Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bepe79 wrote:Valaki elarulhatna, hogy mi ez a + , meg ++ , meg a hup-on az a +1 meg +10-ezes?
Szerintem röviden az egyetértés jele lehet talán…
Már ha a egy program forráskódjára gondolunk, egyet ugyebár így lehet hozzáadni valamihez egyszerüen, úgyhogy gondolom, akkor a szavazat/egyetértés számát akarja növelni eggyel…Hm, próbáld ki ezt:
iptables -F
brutális, de talán hatásos.
Kigyilkolod vele az összes tüzfalszabályt (iptables -L el csekkolhatod a hatását),
majd ha ezután sem, akkor máshol kell keresni a hibát.Elképzelhetönek tartom, hogy a tüzfal fog meg valamit, mert a beállítások ránézésre helyesnek tünnek. Föleg ha a resolv.conf-ban is a megfelelö értékek vannak.
IP-re pingettél már?IPCop logjaiban nem látszik valami ebböl?
Hm, próbáld ki ezt:
iptables -F
brutális, de talán hatásos.
Kigyilkolod vele az összes tüzfalszabályt (iptables -L el csekkolhatod a hatását),
majd ha ezután sem, akkor máshol kell keresni a hibát.Elképzelhetönek tartom, hogy a tüzfal fog meg valamit, mert a beállítások ránézésre helyesnek tünnek. Föleg ha a resolv.conf-ban is a megfelelö értékek vannak.
IP-re pingettél már?IPCop logjaiban nem látszik valami ebböl?
Szerintem is postfix.
A sendmail-t én csak logok küldésére használom, mert feltelepítés után configolnom sem kell. Bár ha bele kell nyúlni a sendmail.cf fájl enyhén szólva is bonyolult egy kezdönek.
Ahhoz képest (meg egyéként is) a postfix main.cf-je nagyon egyszerü és áttekinthetö.
Még forgatni is könnyü (mindig úgy telepítem).Pop3/imap és ezek titkosított verzióinak szerverének dovecot-ot használok.
Ezt a postfix oldalán is ajánlják és szintén egyszerü a config fájlja illetve beállítása.
A leírások alapján mindkettöt egyszerü tls-hez is beállítani.A webmailként (bár inkább csak magamnak) hastymail, squirrelmail, nocc meg ilyesmiket telepítek próbaképp.
Szerintem is postfix.
A sendmail-t én csak logok küldésére használom, mert feltelepítés után configolnom sem kell. Bár ha bele kell nyúlni a sendmail.cf fájl enyhén szólva is bonyolult egy kezdönek.
Ahhoz képest (meg egyéként is) a postfix main.cf-je nagyon egyszerü és áttekinthetö.
Még forgatni is könnyü (mindig úgy telepítem).Pop3/imap és ezek titkosított verzióinak szerverének dovecot-ot használok.
Ezt a postfix oldalán is ajánlják és szintén egyszerü a config fájlja illetve beállítása.
A leírások alapján mindkettöt egyszerü tls-hez is beállítani.A webmailként (bár inkább csak magamnak) hastymail, squirrelmail, nocc meg ilyesmiket telepítek próbaképp.
Akkor logikus, hogy:
tvtime -x /dev/mixer:cdHa ez sem, akkor próbáld végig az összeset!
Gondolom akkor a tv kártyád nem Jack-en keresztül kapcsolódik a hangkártyádhoz, hanem valamiféle AUX csatin…Akkor logikus, hogy:
tvtime -x /dev/mixer:cdHa ez sem, akkor próbáld végig az összeset!
Gondolom akkor a tv kártyád nem Jack-en keresztül kapcsolódik a hangkártyádhoz, hanem valamiféle AUX csatin…Akkor nézd meg, hogy hol megy be a tv kártyádból a Hangkártyádba a hang!
(ha egyáltalán a hangkártyába megy…)Aztán mondjuk a kmix-be vagy bármelyik neked tetszö mixerpulton huzogasd a hangeröt és nézd meg melyikre változik a tv-é (a master-en kívül), és azt add meg paraméternek!
Akkor nézd meg, hogy hol megy be a tv kártyádból a Hangkártyádba a hang!
(ha egyáltalán a hangkártyába megy…)Aztán mondjuk a kmix-be vagy bármelyik neked tetszö mixerpulton huzogasd a hangeröt és nézd meg melyikre változik a tv-é (a master-en kívül), és azt add meg paraméternek!
Ez nem csak Linux alatt van, hanem DOS/Win alatt is hasonlóan van!
Illene ismerni/tudni, hogy hogyan kell egy programot paraméterezni!
Sosem tömörítettél ki/be arj-ot, zip-et, rar-t Má$ik rendszer alatt parancssorból?egyébként:
tvtime -x /dev/akarmi_amit_akarsz
talán: tvtime -x /dev/mixer:line
egyszerü nem? 🙂az ikonhoz (ha már müködik a parancs), akkor ugyanezt kell beírni a futtatandó parancshoz.
szerk:
de ha az alapértelemzettként nem megy így, akkor máshol (is) keresendö a hiba.
Azén gépemen forgatva lett a tvtime és egyböl megy a hangerö szabályzás… -
SzerzőBejegyzés