lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó

      Mindkettötök kap egy-egy pontot, mert így fair és mindkettötök hozzászólásában van egy kis igazság. 😀
      Egyébként valami ilyesmire lennék kíváncsi:
      200db monitor, 200db hdd, stb, szerver összsúly: 1tonna
      1tonnáho szükséges üzemanyag mennyisége/óra: 30liter
      ezen súlyok szállításának üzemanyagszázaléka: 0,1%

      de persze ez költöi kérdés, de inkább kijelentés, szóval csak úgy felvetettem, hogy valyon mennyi is… és mennyire éri meg meg ilyesmik.

      De a lényeg a lényeg, hogy örüljünk, hogy repked fenn (vagy fog repkedni fenn) egy Linuxos szórakoztatóközponttal ellátott gép 🙂

      lada2105
      Felhasználó

        Mindkettötök kap egy-egy pontot, mert így fair és mindkettötök hozzászólásában van egy kis igazság. 😀
        Egyébként valami ilyesmire lennék kíváncsi:
        200db monitor, 200db hdd, stb, szerver összsúly: 1tonna
        1tonnáho szükséges üzemanyag mennyisége/óra: 30liter
        ezen súlyok szállításának üzemanyagszázaléka: 0,1%

        de persze ez költöi kérdés, de inkább kijelentés, szóval csak úgy felvetettem, hogy valyon mennyi is… és mennyire éri meg meg ilyesmik.

        De a lényeg a lényeg, hogy örüljünk, hogy repked fenn (vagy fog repkedni fenn) egy Linuxos szórakoztatóközponttal ellátott gép 🙂

        Hozzászólás: home partíció kisebbre vétele… #2130195
        lada2105
        Felhasználó

          vannak erre különbözö progik, pl gparted.
          Azt hiszem olvastam annó olyasmit, hogy ezzel meg lehet oldani.

          A Win-es progikat semmiképp se javaslom ilyen célra, mert már fáztam rá az azokkal való átméretezésre.

          Vagy Live linuxal bebootolsz, lemásolod egy particióra akár tömörítve is (jogokat megtartva, stb) az adataid, aztán törlöd eme particiót, elosztva létrehozod az újakat. Megformázod öket, majd visszamásolod a megfelelöre az adataidat.
          Ellenörzöd, hogy a rendszeredben a home elérési útvonalánál jó érték van-e megadva.
          Reboot, és jó esetben örül. 🙂

          ui: nem kell csipkedni, ha ezt használod okosan: http://www.fs-driver.org/download/Ext2IFS_1_10c.exe
          😉

          Hozzászólás: home partíció kisebbre vétele… #2130196
          lada2105
          Felhasználó

            vannak erre különbözö progik, pl gparted.
            Azt hiszem olvastam annó olyasmit, hogy ezzel meg lehet oldani.

            A Win-es progikat semmiképp se javaslom ilyen célra, mert már fáztam rá az azokkal való átméretezésre.

            Vagy Live linuxal bebootolsz, lemásolod egy particióra akár tömörítve is (jogokat megtartva, stb) az adataid, aztán törlöd eme particiót, elosztva létrehozod az újakat. Megformázod öket, majd visszamásolod a megfelelöre az adataidat.
            Ellenörzöd, hogy a rendszeredben a home elérési útvonalánál jó érték van-e megadva.
            Reboot, és jó esetben örül. 🙂

            ui: nem kell csipkedni, ha ezt használod okosan: http://www.fs-driver.org/download/Ext2IFS_1_10c.exe
            😉

            Hozzászólás: UHU Mplayer DVD lejátszás probléma #2130099
            lada2105
            Felhasználó

              vagy mplayer dvd://
              illetve
              mplayer dvd://4
              mplayer dvd://5
              …és a számokat még akár a végtelenségig folytatva…
              bár valamikor az mplayer kiírja a dvd-n elérhetö nyelveket, feliratnyelveket, illetve title-k számát a lejátszás indításakor(!) amiböl már lehet okoskodni.

              még tehetsz egy ilyet is ha „brutálkodni” van kedved:
              for i in `seq 1 100`
              do
              mplayer dvd://$i
              done

              ezzel tuti minden rész lejátszódik 😀

              Hozzászólás: UHU Mplayer DVD lejátszás probléma #2130100
              lada2105
              Felhasználó

                vagy mplayer dvd://
                illetve
                mplayer dvd://4
                mplayer dvd://5
                …és a számokat még akár a végtelenségig folytatva…
                bár valamikor az mplayer kiírja a dvd-n elérhetö nyelveket, feliratnyelveket, illetve title-k számát a lejátszás indításakor(!) amiböl már lehet okoskodni.

