lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Realtek #2134637
    lada2105
    Felhasználó

      Ha minden igaz, a realtek hangkártya megy az ac97 és a hozzá kapcsolódó kernel modulokkal.

      Nekem ezek a modulok vannak betöltve: (edubuntu 7)

      Code:
      snd_intel8x0 34204  1
      snd_ac97_codec     98336  1 snd_intel8x0
      ac97_bus 3200  1 snd_ac97_codec
      snd_pcm_oss   44544  0
      snd_mixer_oss 17408  1 snd_pcm_oss
      snd_pcm 79876  3 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss
      snd_seq_dummy 4740  0
      snd_seq_oss   32896  0
      snd_seq_midi   9600  0
      snd_rawmidi   25472  1 snd_seq_midi
      snd_seq_midi_event 8448  2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
      snd_seq 52592  6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
      snd_timer     23684  2 snd_pcm,snd_seq
      snd_seq_device 9100  5 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
      snd 54020  12 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_seq_oss,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
      soundcore 8672  1 snd
      snd_page_alloc     10888  2 snd_intel8x0,snd_pcm

      Ennek a kupacnak elég csak az egyik felét betölteni, a többit magától felhúzza a többi rendszer is.
      Windowsban, ha jól emlékszem ez a kártya is realtek-nek nevezi magát, úgyhogy próbáld ki, hátha neked is jó!

      Hozzászólás: Realtek #2134638
      lada2105
      Felhasználó

        Ha minden igaz, a realtek hangkártya megy az ac97 és a hozzá kapcsolódó kernel modulokkal.

        Nekem ezek a modulok vannak betöltve: (edubuntu 7)

        Code:
        snd_intel8x0 34204  1
        snd_ac97_codec     98336  1 snd_intel8x0
        ac97_bus 3200  1 snd_ac97_codec
        snd_pcm_oss   44544  0
        snd_mixer_oss 17408  1 snd_pcm_oss
        snd_pcm 79876  3 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss
        snd_seq_dummy 4740  0
        snd_seq_oss   32896  0
        snd_seq_midi   9600  0
        snd_rawmidi   25472  1 snd_seq_midi
        snd_seq_midi_event 8448  2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
        snd_seq 52592  6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
        snd_timer     23684  2 snd_pcm,snd_seq
        snd_seq_device 9100  5 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
        snd 54020  12 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_seq_oss,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
        soundcore 8672  1 snd
        snd_page_alloc     10888  2 snd_intel8x0,snd_pcm

        Ennek a kupacnak elég csak az egyik felét betölteni, a többit magától felhúzza a többi rendszer is.
        Windowsban, ha jól emlékszem ez a kártya is realtek-nek nevezi magát, úgyhogy próbáld ki, hátha neked is jó!

        lada2105
        Felhasználó

          OFF:

          timurlan wrote:
          Amikor mi legutóbb autót vettünk, választhattunk, hogy kérünk-e klímát vagy nem. Megválaszthattuk a színét, a hengerűrtartalmát, még azt is, hogy 5 vagy 7 üléses legyen. Pedig csak egy gagyi Dacia, a lehető legalacsonyabb árfekvésből.

          Grat a kocsihoz! Bár én is megtehetném… örülnék egy ilyennek 🙂

          …és hogy a témánál is maradjunk, sajnos ilyen volumenü problémákat/kérdéseseket amúgy se tudunk megoldani. Max mindenki kiírja magából a véleményét és megspórol egy pszichológusi számlát 🙂

          lada2105
          Felhasználó

            OFF:

            timurlan wrote:
            Amikor mi legutóbb autót vettünk, választhattunk, hogy kérünk-e klímát vagy nem. Megválaszthattuk a színét, a hengerűrtartalmát, még azt is, hogy 5 vagy 7 üléses legyen. Pedig csak egy gagyi Dacia, a lehető legalacsonyabb árfekvésből.

