Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A gépet tudod úgy is telepíteni, hogy kiszeded a vinyót, majd a nagyobb teljesítményü Desktop gépen felrakod a HDD-re a linuxot, majd vissza a notiba…
Ehhez kell egy IDE-s atalakító és sok türelem 🙂A másik, hogy elméletileg mindegy milyen linux. Minél kisebb helyigényü, annál jobb. A grafikus felület max xfce vagy még ennél is kisebb gépigényü kell legyen (icewm, blackbox, fluxbox, stb)
A böngészéshez ajánlanék egy régi operát (pl: 6.x-es széria), mert a Firefox-al halott lesz a gép 🙂
Chat-re ha irc, akkor remélem nem javas klienset, hanem pl xchat-et akarsz használni, illetve ha msn/skype-ra gondolsz, akkor gaim, skype régi verziói (1.3x) meg ilyesmik…Nehéz lesz erre disztrót taláni (nagyon régi kell vagy alig ismert új disztró ami kis gépigényü és ritka, mint a fehér holló 🙂 ) és ugyanakkor minden említett minden progit megvalósítani. Elöre szólok, hogy sok-sok türelem kell hozzá, ha nem akarod kicsit se fejleszteni a gépet hozzá.
Ennél azért izmosabb P1-es notira (200Mhz, 256Mb RAM, 20Gb HDD) raktam Zenwalkot (xfce-s, slackware alap), de nem hasítot úgy ahogy azt elképzeltem, de egy kis türelemmel használható volt.
Bár érdekességképp a P1-es noti a zenwalkal hamarabb bebootolt, mint egy R52-es nti Suse 10.2-vel 😀A gépet tudod úgy is telepíteni, hogy kiszeded a vinyót, majd a nagyobb teljesítményü Desktop gépen felrakod a HDD-re a linuxot, majd vissza a notiba…
Ehhez kell egy IDE-s atalakító és sok türelem 🙂A másik, hogy elméletileg mindegy milyen linux. Minél kisebb helyigényü, annál jobb. A grafikus felület max xfce vagy még ennél is kisebb gépigényü kell legyen (icewm, blackbox, fluxbox, stb)
A böngészéshez ajánlanék egy régi operát (pl: 6.x-es széria), mert a Firefox-al halott lesz a gép 🙂
Chat-re ha irc, akkor remélem nem javas klienset, hanem pl xchat-et akarsz használni, illetve ha msn/skype-ra gondolsz, akkor gaim, skype régi verziói (1.3x) meg ilyesmik…Nehéz lesz erre disztrót taláni (nagyon régi kell vagy alig ismert új disztró ami kis gépigényü és ritka, mint a fehér holló 🙂 ) és ugyanakkor minden említett minden progit megvalósítani. Elöre szólok, hogy sok-sok türelem kell hozzá, ha nem akarod kicsit se fejleszteni a gépet hozzá.
Ennél azért izmosabb P1-es notira (200Mhz, 256Mb RAM, 20Gb HDD) raktam Zenwalkot (xfce-s, slackware alap), de nem hasítot úgy ahogy azt elképzeltem, de egy kis türelemmel használható volt.
Bár érdekességképp a P1-es noti a zenwalkal hamarabb bebootolt, mint egy R52-es nti Suse 10.2-vel 😀sany wrote:Attól függ.
Általában csak a tápfesz kihúzással érhető el a teljes kikapcs.
A gomb ami azt imitálja hogy kikapcsoltad, csak a gép felé szünteti meg a netet.
Ha „visszakapcsolod” nem kér újra IP címet!
Ellenben ha totál áramtalanítod és vissza, meg kell várni amig újra lesz IP címed!naja, ez igaz.
Szerencsére nekem pl a régi siemens ADSL modem van, amin viszont semmiféle ilyen „felesleges” gomb. Bedugod megy, kihúzod nem megy.
Viszont 0-24 megy és ahogy eddig néhány fórumban olvastam, egyre több megy/ment belöllük tönkre. Ezekszerint, akkor máris itt egy jó példa, hogy 0-24 müködve kisebb a meghibásodás esélye 🙂No persze akkor még számításba kell vegyük a noname/márkás készülékek közti különségeket és müködési zavarokat…
erre találták ki a túlfeszvédöt 🙂
Néhány típuson van UTP-s és telefon csatinak is hely.
Ugyebár a kábelmodem UTP-n csatlakozik a gépedhez, úgyhogy ha a modemet nem is, de a gépet meg tudod védeni a koaxon bejutó túlfesztöl…pl itt egy ilyen:
http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=43388&Egyébként érdemes ha a gépet nem is, a modemet bekapcsolva hagyni.
Szerintem neki is jobb. (Talán a szolgáltató is jobban tudja az infókat látni a modemröl)
Annó asszem megállapították azt is, hogy az elektronikai küttyöknek sokkal többet árt a folytonos ki/bekapcsolgatás, mintha 0-24 mennének…Vegyél ilyen árban lézert, az nem politizál! 🙂
Legalábbis addig, míg nem lesz fekete párt 😀Hát igen, ez az egész dolog nem túl egyszerü…
Ahányan eddig rákérdeztek…. alig vagy sehogy nem jutottak semmire….Esetleg tartaléknak még fel tudod használni 🙂
Vagy úgy tudnád „osztani/összevonni” a sávszélt, hogy bizonyos IP tartományoknak megadod, hogy melyiket használják.
(Ergo 1-1 csoport gépnek nagyobb sávszél marad, mintha a teljes géppark egyetlen elöfizetési sávszélt használna)
Persze scriptelve, hogyha gáz van, akkor automatikusan átálljon valamelyik még müködöre.Hát igen, ez az egész dolog nem túl egyszerü…
Ahányan eddig rákérdeztek…. alig vagy sehogy nem jutottak semmire….Esetleg tartaléknak még fel tudod használni 🙂
Vagy úgy tudnád „osztani/összevonni” a sávszélt, hogy bizonyos IP tartományoknak megadod, hogy melyiket használják.
(Ergo 1-1 csoport gépnek nagyobb sávszél marad, mintha a teljes géppark egyetlen elöfizetési sávszélt használna)
Persze scriptelve, hogyha gáz van, akkor automatikusan átálljon valamelyik még müködöre.2007-09-19-12:34 Hozzászólás: SATA-vezérlős hdd-re telepités után összeomlás, helyreállítás sikertelen #2133115Örülök, hogy sikerült! 🙂
…és hajrá! Minél több embert téríts át a sötét oldalról! 🙂
2007-09-19-12:34 Hozzászólás: SATA-vezérlős hdd-re telepités után összeomlás, helyreállítás sikertelen #2133116Örülök, hogy sikerült! 🙂
…és hajrá! Minél több embert téríts át a sötét oldalról! 🙂
bepe79 wrote:Valaki elarulhatna, hogy mi ez a + , meg ++ , meg a hup-on az a +1 meg +10-ezes?
Szerintem röviden az egyetértés jele lehet talán…
Már ha a egy program forráskódjára gondolunk, egyet ugyebár így lehet hozzáadni valamihez egyszerüen, úgyhogy gondolom, akkor a szavazat/egyetértés számát akarja növelni eggyel… -
SzerzőBejegyzés