lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandriva 2008 tapasztalatok #2134069
    lada2105
    Felhasználó
      dexter11 wrote:
      lada: az első linked 404

      Ok, sorry! Javítottam (másikat raktam be). Mikor még néztem, akkor jó volt…

      Nah vazze… Ugrál az FF meg az egér, a kettö együtt meg olyat eredményez, amit fentebb is javított medveapu (kössz!)
      Sorry, gyorsan egérrel kijelöltem oszt’ középsöklatty… Csak nem jött össze 🙁

      Nah mindegy….

      Akkor most a Mandriva 2008 azzal a menüvel rendelkezik, amit fentebb linkeltem?
      Mert akkor nem olyan rossz az…

      Hozzászólás: Mandriva 2008 tapasztalatok #2134070
      lada2105
      Felhasználó
        dexter11 wrote:
        lada: az első linked 404

        Ok, sorry! Javítottam (másikat raktam be). Mikor még néztem, akkor jó volt…

        Nah vazze… Ugrál az FF meg az egér, a kettö együtt meg olyat eredményez, amit fentebb is javított medveapu (kössz!)
        Sorry, gyorsan egérrel kijelöltem oszt’ középsöklatty… Csak nem jött össze 🙁

        Nah mindegy….

        Akkor most a Mandriva 2008 azzal a menüvel rendelkezik, amit fentebb linkeltem?
        Mert akkor nem olyan rossz az…

        Hozzászólás: Mandriva 2008 tapasztalatok #2134063
        lada2105
        Felhasználó
          bepe79 wrote:
          Gondolom mar az az uj KDE menu van benne, ami a Sabayon 3.4-ben is. Hat igen. Elsore kicsit nehezkesen kezelheto a regi jo KDE meg GNOME menuk utan. Legalabbis en azt a jobbra lepegetos uj KDE menut ismerem. Ha valamit el akarok erni, akkor vagy 4-5 szint melyen kell beleturni a KDE menube, meg meg scrollozgatni is a sok szemet kozt. Valoban idegesito neha.

          A openSUSE 10.2 -ben nem ilyesmi KDE menü van?
          http://img223.imageshack.us/img223/2599/menugrapcn3.jpg erre gondoltok?
          http://www.mandrivastore.pl/download/o/3.png – illetve mandrivában ez az?

          Szerintem ez a suse-ban jópofán müködik és két klattyal visszarakható (suse-ban) az eredetire.
          Gondolom amint fentebb is írtátok ez Mandriva alatt sem lehet bonyolultabb, bár még nem próbáltam, inkább megvárom a stabil kiadást. Nem RC-zgetek 😛

          Hozzászólás: Mandriva 2008 tapasztalatok #2134064
          lada2105
          Felhasználó
            bepe79 wrote:
            Gondolom mar az az uj KDE menu van benne, ami a Sabayon 3.4-ben is. Hat igen. Elsore kicsit nehezkesen kezelheto a regi jo KDE meg GNOME menuk utan. Legalabbis en azt a jobbra lepegetos uj KDE menut ismerem. Ha valamit el akarok erni, akkor vagy 4-5 szint melyen kell beleturni a KDE menube, meg meg scrollozgatni is a sok szemet kozt. Valoban idegesito neha.

            A openSUSE 10.2 -ben nem ilyesmi KDE menü van?
            http://img223.imageshack.us/img223/2599/menugrapcn3.jpg erre gondoltok?
            http://www.mandrivastore.pl/download/o/3.png – illetve mandrivában ez az?

            Szerintem ez a suse-ban jópofán müködik és két klattyal visszarakható (suse-ban) az eredetire.
            Gondolom amint fentebb is írtátok ez Mandriva alatt sem lehet bonyolultabb, bár még nem próbáltam, inkább megvárom a stabil kiadást. Nem RC-zgetek 😛

            Hozzászólás: Gnomebaker probléma #2122646
            lada2105
            Felhasználó

              dma mód?
              hdparm -i /dev/hdc vagy sr1 vagy amin elfogadja…

              (Nem értem, néhány disztró miért eröltet SCSI eszköznevet a sima IDE-s eszközre feleslegesen…)

              ilyesmit kellene látnod:
              /dev/hdc:

