lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 791-800 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: iptables forward gond #2131076
    lada2105
    Felhasználó
      Sovi wrote:
      Megvan a probléma. nem csak azt az egy portot használja. Kérdésem így csak annyi, hogy a –to-destination kapcsolónak több IP-t is meglehet-e adni. Erre nem találtam semmi konkrétumot googleban.

      Több szabállyal biztosan 🙂

      Hozzászólás: iptables forward gond #2131077
      lada2105
      Felhasználó
        Sovi wrote:
        Megvan a probléma. nem csak azt az egy portot használja. Kérdésem így csak annyi, hogy a –to-destination kapcsolónak több IP-t is meglehet-e adni. Erre nem találtam semmi konkrétumot googleban.

        Több szabállyal biztosan 🙂

        Hozzászólás: Csíkos TV #2130498
        lada2105
        Felhasználó

          Utolsó mentsvárként:
          Általában a kártyákon ahol bemegy az a koax csatlakzó van egy szép doboz.
          Ezen ugyebár általában a gyártó cédulája van ráragasztva, de ha finoman elkezded tapogatni, észrevehetö, hogy néhol nincs a ragacs alatt semmi.
          Ha finoman letéped a ragacsot vagy átlyukasztod, akkor van ahol 1-2 csavar van alatta.
          Baromi „veszélyes” müvelet (föleg bekapcsolt gépnél) de ezeket a csavarokat állítgatva a tapasztalatom szerint lehet a képminöséget valamilyen szinten állítani, de lehet hülyeség a szakik szerint.
          Próbáld meg, hátha…

          Valami ilyesmire gondolok:
          [img]http://szamitogep.hu/news/pics/2001-01/06-06-32-14-tun3.JPG[/img]
          Itt ha jól látom a „doboz” magasabbik felén van az a két csavar a 2 egymáshoz közeli lukban.
          Ha jól emlékszem néhány évvel ezelött ilyesmi helyen piszkáltam a csavarokat, ami a fentebb említett képminöség javulást okozta.
          A halvány csíkos adásokból eltünt annó a csík, a erösebbeken halványult.

          Hozzászólás: Csíkos TV #2130499
          lada2105
          Felhasználó

            Utolsó mentsvárként:
            Általában a kártyákon ahol bemegy az a koax csatlakzó van egy szép doboz.
            Ezen ugyebár általában a gyártó cédulája van ráragasztva, de ha finoman elkezded tapogatni, észrevehetö, hogy néhol nincs a ragacs alatt semmi.
            Ha finoman letéped a ragacsot vagy átlyukasztod, akkor van ahol 1-2 csavar van alatta.
            Baromi „veszélyes” müvelet (föleg bekapcsolt gépnél) de ezeket a csavarokat állítgatva a tapasztalatom szerint lehet a képminöséget valamilyen szinten állítani, de lehet hülyeség a szakik szerint.
            Próbáld meg, hátha…

            Valami ilyesmire gondolok:
            [img]http://szamitogep.hu/news/pics/2001-01/06-06-32-14-tun3.JPG[/img]
            Itt ha jól látom a „doboz” magasabbik felén van az a két csavar a 2 egymáshoz közeli lukban.
            Ha jól emlékszem néhány évvel ezelött ilyesmi helyen piszkáltam a csavarokat, ami a fentebb említett képminöség javulást okozta.
            A halvány csíkos adásokból eltünt annó a csík, a erösebbeken halványult.

            Hozzászólás: iptables forward gond #2131072
            lada2105
            Felhasználó

              Lehet, hogy ott a kliens progiban van a hiba…

              Nincs valami olyasmi tesztelési lehetösége, mint pl a pop3 illetve smtp esetén telnettel?

              Nem vagyok ennyire otthon a hálózatokban, de esetleg lecsekkolhatnád mindkét oldalon, hogy a csomagod átjut-e.
              Állítsd be például -J LOG –log-level info -ra a szabályokat (még, az átirányítási szabály elött kell felvenni!) az átjárón és a célgépen is és akkor a messages vagy syslog fájlba látnod kellene a helyzeteket.
              Ha nem, akkor wiredshark/ethereal illetve tcpdump meg egyéb progik, amikkel ki tudod deríteni, hogy mi is a probléma, elveszik-e vagy átjut-e a csomag.

              Más tippem hirtelen nincs

              Hozzászólás: iptables forward gond #2131073
              lada2105
              Felhasználó

                Lehet, hogy ott a kliens progiban van a hiba…

                Nincs valami olyasmi tesztelési lehetösége, mint pl a pop3 illetve smtp esetén telnettel?

                Nem vagyok ennyire otthon a hálózatokban, de esetleg lecsekkolhatnád mindkét oldalon, hogy a csomagod átjut-e.
                Állítsd be például -J LOG –log-level info -ra a szabályokat (még, az átirányítási szabály elött kell felvenni!) az átjárón és a célgépen is és akkor a messages vagy syslog fájlba látnod kellene a helyzeteket.
                Ha nem, akkor wiredshark/ethereal illetve tcpdump meg egyéb progik, amikkel ki tudod deríteni, hogy mi is a probléma, elveszik-e vagy átjut-e a csomag.

