lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Új magyar nyelvű Linux #2132257
    lada2105
    Felhasználó
      sjrextor wrote:
      megint ubi…………
      Slackware/Gentoo klónokat alig találni… max Frugalware, de az a pacman-nal több 🙂 meg a Sabayon, ő pedig könnyebb telepítés 🙂
      ennyi….

      Slax?
      Zenwalk?
      …és akkor csak azokat említettem amikkel idönként összefutok 😛

      Hozzászólás: ~=:=~ { A nap fotója } ~=:=~ #2099029
      lada2105
      Felhasználó

        Nekem van 😛
        bár hogy még müködik-e az kérdéses… 🙂

        Egyébként szerintem még „fillérekért” kaphatsz ehhez szükséges hardware-t számtech bontókban.

        Hozzászólás: ~=:=~ { A nap fotója } ~=:=~ #2099030
        lada2105
        Felhasználó

          Nekem van 😛
          bár hogy még müködik-e az kérdéses… 🙂

          Egyébként szerintem még „fillérekért” kaphatsz ehhez szükséges hardware-t számtech bontókban.

          Hozzászólás: Mplayer TV Capture HELP !!!! #2019040
          lada2105
          Felhasználó

            Találkoztam már hasonlóval, bár „asszem” pont azelött, hogy másik disztróra váltottam volna, úgyhogy nem sokat foglalkoztam vele, inkább hamarabb telepítettem az újat.

            Gondolom a „memória kezeléssel” lesz valami bibi, vagy valami jobban fogja a procid a felvétel közben, mint kéne.
            top-ot illetve ps aux-et javasolnék tesztelésképp.
            Megnézed mi a bibi aztán kilövöd a nem szükségest.
            Pl: a suse indexelö szolgáltatása (az a kutyusos, de nem jut eszembe a neve…) mindig roszkor kezdte el „enni” a gépem, úgyhogy ha fel is került telepítéskor, nem sokáig futott 🙂

            Megoldás? Hm… talán egy live-al próbáld ki (pl: PCLinuxOS) ami alapban tartalmazza az mplayer/mencoder-t és tudja a tv-d is vezérelni.
            Aztán újratelepítés, vagy a nem kellö frissítések leszedése, amik miatt esetleg elromolhatott.
            Sajnos mást nem tudok mondani így elsöre, bocsi!
            Majd talán valaki okosabb…

            Hozzászólás: DVD írás után semmit nem olvas be #2131816
            lada2105
            Felhasználó
              birno wrote:
              csak ha parancssorból indítanám akkor a /usr/local/bin-ben keresi, miközben a /usr/bin-ben van.Cumi…
              Köszönöm a helpet, próbálok utánanézni valami jó kis cikknek ami a fordításról szól általánosságban az alapoktól kezdve.

              symlink? 🙂

              forgatás dióhéjban:
              kell a codec a /usr/lib/win32-be
              kell a lame
              kell esetleg az X devel csomagja az xv meg x11 kimenet miatt
              kell az mplayer
              a források felrakása:
              ./configure
              make
              make install

              gép sebességétöl függöen kb 20 perc és már nézheted is a filmeket.

              További finomságok:
              ha –enable-gui -val forgattad, akkor asszem a .mplayer alá kell berakni a default könyvtárba az alapnak szánt skint, meg csinálni egy subfont-ként egy linket szintén a .mplayer alá az egyik kedvelt betütípusodról a feliratok megjelenítéséhez.

              Ennyi, nem bonyesz.
              🙂

              Hozzászólás: DVD írás után semmit nem olvas be #2131817
              lada2105
              Felhasználó
                birno wrote:
                csak ha parancssorból indítanám akkor a /usr/local/bin-ben keresi, miközben a /usr/bin-ben van.Cumi…
                Köszönöm a helpet, próbálok utánanézni valami jó kis cikknek ami a fordításról szól általánosságban az alapoktól kezdve.

                symlink? 🙂

                forgatás dióhéjban:
                kell a codec a /usr/lib/win32-be
                kell a lame
                kell esetleg az X devel csomagja az xv meg x11 kimenet miatt
                kell az mplayer
                a források felrakása:
                ./configure
                make
                make install

                gép sebességétöl függöen kb 20 perc és már nézheted is a filmeket.

                További finomságok:
                ha –enable-gui -val forgattad, akkor asszem a .mplayer alá kell berakni a default könyvtárba az alapnak szánt skint, meg csinálni egy subfont-ként egy linket szintén a .mplayer alá az egyik kedvelt betütípusodról a feliratok megjelenítéséhez.

                Ennyi, nem bonyesz.
                🙂

                Hozzászólás: Lassu gep #2132152
                lada2105
                Felhasználó

                  Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket (bár win fanatikus, de ahogy tapasztaltam van benne egy-két okos megjegyzés)
                  http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20070829-mennyit-gyorsit-a-pcn-az-extra-memoria.html

                  tipp:
                  KDE-ben kapcsold ki az összes „csicsa” beállítást!
                  plussz csekkold a vinyód/optikai meghajtóid kábeleit, hogy a megfelelökkel rendelkezzenek és ha ATA-sak, akkor lehetöség szerint NE legyen egy kábelre kötve a HDD a cd-vel!

                  Próbálj másik ablakozót és nézd meg azzal is, hogy milyen a teljesítmény!

                  Hozzászólás: Lassu gep #2132153
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket (bár win fanatikus, de ahogy tapasztaltam van benne egy-két okos megjegyzés)
                    http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20070829-mennyit-gyorsit-a-pcn-az-extra-memoria.html

                    tipp:
                    KDE-ben kapcsold ki az összes „csicsa” beállítást!
                    plussz csekkold a vinyód/optikai meghajtóid kábeleit, hogy a megfelelökkel rendelkezzenek és ha ATA-sak, akkor lehetöség szerint NE legyen egy kábelre kötve a HDD a cd-vel!

                    Próbálj másik ablakozót és nézd meg azzal is, hogy milyen a teljesítmény!

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Ha van routered (kis doboz és nem nagy zúgó=pc 🙂 ), akkor azon nézd meg a tüzfal beállításokat, hogy az azureushoz (bittorrent) engedélyezve van-e az összes szükséges port.

                      Az NFS-nél démonos problémád lehet, illetve fedora esetén selinux. Erröl viszont már az egyik topicban volt szó. Keress és olvass!

                      Legegyszerübb szép lépésenként haladni. Azaz az összes gépen kikapcsolod az NFS-t, majd azon amelyikhez legjobban értesz visszakapcsolod, majd teszt.
                      Ha megy, akkor jöhet a következö gép.

                      ( Persze ha lenne egy konkrét szervered, sokkal egyszerübb lenne 🙂 )

                      Ennyi infó után csak ezt tudom mondani.

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Ha van routered (kis doboz és nem nagy zúgó=pc 🙂 ), akkor azon nézd meg a tüzfal beállításokat, hogy az azureushoz (bittorrent) engedélyezve van-e az összes szükséges port.

                        Az NFS-nél démonos problémád lehet, illetve fedora esetén selinux. Erröl viszont már az egyik topicban volt szó. Keress és olvass!

                        Legegyszerübb szép lépésenként haladni. Azaz az összes gépen kikapcsolod az NFS-t, majd azon amelyikhez legjobban értesz visszakapcsolod, majd teszt.
                        Ha megy, akkor jöhet a következö gép.

                        ( Persze ha lenne egy konkrét szervered, sokkal egyszerübb lenne 🙂 )

                        Ennyi infó után csak ezt tudom mondani.

                      10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 2,340