Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha minden igaz, a realtek hangkártya megy az ac97 és a hozzá kapcsolódó kernel modulokkal.
Nekem ezek a modulok vannak betöltve: (edubuntu 7)
Code:snd_intel8x0 34204 1
snd_ac97_codec 98336 1 snd_intel8x0
ac97_bus 3200 1 snd_ac97_codec
snd_pcm_oss 44544 0
snd_mixer_oss 17408 1 snd_pcm_oss
snd_pcm 79876 3 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss
snd_seq_dummy 4740 0
snd_seq_oss 32896 0
snd_seq_midi 9600 0
snd_rawmidi 25472 1 snd_seq_midi
snd_seq_midi_event 8448 2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
snd_seq 52592 6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
snd_timer 23684 2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device 9100 5 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
snd 54020 12 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_seq_oss,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
soundcore 8672 1 snd
snd_page_alloc 10888 2 snd_intel8x0,snd_pcmEnnek a kupacnak elég csak az egyik felét betölteni, a többit magától felhúzza a többi rendszer is.
Windowsban, ha jól emlékszem ez a kártya is realtek-nek nevezi magát, úgyhogy próbáld ki, hátha neked is jó!Ha minden igaz, a realtek hangkártya megy az ac97 és a hozzá kapcsolódó kernel modulokkal.
Nekem ezek a modulok vannak betöltve: (edubuntu 7)
Code:snd_intel8x0 34204 1
snd_ac97_codec 98336 1 snd_intel8x0
ac97_bus 3200 1 snd_ac97_codec
snd_pcm_oss 44544 0
snd_mixer_oss 17408 1 snd_pcm_oss
snd_pcm 79876 3 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss
snd_seq_dummy 4740 0
snd_seq_oss 32896 0
snd_seq_midi 9600 0
snd_rawmidi 25472 1 snd_seq_midi
snd_seq_midi_event 8448 2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
snd_seq 52592 6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
snd_timer 23684 2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device 9100 5 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
snd 54020 12 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_seq_oss,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
soundcore 8672 1 snd
snd_page_alloc 10888 2 snd_intel8x0,snd_pcmEnnek a kupacnak elég csak az egyik felét betölteni, a többit magától felhúzza a többi rendszer is.
Windowsban, ha jól emlékszem ez a kártya is realtek-nek nevezi magát, úgyhogy próbáld ki, hátha neked is jó!OFF:
timurlan wrote:Amikor mi legutóbb autót vettünk, választhattunk, hogy kérünk-e klímát vagy nem. Megválaszthattuk a színét, a hengerűrtartalmát, még azt is, hogy 5 vagy 7 üléses legyen. Pedig csak egy gagyi Dacia, a lehető legalacsonyabb árfekvésből.Grat a kocsihoz! Bár én is megtehetném… örülnék egy ilyennek 🙂
…és hogy a témánál is maradjunk, sajnos ilyen volumenü problémákat/kérdéseseket amúgy se tudunk megoldani. Max mindenki kiírja magából a véleményét és megspórol egy pszichológusi számlát 🙂
OFF:
timurlan wrote:Amikor mi legutóbb autót vettünk, választhattunk, hogy kérünk-e klímát vagy nem. Megválaszthattuk a színét, a hengerűrtartalmát, még azt is, hogy 5 vagy 7 üléses legyen. Pedig csak egy gagyi Dacia, a lehető legalacsonyabb árfekvésből.Grat a kocsihoz! Bár én is megtehetném… örülnék egy ilyennek 🙂
…és hogy a témánál is maradjunk, sajnos ilyen volumenü problémákat/kérdéseseket amúgy se tudunk megoldani. Max mindenki kiírja magából a véleményét és megspórol egy pszichológusi számlát 🙂
Csak az a baj, hogy a sok ember ugyebár mi tud tenni a „kapcsolt” Windows ellen? Semmit.
Sajnos normális gépet nem adnak nélküle, vagy nagyon ritka. (pl a jogilag használt HP-k freedos-al jönnek az egyik notis üzletbe 🙂 )Az elöre telepített win, meg egyéb legtöbbször elsöre törlendö programok-at meg max a boltosnak tudja megjegyezni a vásárló, hogy ez felesleges (volt). A boltos meg ugyebár nem fogja továbbadni ezt a „hírt” a gyártónak, úgyhogy a gyártó azt hiszi, ez jó így és még több elöretelepített gépet fog szétküldeni a világba.
Még jó, hogy mostmár legalább rájöttek néhányan (gyártó és vásárló egyaránt), hogy nem csak windows van a világon, és egyre több linuxos gépet látni. (Sajnos leginkább még csak az alsó kategóriában, meg szarul telepítve, de ez már másik téma)
Remélhetöleg folytatódik a tendencia és akkor nem a csomagolásban lesz a rendszer, hanem pl külön, és ha kéred azt még belerakja esetleg feltelepíti az eladó, és csak ekkor számolja fel költségnek.Az iskolai oktatásról meg ne is beszéljünk. Az informatikai oktatás még szakközépben/gimnáziumban is vicc! (tisztelet a kevés kivételnek) Pedig ott már érdemes lenne komolyabban foglalkozni a számtech-el, hisz a mai világban gép nélkül nehezen boldogul az ember és tényleg fel tudja gyorsítani a munkáját az embereknek, _ha_ tudja használni.
A lurkók azt se tanulják meg, hogy mi az a fájl meg könyvtár, csak menjen a chat meg az IE. Az hogy hogyan szerkesszünk szöveget, hogy a táblázatot _ne_ Wordben készítsük és, hogy nem csak M$ termékek léteznek?! Hahaha… Álom sajnos.
