Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
cs4231???
Az nem egy Crystal Semiconductor nevü gyártónak a hangkártyájához tartozik??Jó modulokat töltögettél be?
Ha nagyon nem boldogulsz tölts le egy teljesen friss LIVE disztrót (pl: knoppix), vagy aszerüen müködöt (pl: pclinuxos, ubuntu, stb…) és azt nézd meg, hogy milyen modulokat tölt be. Mivel a disztród debian amin ugyebár az ubuntu és a knoppix is nyugszik, ezért gyakorlatilag simán csereszavatosak a modulok. Azaz ugyanazokkal a modulnevekkel próbálkozhatsz.
Egyébként csak egy személyes megjegyzés:
Kezdésnek választottad a debiant vagy mi vett rá a debian használatára?cs4231???
Az nem egy Crystal Semiconductor nevü gyártónak a hangkártyájához tartozik??Jó modulokat töltögettél be?
Ha nagyon nem boldogulsz tölts le egy teljesen friss LIVE disztrót (pl: knoppix), vagy aszerüen müködöt (pl: pclinuxos, ubuntu, stb…) és azt nézd meg, hogy milyen modulokat tölt be. Mivel a disztród debian amin ugyebár az ubuntu és a knoppix is nyugszik, ezért gyakorlatilag simán csereszavatosak a modulok. Azaz ugyanazokkal a modulnevekkel próbálkozhatsz.
Egyébként csak egy személyes megjegyzés:
Kezdésnek választottad a debiant vagy mi vett rá a debian használatára?Skubizd meg ezt:
http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-85872-Ubuntu-Linux-704-Does-not-recongize-the-existance-of-my-CD-Drive.htmltalán ez a rész érdekesebb neked:
snd_usb_audio 79744 0
snd_usb_lib 17280 1 snd_usb_audio
snd_hwdep 9988 1 snd_usb_audio
snd_hda_intel 21912 1
snd_hda_codec 205056 1 snd_hda_intel
snd_pcm_oss 44544 0
snd_mixer_oss 17408 1 snd_pcm_oss
snd_pcm 79876 4 snd_usb_audio,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_pcm_ oss
snd_seq_dummy 4740 0
snd_seq_oss 32896 0
snd_seq_midi 9600 0
snd_rawmidi 25472 2 snd_usb_lib,snd_seq_midi
af_packet 23816 2
snd_seq_midi_event 8448 2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
snd_seq 52592 6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_mid i_eventSkubizd meg ezt:
http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-85872-Ubuntu-Linux-704-Does-not-recongize-the-existance-of-my-CD-Drive.htmltalán ez a rész érdekesebb neked:
snd_usb_audio 79744 0
snd_usb_lib 17280 1 snd_usb_audio
snd_hwdep 9988 1 snd_usb_audio
snd_hda_intel 21912 1
snd_hda_codec 205056 1 snd_hda_intel
snd_pcm_oss 44544 0
snd_mixer_oss 17408 1 snd_pcm_oss
snd_pcm 79876 4 snd_usb_audio,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_pcm_ oss
snd_seq_dummy 4740 0
snd_seq_oss 32896 0
snd_seq_midi 9600 0
snd_rawmidi 25472 2 snd_usb_lib,snd_seq_midi
af_packet 23816 2
snd_seq_midi_event 8448 2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
snd_seq 52592 6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_mid i_eventicewm? 🙂
Óra van, beállítások config fájlból, amik egyszerü és teljesen átdefiniálhatók. Függöségek nincsenek tudtommal, és utolsó infóim szerint max kb 10Mega a cucc.
Beryl-t nemtom, de minek? Az úgyis csak lassítja…A többit próbáld ki!
Jó, persze „win szerü”, mert a bal sarokban egy kis icewm ikonra lehet kattintani a menüért.
A menü viszont szintén userenként teljesen testreszabható.
