Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mindkettötök kap egy-egy pontot, mert így fair és mindkettötök hozzászólásában van egy kis igazság. 😀
Egyébként valami ilyesmire lennék kíváncsi:
200db monitor, 200db hdd, stb, szerver összsúly: 1tonna
1tonnáho szükséges üzemanyag mennyisége/óra: 30liter
ezen súlyok szállításának üzemanyagszázaléka: 0,1%de persze ez költöi kérdés, de inkább kijelentés, szóval csak úgy felvetettem, hogy valyon mennyi is… és mennyire éri meg meg ilyesmik.
De a lényeg a lényeg, hogy örüljünk, hogy repked fenn (vagy fog repkedni fenn) egy Linuxos szórakoztatóközponttal ellátott gép 🙂
Mindkettötök kap egy-egy pontot, mert így fair és mindkettötök hozzászólásában van egy kis igazság. 😀
Egyébként valami ilyesmire lennék kíváncsi:
200db monitor, 200db hdd, stb, szerver összsúly: 1tonna
1tonnáho szükséges üzemanyag mennyisége/óra: 30liter
ezen súlyok szállításának üzemanyagszázaléka: 0,1%de persze ez költöi kérdés, de inkább kijelentés, szóval csak úgy felvetettem, hogy valyon mennyi is… és mennyire éri meg meg ilyesmik.
De a lényeg a lényeg, hogy örüljünk, hogy repked fenn (vagy fog repkedni fenn) egy Linuxos szórakoztatóközponttal ellátott gép 🙂
vannak erre különbözö progik, pl gparted.
Azt hiszem olvastam annó olyasmit, hogy ezzel meg lehet oldani.A Win-es progikat semmiképp se javaslom ilyen célra, mert már fáztam rá az azokkal való átméretezésre.
Vagy Live linuxal bebootolsz, lemásolod egy particióra akár tömörítve is (jogokat megtartva, stb) az adataid, aztán törlöd eme particiót, elosztva létrehozod az újakat. Megformázod öket, majd visszamásolod a megfelelöre az adataidat.
Ellenörzöd, hogy a rendszeredben a home elérési útvonalánál jó érték van-e megadva.
Reboot, és jó esetben örül. 🙂ui: nem kell csipkedni, ha ezt használod okosan: http://www.fs-driver.org/download/Ext2IFS_1_10c.exe
😉vannak erre különbözö progik, pl gparted.
Azt hiszem olvastam annó olyasmit, hogy ezzel meg lehet oldani.A Win-es progikat semmiképp se javaslom ilyen célra, mert már fáztam rá az azokkal való átméretezésre.
Vagy Live linuxal bebootolsz, lemásolod egy particióra akár tömörítve is (jogokat megtartva, stb) az adataid, aztán törlöd eme particiót, elosztva létrehozod az újakat. Megformázod öket, majd visszamásolod a megfelelöre az adataidat.
Ellenörzöd, hogy a rendszeredben a home elérési útvonalánál jó érték van-e megadva.
Reboot, és jó esetben örül. 🙂ui: nem kell csipkedni, ha ezt használod okosan: http://www.fs-driver.org/download/Ext2IFS_1_10c.exe
😉vagy mplayer dvd://
illetve
mplayer dvd://4
mplayer dvd://5
…és a számokat még akár a végtelenségig folytatva…
bár valamikor az mplayer kiírja a dvd-n elérhetö nyelveket, feliratnyelveket, illetve title-k számát a lejátszás indításakor(!) amiböl már lehet okoskodni.még tehetsz egy ilyet is ha „brutálkodni” van kedved:
for i in `seq 1 100`
do
mplayer dvd://$i
doneezzel tuti minden rész lejátszódik 😀
vagy mplayer dvd://
illetve
mplayer dvd://4
mplayer dvd://5
…és a számokat még akár a végtelenségig folytatva…
bár valamikor az mplayer kiírja a dvd-n elérhetö nyelveket, feliratnyelveket, illetve title-k számát a lejátszás indításakor(!) amiböl már lehet okoskodni.még tehetsz egy ilyet is ha „brutálkodni” van kedved:
for i in `seq 1 100`
do
mplayer dvd://$i
doneezzel tuti minden rész lejátszódik 😀
válasz: RedHat Linux 😛
sokadszorra találkozva már ezzel a cikkel (szerencsére), kicsit utánagondoltam.
Mennyi is egy 40Gbyte-os vinyó súlya? Bár mondjuk ebböl van notikba való, meg a PC-khez passzoló.
Mennyi ezt a sok-sok adatot eltároló szerver súlya?
…és akkor mennyi a monitorok meg hasonló infós utaskényelmet szolgáló küttyük (itt elsösorban a számítógépekre gondolok, nem a telefonra meg ilyenekre)
Csak úgy kíváncsiságból, valyon a tolóerö hány %-t használják el ezeknek a cuccoknak a reptetésére? 🙂Nah jó, persze legyünk kényelmesek és örüljünk, hogy a gépen is lehet gépezni… 🙂
válasz: RedHat Linux 😛
sokadszorra találkozva már ezzel a cikkel (szerencsére), kicsit utánagondoltam.
Mennyi is egy 40Gbyte-os vinyó súlya? Bár mondjuk ebböl van notikba való, meg a PC-khez passzoló.
