lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 781-790 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ismétlődő betűk #2131368
    lada2105
    Felhasználó
      dedesz wrote:
      Ha már megy, és nem ismételget, akkor rendesen működik. Mi az a „billentyű után vezérlő?”
      De hogy lehet, hogy egyszer jó, másszor meg nem?

      értelmezd! (bár elismerem, írhattam volna egyértelmübben)
      „billentyü után vezérlöjének hibájára gondolok” = billentyüzet után a billentyüzet vezérlöjének hibájára gondolok

      Akár egy notebookról akár egy Desktop gépröl van szó, mindkettönél a billentyüzet valamilyen kábel segítségével csatlakozik rá az alaplapra. (gondolom ezt vágod 🙂 )
      Elöfordul hogy az alaplapon a billenyüzetet vezérlö „szerkezet” (tudtommal egy chip) vagy azt vezérlö információkat szállító vezeték/kábel/stb megmakacsolja magát, elörejósolva evvel akár egy alaplapi hibát.
      Ezért hibásan vagy egyáltalán nem fog müködni a billentyüzet.
      Gyakran ehhez hasonló hibák lépnek fel a fenti okok miatt.

      Nekem egy régi laptopom csinált ilyeneket, de az az volt, hogy hol müködött a -> gomb, hol nem. Újraindítottam, utána megjavult, de 5perc múlva ismét rossz lett.
      Kiderült, hogy billentyüzet hiba volt.
      Viszont volt egy desktop gép (ibm netvista) a kezeim között, ami hol bebootolt, hol nem, és a csipogásából (is) kiderült, hogy a billentyüzettel van baja.
      Csere után is folytatódott a probléma és a végén véletlenül jöttem rá, hogy magával a csatlakozóval van érintkezési probléma.

      Szóval ilyenekre gondolj!

      Hozzászólás: ismétlődő betűk #2131369
      lada2105
      Felhasználó
        dedesz wrote:
        Ha már megy, és nem ismételget, akkor rendesen működik. Mi az a „billentyű után vezérlő?”
        De hogy lehet, hogy egyszer jó, másszor meg nem?

        értelmezd! (bár elismerem, írhattam volna egyértelmübben)
        „billentyü után vezérlöjének hibájára gondolok” = billentyüzet után a billentyüzet vezérlöjének hibájára gondolok

        Akár egy notebookról akár egy Desktop gépröl van szó, mindkettönél a billentyüzet valamilyen kábel segítségével csatlakozik rá az alaplapra. (gondolom ezt vágod 🙂 )
        Elöfordul hogy az alaplapon a billenyüzetet vezérlö „szerkezet” (tudtommal egy chip) vagy azt vezérlö információkat szállító vezeték/kábel/stb megmakacsolja magát, elörejósolva evvel akár egy alaplapi hibát.
        Ezért hibásan vagy egyáltalán nem fog müködni a billentyüzet.
        Gyakran ehhez hasonló hibák lépnek fel a fenti okok miatt.

        Nekem egy régi laptopom csinált ilyeneket, de az az volt, hogy hol müködött a -> gomb, hol nem. Újraindítottam, utána megjavult, de 5perc múlva ismét rossz lett.
        Kiderült, hogy billentyüzet hiba volt.
        Viszont volt egy desktop gép (ibm netvista) a kezeim között, ami hol bebootolt, hol nem, és a csipogásából (is) kiderült, hogy a billentyüzettel van baja.
        Csere után is folytatódott a probléma és a végén véletlenül jöttem rá, hogy magával a csatlakozóval van érintkezési probléma.

        Szóval ilyenekre gondolj!

        Hozzászólás: MySQL lincensz??? #2131344
        lada2105
        Felhasználó

          Hm, egy megszállott „csak akkor jó valami, ha fizetek érte” berögzödést elég nehéz eloszlatni az tuti 🙂
          Én is szintén az állami szférában próbálom szintén ezt, csakhát a beidegzödés…

          Mást ezekután nem tudok, csak google-t…
          http://www.google.hu/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=hu&q=mysql+ingyen&meta=&btnG=Google+keres%C3%A9s
          itt is ilyen témát feszegetnek:
          http://pcforum.hu/tudastar/30617/Mennyibe+kerul+az+Apache+es+a+Mysql.html
          és már az elsö vélemény is hasonló, mint a mienk, azaz teljesen ingyenes, hacsak nem akarsz hozzá supportot.

