Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sovi wrote:Megvan a probléma. nem csak azt az egy portot használja. Kérdésem így csak annyi, hogy a –to-destination kapcsolónak több IP-t is meglehet-e adni. Erre nem találtam semmi konkrétumot googleban.
Több szabállyal biztosan 🙂
Sovi wrote:Megvan a probléma. nem csak azt az egy portot használja. Kérdésem így csak annyi, hogy a –to-destination kapcsolónak több IP-t is meglehet-e adni. Erre nem találtam semmi konkrétumot googleban.Több szabállyal biztosan 🙂
Utolsó mentsvárként:
Általában a kártyákon ahol bemegy az a koax csatlakzó van egy szép doboz.
Ezen ugyebár általában a gyártó cédulája van ráragasztva, de ha finoman elkezded tapogatni, észrevehetö, hogy néhol nincs a ragacs alatt semmi.
Ha finoman letéped a ragacsot vagy átlyukasztod, akkor van ahol 1-2 csavar van alatta.
Baromi „veszélyes” müvelet (föleg bekapcsolt gépnél) de ezeket a csavarokat állítgatva a tapasztalatom szerint lehet a képminöséget valamilyen szinten állítani, de lehet hülyeség a szakik szerint.
Próbáld meg, hátha…Valami ilyesmire gondolok:
[img]http://szamitogep.hu/news/pics/2001-01/06-06-32-14-tun3.JPG[/img]
Itt ha jól látom a „doboz” magasabbik felén van az a két csavar a 2 egymáshoz közeli lukban.
Ha jól emlékszem néhány évvel ezelött ilyesmi helyen piszkáltam a csavarokat, ami a fentebb említett képminöség javulást okozta.
A halvány csíkos adásokból eltünt annó a csík, a erösebbeken halványult.Utolsó mentsvárként:
Általában a kártyákon ahol bemegy az a koax csatlakzó van egy szép doboz.
Ezen ugyebár általában a gyártó cédulája van ráragasztva, de ha finoman elkezded tapogatni, észrevehetö, hogy néhol nincs a ragacs alatt semmi.
Ha finoman letéped a ragacsot vagy átlyukasztod, akkor van ahol 1-2 csavar van alatta.
Baromi „veszélyes” müvelet (föleg bekapcsolt gépnél) de ezeket a csavarokat állítgatva a tapasztalatom szerint lehet a képminöséget valamilyen szinten állítani, de lehet hülyeség a szakik szerint.
Próbáld meg, hátha…Valami ilyesmire gondolok:
[img]http://szamitogep.hu/news/pics/2001-01/06-06-32-14-tun3.JPG[/img]
Itt ha jól látom a „doboz” magasabbik felén van az a két csavar a 2 egymáshoz közeli lukban.
Ha jól emlékszem néhány évvel ezelött ilyesmi helyen piszkáltam a csavarokat, ami a fentebb említett képminöség javulást okozta.
A halvány csíkos adásokból eltünt annó a csík, a erösebbeken halványult.Lehet, hogy ott a kliens progiban van a hiba…
Nincs valami olyasmi tesztelési lehetösége, mint pl a pop3 illetve smtp esetén telnettel?
Nem vagyok ennyire otthon a hálózatokban, de esetleg lecsekkolhatnád mindkét oldalon, hogy a csomagod átjut-e.
Állítsd be például -J LOG –log-level info -ra a szabályokat (még, az átirányítási szabály elött kell felvenni!) az átjárón és a célgépen is és akkor a messages vagy syslog fájlba látnod kellene a helyzeteket.
Ha nem, akkor wiredshark/ethereal illetve tcpdump meg egyéb progik, amikkel ki tudod deríteni, hogy mi is a probléma, elveszik-e vagy átjut-e a csomag.Más tippem hirtelen nincs
Lehet, hogy ott a kliens progiban van a hiba…
Nincs valami olyasmi tesztelési lehetösége, mint pl a pop3 illetve smtp esetén telnettel?
Nem vagyok ennyire otthon a hálózatokban, de esetleg lecsekkolhatnád mindkét oldalon, hogy a csomagod átjut-e.
Állítsd be például -J LOG –log-level info -ra a szabályokat (még, az átirányítási szabály elött kell felvenni!) az átjárón és a célgépen is és akkor a messages vagy syslog fájlba látnod kellene a helyzeteket.
Ha nem, akkor wiredshark/ethereal illetve tcpdump meg egyéb progik, amikkel ki tudod deríteni, hogy mi is a probléma, elveszik-e vagy átjut-e a csomag.Más tippem hirtelen nincs
Nekem interware van, mert mikor megkötöttük az egész netes dolgot (kb 4-éve), akkor ezt pont húsvét hétfön akartuk megoldani 😀 (ha jól emlékszem, a lényeg, hogy ünnepnap) és csak nekik volt elérhetö élö ügyfélszolgálatuk, akik nagyon készségesek voltak és segítettek, a szükséges okmányokban, olcsóbb díjcsomag kiválasztásában (értsd: tippet adott, hogyha a neten keresztül…), stb.
