Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
– a megfeleltetés nem sokat ér 😛
– a netlogon/profiles meg minden olyan mappának adj olyan jogot, amilyet minden user tud írni!
pl hozz létre egy users csoportot és tedd az ö tulajdonába ezeket a mappákat!elolvashatod még ha eddig nem bukkantál volna rá, ezt a doksit is:
http://www.slackware.hu/node/371
(a kommentekben is vannak hasznos infók!)egyébként a gépeket felvetted mint felhasználó a linuxra? (aszem’ a samba-ra is kell, bár már erre nem emlékszem 100-asan)
felhasználók rendesen fel vannak véve a samba-ra?Ha „átsuzol” (su username) a felhasználókra, a linuxon a megosztási könyvtárakba rendesen tudsz írni?
A scriptek azért nem futnak le szerintem, mert szintén nincs rá jogosultsága…
Ha nem lépteted be a win-t a tartományba, attól függetlenül egy szimpla „\szervernevemegosztasneve” hivatkozással (start menü – futtatásba beírva is) el kell, hogy tudd érned ezeket a share-kat! Mindent! (netlogons, profiles, stb…) Úgyhogy így könnyen tudod ellenörizni a jogokat/müködést!
Ha ezek már mennek, csak utána érdemes tartományba léptetni a gépet és finomítani a jogosultságon!Sok sikert!
Nem aludni emiatt meg nem érdemes, mert nem tud a fáradtságtól az apróságokra figyelni/gondolni az ember, mert sokszor ezen csúszik el a dolog! 😉
Kitartás, már nem vagy messze a megoldástól! 🙂
Elsöre, bár szerintem nem nagy gond, de itt hiányzik egy „t” az uccsó szóból.
„Mivel kétszer is megtörtén”Remélem célba talál! 🙂
Elsöre, bár szerintem nem nagy gond, de itt hiányzik egy „t” az uccsó szóból.
„Mivel kétszer is megtörtén”Remélem célba talál! 🙂
Akkor downgradeld az mplayert, hátha…
Aztán még mindig megvan a Live Linux próbájának lehetösége.Söt, van LiveSuse-is, most olvastam 🙂
VectoR wrote:lada2025: „Akinek t-online-os internete van sikeres ember nem lehet”
Ha ADSL-t használsz akkor mindegy mi a neve, a szolgáltató minden esetben a „Mat-com”!Ezzel nem mondtál újat! 😛
Tudom. De érdekes, hogy ezek az „alszolgáltatók” normálisabban meg tudják oldani a szolgáltatást, nem?VectoR wrote:lada2025: „Akinek t-online-os internete van sikeres ember nem lehet”
Ha ADSL-t használsz akkor mindegy mi a neve, a szolgáltató minden esetben a „Mat-com”!Ezzel nem mondtál újat! 😛
Tudom. De érdekes, hogy ezek az „alszolgáltatók” normálisabban meg tudják oldani a szolgáltatást, nem?Ha egy Homáros megjegyzéssel élnék, akkor
„Akinek t-online-os internete van sikeres ember nem lehet” 🙂
persze ez kibövíthetö a telefonnal, mávval meg amivel csak akarja az ember 🙂Sajnos én sem tudok tippet adni, max rakj fel egy cikket a fenti oldalra, hátha azt többen olvassák. (Bár már úgyis egy rakat t-csoportos van rajta 😀 )
Nekem szerencsére interware-s netem van, azt tudom ajánlani, ha olyan környéken laksz ahol szolgáltat. Igaz, kicsit drágább (kb 1-2ezerel), mint a többi, de nekem tökéletesen bevállt (kopp-kopp).
Ha jó modemet adnak (nekem még a régi siemens müködik 🙂 ) akkor tényleg nincs gebasz. Bár gondolom ha 0-24 megy a rosszabb (pl hauwei) modem akkor azzal sincs gáz, a óránként újraindított wines környezettel ellentétben.Csak kitartást tudok kívánni és sok-sok türelmet!
Sajna a jogokhoz nem értek, úgyhogy én itt be is fejezem.
Csak jobbakat!Ha egy Homáros megjegyzéssel élnék, akkor
„Akinek t-online-os internete van sikeres ember nem lehet” 🙂
persze ez kibövíthetö a telefonnal, mávval meg amivel csak akarja az ember 🙂Sajnos én sem tudok tippet adni, max rakj fel egy cikket a fenti oldalra, hátha azt többen olvassák. (Bár már úgyis egy rakat t-csoportos van rajta 😀 )
Nekem szerencsére interware-s netem van, azt tudom ajánlani, ha olyan környéken laksz ahol szolgáltat. Igaz, kicsit drágább (kb 1-2ezerel), mint a többi, de nekem tökéletesen bevállt (kopp-kopp).
