lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Wins-samba #2131723
    lada2105
    Felhasználó

      – a megfeleltetés nem sokat ér 😛

      – a netlogon/profiles meg minden olyan mappának adj olyan jogot, amilyet minden user tud írni!
      pl hozz létre egy users csoportot és tedd az ö tulajdonába  ezeket a mappákat!

      elolvashatod még ha eddig nem bukkantál volna rá, ezt a doksit is:
      http://www.slackware.hu/node/371
      (a kommentekben is vannak hasznos infók!)

      egyébként a gépeket felvetted mint felhasználó a linuxra? (aszem’ a samba-ra is kell, bár már erre nem emlékszem 100-asan)
      felhasználók rendesen fel vannak véve a samba-ra?

      Ha „átsuzol” (su username) a felhasználókra, a linuxon a megosztási könyvtárakba rendesen tudsz írni?

      A scriptek azért nem futnak le szerintem, mert szintén nincs rá jogosultsága…

      Ha nem lépteted be a win-t a tartományba, attól függetlenül egy szimpla „\szervernevemegosztasneve” hivatkozással (start menü – futtatásba beírva is) el kell, hogy tudd érned ezeket a share-kat! Mindent! (netlogons, profiles, stb…) Úgyhogy így könnyen tudod ellenörizni a jogokat/müködést!
      Ha ezek már mennek, csak utána érdemes tartományba léptetni a gépet és finomítani a jogosultságon!

      Sok sikert!

      Nem aludni emiatt meg nem érdemes, mert nem tud a fáradtságtól az apróságokra figyelni/gondolni az ember, mert sokszor ezen csúszik el a dolog! 😉

      Kitartás, már nem vagy messze a megoldástól! 🙂

      Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132699
      lada2105
      Felhasználó

        Elsöre, bár szerintem nem nagy gond, de itt hiányzik egy „t” az uccsó szóból.
        „Mivel kétszer is megtörtén”

        Remélem célba talál! 🙂

        Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132700
        lada2105
        Felhasználó

          Elsöre, bár szerintem nem nagy gond, de itt hiányzik egy „t” az uccsó szóból.
          „Mivel kétszer is megtörtén”

          Remélem célba talál! 🙂

          Hozzászólás: Mplayer TV Capture HELP !!!! #2019042
          lada2105
          Felhasználó

            Akkor downgradeld az mplayert, hátha…
            Aztán még mindig megvan a Live Linux próbájának lehetösége.

            Söt, van LiveSuse-is, most olvastam 🙂

            Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132695
            lada2105
            Felhasználó
              VectoR wrote:
              lada2025: „Akinek t-online-os internete van sikeres ember nem lehet”
              Ha ADSL-t használsz akkor mindegy mi a neve,  a szolgáltató minden esetben a „Mat-com”!

              Ezzel nem mondtál újat! 😛
              Tudom. De érdekes, hogy ezek az „alszolgáltatók” normálisabban meg tudják oldani a szolgáltatást, nem?

              Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132696
              lada2105
              Felhasználó
                VectoR wrote:
                lada2025: „Akinek t-online-os internete van sikeres ember nem lehet”
                Ha ADSL-t használsz akkor mindegy mi a neve,  a szolgáltató minden esetben a „Mat-com”!

                Ezzel nem mondtál újat! 😛
                Tudom. De érdekes, hogy ezek az „alszolgáltatók” normálisabban meg tudják oldani a szolgáltatást, nem?

                Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132689
                lada2105
                Felhasználó

                  Ha egy Homáros megjegyzéssel élnék, akkor
                  „Akinek t-online-os internete van sikeres ember nem lehet” 🙂
                  persze ez kibövíthetö a telefonnal, mávval meg amivel csak akarja az ember 🙂

                  Sajnos én sem tudok tippet adni, max rakj fel egy cikket a fenti oldalra, hátha azt többen olvassák. (Bár már úgyis egy rakat t-csoportos van rajta 😀 )

                  Nekem szerencsére interware-s netem van, azt tudom ajánlani, ha olyan környéken laksz ahol szolgáltat. Igaz, kicsit drágább (kb 1-2ezerel), mint a többi, de nekem tökéletesen bevállt (kopp-kopp).
                  Ha jó modemet adnak (nekem még a régi siemens müködik 🙂 ) akkor tényleg nincs gebasz. Bár gondolom ha 0-24 megy a rosszabb (pl hauwei) modem akkor azzal sincs gáz, a óránként újraindított wines környezettel ellentétben.

                  Csak kitartást tudok kívánni és sok-sok türelmet!
                  Sajna a jogokhoz nem értek, úgyhogy én itt be is fejezem.
                  Csak jobbakat!

