Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
birno wrote:Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.
de ugye így írtad be?
mplayer -vo xv akarmi.avi
vagy
mplayer -vo x11 akarmi.aviha így nincs, akkor rosszul van forgatva vagy nincs fenn valami csomag…
nem bonyolult kézzel forgatni, tedd fel úgy és próbáld ki úgy!birno wrote:Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.de ugye így írtad be?
mplayer -vo xv akarmi.avi
vagy
mplayer -vo x11 akarmi.aviha így nincs, akkor rosszul van forgatva vagy nincs fenn valami csomag…
nem bonyolult kézzel forgatni, tedd fel úgy és próbáld ki úgy!-vo ?
pl: -vo xv vagy ha lassabb -vo x11gmplayer config részénél be lehet bökni a default vo-t, illetve a .mplayer mappádban egy config fájlba be lehet írni, hogy
vo=xv
és akkor minden filmnél ezentúl az lesz a default-vo ?
pl: -vo xv vagy ha lassabb -vo x11gmplayer config részénél be lehet bökni a default vo-t, illetve a .mplayer mappádban egy config fájlba be lehet írni, hogy
vo=xv
és akkor minden filmnél ezentúl az lesz a defaultHa még megengeditek, akkor én is ideírnék egy megjegyzést.
Mivel láttam Vector hozzászólását, megjegyezném akkor már azt is, hogy hasonlóképp jártam egy Pioneer/growisofs (k3b-vel is) párosítással, csak annyi különbséggel, hogy 80%-ban rontotta el a DVD-ket. Ha sikerült befejezni másik meghajtóban olvashatatlan volt, illetve pár nap múlva már saját magának is.Lecseréltem egy LG-re, beforgattam a cdrecord-ot dvd támogatással (prodvd) és azóta problémamentesen írok dvd-t, természetesen az általam megszokott konzolos módban is 🙂
Szóval egy prodvd-s cdrecord-ot is ajánlok kipróbálásra, grafityes felületként pedig hozzá egy xcdroast-ot, mert tudtommal ö (csak) a prodvd-s cdrecord-al tud dvd-t írni.
Ha még megengeditek, akkor én is ideírnék egy megjegyzést.
Mivel láttam Vector hozzászólását, megjegyezném akkor már azt is, hogy hasonlóképp jártam egy Pioneer/growisofs (k3b-vel is) párosítással, csak annyi különbséggel, hogy 80%-ban rontotta el a DVD-ket. Ha sikerült befejezni másik meghajtóban olvashatatlan volt, illetve pár nap múlva már saját magának is.Lecseréltem egy LG-re, beforgattam a cdrecord-ot dvd támogatással (prodvd) és azóta problémamentesen írok dvd-t, természetesen az általam megszokott konzolos módban is 🙂
Szóval egy prodvd-s cdrecord-ot is ajánlok kipróbálásra, grafityes felületként pedig hozzá egy xcdroast-ot, mert tudtommal ö (csak) a prodvd-s cdrecord-al tud dvd-t írni.
Nézd, azért ha ilyet akarsz csinálni, neked is el kell érte követni valamit! Senkit nem fizetnek azért, hogy már megbocsáss, de helyetted dolgozzon! Azthiszem mindenki szívesen segít, ha elakadsz, de nem akarja helyetted megírni a conf-okat!
Kezdj neki és többet fogsz tanulni bellölle, mint gondolnád!man smb.conf
illetve az smb.conf-sample (default conf fájl) alapból tartalmaz olyan infókat, ami a domain beléptetés megoldásához elégséges. (de ha nem akarsz olvasni….)
Ha azokkon túljutottál, akkor google és hajrá!Vagy ha bocs, de lusta vagy, akkor ajánlom a fórum keresöjét, mert kismilliószór volt hasonló téma megoldástul, mindenestül leírva!
Szóltam, Uff
Nézd, azért ha ilyet akarsz csinálni, neked is el kell érte követni valamit! Senkit nem fizetnek azért, hogy már megbocsáss, de helyetted dolgozzon! Azthiszem mindenki szívesen segít, ha elakadsz, de nem akarja helyetted megírni a conf-okat!
Kezdj neki és többet fogsz tanulni bellölle, mint gondolnád!man smb.conf
illetve az smb.conf-sample (default conf fájl) alapból tartalmaz olyan infókat, ami a domain beléptetés megoldásához elégséges. (de ha nem akarsz olvasni….)
Ha azokkon túljutottál, akkor google és hajrá!Vagy ha bocs, de lusta vagy, akkor ajánlom a fórum keresöjét, mert kismilliószór volt hasonló téma megoldástul, mindenestül leírva!
Szóltam, Uff
Nincs mit! Szívesen! 🙂
chris19 wrote:( én is próbálom bevinni az állami szférába a linuxos free kultúrát, de eddig nem nagy sikerrel… itt még nem hallottak a költséghatékony megoldásokról)Sajnos,de biztos azért, mert a semmiböl nem tudnak lenyulni. 🙂
Ha valami pénzbe kerül, hozzácsapnak valamennyit, amit aztán általában saját zsebbe elrakják, mint valamiféle „juttatás”…,de ez már másik téma.Nincs mit! Szívesen! 🙂
chris19 wrote:( én is próbálom bevinni az állami szférába a linuxos free kultúrát, de eddig nem nagy sikerrel… itt még nem hallottak a költséghatékony megoldásokról)Sajnos,de biztos azért, mert a semmiböl nem tudnak lenyulni. 🙂
Ha valami pénzbe kerül, hozzácsapnak valamennyit, amit aztán általában saját zsebbe elrakják, mint valamiféle „juttatás”…,de ez már másik téma. -
SzerzőBejegyzés