          Hozzászólás: MySQL lincensz??? #2131345
          lada2105
          Felhasználó

            Hm, egy megszállott „csak akkor jó valami, ha fizetek érte” berögzödést elég nehéz eloszlatni az tuti 🙂
            Én is szintén az állami szférában próbálom szintén ezt, csakhát a beidegzödés…

            Mást ezekután nem tudok, csak google-t…
            http://www.google.hu/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=hu&q=mysql+ingyen&meta=&btnG=Google+keres%C3%A9s
            itt is ilyen témát feszegetnek:
            http://pcforum.hu/tudastar/30617/Mennyibe+kerul+az+Apache+es+a+Mysql.html
            és már az elsö vélemény is hasonló, mint a mienk, azaz teljesen ingyenes, hacsak nem akarsz hozzá supportot.

            Hozzászólás: MySQL lincensz??? #2131340
            lada2105
            Felhasználó

              Tudtommal teljesen ingyenes.
              Max ha akarod támogathatod a fejlesztöket, de ez sem kötelezö.

              szerk:
              most néztem a hivatalos weboldalt…
              Biztos van fizetös része is, de amit letölthetsz csak úgy szimplán, az tuti nem az, hisz akkor nem használnák ennyien és a Linuxokban se lenne benne alap csomagként.
              …és ugyebár egy Linuxot egy céges gépre (szerver, desktop egykutya) felrakhatsz…

              Hozzászólás: MySQL lincensz??? #2131341
              lada2105
              Felhasználó

                Tudtommal teljesen ingyenes.
                Max ha akarod támogathatod a fejlesztöket, de ez sem kötelezö.

                szerk:
                most néztem a hivatalos weboldalt…
                Biztos van fizetös része is, de amit letölthetsz csak úgy szimplán, az tuti nem az, hisz akkor nem használnák ennyien és a Linuxokban se lenne benne alap csomagként.
                …és ugyebár egy Linuxot egy céges gépre (szerver, desktop egykutya) felrakhatsz…

                Hozzászólás: ismétlődő betűk #2131364
                lada2105
                Felhasználó

                  Próbáld ki hosszabb ideig (pl egy nap) egy másik linuxal (akár live-al).
                  Ha nem változik a helyzet, akkor billentyü után vezérlöjének hibájára gondolok…

                  A BIOS-ban is megnézted a ismétlödést?
                  Mindent átnéztél ami ezt vezérelheti? KDE-t is, stb?

                  Hozzászólás: ismétlődő betűk #2131365
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Próbáld ki hosszabb ideig (pl egy nap) egy másik linuxal (akár live-al).
                    Ha nem változik a helyzet, akkor billentyü után vezérlöjének hibájára gondolok…

                    A BIOS-ban is megnézted a ismétlödést?
                    Mindent átnéztél ami ezt vezérelheti? KDE-t is, stb?

                    Hozzászólás: Csíkos TV #2130502
                    lada2105
                    Felhasználó
                      gendelider wrote:
                      @lada2105: Én a trimmerkondikat nem csavargatnám tiszta lelkiismerettel… 😀

                      Az lehet, azért mondtam, hogy a szakik…
                      Mindenesetre teszek rá nagy ívben mi volt az, ha segített 😛 😀
                      De azé’ jó tudni, hogy híjják ötet. Köszi! 🙂

                      Hozzászólás: Csíkos TV #2130503
                      lada2105
                      Felhasználó
                        gendelider wrote:
                        @lada2105: Én a trimmerkondikat nem csavargatnám tiszta lelkiismerettel… 😀

                        Az lehet, azért mondtam, hogy a szakik…
                        Mindenesetre teszek rá nagy ívben mi volt az, ha segített 😛 😀
                        De azé’ jó tudni, hogy híjják ötet. Köszi! 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 781-790 / 2,340