lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a tvtime nem tudja szabályozni a hengerőt #2094294
    lada2105
    Felhasználó

      Ez nem csak Linux alatt van, hanem DOS/Win alatt is hasonlóan van!
      Illene ismerni/tudni, hogy hogyan kell egy programot paraméterezni!
      Sosem tömörítettél ki/be arj-ot, zip-et, rar-t Má$ik rendszer alatt parancssorból?

      egyébként:
      tvtime -x /dev/akarmi_amit_akarsz
      talán: tvtime -x /dev/mixer:line
      egyszerü nem? 🙂

      az ikonhoz (ha már müködik a parancs), akkor ugyanezt kell beírni a futtatandó parancshoz.

      szerk:
      de ha az alapértelemzettként nem megy így, akkor máshol (is) keresendö a hiba.
      Azén gépemen forgatva lett a tvtime és egyböl megy a hangerö szabályzás…

      Hozzászólás: Ronda/fúrcsa a shell képe putty-ban #2133273
      lada2105
      Felhasználó

        A puttyban valamelyik menüpontban be tudod állítani a kódolást.
        Ha meg nem, akkor a szükség törvényt bont alapon egy mc indítása elött a Linuxon add ki a LANG=en_US.ISO8859-1 „parancsot”, amivel a környezeti változót angolra állítod.
        Egyébként meg megfontolandó angolul telepíteni a rendszert s akkor máris kevesebb gixer lesz az ilyen ékezetes megjelenítésekböl! 😛

        Hozzászólás: Ronda/fúrcsa a shell képe putty-ban #2133274
        lada2105
        Felhasználó

          A puttyban valamelyik menüpontban be tudod állítani a kódolást.
          Ha meg nem, akkor a szükség törvényt bont alapon egy mc indítása elött a Linuxon add ki a LANG=en_US.ISO8859-1 „parancsot”, amivel a környezeti változót angolra állítod.
          Egyébként meg megfontolandó angolul telepíteni a rendszert s akkor máris kevesebb gixer lesz az ilyen ékezetes megjelenítésekböl! 😛

          Hozzászólás: Option „XkbLayout” „en,hu” #2132955
          lada2105
          Felhasználó
            kukukk wrote:
                Option     „XkbLayout” „us,hu,ro”

            Melyik a fö=leginkább használt billentyü kiosztásod?
            Akkor állítsd arra, majd a grafikus felület beállítóit használd a megváltoztatásra vagy a setxkbmap hu/ro/us parancsot a megfelelö paraméterrel!

            Hozzászólás: Option „XkbLayout” „en,hu” #2132956
            lada2105
            Felhasználó
              kukukk wrote:
                  Option     „XkbLayout” „us,hu,ro”

              Melyik a fö=leginkább használt billentyü kiosztásod?
              Akkor állítsd arra, majd a grafikus felület beállítóit használd a megváltoztatásra vagy a setxkbmap hu/ro/us parancsot a megfelelö paraméterrel!

              lada2105
              Felhasználó

                A bios-ban tudtommal a SATA-s gépek esetén 2 vagy 3 féle müködési mód beállítás van.
                Van egy Enhanced, Normal meg mittoménmik… (nem emlékszem pontosan, mert ilyesmik miatt még nem favorizálom a SATA-s cuccokat)

                Szóval ezt próbáld meg állítgatni!
                Azt tudom, hogy bizonyos alaplapok esetén a Linuxnak is meg a Windowsnak is különbözö beállításon kényelmes. (Azaz a Linuxnak szokás szerint mindegy, csak a winnek nem…)

                Valamelyik beállítással megoldható az is (ha újabb alaplap), hogy az XPnek már nem kell driver floppy-t adni a SATA(=szerinte SCSI) vezérlö telepítéséhez. Azaz a SATA-s disket az alaplap úgy mutatja az OS felé, mintha az egy sima IDE-s HDD lenne.

                Talán ekkor már hajlandó lesz az xp telepítöcdvel bebootolni, ahol az elsö javítási opciót választva ki kell adni az ilyenkor szokásos fixboot/fixmbr párost.