Az infó tanárok sem igazi infósok sajnos (ismét tisztelet a kivételnek), hanem pl töritanár vagy matek szakos, csak épp otthon van gépe és jól jön neki az elválalt infó órákért a plussz…Nah mindegy. Szerintem az lenne a legjobb, ha mondjuk vásárláskor lenne pl egy lista amiböl (ha már muszáj) kiválasztod a szükséges OS-t esetleg programokat és csak azt fizeted ki.
A listában pl OS-ként szerepelne valamelyik vagy több Linux, Freedos, meg több fajta win.Csak az a baj, hogy a sok ember ugyebár mi tud tenni a „kapcsolt” Windows ellen? Semmit.
Sajnos normális gépet nem adnak nélküle, vagy nagyon ritka. (pl a jogilag használt HP-k freedos-al jönnek az egyik notis üzletbe 🙂 )Az elöre telepített win, meg egyéb legtöbbször elsöre törlendö programok-at meg max a boltosnak tudja megjegyezni a vásárló, hogy ez felesleges (volt). A boltos meg ugyebár nem fogja továbbadni ezt a „hírt” a gyártónak, úgyhogy a gyártó azt hiszi, ez jó így és még több elöretelepített gépet fog szétküldeni a világba.
Még jó, hogy mostmár legalább rájöttek néhányan (gyártó és vásárló egyaránt), hogy nem csak windows van a világon, és egyre több linuxos gépet látni. (Sajnos leginkább még csak az alsó kategóriában, meg szarul telepítve, de ez már másik téma)
Remélhetöleg folytatódik a tendencia és akkor nem a csomagolásban lesz a rendszer, hanem pl külön, és ha kéred azt még belerakja esetleg feltelepíti az eladó, és csak ekkor számolja fel költségnek.Az iskolai oktatásról meg ne is beszéljünk. Az informatikai oktatás még szakközépben/gimnáziumban is vicc! (tisztelet a kevés kivételnek) Pedig ott már érdemes lenne komolyabban foglalkozni a számtech-el, hisz a mai világban gép nélkül nehezen boldogul az ember és tényleg fel tudja gyorsítani a munkáját az embereknek, _ha_ tudja használni.
A lurkók azt se tanulják meg, hogy mi az a fájl meg könyvtár, csak menjen a chat meg az IE. Az hogy hogyan szerkesszünk szöveget, hogy a táblázatot _ne_ Wordben készítsük és, hogy nem csak M$ termékek léteznek?! Hahaha… Álom sajnos.
Az infó tanárok sem igazi infósok sajnos (ismét tisztelet a kivételnek), hanem pl töritanár vagy matek szakos, csak épp otthon van gépe és jól jön neki az elválalt infó órákért a plussz…Nah mindegy. Szerintem az lenne a legjobb, ha mondjuk vásárláskor lenne pl egy lista amiböl (ha már muszáj) kiválasztod a szükséges OS-t esetleg programokat és csak azt fizeted ki.
A listában pl OS-ként szerepelne valamelyik vagy több Linux, Freedos, meg több fajta win.Mike65 wrote:Code:root[krisz]# hdparm -d /dev/sr0mire van dugva az az eszköz?
Sec slave? Mert akkor hdd ( hdparm -d /dev/hdd )
Sec master? mert akkor hdc ( hdparm -d /dev/dc )birno wrote:ha levelet írok vagy spamem jönAz egyik elküldött a másik fogadott kategória…
Most akkor melyikre is gondolsz? 😛Egyébként thunderbird-nél ez úgy van, hogy van egy lokális mappád, teljesen mindegy hogy hány levelezési fiókkal. Ugyanabba a mappába kapod a leveleket, hacsak mást nem állítasz be.
(Lehet külön-külön is kezeltetni, de egy idö után átláthatatlan szerintem)Ha szét akarod a mappákon belül szórni a leveleket, állíts be levélszüröt!
Ha nincs megoldás, vagy abszolúte nem tudod magadtól ezekután se elhárítani a problémát, akkor szerintem használj thunderbird-et!
Kezdésnek könnyebb, mert sokan használják s talán jobban tudnak segíteni benne 😉Sajnos a Beagle egyre több rendszerben benne van alapból. Elöször a SUSE-ban találkoztam vele.
Amíg 1x le nem darálja a teljes gépet, addig nem is vesz vissza a gép terheléséböl.
Persze ez a folyamat jó pár percet igénybe vesz a fájlok méretétöl és számától is függöen.Egy csapásra megoldottam a dolgot, yast-al leszedettem a csomagot. Hiányát nem érzékelem, max kicsit többet kell keresnem, hisz nincs minden „felindexelve”, ahogy azt az M$ alatt neveznénk…
Szerintem – ha neked nem kell kifejezetten – szedd le és szintén egy csapással megoldottad a problémát 🙂
Sajnos a Beagle egyre több rendszerben benne van alapból. Elöször a SUSE-ban találkoztam vele.
Amíg 1x le nem darálja a teljes gépet, addig nem is vesz vissza a gép terheléséböl.
Persze ez a folyamat jó pár percet igénybe vesz a fájlok méretétöl és számától is függöen.Egy csapásra megoldottam a dolgot, yast-al leszedettem a csomagot. Hiányát nem érzékelem, max kicsit többet kell keresnem, hisz nincs minden „felindexelve”, ahogy azt az M$ alatt neveznénk…
Szerintem – ha neked nem kell kifejezetten – szedd le és szintén egy csapással megoldottad a problémát 🙂
-
SzerzőBejegyzés