lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: notebook + miylen disztro? #2126237
    lada2105
    Felhasználó

      A gépet tudod úgy is telepíteni, hogy kiszeded a vinyót, majd a nagyobb teljesítményü Desktop gépen felrakod a HDD-re a linuxot, majd vissza a notiba…
      Ehhez kell egy IDE-s atalakító és sok türelem 🙂

      A másik, hogy elméletileg mindegy milyen linux. Minél kisebb helyigényü, annál jobb. A grafikus felület max xfce vagy még ennél is kisebb gépigényü kell legyen (icewm, blackbox, fluxbox, stb)
      A böngészéshez ajánlanék egy régi operát (pl: 6.x-es széria), mert a Firefox-al halott lesz a gép 🙂
      Chat-re ha irc, akkor remélem nem javas klienset, hanem pl xchat-et akarsz használni, illetve ha msn/skype-ra gondolsz, akkor gaim, skype régi verziói (1.3x) meg ilyesmik…

      Nehéz lesz erre disztrót taláni (nagyon régi kell vagy alig ismert új disztró ami kis gépigényü és ritka, mint a fehér holló 🙂 ) és ugyanakkor minden említett minden progit megvalósítani. Elöre szólok, hogy sok-sok türelem kell hozzá, ha nem akarod kicsit se fejleszteni a gépet hozzá.

      Ennél azért izmosabb P1-es notira (200Mhz, 256Mb RAM, 20Gb HDD) raktam Zenwalkot (xfce-s, slackware alap), de nem hasítot úgy ahogy azt elképzeltem, de egy kis türelemmel használható volt.
      Bár érdekességképp a P1-es noti a zenwalkal hamarabb bebootolt, mint egy R52-es nti Suse 10.2-vel 😀

      Hozzászólás: notebook + miylen disztro? #2126238
      lada2105
      Felhasználó

        A gépet tudod úgy is telepíteni, hogy kiszeded a vinyót, majd a nagyobb teljesítményü Desktop gépen felrakod a HDD-re a linuxot, majd vissza a notiba…
        Ehhez kell egy IDE-s atalakító és sok türelem 🙂

        A másik, hogy elméletileg mindegy milyen linux. Minél kisebb helyigényü, annál jobb. A grafikus felület max xfce vagy még ennél is kisebb gépigényü kell legyen (icewm, blackbox, fluxbox, stb)
        A böngészéshez ajánlanék egy régi operát (pl: 6.x-es széria), mert a Firefox-al halott lesz a gép 🙂
        Chat-re ha irc, akkor remélem nem javas klienset, hanem pl xchat-et akarsz használni, illetve ha msn/skype-ra gondolsz, akkor gaim, skype régi verziói (1.3x) meg ilyesmik…

        Nehéz lesz erre disztrót taláni (nagyon régi kell vagy alig ismert új disztró ami kis gépigényü és ritka, mint a fehér holló 🙂 ) és ugyanakkor minden említett minden progit megvalósítani. Elöre szólok, hogy sok-sok türelem kell hozzá, ha nem akarod kicsit se fejleszteni a gépet hozzá.

        Ennél azért izmosabb P1-es notira (200Mhz, 256Mb RAM, 20Gb HDD) raktam Zenwalkot (xfce-s, slackware alap), de nem hasítot úgy ahogy azt elképzeltem, de egy kis türelemmel használható volt.
        Bár érdekességképp a P1-es noti a zenwalkal hamarabb bebootolt, mint egy R52-es nti Suse 10.2-vel 😀

        lada2105
        Felhasználó
          sany wrote:
          Attól függ.
          Általában csak a tápfesz kihúzással érhető el a teljes kikapcs.
          A gomb ami azt imitálja hogy kikapcsoltad, csak a gép felé szünteti meg a netet.
          Ha „visszakapcsolod” nem kér újra IP címet!
          Ellenben ha totál áramtalanítod és vissza, meg kell várni amig újra lesz IP címed!