              Model=HL-DT-STCD-RW/DVD DRIVE GCC-4242N, FwRev=0201, SerialNo=
              Config={ Fixed Removeable DTR10Mbs nonMagnetic }
              RawCHS=0/0/0, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=0
              BuffType=unknown, BuffSize=0kB, MaxMultSect=0
              (maybe): CurCHS=0/0/0, CurSects=0, LBA=yes, LBAsects=0
              IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120}
              PIO modes:  pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
              DMA modes:  sdma0 sdma1 sdma2 mdma0 mdma1 mdma2
              UDMA modes: udma0 udma1 *udma2
              AdvancedPM=no
              Drive conforms to: ATA/ATAPI-5 T13 1321D revision 3:  ATA/ATAPI-2 ATA/ATAPI-3 ATA/ATAPI-4 ATA/ATAPI-5

              nah a profik megmondják majd, hogy ezen be vagy ki van-e kapcsolva a dma mód.
              Én nem látom speciel, hacsak nem a csillagozott rész

              illetve egyszerüsítve:
              hdparm -d /dev/hdc

              /dev/hdc:
              using_dma    =  1 (on)

              ha (föleg) ez utóbbi teljesen mást mutat a gépeden, akkor lehet a DMA módot kellene ráeröszakolni a dvd-dre ha a rendszer nem tette volna meg…

              Hozzászólás: Direct Connect client – openSuSE 10.2 #2133871
              lada2105
              Felhasználó

                valknut legnagyobb elönyei közé tartozik például, hogy a hubokban belépés nélkül is tudsz keresni (Ha még a többi kliensen meg nem csinálták…)
                Bár sajnos problémái vannak/voltak az ékezetes vagy speckó karakteres fájlok/mappákkal.

                Persze elkerülhetö lenne ez utóbbi probléma, ha mindenki normálisan használná a gépét és nem idióta karakterekkel írkálná tele a fájlneveit…

                Konkrétabbat nem tudok mondani, mert a folyamatos DC-s köcsögösködések* miatt inkább torrentezek.

                * kilépett az az ember akiröl töltöttem és soha nem találtam meg utána, így sok-sok fájlt nem tudtam letölteni. Persze én ennek ellenkezője voltam, azaz megvártam míg letöltik rólam a fájlokat…
                Bizonyos hubok, ha otthagytam a progit tölteni bizonyos idö múlva vagy véletlenszerüen ledobott

                Hozzászólás: Direct Connect client – openSuSE 10.2 #2133872
                lada2105
                Felhasználó

                  valknut legnagyobb elönyei közé tartozik például, hogy a hubokban belépés nélkül is tudsz keresni (Ha még a többi kliensen meg nem csinálták…)
                  Bár sajnos problémái vannak/voltak az ékezetes vagy speckó karakteres fájlok/mappákkal.

                  Persze elkerülhetö lenne ez utóbbi probléma, ha mindenki normálisan használná a gépét és nem idióta karakterekkel írkálná tele a fájlneveit…

                  Konkrétabbat nem tudok mondani, mert a folyamatos DC-s köcsögösködések* miatt inkább torrentezek.

                  * kilépett az az ember akiröl töltöttem és soha nem találtam meg utána, így sok-sok fájlt nem tudtam letölteni. Persze én ennek ellenkezője voltam, azaz megvártam míg letöltik rólam a fájlokat…
                  Bizonyos hubok, ha otthagytam a progit tölteni bizonyos idö múlva vagy véletlenszerüen ledobott

                  Hozzászólás: Gnomebaker probléma #2122640
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Mike65 wrote:
                    ebből most az derül ki, hogy nincs ide emulációm?

                    nem is kell 2.6-os kernelnél!!

                    a cdrecord -scanbus-a érdekes jelenség, de nálam se talál így semmit, úgyhogy nem itt keresendö a hiba!

                    cdrecord -scanbus dev=ATAPI vagy ilyesmi módon már próbáltad?

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Akkor töltsd be az összes többit is 🙂
                      Nem tudom…

                      Azthiszem van egy parancs, amivel az összes függö modult be lehet töltetni.
                      Azt hiszem ldconfig? Keress rá! Talán avval menni fog…

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Akkor töltsd be az összes többit is 🙂
                        Nem tudom…

                        Azthiszem van egy parancs, amivel az összes függö modult be lehet töltetni.
                        Azt hiszem ldconfig? Keress rá! Talán avval menni fog…

                      10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 2,340