            Grat a kocsihoz! Bár én is megtehetném… örülnék egy ilyennek 🙂

            …és hogy a témánál is maradjunk, sajnos ilyen volumenü problémákat/kérdéseseket amúgy se tudunk megoldani. Max mindenki kiírja magából a véleményét és megspórol egy pszichológusi számlát 🙂

            lada2105
            Felhasználó

              Csak az a baj, hogy a sok ember ugyebár mi tud tenni a „kapcsolt” Windows ellen? Semmit.
              Sajnos normális gépet nem adnak nélküle, vagy nagyon ritka. (pl a jogilag használt HP-k freedos-al jönnek az egyik notis üzletbe 🙂 )

              Az elöre telepített win, meg egyéb legtöbbször elsöre törlendö programok-at meg max a boltosnak tudja megjegyezni a vásárló, hogy ez felesleges (volt). A boltos meg ugyebár nem fogja továbbadni ezt a „hírt” a gyártónak, úgyhogy a gyártó azt hiszi, ez jó így és még több elöretelepített gépet fog szétküldeni a világba.

              Még jó, hogy mostmár legalább rájöttek néhányan (gyártó és vásárló egyaránt), hogy nem csak windows van a világon, és egyre több linuxos gépet látni. (Sajnos leginkább még csak az alsó kategóriában, meg szarul telepítve, de ez már másik téma)
              Remélhetöleg folytatódik a tendencia és akkor nem a csomagolásban lesz a rendszer, hanem pl külön, és ha kéred azt még belerakja esetleg feltelepíti az eladó, és csak ekkor számolja fel költségnek.

              Az iskolai oktatásról meg ne is beszéljünk. Az informatikai oktatás még szakközépben/gimnáziumban is vicc! (tisztelet a kevés kivételnek) Pedig ott már érdemes lenne komolyabban foglalkozni a számtech-el, hisz a mai világban gép nélkül nehezen boldogul az ember és tényleg fel tudja gyorsítani a munkáját az embereknek, _ha_ tudja használni.
              A lurkók azt se tanulják meg, hogy mi az a fájl meg könyvtár, csak menjen a chat meg az IE. Az hogy hogyan szerkesszünk szöveget, hogy a táblázatot _ne_ Wordben készítsük és, hogy nem csak M$ termékek léteznek?! Hahaha… Álom sajnos.
              Az infó tanárok sem igazi infósok sajnos (ismét tisztelet a kivételnek), hanem pl töritanár vagy matek szakos, csak épp otthon van gépe és jól jön neki az elválalt infó órákért a plussz…

              Nah mindegy. Szerintem az lenne a legjobb, ha mondjuk vásárláskor lenne pl egy lista amiböl (ha már muszáj) kiválasztod a szükséges OS-t esetleg programokat és csak azt fizeted ki.
              A listában pl OS-ként szerepelne valamelyik vagy több Linux, Freedos, meg több fajta win.

              lada2105
              Felhasználó

                Csak az a baj, hogy a sok ember ugyebár mi tud tenni a „kapcsolt” Windows ellen? Semmit.
                Sajnos normális gépet nem adnak nélküle, vagy nagyon ritka. (pl a jogilag használt HP-k freedos-al jönnek az egyik notis üzletbe 🙂 )

                Az elöre telepített win, meg egyéb legtöbbször elsöre törlendö programok-at meg max a boltosnak tudja megjegyezni a vásárló, hogy ez felesleges (volt). A boltos meg ugyebár nem fogja továbbadni ezt a „hírt” a gyártónak, úgyhogy a gyártó azt hiszi, ez jó így és még több elöretelepített gépet fog szétküldeni a világba.

                Még jó, hogy mostmár legalább rájöttek néhányan (gyártó és vásárló egyaránt), hogy nem csak windows van a világon, és egyre több linuxos gépet látni. (Sajnos leginkább még csak az alsó kategóriában, meg szarul telepítve, de ez már másik téma)
                Remélhetöleg folytatódik a tendencia és akkor nem a csomagolásban lesz a rendszer, hanem pl külön, és ha kéred azt még belerakja esetleg feltelepíti az eladó, és csak ekkor számolja fel költségnek.

