Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez nem csak Linux alatt van, hanem DOS/Win alatt is hasonlóan van!
Illene ismerni/tudni, hogy hogyan kell egy programot paraméterezni!
Sosem tömörítettél ki/be arj-ot, zip-et, rar-t Má$ik rendszer alatt parancssorból?egyébként:
tvtime -x /dev/akarmi_amit_akarsz
talán: tvtime -x /dev/mixer:line
egyszerü nem? 🙂az ikonhoz (ha már müködik a parancs), akkor ugyanezt kell beírni a futtatandó parancshoz.
szerk:
de ha az alapértelemzettként nem megy így, akkor máshol (is) keresendö a hiba.
Azén gépemen forgatva lett a tvtime és egyböl megy a hangerö szabályzás…A puttyban valamelyik menüpontban be tudod állítani a kódolást.
Ha meg nem, akkor a szükség törvényt bont alapon egy mc indítása elött a Linuxon add ki a LANG=en_US.ISO8859-1 „parancsot”, amivel a környezeti változót angolra állítod.
Egyébként meg megfontolandó angolul telepíteni a rendszert s akkor máris kevesebb gixer lesz az ilyen ékezetes megjelenítésekböl! 😛A puttyban valamelyik menüpontban be tudod állítani a kódolást.
Ha meg nem, akkor a szükség törvényt bont alapon egy mc indítása elött a Linuxon add ki a LANG=en_US.ISO8859-1 „parancsot”, amivel a környezeti változót angolra állítod.
Egyébként meg megfontolandó angolul telepíteni a rendszert s akkor máris kevesebb gixer lesz az ilyen ékezetes megjelenítésekböl! 😛kukukk wrote:Option „XkbLayout” „us,hu,ro”Melyik a fö=leginkább használt billentyü kiosztásod?
Akkor állítsd arra, majd a grafikus felület beállítóit használd a megváltoztatásra vagy a setxkbmap hu/ro/us parancsot a megfelelö paraméterrel!kukukk wrote:Option „XkbLayout” „us,hu,ro”Melyik a fö=leginkább használt billentyü kiosztásod?
Akkor állítsd arra, majd a grafikus felület beállítóit használd a megváltoztatásra vagy a setxkbmap hu/ro/us parancsot a megfelelö paraméterrel!2007-09-16-12:15 Hozzászólás: SATA-vezérlős hdd-re telepités után összeomlás, helyreállítás sikertelen #2133109A bios-ban tudtommal a SATA-s gépek esetén 2 vagy 3 féle müködési mód beállítás van.
Van egy Enhanced, Normal meg mittoménmik… (nem emlékszem pontosan, mert ilyesmik miatt még nem favorizálom a SATA-s cuccokat)Szóval ezt próbáld meg állítgatni!
Azt tudom, hogy bizonyos alaplapok esetén a Linuxnak is meg a Windowsnak is különbözö beállításon kényelmes. (Azaz a Linuxnak szokás szerint mindegy, csak a winnek nem…)Valamelyik beállítással megoldható az is (ha újabb alaplap), hogy az XPnek már nem kell driver floppy-t adni a SATA(=szerinte SCSI) vezérlö telepítéséhez. Azaz a SATA-s disket az alaplap úgy mutatja az OS felé, mintha az egy sima IDE-s HDD lenne.
Talán ekkor már hajlandó lesz az xp telepítöcdvel bebootolni, ahol az elsö javítási opciót választva ki kell adni az ilyenkor szokásos fixboot/fixmbr párost.
Illetve ha grub van az MBR-be, be tudod bootoltani a telepített rendszered ha minden rendben egyébként, ezekkel a parancsokkal:
grub> rootnoverify (hd0,0) #ahol a windowsod van! (1. disk 1-es particio 0,0)
grub> makeactive
grub> chainloader +1
grub> boota leírást itt találtam:
http://www.linuxjournal.com/article/4622
de az info grub, man grub is adhat hasonló tájékoztatástSok sikert!
