lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132778
    lada2105
    Felhasználó
      bepe79 wrote:
      Valaki elarulhatna, hogy mi ez a + , meg ++ , meg a hup-on az a +1 meg +10-ezes? huh.gif

      Szerintem röviden az egyetértés jele lehet talán…
      Már ha a egy program forráskódjára gondolunk, egyet ugyebár így lehet hozzáadni valamihez egyszerüen, úgyhogy gondolom, akkor a szavazat/egyetértés számát akarja növelni eggyel…

      Hozzászólás: Nem megy a net Linux alatt #2133399
      lada2105
      Felhasználó

        Hm, próbáld ki ezt:
        iptables -F
        brutális, de talán hatásos.
        Kigyilkolod vele az összes tüzfalszabályt (iptables -L el csekkolhatod a hatását),
        majd ha ezután sem, akkor máshol kell keresni a hibát.

        Elképzelhetönek tartom, hogy a tüzfal fog meg valamit, mert a beállítások ránézésre helyesnek tünnek. Föleg ha a resolv.conf-ban is a megfelelö értékek vannak.
        IP-re pingettél már?

        IPCop logjaiban nem látszik valami ebböl?

        Hozzászólás: Nem megy a net Linux alatt #2133400
        lada2105
        Felhasználó

          Hm, próbáld ki ezt:
          iptables -F
          brutális, de talán hatásos.
          Kigyilkolod vele az összes tüzfalszabályt (iptables -L el csekkolhatod a hatását),
          majd ha ezután sem, akkor máshol kell keresni a hibát.

          Elképzelhetönek tartom, hogy a tüzfal fog meg valamit, mert a beállítások ránézésre helyesnek tünnek. Föleg ha a resolv.conf-ban is a megfelelö értékek vannak.
          IP-re pingettél már?

          IPCop logjaiban nem látszik valami ebböl?

          Hozzászólás: Legjobb levelező kiszolgáló #2133223
          lada2105
          Felhasználó

            Szerintem is postfix.
            A sendmail-t én csak logok küldésére használom, mert feltelepítés után configolnom sem kell. Bár ha bele kell nyúlni a sendmail.cf fájl enyhén szólva is bonyolult egy kezdönek.
            Ahhoz képest (meg egyéként is) a postfix main.cf-je nagyon egyszerü és áttekinthetö.
            Még forgatni is könnyü (mindig úgy telepítem).

            Pop3/imap és ezek titkosított verzióinak szerverének dovecot-ot használok.
            Ezt a postfix oldalán is ajánlják és szintén egyszerü a config fájlja illetve beállítása.
            A leírások alapján mindkettöt egyszerü tls-hez is beállítani.

            A webmailként (bár inkább csak magamnak) hastymail, squirrelmail, nocc meg ilyesmiket telepítek próbaképp.

            Hozzászólás: Legjobb levelező kiszolgáló #2133224
            lada2105
            Felhasználó

              Szerintem is postfix.
              A sendmail-t én csak logok küldésére használom, mert feltelepítés után configolnom sem kell. Bár ha bele kell nyúlni a sendmail.cf fájl enyhén szólva is bonyolult egy kezdönek.
              Ahhoz képest (meg egyéként is) a postfix main.cf-je nagyon egyszerü és áttekinthetö.
              Még forgatni is könnyü (mindig úgy telepítem).

              Pop3/imap és ezek titkosított verzióinak szerverének dovecot-ot használok.
              Ezt a postfix oldalán is ajánlják és szintén egyszerü a config fájlja illetve beállítása.
              A leírások alapján mindkettöt egyszerü tls-hez is beállítani.

              A webmailként (bár inkább csak magamnak) hastymail, squirrelmail, nocc meg ilyesmiket telepítek próbaképp.

              Hozzászólás: a tvtime nem tudja szabályozni a hengerőt #2094301
              lada2105
              Felhasználó

                Akkor logikus, hogy:
                tvtime -x /dev/mixer:cd

                Ha ez sem, akkor próbáld végig az összeset!
                Gondolom akkor a tv kártyád nem Jack-en keresztül kapcsolódik a hangkártyádhoz, hanem valamiféle AUX csatin…

                Hozzászólás: a tvtime nem tudja szabályozni a hengerőt #2094302
                lada2105
                Felhasználó

                  Akkor logikus, hogy:
                  tvtime -x /dev/mixer:cd

                  Ha ez sem, akkor próbáld végig az összeset!
                  Gondolom akkor a tv kártyád nem Jack-en keresztül kapcsolódik a hangkártyádhoz, hanem valamiféle AUX csatin…

                  Hozzászólás: a tvtime nem tudja szabályozni a hengerőt #2094297
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Akkor nézd meg, hogy hol megy be a tv kártyádból a Hangkártyádba a hang!
                    (ha egyáltalán a hangkártyába megy…)

                    Aztán mondjuk a kmix-be vagy bármelyik neked tetszö mixerpulton huzogasd a hangeröt és nézd meg melyikre változik a tv-é (a master-en kívül), és azt add meg paraméternek!

                    Hozzászólás: a tvtime nem tudja szabályozni a hengerőt #2094298
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Akkor nézd meg, hogy hol megy be a tv kártyádból a Hangkártyádba a hang!
                      (ha egyáltalán a hangkártyába megy…)

                      Aztán mondjuk a kmix-be vagy bármelyik neked tetszö mixerpulton huzogasd a hangeröt és nézd meg melyikre változik a tv-é (a master-en kívül), és azt add meg paraméternek!

                      Hozzászólás: a tvtime nem tudja szabályozni a hengerőt #2094293
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Ez nem csak Linux alatt van, hanem DOS/Win alatt is hasonlóan van!
                        Illene ismerni/tudni, hogy hogyan kell egy programot paraméterezni!
                        Sosem tömörítettél ki/be arj-ot, zip-et, rar-t Má$ik rendszer alatt parancssorból?

                        egyébként:
                        tvtime -x /dev/akarmi_amit_akarsz
                        talán: tvtime -x /dev/mixer:line
                        egyszerü nem? 🙂

                        az ikonhoz (ha már müködik a parancs), akkor ugyanezt kell beírni a futtatandó parancshoz.

                        szerk:
                        de ha az alapértelemzettként nem megy így, akkor máshol (is) keresendö a hiba.
                        Azén gépemen forgatva lett a tvtime és egyböl megy a hangerö szabályzás…

                      10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 2,340