Ha jó modemet adnak (nekem még a régi siemens müködik 🙂 ) akkor tényleg nincs gebasz. Bár gondolom ha 0-24 megy a rosszabb (pl hauwei) modem akkor azzal sincs gáz, a óránként újraindított wines környezettel ellentétben.Csak kitartást tudok kívánni és sok-sok türelmet!
Sajna a jogokhoz nem értek, úgyhogy én itt be is fejezem.
Csak jobbakat!Csak példának:
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgyitt azért nem kis mennyiségü a konzolos parancsok száma 🙂
Jó, persze, azt elismerem, hogy tényleg nagy segítség, hogyha le van írva és gyakorlatilag ctrl-c ctrl-v vel le is futtathatod, és nem kell kiokoskodni a paraméterezést meg hasonlókat. De ugyanígy meg lehet oldani másik disztrónál is a dolgokat 😛
Ezek a disztró-összehasonlítások nem mindig állják meg a helyüket, hisz mindenkinek más tetszik (nekem pl inkább a konzolos) úgyhogy mindenki abszolút más miatt fog megszeretni egy-egy disztrót.
Maradjunk abban, hogy azért terjed az ubuntu, mert mint sok más disztrót könnyü telepíteni, használni.
Ugyanakkor sokan ezt a nevet (ubuntu) hallják meg elöször és nem mondjuk a suse-t, mandrivát vagy bármelyik mást.
…és ugyebár linuxnál egy úgymond aranyszabály, hogy érdemes azt használni (hacsak nem értesz hozzá) ami a haverodnak van, hisz akkor tudtok egymásnak segíteni.Ebböl csak azt akartam kihozni, hogy mindegyik disztrónak (ezekszerint) megvan a maga csoportja.
Mindenkinek más tetszik és ez így jó. Szerencsére nem úgy mint má$ rendszer alatt, itt megvan a választás szabadsága.És hogy a témánál is maradjunk megjegyezném mégegyszer, hogy csak azon koppintásoknak van értelme, amiknek a valódi újítás értéke egy bizonyos fokon túl esik. Mint pl a debian->ubuntu esetén.
Személyes megjegyzés: a debian-al (föleg az új etch-el) nem igazán vagyok kibékülve és ha lehet kerülöm, de tervezem – mégha otthoni körülmények között is – egy ubuntu-s szerver kipróbálását. (Bár Slackware párti vagyok, de szeretek sokmindent kipróbálni/megismerni alap szinten 🙂 )
Csak példának:
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgyitt azért nem kis mennyiségü a konzolos parancsok száma 🙂
Jó, persze, azt elismerem, hogy tényleg nagy segítség, hogyha le van írva és gyakorlatilag ctrl-c ctrl-v vel le is futtathatod, és nem kell kiokoskodni a paraméterezést meg hasonlókat. De ugyanígy meg lehet oldani másik disztrónál is a dolgokat 😛
Ezek a disztró-összehasonlítások nem mindig állják meg a helyüket, hisz mindenkinek más tetszik (nekem pl inkább a konzolos) úgyhogy mindenki abszolút más miatt fog megszeretni egy-egy disztrót.
Maradjunk abban, hogy azért terjed az ubuntu, mert mint sok más disztrót könnyü telepíteni, használni.
Ugyanakkor sokan ezt a nevet (ubuntu) hallják meg elöször és nem mondjuk a suse-t, mandrivát vagy bármelyik mást.
…és ugyebár linuxnál egy úgymond aranyszabály, hogy érdemes azt használni (hacsak nem értesz hozzá) ami a haverodnak van, hisz akkor tudtok egymásnak segíteni.Ebböl csak azt akartam kihozni, hogy mindegyik disztrónak (ezekszerint) megvan a maga csoportja.
Mindenkinek más tetszik és ez így jó. Szerencsére nem úgy mint má$ rendszer alatt, itt megvan a választás szabadsága.És hogy a témánál is maradjunk megjegyezném mégegyszer, hogy csak azon koppintásoknak van értelme, amiknek a valódi újítás értéke egy bizonyos fokon túl esik. Mint pl a debian->ubuntu esetén.
Személyes megjegyzés: a debian-al (föleg az új etch-el) nem igazán vagyok kibékülve és ha lehet kerülöm, de tervezem – mégha otthoni körülmények között is – egy ubuntu-s szerver kipróbálását. (Bár Slackware párti vagyok, de szeretek sokmindent kipróbálni/megismerni alap szinten 🙂 )
-
SzerzőBejegyzés