A másik legalább 6 szolgáltató (többek közt t-s csoport) csak kicsöngött a telefon vagy rögzitö vagy mittomén…Teljesen meg vagyok velük elégedve (kopp-kopp), a net ha szakad a linux scriptem újratárcsáz, de egy 1 nap max 2x fordul elö ilyen, de úgy, hogy az nem észrevehetö, azaz a scriptem nem, csak a pppd démon automatikus újratárcsázása húzza fel újra a kapcsolatot.
A kimaradásokról több héttel akár hónapokkal elötte tájékoztatnak és 99,9%-ban hajnalra (01-03 óra közé) ütemezik.
Sok más ismerösömmel ellentétben, akik más szolgáltatónál vannak, már rég szóltak nekik, hogy „khm… ne osszák a netet!”, míg nálam vígan megy az eleje óta. 🙂
Szerintem nagyon korrektek, bár igaz, az ár mindig 1-2 ezerrel több mint másutt (ahogy számoltam) de nekem megéri, mert jó a „minösége” és eddig még a rendelés óta egyszer sem kellett hívni az ügyfélszolgálatot.
Ha levelet küldök, akkor arra is rövid idön belül válaszolnak.
(Nem úgy mint a t-sek, akik 2-3 hónap…)Viszont sajnos a spam az jön, nem túl sok, de 2-3 mindig van. 🙁
Gondolom szintén kikerült pár cím… pedig az enyémet sehol nem adtam meg direkt… 🙁
Mindegy, végülis a thunderbird jól szüri 🙂Nekem interware van, mert mikor megkötöttük az egész netes dolgot (kb 4-éve), akkor ezt pont húsvét hétfön akartuk megoldani 😀 (ha jól emlékszem, a lényeg, hogy ünnepnap) és csak nekik volt elérhetö élö ügyfélszolgálatuk, akik nagyon készségesek voltak és segítettek, a szükséges okmányokban, olcsóbb díjcsomag kiválasztásában (értsd: tippet adott, hogyha a neten keresztül…), stb.
A másik legalább 6 szolgáltató (többek közt t-s csoport) csak kicsöngött a telefon vagy rögzitö vagy mittomén…Teljesen meg vagyok velük elégedve (kopp-kopp), a net ha szakad a linux scriptem újratárcsáz, de egy 1 nap max 2x fordul elö ilyen, de úgy, hogy az nem észrevehetö, azaz a scriptem nem, csak a pppd démon automatikus újratárcsázása húzza fel újra a kapcsolatot.
A kimaradásokról több héttel akár hónapokkal elötte tájékoztatnak és 99,9%-ban hajnalra (01-03 óra közé) ütemezik.
Sok más ismerösömmel ellentétben, akik más szolgáltatónál vannak, már rég szóltak nekik, hogy „khm… ne osszák a netet!”, míg nálam vígan megy az eleje óta. 🙂
Szerintem nagyon korrektek, bár igaz, az ár mindig 1-2 ezerrel több mint másutt (ahogy számoltam) de nekem megéri, mert jó a „minösége” és eddig még a rendelés óta egyszer sem kellett hívni az ügyfélszolgálatot.
Ha levelet küldök, akkor arra is rövid idön belül válaszolnak.
(Nem úgy mint a t-sek, akik 2-3 hónap…)Viszont sajnos a spam az jön, nem túl sok, de 2-3 mindig van. 🙁
Gondolom szintén kikerült pár cím… pedig az enyémet sehol nem adtam meg direkt… 🙁
Mindegy, végülis a thunderbird jól szüri 🙂Akkor azthiszem ez kell neked:
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i eth0 -d xxx.xxx.xxx.xxx –dport 8888 -j DNAT –to 192.168.0.2:80Google 😉
csak ennyi!
Ne bonyolíts! Nekem ennyivel megy az ssh forwardom is natolt hálóban.
Szóval onnan egyszerü ha tudod a szabályt 🙂onnantól meg engedélyezd a bemenönek/kimenönek a megfelelö portokat és szerintem kész.
Persze a DROP szabály elött célszerü engedélyezni, mert utána már… 🙂Akkor azthiszem ez kell neked:
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i eth0 -d xxx.xxx.xxx.xxx –dport 8888 -j DNAT –to 192.168.0.2:80Google 😉
csak ennyi!
Ne bonyolíts! Nekem ennyivel megy az ssh forwardom is natolt hálóban.
Szóval onnan egyszerü ha tudod a szabályt 🙂onnantól meg engedélyezd a bemenönek/kimenönek a megfelelö portokat és szerintem kész.
Persze a DROP szabály elött célszerü engedélyezni, mert utána már… 🙂 -
SzerzőBejegyzés