Mennyi ezt a sok-sok adatot eltároló szerver súlya?
…és akkor mennyi a monitorok meg hasonló infós utaskényelmet szolgáló küttyük (itt elsösorban a számítógépekre gondolok, nem a telefonra meg ilyenekre)
Csak úgy kíváncsiságból, valyon a tolóerö hány %-t használják el ezeknek a cuccoknak a reptetésére? 🙂Nah jó, persze legyünk kényelmesek és örüljünk, hogy a gépen is lehet gépezni… 🙂
Nah megnéztem, itt az igért korlátozó „script”, ami saját maga sávszélességét korlátozza mindenféle külsö segítség nélkül.
Ergó nem kell 2 gép, amint már említettem.Code:#!/bin/bashDEV=eth0
start () {
ip link set dev $DEV qlen 30
#ip link set dev $DEV mtu 1000
echo -n „.”
tc qdisc add dev $DEV root handle 1: htb default 21tc class add dev $DEV parent 1: classid 1:1 htb rate 6000kbps
echo -n „.”
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:20 htb rate 1500kbit ceil 4200kbit pr
io 0
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:30 htb rate 1200kbit ceil 1500kbit pr
io 1
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:40 htb rate 30kbit ceil 60kbit prio 2
echo -n „.”
tc qdisc add dev $DEV parent 1:20 handle 21: sfq perturb 10
tc qdisc add dev $DEV parent 1:30 handle 31: sfq perturb 10 limit 12
tc qdisc add dev $DEV parent 1:40 handle 41: sfq perturb 10 limit 4
echo -n „.”
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 0 protocol ip handle 21 fw flowid 1:20
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 1 protocol ip handle 31 fw flowid 1:30
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 41 fw flowid 1:40
echo -n „.”
#iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -d 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 20
#iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 30
iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j M
ARK –set-mark 31
iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j MARK
–set-mark 31
iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
41
#iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.0.0.0/8 -j LOG –log-level i
nfo
iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
31
echo „”
}stop() {
echo -n „.”
tc qdisc del dev $DEV root
echo -n „.”
iptables -t mangle -F
}case „$1” in
start)
echo „Starting”
start
echo „done”
;;
stop)
echo „Stopping”
stop
echo „done”
;;
*)
echo „usage: start | stop”
;;
esacexit 0
okés, persze nem 100-as, nem 100%-osan olyan a gyakorlati érték, ami a beállított (sávszélesség maximális értékei), de nagyon közeli hozzá és számomra ez a lényeg.
A további infókat a beállításokról a google-ban kaphatsz a tc-re illetve a linux bandwith limit szavakra keresve.
Az IP címeket persze firkáld át és velük együtt modosíthatod a tüzfal rule-okat is.Sok sikert!
ui: ne várj azonnali sikert! Nekem kb 1 hónapba telt, mire ez így összeállt tesztelésekkel, értékekkel és miegyébbel 🙂
Nah megnéztem, itt az igért korlátozó „script”, ami saját maga sávszélességét korlátozza mindenféle külsö segítség nélkül.
Ergó nem kell 2 gép, amint már említettem.Code:#!/bin/bashDEV=eth0
start () {
ip link set dev $DEV qlen 30
#ip link set dev $DEV mtu 1000
echo -n „.”
tc qdisc add dev $DEV root handle 1: htb default 21tc class add dev $DEV parent 1: classid 1:1 htb rate 6000kbps
echo -n „.”
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:20 htb rate 1500kbit ceil 4200kbit pr
io 0
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:30 htb rate 1200kbit ceil 1500kbit pr
io 1
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:40 htb rate 30kbit ceil 60kbit prio 2
echo -n „.”
tc qdisc add dev $DEV parent 1:20 handle 21: sfq perturb 10
tc qdisc add dev $DEV parent 1:30 handle 31: sfq perturb 10 limit 12
tc qdisc add dev $DEV parent 1:40 handle 41: sfq perturb 10 limit 4
echo -n „.”
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 0 protocol ip handle 21 fw flowid 1:20
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 1 protocol ip handle 31 fw flowid 1:30
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 41 fw flowid 1:40
echo -n „.”
#iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -d 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 20
#iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 30
iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j M
ARK –set-mark 31
iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j MARK
–set-mark 31
iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
41
#iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.0.0.0/8 -j LOG –log-level i
nfo
iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
31
echo „”
}stop() {
echo -n „.”
tc qdisc del dev $DEV root
echo -n „.”
iptables -t mangle -F
}case „$1” in
start)
echo „Starting”
start
echo „done”
;;
stop)
echo „Stopping”
stop
echo „done”
;;
*)
echo „usage: start | stop”
;;
esacexit 0
okés, persze nem 100-as, nem 100%-osan olyan a gyakorlati érték, ami a beállított (sávszélesség maximális értékei), de nagyon közeli hozzá és számomra ez a lényeg.
A további infókat a beállításokról a google-ban kaphatsz a tc-re illetve a linux bandwith limit szavakra keresve.
Az IP címeket persze firkáld át és velük együtt modosíthatod a tüzfal rule-okat is.Sok sikert!
ui: ne várj azonnali sikert! Nekem kb 1 hónapba telt, mire ez így összeállt tesztelésekkel, értékekkel és miegyébbel 🙂
-
SzerzőBejegyzés