                Az iskolai oktatásról meg ne is beszéljünk. Az informatikai oktatás még szakközépben/gimnáziumban is vicc! (tisztelet a kevés kivételnek) Pedig ott már érdemes lenne komolyabban foglalkozni a számtech-el, hisz a mai világban gép nélkül nehezen boldogul az ember és tényleg fel tudja gyorsítani a munkáját az embereknek, _ha_ tudja használni.
                A lurkók azt se tanulják meg, hogy mi az a fájl meg könyvtár, csak menjen a chat meg az IE. Az hogy hogyan szerkesszünk szöveget, hogy a táblázatot _ne_ Wordben készítsük és, hogy nem csak M$ termékek léteznek?! Hahaha… Álom sajnos.
                Az infó tanárok sem igazi infósok sajnos (ismét tisztelet a kivételnek), hanem pl töritanár vagy matek szakos, csak épp otthon van gépe és jól jön neki az elválalt infó órákért a plussz…

                Nah mindegy. Szerintem az lenne a legjobb, ha mondjuk vásárláskor lenne pl egy lista amiböl (ha már muszáj) kiválasztod a szükséges OS-t esetleg programokat és csak azt fizeted ki.
                A listában pl OS-ként szerepelne valamelyik vagy több Linux, Freedos, meg több fajta win.

                Hozzászólás: Gnomebaker probléma #2122648
                lada2105
                Felhasználó
                  Mike65 wrote:
                  Code:
                  root[krisz]# hdparm -d /dev/sr0

                  mire van dugva az az eszköz?
                  Sec slave? Mert akkor hdd ( hdparm -d /dev/hdd )
                  Sec master? mert akkor hdc ( hdparm -d /dev/dc )

                  Hozzászólás: Szégyen, de nem tudom … #2089893
                  lada2105
                  Felhasználó
                    birno wrote:
                    ha levelet írok vagy spamem jön

                    Az egyik elküldött a másik fogadott kategória…
                    Most akkor melyikre is gondolsz? 😛

                    Egyébként thunderbird-nél ez úgy van, hogy van egy lokális mappád, teljesen mindegy hogy hány levelezési fiókkal. Ugyanabba a mappába kapod a leveleket, hacsak mást nem állítasz be.
                    (Lehet külön-külön is kezeltetni, de egy idö után átláthatatlan szerintem)

                    Ha szét akarod a mappákon belül szórni a leveleket, állíts be levélszüröt!

                    Ha nincs megoldás, vagy abszolúte nem tudod magadtól ezekután se elhárítani a problémát, akkor szerintem használj thunderbird-et!
                    Kezdésnek könnyebb, mert sokan használják s talán jobban tudnak segíteni benne 😉

                    Hozzászólás: Beagle(d) túl sok CPU-t eszik #2134379
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Sajnos a Beagle egyre több rendszerben benne van alapból. Elöször a SUSE-ban találkoztam vele.
                      Amíg 1x le nem darálja a teljes gépet, addig nem is vesz vissza a gép terheléséböl.
                      Persze ez a folyamat jó pár percet igénybe vesz a fájlok méretétöl és számától is függöen.

                      Egy csapásra megoldottam a dolgot, yast-al leszedettem a csomagot. Hiányát nem érzékelem, max kicsit többet kell keresnem, hisz nincs minden „felindexelve”, ahogy azt az M$ alatt neveznénk…

                      Szerintem – ha neked nem kell kifejezetten – szedd le és szintén egy csapással megoldottad a problémát 🙂

                      Hozzászólás: Beagle(d) túl sok CPU-t eszik #2134380
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Sajnos a Beagle egyre több rendszerben benne van alapból. Elöször a SUSE-ban találkoztam vele.
                        Amíg 1x le nem darálja a teljes gépet, addig nem is vesz vissza a gép terheléséböl.
                        Persze ez a folyamat jó pár percet igénybe vesz a fájlok méretétöl és számától is függöen.

                        Egy csapásra megoldottam a dolgot, yast-al leszedettem a csomagot. Hiányát nem érzékelem, max kicsit többet kell keresnem, hisz nincs minden „felindexelve”, ahogy azt az M$ alatt neveznénk…

                        Szerintem – ha neked nem kell kifejezetten – szedd le és szintén egy csapással megoldottad a problémát 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 2,340