Vezérlöpult szerü dolog nincs, hisz ott a rakás config fájl és legalább pár megát így spóroltak.screenshot-okért tessék megtekinteni az oldalt!
http://www.icewm.org/A beállítás átdefiniálást meg részben jogos, mert ugyebár az X és a konzol beállításai különbözöek.
Én speciel az xorg.conf-ban megmondom a bill. kiosztást (hu) a karakterkódolást rábízom az ablakozóra. Konzolon meg – direkt azért is telepítem a rendszert angolul – elfogadom és használom az angolt, mert így nincsenek a magyar ékezetek miatt megzuhant mc-s problémáim. De, max egy „loadkeys hu” ficcen be, ha kell.
Ha meg valami gebasz van, akkor x-en meg „setxkbmap hu” és máris írja az ékezeteket az ablakozó is.Ha meg KDE és Gnome, akkor nekem inkább a Gnome, mert tetszik a Places(Helyek) alól könnyen elérhetö mappák illetve hálózati eröforrások „kezelésének” lehetöségei. Magyarán szerintem gyorsabban tudok egy hálózati mappához csatlakozni, mint KDE-ben, ha nem ismerem az smb:// vagy ftp:// varázsszavakat. 🙂
icewm? 🙂
Óra van, beállítások config fájlból, amik egyszerü és teljesen átdefiniálhatók. Függöségek nincsenek tudtommal, és utolsó infóim szerint max kb 10Mega a cucc.
Beryl-t nemtom, de minek? Az úgyis csak lassítja…A többit próbáld ki!
Jó, persze „win szerü”, mert a bal sarokban egy kis icewm ikonra lehet kattintani a menüért.
A menü viszont szintén userenként teljesen testreszabható.
Vezérlöpult szerü dolog nincs, hisz ott a rakás config fájl és legalább pár megát így spóroltak.screenshot-okért tessék megtekinteni az oldalt!
http://www.icewm.org/A beállítás átdefiniálást meg részben jogos, mert ugyebár az X és a konzol beállításai különbözöek.
Én speciel az xorg.conf-ban megmondom a bill. kiosztást (hu) a karakterkódolást rábízom az ablakozóra. Konzolon meg – direkt azért is telepítem a rendszert angolul – elfogadom és használom az angolt, mert így nincsenek a magyar ékezetek miatt megzuhant mc-s problémáim. De, max egy „loadkeys hu” ficcen be, ha kell.
Ha meg valami gebasz van, akkor x-en meg „setxkbmap hu” és máris írja az ékezeteket az ablakozó is.Ha meg KDE és Gnome, akkor nekem inkább a Gnome, mert tetszik a Places(Helyek) alól könnyen elérhetö mappák illetve hálózati eröforrások „kezelésének” lehetöségei. Magyarán szerintem gyorsabban tudok egy hálózati mappához csatlakozni, mint KDE-ben, ha nem ismerem az smb:// vagy ftp:// varázsszavakat. 🙂
Ez úgy van, ahogy mondod csaba.
De te is elmondtad részben az _egyik_ okát:
„Kellett a hely a winchesteren a Zinternetnek, meg a játéknak….”a másik oka:
mivel nem értettek hozzá, nem tudták, hogy linux alól is lehet netezni és sokkal biztonságosabban, mint win alól…
Csakhát ugye ezt meg nekik nem oktatják, meg lusták is megtanulni.Sajnos nem elég ha csak az állam az OpenSource mellé áll, hanem a játékgyártóknak is végre el kellene kezdeniük rendesen fejleszteni erre a platformra!
Ha mindkettö megoldott lenne, sok helyen fordulna (fordult volna) meg a helyzet.
Lásd itt is a fórumon. Mostanság (szerencsére) egyre több olyan emberbe futni bele, aki mégha kíváncsiságból is, de kipróbálta a másik oldalt és nem feladja az elsö kudarc után, hanem kicsit gondolkozik, próbálkozik és tanul!