                Illetve ha grub van az MBR-be, be tudod bootoltani a telepített rendszered ha minden rendben egyébként, ezekkel a parancsokkal:
                grub> rootnoverify (hd0,0)  #ahol a windowsod van! (1. disk 1-es particio 0,0)
                grub> makeactive
                grub> chainloader +1
                grub> boot

                a leírást itt találtam:
                http://www.linuxjournal.com/article/4622
                de az info grub, man grub is adhat hasonló tájékoztatást

                Sok sikert!

                lada2105
                Felhasználó

                  A bios-ban tudtommal a SATA-s gépek esetén 2 vagy 3 féle müködési mód beállítás van.
                  Van egy Enhanced, Normal meg mittoménmik… (nem emlékszem pontosan, mert ilyesmik miatt még nem favorizálom a SATA-s cuccokat)

                  Szóval ezt próbáld meg állítgatni!
                  Azt tudom, hogy bizonyos alaplapok esetén a Linuxnak is meg a Windowsnak is különbözö beállításon kényelmes. (Azaz a Linuxnak szokás szerint mindegy, csak a winnek nem…)

                  Valamelyik beállítással megoldható az is (ha újabb alaplap), hogy az XPnek már nem kell driver floppy-t adni a SATA(=szerinte SCSI) vezérlö telepítéséhez. Azaz a SATA-s disket az alaplap úgy mutatja az OS felé, mintha az egy sima IDE-s HDD lenne.

                  Talán ekkor már hajlandó lesz az xp telepítöcdvel bebootolni, ahol az elsö javítási opciót választva ki kell adni az ilyenkor szokásos fixboot/fixmbr párost.

                  Illetve ha grub van az MBR-be, be tudod bootoltani a telepített rendszered ha minden rendben egyébként, ezekkel a parancsokkal:
                  grub> rootnoverify (hd0,0)  #ahol a windowsod van! (1. disk 1-es particio 0,0)
                  grub> makeactive
                  grub> chainloader +1
                  grub> boot

                  a leírást itt találtam:
                  http://www.linuxjournal.com/article/4622
                  de az info grub, man grub is adhat hasonló tájékoztatást

                  Sok sikert!

                  Hozzászólás: Option „XkbLayout” „en,hu” #2132951
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Már jópárszor volt róla szó!

                    A megoldást az XkbVariant kikommentezése jelenti az xorg.conf fájlban!
                    azaz:
                    # XkbVariant ……
                    az XkbModelnek meg pc105-ön vagy nagyobbon kell állnia!

                    ha mindezek stimmelnek és úgysem müködik, akkor máshol kell keresni a hibát!

                    Hozzászólás: Option „XkbLayout” „en,hu” #2132952
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Már jópárszor volt róla szó!

                      A megoldást az XkbVariant kikommentezése jelenti az xorg.conf fájlban!
                      azaz:
                      # XkbVariant ……
                      az XkbModelnek meg pc105-ön vagy nagyobbon kell állnia!

                      ha mindezek stimmelnek és úgysem müködik, akkor máshol kell keresni a hibát!

                      Hozzászólás: Wins-samba #2131722
                      lada2105
                      Felhasználó

                        – a megfeleltetés nem sokat ér 😛

                        – a netlogon/profiles meg minden olyan mappának adj olyan jogot, amilyet minden user tud írni!
                        pl hozz létre egy users csoportot és tedd az ö tulajdonába  ezeket a mappákat!

                        elolvashatod még ha eddig nem bukkantál volna rá, ezt a doksit is:
                        http://www.slackware.hu/node/371
                        (a kommentekben is vannak hasznos infók!)

                        egyébként a gépeket felvetted mint felhasználó a linuxra? (aszem’ a samba-ra is kell, bár már erre nem emlékszem 100-asan)
                        felhasználók rendesen fel vannak véve a samba-ra?

                        Ha „átsuzol” (su username) a felhasználókra, a linuxon a megosztási könyvtárakba rendesen tudsz írni?

                        A scriptek azért nem futnak le szerintem, mert szintén nincs rá jogosultsága…

                        Ha nem lépteted be a win-t a tartományba, attól függetlenül egy szimpla „\szervernevemegosztasneve” hivatkozással (start menü – futtatásba beírva is) el kell, hogy tudd érned ezeket a share-kat! Mindent! (netlogons, profiles, stb…) Úgyhogy így könnyen tudod ellenörizni a jogokat/müködést!
                        Ha ezek már mennek, csak utána érdemes tartományba léptetni a gépet és finomítani a jogosultságon!

                        Sok sikert!

                        Nem aludni emiatt meg nem érdemes, mert nem tud a fáradtságtól az apróságokra figyelni/gondolni az ember, mert sokszor ezen csúszik el a dolog! 😉

                        Kitartás, már nem vagy messze a megoldástól! 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 2,340