2007-09-16-12:15 Hozzászólás: SATA-vezérlős hdd-re telepités után összeomlás, helyreállítás sikertelen #2133110A bios-ban tudtommal a SATA-s gépek esetén 2 vagy 3 féle müködési mód beállítás van.
Van egy Enhanced, Normal meg mittoménmik… (nem emlékszem pontosan, mert ilyesmik miatt még nem favorizálom a SATA-s cuccokat)Szóval ezt próbáld meg állítgatni!
Azt tudom, hogy bizonyos alaplapok esetén a Linuxnak is meg a Windowsnak is különbözö beállításon kényelmes. (Azaz a Linuxnak szokás szerint mindegy, csak a winnek nem…)Valamelyik beállítással megoldható az is (ha újabb alaplap), hogy az XPnek már nem kell driver floppy-t adni a SATA(=szerinte SCSI) vezérlö telepítéséhez. Azaz a SATA-s disket az alaplap úgy mutatja az OS felé, mintha az egy sima IDE-s HDD lenne.
Talán ekkor már hajlandó lesz az xp telepítöcdvel bebootolni, ahol az elsö javítási opciót választva ki kell adni az ilyenkor szokásos fixboot/fixmbr párost.
Illetve ha grub van az MBR-be, be tudod bootoltani a telepített rendszered ha minden rendben egyébként, ezekkel a parancsokkal:
grub> rootnoverify (hd0,0) #ahol a windowsod van! (1. disk 1-es particio 0,0)
grub> makeactive
grub> chainloader +1
grub> boota leírást itt találtam:
http://www.linuxjournal.com/article/4622
de az info grub, man grub is adhat hasonló tájékoztatástSok sikert!
Már jópárszor volt róla szó!
A megoldást az XkbVariant kikommentezése jelenti az xorg.conf fájlban!
azaz:
# XkbVariant ……
az XkbModelnek meg pc105-ön vagy nagyobbon kell állnia!ha mindezek stimmelnek és úgysem müködik, akkor máshol kell keresni a hibát!
Már jópárszor volt róla szó!
A megoldást az XkbVariant kikommentezése jelenti az xorg.conf fájlban!
azaz:
# XkbVariant ……
az XkbModelnek meg pc105-ön vagy nagyobbon kell állnia!ha mindezek stimmelnek és úgysem müködik, akkor máshol kell keresni a hibát!
– a megfeleltetés nem sokat ér 😛
– a netlogon/profiles meg minden olyan mappának adj olyan jogot, amilyet minden user tud írni!
pl hozz létre egy users csoportot és tedd az ö tulajdonába ezeket a mappákat!elolvashatod még ha eddig nem bukkantál volna rá, ezt a doksit is:
http://www.slackware.hu/node/371
(a kommentekben is vannak hasznos infók!)egyébként a gépeket felvetted mint felhasználó a linuxra? (aszem’ a samba-ra is kell, bár már erre nem emlékszem 100-asan)
felhasználók rendesen fel vannak véve a samba-ra?Ha „átsuzol” (su username) a felhasználókra, a linuxon a megosztási könyvtárakba rendesen tudsz írni?
A scriptek azért nem futnak le szerintem, mert szintén nincs rá jogosultsága…
Ha nem lépteted be a win-t a tartományba, attól függetlenül egy szimpla „\szervernevemegosztasneve” hivatkozással (start menü – futtatásba beírva is) el kell, hogy tudd érned ezeket a share-kat! Mindent! (netlogons, profiles, stb…) Úgyhogy így könnyen tudod ellenörizni a jogokat/müködést!
Ha ezek már mennek, csak utána érdemes tartományba léptetni a gépet és finomítani a jogosultságon!Sok sikert!
Nem aludni emiatt meg nem érdemes, mert nem tud a fáradtságtól az apróságokra figyelni/gondolni az ember, mert sokszor ezen csúszik el a dolog! 😉
Kitartás, már nem vagy messze a megoldástól! 🙂
-
SzerzőBejegyzés