Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
dexter11 wrote:lada: az első linked 404
Ok, sorry! Javítottam (másikat raktam be). Mikor még néztem, akkor jó volt…
Nah vazze… Ugrál az FF meg az egér, a kettö együtt meg olyat eredményez, amit fentebb is javított medveapu (kössz!)
Sorry, gyorsan egérrel kijelöltem oszt’ középsöklatty… Csak nem jött össze 🙁Nah mindegy….
Akkor most a Mandriva 2008 azzal a menüvel rendelkezik, amit fentebb linkeltem?
Mert akkor nem olyan rossz az…dexter11 wrote:lada: az első linked 404Ok, sorry! Javítottam (másikat raktam be). Mikor még néztem, akkor jó volt…
Nah vazze… Ugrál az FF meg az egér, a kettö együtt meg olyat eredményez, amit fentebb is javított medveapu (kössz!)
Sorry, gyorsan egérrel kijelöltem oszt’ középsöklatty… Csak nem jött össze 🙁Nah mindegy….
Akkor most a Mandriva 2008 azzal a menüvel rendelkezik, amit fentebb linkeltem?
Mert akkor nem olyan rossz az…bepe79 wrote:Gondolom mar az az uj KDE menu van benne, ami a Sabayon 3.4-ben is. Hat igen. Elsore kicsit nehezkesen kezelheto a regi jo KDE meg GNOME menuk utan. Legalabbis en azt a jobbra lepegetos uj KDE menut ismerem. Ha valamit el akarok erni, akkor vagy 4-5 szint melyen kell beleturni a KDE menube, meg meg scrollozgatni is a sok szemet kozt. Valoban idegesito neha.A openSUSE 10.2 -ben nem ilyesmi KDE menü van?
http://img223.imageshack.us/img223/2599/menugrapcn3.jpg erre gondoltok?
http://www.mandrivastore.pl/download/o/3.png – illetve mandrivában ez az?Szerintem ez a suse-ban jópofán müködik és két klattyal visszarakható (suse-ban) az eredetire.
Gondolom amint fentebb is írtátok ez Mandriva alatt sem lehet bonyolultabb, bár még nem próbáltam, inkább megvárom a stabil kiadást. Nem RC-zgetek 😛bepe79 wrote:Gondolom mar az az uj KDE menu van benne, ami a Sabayon 3.4-ben is. Hat igen. Elsore kicsit nehezkesen kezelheto a regi jo KDE meg GNOME menuk utan. Legalabbis en azt a jobbra lepegetos uj KDE menut ismerem. Ha valamit el akarok erni, akkor vagy 4-5 szint melyen kell beleturni a KDE menube, meg meg scrollozgatni is a sok szemet kozt. Valoban idegesito neha.A openSUSE 10.2 -ben nem ilyesmi KDE menü van?
http://img223.imageshack.us/img223/2599/menugrapcn3.jpg erre gondoltok?
http://www.mandrivastore.pl/download/o/3.png – illetve mandrivában ez az?Szerintem ez a suse-ban jópofán müködik és két klattyal visszarakható (suse-ban) az eredetire.
Gondolom amint fentebb is írtátok ez Mandriva alatt sem lehet bonyolultabb, bár még nem próbáltam, inkább megvárom a stabil kiadást. Nem RC-zgetek 😛dma mód?
hdparm -i /dev/hdc vagy sr1 vagy amin elfogadja…(Nem értem, néhány disztró miért eröltet SCSI eszköznevet a sima IDE-s eszközre feleslegesen…)
ilyesmit kellene látnod:
/dev/hdc:Model=HL-DT-STCD-RW/DVD DRIVE GCC-4242N, FwRev=0201, SerialNo=
Config={ Fixed Removeable DTR10Mbs nonMagnetic }
RawCHS=0/0/0, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=0
BuffType=unknown, BuffSize=0kB, MaxMultSect=0
(maybe): CurCHS=0/0/0, CurSects=0, LBA=yes, LBAsects=0
IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120}
PIO modes: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
DMA modes: sdma0 sdma1 sdma2 mdma0 mdma1 mdma2
UDMA modes: udma0 udma1 *udma2
AdvancedPM=no
Drive conforms to: ATA/ATAPI-5 T13 1321D revision 3: ATA/ATAPI-2 ATA/ATAPI-3 ATA/ATAPI-4 ATA/ATAPI-5nah a profik megmondják majd, hogy ezen be vagy ki van-e kapcsolva a dma mód.
Én nem látom speciel, hacsak nem a csillagozott részilletve egyszerüsítve:
hdparm -d /dev/hdc/dev/hdc:
using_dma = 1 (on)ha (föleg) ez utóbbi teljesen mást mutat a gépeden, akkor lehet a DMA módot kellene ráeröszakolni a dvd-dre ha a rendszer nem tette volna meg…
valknut legnagyobb elönyei közé tartozik például, hogy a hubokban belépés nélkül is tudsz keresni (Ha még a többi kliensen meg nem csinálták…)
Bár sajnos problémái vannak/voltak az ékezetes vagy speckó karakteres fájlok/mappákkal.Persze elkerülhetö lenne ez utóbbi probléma, ha mindenki normálisan használná a gépét és nem idióta karakterekkel írkálná tele a fájlneveit…
Konkrétabbat nem tudok mondani, mert a folyamatos DC-s köcsögösködések* miatt inkább torrentezek.
* kilépett az az ember akiröl töltöttem és soha nem találtam meg utána, így sok-sok fájlt nem tudtam letölteni. Persze én ennek ellenkezője voltam, azaz megvártam míg letöltik rólam a fájlokat…
Bizonyos hubok, ha otthagytam a progit tölteni bizonyos idö múlva vagy véletlenszerüen ledobottvalknut legnagyobb elönyei közé tartozik például, hogy a hubokban belépés nélkül is tudsz keresni (Ha még a többi kliensen meg nem csinálták…)
Bár sajnos problémái vannak/voltak az ékezetes vagy speckó karakteres fájlok/mappákkal.Persze elkerülhetö lenne ez utóbbi probléma, ha mindenki normálisan használná a gépét és nem idióta karakterekkel írkálná tele a fájlneveit…
Konkrétabbat nem tudok mondani, mert a folyamatos DC-s köcsögösködések* miatt inkább torrentezek.
* kilépett az az ember akiröl töltöttem és soha nem találtam meg utána, így sok-sok fájlt nem tudtam letölteni. Persze én ennek ellenkezője voltam, azaz megvártam míg letöltik rólam a fájlokat…
Bizonyos hubok, ha otthagytam a progit tölteni bizonyos idö múlva vagy véletlenszerüen ledobottMike65 wrote:ebből most az derül ki, hogy nincs ide emulációm?nem is kell 2.6-os kernelnél!!
a cdrecord -scanbus-a érdekes jelenség, de nálam se talál így semmit, úgyhogy nem itt keresendö a hiba!
cdrecord -scanbus dev=ATAPI vagy ilyesmi módon már próbáltad?
Akkor töltsd be az összes többit is 🙂
Nem tudom…Azthiszem van egy parancs, amivel az összes függö modult be lehet töltetni.
Azt hiszem ldconfig? Keress rá! Talán avval menni fog…Akkor töltsd be az összes többit is 🙂
Nem tudom…Azthiszem van egy parancs, amivel az összes függö modult be lehet töltetni.
Azt hiszem ldconfig? Keress rá! Talán avval menni fog… -
SzerzőBejegyzés