          naja, ez igaz.
          Szerencsére nekem pl a régi siemens ADSL modem van, amin viszont semmiféle ilyen „felesleges” gomb. Bedugod megy, kihúzod nem megy.
          Viszont 0-24 megy és ahogy eddig néhány fórumban olvastam, egyre több megy/ment belöllük tönkre. Ezekszerint, akkor máris itt egy jó példa, hogy 0-24 müködve kisebb a meghibásodás esélye 🙂

          No persze akkor még számításba kell vegyük a noname/márkás készülékek közti különségeket és müködési zavarokat…

          lada2105
          Felhasználó

            erre találták ki a túlfeszvédöt 🙂
            Néhány típuson van UTP-s és telefon csatinak is hely.
            Ugyebár a kábelmodem UTP-n csatlakozik a gépedhez, úgyhogy ha a modemet nem is, de a gépet meg tudod védeni a koaxon bejutó túlfesztöl…

            pl itt egy ilyen:
            http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=43388&

            Egyébként érdemes ha a gépet nem is, a modemet bekapcsolva hagyni.
            Szerintem neki is jobb. (Talán a szolgáltató is jobban tudja az infókat látni a modemröl)
            Annó asszem megállapították azt is, hogy az elektronikai küttyöknek sokkal többet árt a folytonos ki/bekapcsolgatás, mintha 0-24 mennének…

            Hozzászólás: vicc #1923946
            lada2105
            Felhasználó

              Vegyél ilyen árban lézert, az nem politizál! 🙂
              Legalábbis addig, míg nem lesz fekete párt 😀

              Hozzászólás: Sávszélesség összevonás #2133423
              lada2105
              Felhasználó

                Hát igen, ez az egész dolog nem túl egyszerü…
                Ahányan eddig rákérdeztek…. alig vagy sehogy nem jutottak semmire….

                Esetleg tartaléknak még fel tudod használni 🙂

                Vagy úgy tudnád „osztani/összevonni” a sávszélt, hogy bizonyos IP tartományoknak megadod, hogy melyiket használják.
                (Ergo 1-1 csoport gépnek nagyobb sávszél marad, mintha a teljes géppark egyetlen elöfizetési sávszélt használna)
                Persze scriptelve, hogyha gáz van, akkor automatikusan átálljon valamelyik még müködöre.

                Hozzászólás: Sávszélesség összevonás #2133424
                lada2105
                Felhasználó

                  Hát igen, ez az egész dolog nem túl egyszerü…
                  Ahányan eddig rákérdeztek…. alig vagy sehogy nem jutottak semmire….

                  Esetleg tartaléknak még fel tudod használni 🙂

                  Vagy úgy tudnád „osztani/összevonni” a sávszélt, hogy bizonyos IP tartományoknak megadod, hogy melyiket használják.
                  (Ergo 1-1 csoport gépnek nagyobb sávszél marad, mintha a teljes géppark egyetlen elöfizetési sávszélt használna)
                  Persze scriptelve, hogyha gáz van, akkor automatikusan átálljon valamelyik még müködöre.

                  lada2105
                  Felhasználó

                    Örülök, hogy sikerült! 🙂

                    …és hajrá! Minél több embert téríts át a sötét oldalról! 🙂

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Örülök, hogy sikerült! 🙂

                      …és hajrá! Minél több embert téríts át a sötét oldalról! 🙂

                      Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132777
                      lada2105
                      Felhasználó
                        bepe79 wrote:
                        Valaki elarulhatna, hogy mi ez a + , meg ++ , meg a hup-on az a +1 meg +10-ezes? huh.gif

                        Szerintem röviden az egyetértés jele lehet talán…
                        Már ha a egy program forráskódjára gondolunk, egyet ugyebár így lehet hozzáadni valamihez egyszerüen, úgyhogy gondolom, akkor a szavazat/egyetértés számát akarja növelni eggyel…

                      10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 2,340