lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egyszer csak leáll! #2129459
    lada2105
    Felhasználó

      3-6e-ért kapsz már tápot akár 1 év garival is, úgyhogy szerintem kuka.

      Hozzászólás: Egyszer csak leáll! #2129460
      lada2105
      Felhasználó

        3-6e-ért kapsz már tápot akár 1 év garival is, úgyhogy szerintem kuka.

        Hozzászólás: Csúnyaságosság #2102974
        lada2105
        Felhasználó
          rolika wrote:
          Section „Device”
              Identifier    „ATI Technologies Inc RV350 [Mobility Radeon 9600 M10]”
              Driver   „ati”
              BusID   „PCI:1:0:0”
          EndSection

          Section „Screen”
              Identifier    „Default Screen”
              Device   „ATI Technologies Inc RV350 [Mobility Radeon 9600 M10]”
              Monitor   „Generic Monitor”
              DefaultDepth    24
              SubSection „Display”
            Depth   16
            Modes   „1024×768” „800×600” „640×480”
              EndSubSection
              SubSection „Display”
            Depth   24
            Modes   „1024×768” „800×600” „640×480”
              EndSubSection
          EndSection

          Ház ez így ránézésre nem pont fglrx-el akar menni 😛
          Söt, az 1027×768-ak elött sincs ott a kívánt felbontás. Úgyhogy már ez utóbbi alapból kizárja (hacsak a kde meg egyéb matatós cuccosok nem állítják át), hogy az írt felbontáson menjen a dolog…

          Hozzászólás: Csúnyaságosság #2102975
          lada2105
          Felhasználó
            rolika wrote:
            Section „Device”
                Identifier    „ATI Technologies Inc RV350 [Mobility Radeon 9600 M10]”
                Driver   „ati”
                BusID   „PCI:1:0:0”
            EndSection

            Section „Screen”
                Identifier    „Default Screen”
                Device   „ATI Technologies Inc RV350 [Mobility Radeon 9600 M10]”
                Monitor   „Generic Monitor”
                DefaultDepth    24
                SubSection „Display”
              Depth   16
              Modes   „1024×768” „800×600” „640×480”
                EndSubSection
                SubSection „Display”
              Depth   24
              Modes   „1024×768” „800×600” „640×480”
                EndSubSection
            EndSection

            Ház ez így ránézésre nem pont fglrx-el akar menni 😛
            Söt, az 1027×768-ak elött sincs ott a kívánt felbontás. Úgyhogy már ez utóbbi alapból kizárja (hacsak a kde meg egyéb matatós cuccosok nem állítják át), hogy az írt felbontáson menjen a dolog…

            Hozzászólás: Maigret, v. Colombo kerestetik NFS ügyben. #2130161
            lada2105
            Felhasználó

              Ha router mögött vagy, akkor elég nagy biztonságban érezheted magad, ugyanis aki betör, annak elöször a routert kell felnyomnia, amit tudtommal elég nehéz… szóval otthoni hálózat esetén router mögött és kábeles csatlakozásokkal szerintem kikapcsolhatók a tüzfalak (linuxon elsösorban).

              ui: bocs, megelöztek. Nem figyeltem, hogy azóta van 2. oldal is…

              Hozzászólás: Maigret, v. Colombo kerestetik NFS ügyben. #2130162
              lada2105
              Felhasználó

                Ha router mögött vagy, akkor elég nagy biztonságban érezheted magad, ugyanis aki betör, annak elöször a routert kell felnyomnia, amit tudtommal elég nehéz… szóval otthoni hálózat esetén router mögött és kábeles csatlakozásokkal szerintem kikapcsolhatók a tüzfalak (linuxon elsösorban).

                ui: bocs, megelöztek. Nem figyeltem, hogy azóta van 2. oldal is…

                Hozzászólás: home partíció kisebbre vétele… #2130205
                lada2105
                Felhasználó
                  Petyko wrote:
                  Sikerült megcsinálni! 😀
                  Látom windows alól a home partíciót.
                  Így már nem is kell partícionálni…

                  Ezer hála! 😀

                  Nincs mit! Grat!

                  Egyébként google 😉
                  Én is annó ott találtam.

                  Hozzászólás: home partíció kisebbre vétele… #2130206
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Petyko wrote:
                    Sikerült megcsinálni! 😀
                    Látom windows alól a home partíciót.
                    Így már nem is kell partícionálni…

                    Ezer hála! 😀

                    Nincs mit! Grat!

                    Egyébként google 😉
                    Én is annó ott találtam.

                    Hozzászólás: memória kérdés #2130215
                    lada2105
                    Felhasználó

                      „kiíró eszköz” pl:
                      top
                      cat /proc/meminfo
                      meg ilyesmik
                      http://www.szabilinux.hu 😉

                      utólag is simán kreálhatsz swap particiót!
                      mkswap /dev/hdb1 már ha létezik a hdb1 particiód
                      és ezt be kell vezetni az fstab-ba is
                      man fstab „segítségével”
                      reboot és már használhatod is a swap-od

                      Hozzászólás: memória kérdés #2130216
                      lada2105
                      Felhasználó

                        „kiíró eszköz” pl:
                        top
                        cat /proc/meminfo
                        meg ilyesmik
                        http://www.szabilinux.hu 😉

                        utólag is simán kreálhatsz swap particiót!
                        mkswap /dev/hdb1 már ha létezik a hdb1 particiód
                        és ezt be kell vezetni az fstab-ba is
                        man fstab „segítségével”
                        reboot és már használhatod is a swap-od

                      10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 2,340