i_event

          egyébként 😉
          http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=46y&q=linux+nvidia+audio+mcp65&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

          Hozzászólás: Realtek #2134658
          lada2105
          Felhasználó

            Skubizd meg ezt:
            http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-85872-Ubuntu-Linux-704-Does-not-recongize-the-existance-of-my-CD-Drive.html

            talán ez a rész érdekesebb neked:

            snd_usb_audio 79744 0
            snd_usb_lib 17280 1 snd_usb_audio
            snd_hwdep 9988 1 snd_usb_audio
            snd_hda_intel 21912 1
            snd_hda_codec 205056 1 snd_hda_intel
            snd_pcm_oss 44544 0
            snd_mixer_oss 17408 1 snd_pcm_oss
            snd_pcm 79876 4 snd_usb_audio,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_pcm_ oss
            snd_seq_dummy 4740 0
            snd_seq_oss 32896 0
            snd_seq_midi 9600 0
            snd_rawmidi 25472 2 snd_usb_lib,snd_seq_midi
            af_packet 23816 2
            snd_seq_midi_event 8448 2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
            snd_seq 52592 6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_mid i_event

            egyébként 😉
            http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=46y&q=linux+nvidia+audio+mcp65&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

            Hozzászólás: WM War #2134975
            lada2105
            Felhasználó

              icewm? 🙂

              Óra van, beállítások config fájlból, amik egyszerü és teljesen átdefiniálhatók. Függöségek nincsenek tudtommal, és utolsó infóim szerint max kb 10Mega a cucc.
              Beryl-t nemtom, de minek? Az úgyis csak lassítja…

              A többit próbáld ki!

              Jó, persze „win szerü”, mert a bal sarokban egy kis icewm ikonra lehet kattintani a menüért.
              A menü viszont szintén userenként teljesen testreszabható.
              Vezérlöpult szerü dolog nincs, hisz ott a rakás config fájl és legalább pár megát így spóroltak.

              screenshot-okért tessék megtekinteni az oldalt!
              http://www.icewm.org/

              A beállítás átdefiniálást meg részben jogos, mert ugyebár az X és a konzol beállításai különbözöek.
              Én speciel az xorg.conf-ban megmondom a bill. kiosztást (hu) a karakterkódolást rábízom az ablakozóra. Konzolon meg – direkt azért is telepítem a rendszert angolul – elfogadom és használom az angolt, mert így nincsenek a magyar ékezetek miatt megzuhant mc-s problémáim. De, max egy „loadkeys hu” ficcen be, ha kell.
              Ha meg valami gebasz van, akkor x-en meg „setxkbmap hu” és máris írja az ékezeteket az ablakozó is.

              Ha meg KDE és Gnome, akkor nekem inkább a Gnome, mert tetszik a Places(Helyek) alól könnyen elérhetö mappák illetve hálózati eröforrások „kezelésének” lehetöségei. Magyarán szerintem gyorsabban tudok egy hálózati mappához csatlakozni, mint KDE-ben, ha nem ismerem az smb:// vagy ftp:// varázsszavakat. 🙂

              Hozzászólás: WM War #2134976
              lada2105
              Felhasználó

                icewm? 🙂

                Óra van, beállítások config fájlból, amik egyszerü és teljesen átdefiniálhatók. Függöségek nincsenek tudtommal, és utolsó infóim szerint max kb 10Mega a cucc.
                Beryl-t nemtom, de minek? Az úgyis csak lassítja…

                A többit próbáld ki!

                Jó, persze „win szerü”, mert a bal sarokban egy kis icewm ikonra lehet kattintani a menüért.
                A menü viszont szintén userenként teljesen testreszabható.
                Vezérlöpult szerü dolog nincs, hisz ott a rakás config fájl és legalább pár megát így spóroltak.

                screenshot-okért tessék megtekinteni az oldalt!
                http://www.icewm.org/

                A beállítás átdefiniálást meg részben jogos, mert ugyebár az X és a konzol beállításai különbözöek.
                Én speciel az xorg.conf-ban megmondom a bill. kiosztást (hu) a karakterkódolást rábízom az ablakozóra. Konzolon meg – direkt azért is telepítem a rendszert angolul – elfogadom és használom az angolt, mert így nincsenek a magyar ékezetek miatt megzuhant mc-s problémáim. De, max egy „loadkeys hu” ficcen be, ha kell.
                Ha meg valami gebasz van, akkor x-en meg „setxkbmap hu” és máris írja az ékezeteket az ablakozó is.

                Ha meg KDE és Gnome, akkor nekem inkább a Gnome, mert tetszik a Places(Helyek) alól könnyen elérhetö mappák illetve hálózati eröforrások „kezelésének” lehetöségei. Magyarán szerintem gyorsabban tudok egy hálózati mappához csatlakozni, mint KDE-ben, ha nem ismerem az smb:// vagy ftp:// varázsszavakat. 🙂

                lada2105
                Felhasználó

                  Ez úgy van, ahogy mondod csaba.
                  De te is elmondtad részben az _egyik_ okát:
                  „Kellett a hely a winchesteren a Zinternetnek, meg a játéknak….”

                  a másik oka:
                  mivel nem értettek hozzá, nem tudták, hogy linux alól is lehet netezni és sokkal biztonságosabban, mint win alól…
                  Csakhát ugye ezt meg nekik nem oktatják, meg lusták is megtanulni.