                Más tippem hirtelen nincs

                Hozzászólás: ISP-t váltok #2131124
                lada2105
                Felhasználó

                  Nekem interware van, mert mikor megkötöttük az egész netes dolgot (kb 4-éve), akkor ezt pont húsvét hétfön akartuk megoldani 😀 (ha jól emlékszem, a lényeg, hogy ünnepnap) és csak nekik volt elérhetö élö ügyfélszolgálatuk, akik nagyon készségesek voltak és segítettek, a szükséges okmányokban, olcsóbb díjcsomag kiválasztásában (értsd: tippet adott, hogyha a neten keresztül…), stb.
                  A másik legalább 6 szolgáltató (többek közt t-s csoport) csak kicsöngött a telefon vagy rögzitö vagy mittomén…

                  Teljesen meg vagyok velük elégedve (kopp-kopp), a net ha szakad a linux scriptem újratárcsáz, de egy 1 nap max 2x fordul elö ilyen, de úgy, hogy az nem észrevehetö, azaz a scriptem nem, csak a pppd démon automatikus újratárcsázása húzza fel újra a kapcsolatot.

                  A kimaradásokról több héttel akár hónapokkal elötte tájékoztatnak és 99,9%-ban hajnalra (01-03 óra közé) ütemezik.

                  Sok más ismerösömmel ellentétben, akik más szolgáltatónál vannak, már rég szóltak nekik, hogy „khm… ne osszák a netet!”, míg nálam vígan megy az eleje óta. 🙂

                  Szerintem nagyon korrektek, bár igaz, az ár mindig 1-2 ezerrel több mint másutt (ahogy számoltam) de nekem megéri, mert jó a „minösége” és eddig még a rendelés óta egyszer sem kellett hívni az ügyfélszolgálatot.
                  Ha levelet küldök, akkor arra is rövid idön belül válaszolnak.
                  (Nem úgy mint a t-sek, akik 2-3 hónap…)

                  Viszont sajnos a spam az jön, nem túl sok, de 2-3 mindig van. 🙁
                  Gondolom szintén kikerült pár cím… pedig az enyémet sehol nem adtam meg direkt… 🙁
                  Mindegy, végülis a thunderbird jól szüri 🙂

                  Hozzászólás: ISP-t váltok #2131125
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Nekem interware van, mert mikor megkötöttük az egész netes dolgot (kb 4-éve), akkor ezt pont húsvét hétfön akartuk megoldani 😀 (ha jól emlékszem, a lényeg, hogy ünnepnap) és csak nekik volt elérhetö élö ügyfélszolgálatuk, akik nagyon készségesek voltak és segítettek, a szükséges okmányokban, olcsóbb díjcsomag kiválasztásában (értsd: tippet adott, hogyha a neten keresztül…), stb.
                    A másik legalább 6 szolgáltató (többek közt t-s csoport) csak kicsöngött a telefon vagy rögzitö vagy mittomén…

                    Teljesen meg vagyok velük elégedve (kopp-kopp), a net ha szakad a linux scriptem újratárcsáz, de egy 1 nap max 2x fordul elö ilyen, de úgy, hogy az nem észrevehetö, azaz a scriptem nem, csak a pppd démon automatikus újratárcsázása húzza fel újra a kapcsolatot.

                    A kimaradásokról több héttel akár hónapokkal elötte tájékoztatnak és 99,9%-ban hajnalra (01-03 óra közé) ütemezik.

                    Sok más ismerösömmel ellentétben, akik más szolgáltatónál vannak, már rég szóltak nekik, hogy „khm… ne osszák a netet!”, míg nálam vígan megy az eleje óta. 🙂

                    Szerintem nagyon korrektek, bár igaz, az ár mindig 1-2 ezerrel több mint másutt (ahogy számoltam) de nekem megéri, mert jó a „minösége” és eddig még a rendelés óta egyszer sem kellett hívni az ügyfélszolgálatot.
                    Ha levelet küldök, akkor arra is rövid idön belül válaszolnak.
                    (Nem úgy mint a t-sek, akik 2-3 hónap…)

                    Viszont sajnos a spam az jön, nem túl sok, de 2-3 mindig van. 🙁
                    Gondolom szintén kikerült pár cím… pedig az enyémet sehol nem adtam meg direkt… 🙁
                    Mindegy, végülis a thunderbird jól szüri 🙂

                    Hozzászólás: iptables forward gond #2131068
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Akkor azthiszem ez kell neked:
                      iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i eth0 -d xxx.xxx.xxx.xxx –dport 8888 -j DNAT –to 192.168.0.2:80

                      Google 😉

                      csak ennyi!
                      Ne bonyolíts! Nekem ennyivel megy az ssh forwardom is natolt hálóban.
                      Szóval onnan egyszerü ha tudod a szabályt 🙂

                      onnantól meg engedélyezd a bemenönek/kimenönek a megfelelö portokat és szerintem kész.
                      Persze a DROP szabály elött célszerü engedélyezni, mert utána már… 🙂

                      Hozzászólás: iptables forward gond #2131069
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Akkor azthiszem ez kell neked:
                        iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i eth0 -d xxx.xxx.xxx.xxx –dport 8888 -j DNAT –to 192.168.0.2:80

                        Google 😉

                        csak ennyi!
                        Ne bonyolíts! Nekem ennyivel megy az ssh forwardom is natolt hálóban.
                        Szóval onnan egyszerü ha tudod a szabályt 🙂

                        onnantól meg engedélyezd a bemenönek/kimenönek a megfelelö portokat és szerintem kész.
                        Persze a DROP szabály elött célszerü engedélyezni, mert utána már… 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 791-800 / 2,340