                  Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132690
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Ha egy Homáros megjegyzéssel élnék, akkor
                    „Akinek t-online-os internete van sikeres ember nem lehet” 🙂
                    persze ez kibövíthetö a telefonnal, mávval meg amivel csak akarja az ember 🙂

                    Sajnos én sem tudok tippet adni, max rakj fel egy cikket a fenti oldalra, hátha azt többen olvassák. (Bár már úgyis egy rakat t-csoportos van rajta 😀 )

                    Nekem szerencsére interware-s netem van, azt tudom ajánlani, ha olyan környéken laksz ahol szolgáltat. Igaz, kicsit drágább (kb 1-2ezerel), mint a többi, de nekem tökéletesen bevállt (kopp-kopp).
                    Ha jó modemet adnak (nekem még a régi siemens müködik 🙂 ) akkor tényleg nincs gebasz. Bár gondolom ha 0-24 megy a rosszabb (pl hauwei) modem akkor azzal sincs gáz, a óránként újraindított wines környezettel ellentétben.

                    Csak kitartást tudok kívánni és sok-sok türelmet!
                    Sajna a jogokhoz nem értek, úgyhogy én itt be is fejezem.
                    Csak jobbakat!

                    Hozzászólás: Új magyar nyelvű Linux #2132332
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Csak példának:
                      http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgy

                      itt azért nem kis mennyiségü a konzolos parancsok száma 🙂

                      Jó, persze, azt elismerem, hogy tényleg nagy segítség, hogyha le van írva és gyakorlatilag ctrl-c ctrl-v vel le is futtathatod, és nem kell kiokoskodni a paraméterezést meg hasonlókat. De ugyanígy meg lehet oldani másik disztrónál is a dolgokat 😛

                      Ezek a disztró-összehasonlítások nem mindig állják meg a helyüket, hisz mindenkinek más tetszik (nekem pl inkább a konzolos) úgyhogy mindenki abszolút más miatt fog megszeretni egy-egy disztrót.
                      Maradjunk abban, hogy azért terjed az ubuntu, mert mint sok más disztrót könnyü telepíteni, használni.
                      Ugyanakkor sokan ezt a nevet (ubuntu) hallják meg elöször és nem mondjuk a suse-t, mandrivát vagy bármelyik mást.
                      …és ugyebár linuxnál egy úgymond aranyszabály, hogy érdemes azt használni (hacsak nem értesz hozzá) ami a haverodnak van, hisz akkor tudtok egymásnak segíteni.

                      Ebböl csak azt akartam kihozni, hogy mindegyik disztrónak (ezekszerint) megvan a maga csoportja.
                      Mindenkinek más tetszik és ez így jó. Szerencsére nem úgy mint má$ rendszer alatt, itt megvan a választás szabadsága.

                      És hogy a témánál is maradjunk megjegyezném mégegyszer, hogy csak azon koppintásoknak van értelme, amiknek a valódi újítás értéke egy bizonyos fokon túl esik. Mint pl a debian->ubuntu esetén.

                      Személyes megjegyzés: a debian-al (föleg az új etch-el) nem igazán vagyok kibékülve és ha lehet kerülöm, de tervezem – mégha otthoni körülmények között is – egy ubuntu-s szerver kipróbálását. (Bár Slackware párti vagyok, de szeretek sokmindent kipróbálni/megismerni alap szinten 🙂 )

                      Hozzászólás: Új magyar nyelvű Linux #2132333
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Csak példának:
                        http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgy

                        itt azért nem kis mennyiségü a konzolos parancsok száma 🙂

                        Jó, persze, azt elismerem, hogy tényleg nagy segítség, hogyha le van írva és gyakorlatilag ctrl-c ctrl-v vel le is futtathatod, és nem kell kiokoskodni a paraméterezést meg hasonlókat. De ugyanígy meg lehet oldani másik disztrónál is a dolgokat 😛

                        Ezek a disztró-összehasonlítások nem mindig állják meg a helyüket, hisz mindenkinek más tetszik (nekem pl inkább a konzolos) úgyhogy mindenki abszolút más miatt fog megszeretni egy-egy disztrót.
                        Maradjunk abban, hogy azért terjed az ubuntu, mert mint sok más disztrót könnyü telepíteni, használni.
                        Ugyanakkor sokan ezt a nevet (ubuntu) hallják meg elöször és nem mondjuk a suse-t, mandrivát vagy bármelyik mást.
                        …és ugyebár linuxnál egy úgymond aranyszabály, hogy érdemes azt használni (hacsak nem értesz hozzá) ami a haverodnak van, hisz akkor tudtok egymásnak segíteni.

                        Ebböl csak azt akartam kihozni, hogy mindegyik disztrónak (ezekszerint) megvan a maga csoportja.
                        Mindenkinek más tetszik és ez így jó. Szerencsére nem úgy mint má$ rendszer alatt, itt megvan a választás szabadsága.

                        És hogy a témánál is maradjunk megjegyezném mégegyszer, hogy csak azon koppintásoknak van értelme, amiknek a valódi újítás értéke egy bizonyos fokon túl esik. Mint pl a debian->ubuntu esetén.

                        Személyes megjegyzés: a debian-al (föleg az új etch-el) nem igazán vagyok kibékülve és ha lehet kerülöm, de tervezem – mégha otthoni körülmények között is – egy ubuntu-s szerver kipróbálását. (Bár Slackware párti vagyok, de szeretek sokmindent kipróbálni/megismerni alap szinten 🙂 )

                      10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 2,340