                  Sajnos nem elég ha csak az állam az OpenSource mellé áll, hanem a játékgyártóknak is végre el kellene kezdeniük rendesen fejleszteni erre a platformra!

                  Ha mindkettö megoldott lenne, sok helyen fordulna (fordult volna) meg a helyzet.

                  Lásd itt is a fórumon. Mostanság (szerencsére) egyre több olyan emberbe futni bele, aki mégha kíváncsiságból is, de kipróbálta a másik oldalt és nem feladja az elsö kudarc után, hanem kicsit gondolkozik, próbálkozik és tanul!
                  Mások viszont nem jönnek rá, hogy az elött is ugyanezt tették, csak már elfelejtették, hogy mennyi dolgot kellett megtanulniuk az akkori új rendszerükön…

                  A másik dolog, hogy egy linuxot _akkor_ általában rosszul telepítettek a gépre, úgyhogy a kezdönek már attól elment a kedve, hogy elindította és „érthetetlen dolgokat kérdezett a gép”.

                  Egyszer én is láttam egy MediaMarkt nevü csodában, hogy egy géphez alig-alig értö ügyfélszolgálatos emberke szenvedett egy uhu telepítésével egy szülök által visszahozott gépre. Mikor a sorbanállás közben nagyon megelégeltem a szenvedését a pult másik oldaláról próbáltam egy kis segítséget adni neki 🙂 ami után már sikerült feltelepítenie.
                  Persze gondolom mikor hazavitték a szülök, rájöttek, hogy nem fut rajta Gézukának pl a Warcraft és egyböl hívták szomszéd Pistikét, aki letörölt mindent és felrakott egy windowst…

                  De persze uhuval vették a gépet, mert úgy olcsóbb volt 🙂
                  Azthiszem 3-5E keméyn pénzért számolták akkor az UHU-t az új géphez 😀

                  lada2105
                  Felhasználó

                    Ez úgy van, ahogy mondod csaba.
                    De te is elmondtad részben az _egyik_ okát:
                    „Kellett a hely a winchesteren a Zinternetnek, meg a játéknak….”

                    a másik oka:
                    mivel nem értettek hozzá, nem tudták, hogy linux alól is lehet netezni és sokkal biztonságosabban, mint win alól…
                    Csakhát ugye ezt meg nekik nem oktatják, meg lusták is megtanulni.

                    Sajnos nem elég ha csak az állam az OpenSource mellé áll, hanem a játékgyártóknak is végre el kellene kezdeniük rendesen fejleszteni erre a platformra!

                    Ha mindkettö megoldott lenne, sok helyen fordulna (fordult volna) meg a helyzet.

                    Lásd itt is a fórumon. Mostanság (szerencsére) egyre több olyan emberbe futni bele, aki mégha kíváncsiságból is, de kipróbálta a másik oldalt és nem feladja az elsö kudarc után, hanem kicsit gondolkozik, próbálkozik és tanul!
                    Mások viszont nem jönnek rá, hogy az elött is ugyanezt tették, csak már elfelejtették, hogy mennyi dolgot kellett megtanulniuk az akkori új rendszerükön…

                    A másik dolog, hogy egy linuxot _akkor_ általában rosszul telepítettek a gépre, úgyhogy a kezdönek már attól elment a kedve, hogy elindította és „érthetetlen dolgokat kérdezett a gép”.

                    Egyszer én is láttam egy MediaMarkt nevü csodában, hogy egy géphez alig-alig értö ügyfélszolgálatos emberke szenvedett egy uhu telepítésével egy szülök által visszahozott gépre. Mikor a sorbanállás közben nagyon megelégeltem a szenvedését a pult másik oldaláról próbáltam egy kis segítséget adni neki 🙂 ami után már sikerült feltelepítenie.
                    Persze gondolom mikor hazavitték a szülök, rájöttek, hogy nem fut rajta Gézukának pl a Warcraft és egyböl hívták szomszéd Pistikét, aki letörölt mindent és felrakott egy windowst…

                    De persze uhuval vették a gépet, mert úgy olcsóbb volt 🙂
                    Azthiszem 3-5E keméyn pénzért számolták akkor az UHU-t az új géphez 😀

                    Hozzászólás: Realtek #2134641
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Keress valamilyen beállító felületet és kattintsd át a másik hangkaridra az aktivitást.
                      Magyarán mond meg a rendszernek, hogy a másikat használja default-ként.

                      Ha meg tényleg konzolos debian-t használsz, akkor a modulokat tartalmazó fájlban szedd ki és cseréld le a hangkártyához betöltendö modulokat a megfelelöre!

                      Hozzászólás: Realtek #2134642
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Keress valamilyen beállító felületet és kattintsd át a másik hangkaridra az aktivitást.
                        Magyarán mond meg a rendszernek, hogy a másikat használja default-ként.

                        Ha meg tényleg konzolos debian-t használsz, akkor a modulokat tartalmazó fájlban szedd ki és cseréld le a hangkártyához betöltendö modulokat a megfelelöre!

                      10 bejegyzés megtekintése - 661-670 / 2,340