lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: iptables forward gond #2131064
    lada2105
    Felhasználó

      Hm…
      Most hirtelen belegondolva, ha azt a debianos gépet adod meg átjárónak (minden hálózathoz a debian ahhoz tartozó IPjét) akkor nem éred el a másik hálót?
      Szerintem el kéne…
      Már ha alapból az internetes megosztásból indulunk ki, akkor is…

      Azaz pl:
      debian átjáró (net, eth0, eth1)
      eth0 – 192.168.0.1
      eth1 – 10.1.10.1

      net1:
      192.168.0.0 -> átjáró 192.168.0.1

      net2:
      10.1.10.0 -> átjáró 10.1.10.1

      echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
      iptables -t nat -A POSTROUTING -j MASQUERADE

      „oszt jóvan”

      Hozzászólás: iptables forward gond #2131065
      lada2105
      Felhasználó

        Hm…
        Most hirtelen belegondolva, ha azt a debianos gépet adod meg átjárónak (minden hálózathoz a debian ahhoz tartozó IPjét) akkor nem éred el a másik hálót?
        Szerintem el kéne…
        Már ha alapból az internetes megosztásból indulunk ki, akkor is…

        Azaz pl:
        debian átjáró (net, eth0, eth1)
        eth0 – 192.168.0.1
        eth1 – 10.1.10.1

        net1:
        192.168.0.0 -> átjáró 192.168.0.1

        net2:
        10.1.10.0 -> átjáró 10.1.10.1

        echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
        iptables -t nat -A POSTROUTING -j MASQUERADE

        „oszt jóvan”

        lada2105
        Felhasználó

          …és akkor egy véletlen tüsszentéssel letöröljük 100000000000000000000000 billiárdnyi byte adatunkat 😀
          Vagy egy véletlen s óvatlan levegövétellel felszippantjuk hasonló méretü adattárolónkat, amit aztán emésztöenzimjeink visszaállíthatatlanul elroncsolnak. 😀

          Érdekes lesz, hogy majd egyszer azért hajtanak végre bélmütétet, mert véletlen lenyelte a pornagyságnyi illetve mégkisebb adattároló eszközét az ember 😀 😀

          lada2105
          Felhasználó

            …és akkor egy véletlen tüsszentéssel letöröljük 100000000000000000000000 billiárdnyi byte adatunkat 😀
            Vagy egy véletlen s óvatlan levegövétellel felszippantjuk hasonló méretü adattárolónkat, amit aztán emésztöenzimjeink visszaállíthatatlanul elroncsolnak. 😀

            Érdekes lesz, hogy majd egyszer azért hajtanak végre bélmütétet, mert véletlen lenyelte a pornagyságnyi illetve mégkisebb adattároló eszközét az ember 😀 😀

            Hozzászólás: mount #2130854
            lada2105
            Felhasználó

              az, hogy az a bizonyos iso-d talán egy könyvtár…

              DE neked (is) tudni kéne, hisz te akarsz bármit kezdeni vele, és nem mi, illetve nem a gép…

              fogj egy mc-t vagy valamilyen fájlkezelöt és nézd meg, hogy most az pontosan micsoda

              Hozzászólás: mount #2130855
              lada2105
              Felhasználó

                az, hogy az a bizonyos iso-d talán egy könyvtár…

                DE neked (is) tudni kéne, hisz te akarsz bármit kezdeni vele, és nem mi, illetve nem a gép…

                fogj egy mc-t vagy valamilyen fájlkezelöt és nézd meg, hogy most az pontosan micsoda

                Hozzászólás: mount #2130848
                lada2105
                Felhasználó

                  ezt:
                  mount /home/zolti/texlive-live.iso /mnt -o loop

                  csak egyszerüen! 😉

                  ui: nagy valószínüséggel csak root-al fog menni

                  Hozzászólás: mount #2130849
                  lada2105
                  Felhasználó

                    ezt:
                    mount /home/zolti/texlive-live.iso /mnt -o loop

                    csak egyszerüen! 😉

                    ui: nagy valószínüséggel csak root-al fog menni

                    Hozzászólás: Csíkos TV #2130488
                    lada2105
                    Felhasználó
                      kovi wrote:
                      -a tv kártya modulja helyesen van-e betöltve? én két napig szívtam míg az enyémet kitotóztam anno. addig hangyaháborút voltam kénytelen nézni, némi hanggal keverve.

                      Az jó! Melyik részét? Már adják a 3-at? 😀

                      Egyébként nálam is csíkos a tvtuner képe, de hasznosak az infók, majd kiprószálom öket.
                      Idönként szép „ívet” is húz a koax dugó, meg kellemesen „csíp”, ha hozzáérek, úgyhogy gondolom ez a hiba okozója. 🙂
                      A hangon szerencsére nem jelentkezik, de ahogy észrevettem csak a gyengébb jelü csatornáknál észlelhetö igazán ez a csíkozódás, a többinél meg vagy elhanyagolható (csak árnyék szerüen létezö a csíkozódás vagy nincs is).

                      Hozzászólás: Csíkos TV #2130489
                      lada2105
                      Felhasználó
                        kovi wrote:
                        -a tv kártya modulja helyesen van-e betöltve? én két napig szívtam míg az enyémet kitotóztam anno. addig hangyaháborút voltam kénytelen nézni, némi hanggal keverve.

                        Az jó! Melyik részét? Már adják a 3-at? 😀

                        Egyébként nálam is csíkos a tvtuner képe, de hasznosak az infók, majd kiprószálom öket.
                        Idönként szép „ívet” is húz a koax dugó, meg kellemesen „csíp”, ha hozzáérek, úgyhogy gondolom ez a hiba okozója. 🙂
                        A hangon szerencsére nem jelentkezik, de ahogy észrevettem csak a gyengébb jelü csatornáknál észlelhetö igazán ez a csíkozódás, a többinél meg vagy elhanyagolható (csak árnyék szerüen létezö a csíkozódás vagy nincs is).

                      10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 2,340