Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
sjrextor wrote:megint ubi…………
Slackware/Gentoo klónokat alig találni… max Frugalware, de az a pacman-nal több 🙂 meg a Sabayon, ő pedig könnyebb telepítés 🙂
ennyi….Slax?
Zenwalk?
…és akkor csak azokat említettem amikkel idönként összefutok 😛Nekem van 😛
bár hogy még müködik-e az kérdéses… 🙂Egyébként szerintem még „fillérekért” kaphatsz ehhez szükséges hardware-t számtech bontókban.
Nekem van 😛
bár hogy még müködik-e az kérdéses… 🙂Egyébként szerintem még „fillérekért” kaphatsz ehhez szükséges hardware-t számtech bontókban.
Találkoztam már hasonlóval, bár „asszem” pont azelött, hogy másik disztróra váltottam volna, úgyhogy nem sokat foglalkoztam vele, inkább hamarabb telepítettem az újat.
Gondolom a „memória kezeléssel” lesz valami bibi, vagy valami jobban fogja a procid a felvétel közben, mint kéne.
top-ot illetve ps aux-et javasolnék tesztelésképp.
Megnézed mi a bibi aztán kilövöd a nem szükségest.
Pl: a suse indexelö szolgáltatása (az a kutyusos, de nem jut eszembe a neve…) mindig roszkor kezdte el „enni” a gépem, úgyhogy ha fel is került telepítéskor, nem sokáig futott 🙂Megoldás? Hm… talán egy live-al próbáld ki (pl: PCLinuxOS) ami alapban tartalmazza az mplayer/mencoder-t és tudja a tv-d is vezérelni.
Aztán újratelepítés, vagy a nem kellö frissítések leszedése, amik miatt esetleg elromolhatott.
Sajnos mást nem tudok mondani így elsöre, bocsi!
Majd talán valaki okosabb…birno wrote:csak ha parancssorból indítanám akkor a /usr/local/bin-ben keresi, miközben a /usr/bin-ben van.Cumi…
Köszönöm a helpet, próbálok utánanézni valami jó kis cikknek ami a fordításról szól általánosságban az alapoktól kezdve.symlink? 🙂
forgatás dióhéjban:
kell a codec a /usr/lib/win32-be
kell a lame
kell esetleg az X devel csomagja az xv meg x11 kimenet miatt
kell az mplayer
a források felrakása:
./configure
make
make installgép sebességétöl függöen kb 20 perc és már nézheted is a filmeket.
További finomságok:
ha –enable-gui -val forgattad, akkor asszem a .mplayer alá kell berakni a default könyvtárba az alapnak szánt skint, meg csinálni egy subfont-ként egy linket szintén a .mplayer alá az egyik kedvelt betütípusodról a feliratok megjelenítéséhez.Ennyi, nem bonyesz.
🙂birno wrote:csak ha parancssorból indítanám akkor a /usr/local/bin-ben keresi, miközben a /usr/bin-ben van.Cumi…
Köszönöm a helpet, próbálok utánanézni valami jó kis cikknek ami a fordításról szól általánosságban az alapoktól kezdve.symlink? 🙂
forgatás dióhéjban:
kell a codec a /usr/lib/win32-be
kell a lame
kell esetleg az X devel csomagja az xv meg x11 kimenet miatt
kell az mplayer
a források felrakása:
./configure
make
make installgép sebességétöl függöen kb 20 perc és már nézheted is a filmeket.
További finomságok:
ha –enable-gui -val forgattad, akkor asszem a .mplayer alá kell berakni a default könyvtárba az alapnak szánt skint, meg csinálni egy subfont-ként egy linket szintén a .mplayer alá az egyik kedvelt betütípusodról a feliratok megjelenítéséhez.Ennyi, nem bonyesz.
🙂Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket (bár win fanatikus, de ahogy tapasztaltam van benne egy-két okos megjegyzés)
http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20070829-mennyit-gyorsit-a-pcn-az-extra-memoria.htmltipp:
KDE-ben kapcsold ki az összes „csicsa” beállítást!
plussz csekkold a vinyód/optikai meghajtóid kábeleit, hogy a megfelelökkel rendelkezzenek és ha ATA-sak, akkor lehetöség szerint NE legyen egy kábelre kötve a HDD a cd-vel!Próbálj másik ablakozót és nézd meg azzal is, hogy milyen a teljesítmény!
Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket (bár win fanatikus, de ahogy tapasztaltam van benne egy-két okos megjegyzés)
http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20070829-mennyit-gyorsit-a-pcn-az-extra-memoria.htmltipp:
KDE-ben kapcsold ki az összes „csicsa” beállítást!
plussz csekkold a vinyód/optikai meghajtóid kábeleit, hogy a megfelelökkel rendelkezzenek és ha ATA-sak, akkor lehetöség szerint NE legyen egy kábelre kötve a HDD a cd-vel!Próbálj másik ablakozót és nézd meg azzal is, hogy milyen a teljesítmény!
2007-09-10-05:46 Hozzászólás: UPC router, 3gép, vasárnapi elfoglaltság, 1×Azureus=0, de minden ok. + stb. #2132166Ha van routered (kis doboz és nem nagy zúgó=pc 🙂 ), akkor azon nézd meg a tüzfal beállításokat, hogy az azureushoz (bittorrent) engedélyezve van-e az összes szükséges port.
Az NFS-nél démonos problémád lehet, illetve fedora esetén selinux. Erröl viszont már az egyik topicban volt szó. Keress és olvass!
Legegyszerübb szép lépésenként haladni. Azaz az összes gépen kikapcsolod az NFS-t, majd azon amelyikhez legjobban értesz visszakapcsolod, majd teszt.
Ha megy, akkor jöhet a következö gép.( Persze ha lenne egy konkrét szervered, sokkal egyszerübb lenne 🙂 )
Ennyi infó után csak ezt tudom mondani.
2007-09-10-05:46 Hozzászólás: UPC router, 3gép, vasárnapi elfoglaltság, 1×Azureus=0, de minden ok. + stb. #2132167Ha van routered (kis doboz és nem nagy zúgó=pc 🙂 ), akkor azon nézd meg a tüzfal beállításokat, hogy az azureushoz (bittorrent) engedélyezve van-e az összes szükséges port.
Az NFS-nél démonos problémád lehet, illetve fedora esetén selinux. Erröl viszont már az egyik topicban volt szó. Keress és olvass!
Legegyszerübb szép lépésenként haladni. Azaz az összes gépen kikapcsolod az NFS-t, majd azon amelyikhez legjobban értesz visszakapcsolod, majd teszt.
Ha megy, akkor jöhet a következö gép.( Persze ha lenne egy konkrét szervered, sokkal egyszerübb lenne 🙂 )
Ennyi infó után csak ezt tudom mondani.
-
SzerzőBejegyzés