Mások viszont nem jönnek rá, hogy az elött is ugyanezt tették, csak már elfelejtették, hogy mennyi dolgot kellett megtanulniuk az akkori új rendszerükön…A másik dolog, hogy egy linuxot _akkor_ általában rosszul telepítettek a gépre, úgyhogy a kezdönek már attól elment a kedve, hogy elindította és „érthetetlen dolgokat kérdezett a gép”.
Egyszer én is láttam egy MediaMarkt nevü csodában, hogy egy géphez alig-alig értö ügyfélszolgálatos emberke szenvedett egy uhu telepítésével egy szülök által visszahozott gépre. Mikor a sorbanállás közben nagyon megelégeltem a szenvedését a pult másik oldaláról próbáltam egy kis segítséget adni neki 🙂 ami után már sikerült feltelepítenie.
Persze gondolom mikor hazavitték a szülök, rájöttek, hogy nem fut rajta Gézukának pl a Warcraft és egyböl hívták szomszéd Pistikét, aki letörölt mindent és felrakott egy windowst…De persze uhuval vették a gépet, mert úgy olcsóbb volt 🙂
Azthiszem 3-5E keméyn pénzért számolták akkor az UHU-t az új géphez 😀Ez úgy van, ahogy mondod csaba.
De te is elmondtad részben az _egyik_ okát:
„Kellett a hely a winchesteren a Zinternetnek, meg a játéknak….”a másik oka:
mivel nem értettek hozzá, nem tudták, hogy linux alól is lehet netezni és sokkal biztonságosabban, mint win alól…
Csakhát ugye ezt meg nekik nem oktatják, meg lusták is megtanulni.Sajnos nem elég ha csak az állam az OpenSource mellé áll, hanem a játékgyártóknak is végre el kellene kezdeniük rendesen fejleszteni erre a platformra!
Ha mindkettö megoldott lenne, sok helyen fordulna (fordult volna) meg a helyzet.
Lásd itt is a fórumon. Mostanság (szerencsére) egyre több olyan emberbe futni bele, aki mégha kíváncsiságból is, de kipróbálta a másik oldalt és nem feladja az elsö kudarc után, hanem kicsit gondolkozik, próbálkozik és tanul!
Mások viszont nem jönnek rá, hogy az elött is ugyanezt tették, csak már elfelejtették, hogy mennyi dolgot kellett megtanulniuk az akkori új rendszerükön…A másik dolog, hogy egy linuxot _akkor_ általában rosszul telepítettek a gépre, úgyhogy a kezdönek már attól elment a kedve, hogy elindította és „érthetetlen dolgokat kérdezett a gép”.
Egyszer én is láttam egy MediaMarkt nevü csodában, hogy egy géphez alig-alig értö ügyfélszolgálatos emberke szenvedett egy uhu telepítésével egy szülök által visszahozott gépre. Mikor a sorbanállás közben nagyon megelégeltem a szenvedését a pult másik oldaláról próbáltam egy kis segítséget adni neki 🙂 ami után már sikerült feltelepítenie.
Persze gondolom mikor hazavitték a szülök, rájöttek, hogy nem fut rajta Gézukának pl a Warcraft és egyböl hívták szomszéd Pistikét, aki letörölt mindent és felrakott egy windowst…De persze uhuval vették a gépet, mert úgy olcsóbb volt 🙂
Azthiszem 3-5E keméyn pénzért számolták akkor az UHU-t az új géphez 😀Keress valamilyen beállító felületet és kattintsd át a másik hangkaridra az aktivitást.
Magyarán mond meg a rendszernek, hogy a másikat használja default-ként.Ha meg tényleg konzolos debian-t használsz, akkor a modulokat tartalmazó fájlban szedd ki és cseréld le a hangkártyához betöltendö modulokat a megfelelöre!
Keress valamilyen beállító felületet és kattintsd át a másik hangkaridra az aktivitást.
Magyarán mond meg a rendszernek, hogy a másikat használja default-ként.Ha meg tényleg konzolos debian-t használsz, akkor a modulokat tartalmazó fájlban szedd ki és cseréld le a hangkártyához betöltendö modulokat a megfelelöre!
-
SzerzőBejegyzés