lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayer nincs lejátszási ablak #2132006
    lada2105
    Felhasználó
      birno wrote:
      Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.

      de ugye így írtad be?
      mplayer -vo xv akarmi.avi
      vagy
      mplayer -vo x11 akarmi.avi

      ha így nincs, akkor rosszul van forgatva vagy nincs fenn valami csomag…
      nem bonyolult kézzel forgatni, tedd fel úgy és próbáld ki úgy!

      Hozzászólás: Mplayer nincs lejátszási ablak #2132007
      lada2105
      Felhasználó
        birno wrote:
        Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.

        de ugye így írtad be?
        mplayer -vo xv akarmi.avi
        vagy
        mplayer -vo x11 akarmi.avi

        ha így nincs, akkor rosszul van forgatva vagy nincs fenn valami csomag…
        nem bonyolult kézzel forgatni, tedd fel úgy és próbáld ki úgy!

        Hozzászólás: Mplayer nincs lejátszási ablak #2131992
        lada2105
        Felhasználó

          -vo ?
          pl: -vo xv vagy ha lassabb -vo x11

          gmplayer config részénél be lehet bökni a default vo-t, illetve a .mplayer mappádban egy config fájlba be lehet írni, hogy
          vo=xv
          és akkor minden filmnél ezentúl az lesz a default

          Hozzászólás: Mplayer nincs lejátszási ablak #2131993
          lada2105
          Felhasználó

            -vo ?
            pl: -vo xv vagy ha lassabb -vo x11

            gmplayer config részénél be lehet bökni a default vo-t, illetve a .mplayer mappádban egy config fájlba be lehet írni, hogy
            vo=xv
            és akkor minden filmnél ezentúl az lesz a default

            Hozzászólás: DVD írás után semmit nem olvas be #2131784
            lada2105
            Felhasználó

              Ha még megengeditek, akkor én is ideírnék egy megjegyzést.
              Mivel láttam Vector hozzászólását, megjegyezném akkor már azt is, hogy hasonlóképp jártam egy Pioneer/growisofs (k3b-vel is) párosítással, csak annyi különbséggel, hogy 80%-ban rontotta el a DVD-ket. Ha sikerült befejezni másik meghajtóban olvashatatlan volt, illetve pár nap múlva már saját magának is.

              Lecseréltem egy LG-re, beforgattam a cdrecord-ot dvd támogatással (prodvd) és azóta problémamentesen írok dvd-t, természetesen az általam megszokott konzolos módban is 🙂

              Szóval egy prodvd-s cdrecord-ot is ajánlok kipróbálásra, grafityes felületként pedig hozzá egy xcdroast-ot, mert tudtommal ö (csak) a prodvd-s cdrecord-al tud dvd-t írni.

              Hozzászólás: DVD írás után semmit nem olvas be #2131785
              lada2105
              Felhasználó

                Ha még megengeditek, akkor én is ideírnék egy megjegyzést.
                Mivel láttam Vector hozzászólását, megjegyezném akkor már azt is, hogy hasonlóképp jártam egy Pioneer/growisofs (k3b-vel is) párosítással, csak annyi különbséggel, hogy 80%-ban rontotta el a DVD-ket. Ha sikerült befejezni másik meghajtóban olvashatatlan volt, illetve pár nap múlva már saját magának is.

                Lecseréltem egy LG-re, beforgattam a cdrecord-ot dvd támogatással (prodvd) és azóta problémamentesen írok dvd-t, természetesen az általam megszokott konzolos módban is 🙂

                Szóval egy prodvd-s cdrecord-ot is ajánlok kipróbálásra, grafityes felületként pedig hozzá egy xcdroast-ot, mert tudtommal ö (csak) a prodvd-s cdrecord-al tud dvd-t írni.

                Hozzászólás: Wins-samba #2131716
                lada2105
                Felhasználó

                  Nézd, azért ha ilyet akarsz csinálni, neked is el kell érte követni valamit! Senkit nem fizetnek azért, hogy már megbocsáss, de helyetted dolgozzon! Azthiszem mindenki szívesen segít, ha elakadsz, de nem akarja helyetted megírni a conf-okat!
                  Kezdj neki és többet fogsz tanulni bellölle, mint gondolnád!

                  man smb.conf
                  illetve az smb.conf-sample (default conf fájl) alapból tartalmaz olyan infókat, ami a domain beléptetés megoldásához elégséges. (de ha nem akarsz olvasni….)
                  Ha azokkon túljutottál, akkor google és hajrá!

                  Vagy ha bocs, de lusta vagy, akkor ajánlom a fórum keresöjét, mert kismilliószór volt hasonló téma megoldástul, mindenestül leírva!

                  Szóltam, Uff

                  Hozzászólás: Wins-samba #2131717
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Nézd, azért ha ilyet akarsz csinálni, neked is el kell érte követni valamit! Senkit nem fizetnek azért, hogy már megbocsáss, de helyetted dolgozzon! Azthiszem mindenki szívesen segít, ha elakadsz, de nem akarja helyetted megírni a conf-okat!
                    Kezdj neki és többet fogsz tanulni bellölle, mint gondolnád!

                    man smb.conf
                    illetve az smb.conf-sample (default conf fájl) alapból tartalmaz olyan infókat, ami a domain beléptetés megoldásához elégséges. (de ha nem akarsz olvasni….)
                    Ha azokkon túljutottál, akkor google és hajrá!

                    Vagy ha bocs, de lusta vagy, akkor ajánlom a fórum keresöjét, mert kismilliószór volt hasonló téma megoldástul, mindenestül leírva!

                    Szóltam, Uff

                    Hozzászólás: MySQL lincensz??? #2131348
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Nincs mit! Szívesen! 🙂

                      chris19 wrote:
                      ( én is próbálom bevinni az állami szférába a linuxos free kultúrát, de eddig nem nagy sikerrel… itt még nem hallottak a költséghatékony megoldásokról)

                      Sajnos,de biztos azért, mert a semmiböl nem tudnak lenyulni. 🙂
                      Ha valami pénzbe kerül, hozzácsapnak valamennyit, amit aztán általában saját zsebbe elrakják, mint valamiféle „juttatás”…,de ez már másik téma.

                      Hozzászólás: MySQL lincensz??? #2131349
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Nincs mit! Szívesen! 🙂

                        chris19 wrote:
                        ( én is próbálom bevinni az állami szférába a linuxos free kultúrát, de eddig nem nagy sikerrel… itt még nem hallottak a költséghatékony megoldásokról)

                        Sajnos,de biztos azért, mert a semmiböl nem tudnak lenyulni. 🙂
                        Ha valami pénzbe kerül, hozzácsapnak valamennyit, amit aztán általában saját zsebbe elrakják, mint valamiféle „juttatás”…,de ez már másik téma.

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 2,340