                még tehetsz egy ilyet is ha „brutálkodni” van kedved:
                for i in `seq 1 100`
                do
                mplayer dvd://$i
                done

                ezzel tuti minden rész lejátszódik 😀

                lada2105
                Felhasználó

                  válasz: RedHat Linux 😛

                  sokadszorra találkozva már ezzel a cikkel (szerencsére), kicsit utánagondoltam.
                  Mennyi is egy 40Gbyte-os vinyó súlya? Bár mondjuk ebböl van notikba való, meg a PC-khez passzoló.
                  Mennyi ezt a sok-sok adatot eltároló szerver súlya?
                  …és akkor mennyi a monitorok meg hasonló infós utaskényelmet szolgáló küttyük (itt elsösorban a számítógépekre gondolok, nem a telefonra meg ilyenekre)
                  Csak úgy kíváncsiságból, valyon a tolóerö hány %-t használják el ezeknek a cuccoknak a reptetésére? 🙂

                  Nah jó, persze legyünk kényelmesek és örüljünk, hogy a gépen is lehet gépezni… 🙂

                  lada2105
                  Felhasználó

                    válasz: RedHat Linux 😛

                    sokadszorra találkozva már ezzel a cikkel (szerencsére), kicsit utánagondoltam.
                    Mennyi is egy 40Gbyte-os vinyó súlya? Bár mondjuk ebböl van notikba való, meg a PC-khez passzoló.
                    Mennyi ezt a sok-sok adatot eltároló szerver súlya?
                    …és akkor mennyi a monitorok meg hasonló infós utaskényelmet szolgáló küttyük (itt elsösorban a számítógépekre gondolok, nem a telefonra meg ilyenekre)
                    Csak úgy kíváncsiságból, valyon a tolóerö hány %-t használják el ezeknek a cuccoknak a reptetésére? 🙂

                    Nah jó, persze legyünk kényelmesek és örüljünk, hogy a gépen is lehet gépezni… 🙂

                    Hozzászólás: Átjáró probléma #2128947
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Nah megnéztem, itt az igért korlátozó „script”, ami saját maga sávszélességét korlátozza mindenféle külsö segítség nélkül.
                      Ergó nem kell 2 gép, amint már említettem.

                      Code:
                      #!/bin/bash

                      DEV=eth0

                      start () {

                      ip link set dev $DEV qlen 30
                      #ip link set dev $DEV mtu 1000
                      echo -n „.”
                      tc qdisc add dev $DEV root handle 1: htb default 21

                      tc class add dev $DEV parent 1: classid 1:1 htb rate 6000kbps
                      echo -n „.”
                      tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:20 htb rate 1500kbit ceil 4200kbit pr
                      io 0
                      tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:30 htb rate 1200kbit ceil 1500kbit pr
                      io 1
                      tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:40 htb rate 30kbit ceil 60kbit prio 2
                      echo -n „.”
                      tc qdisc add dev $DEV parent 1:20 handle 21: sfq perturb 10
                      tc qdisc add dev $DEV parent 1:30 handle 31: sfq perturb 10 limit 12
                      tc qdisc add dev $DEV parent 1:40 handle 41: sfq perturb 10 limit 4
                      echo -n „.”
                      tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 0 protocol ip handle 21 fw flowid 1:20
                      tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 1 protocol ip handle 31 fw flowid 1:30
                      tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 41 fw flowid 1:40
                      echo -n „.”
                      #iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -d 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 20
                      #iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 30
                      iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j M
                      ARK –set-mark 31
                      iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j MARK
                      –set-mark 31
                      iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
                      41
                      #iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.0.0.0/8 -j LOG –log-level i
                      nfo
                      iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
                      31
                      echo „”
                      }

                      stop() {
                          echo -n „.”
                          tc qdisc del dev $DEV root
                          echo -n „.”
                          iptables -t mangle -F
                      }

                          case „$1” in
                          start)
                        echo „Starting”
                        start
                        echo „done”
                        ;;
                          stop)
                        echo „Stopping”
                        stop
                        echo „done”
                        ;;
                          *)
                        echo „usage: start | stop”
                        ;;
                          esac

                      exit 0

                      okés, persze nem 100-as, nem 100%-osan olyan a gyakorlati érték, ami a beállított (sávszélesség maximális értékei), de nagyon közeli hozzá és számomra ez a lényeg.
                      A további infókat a beállításokról a google-ban kaphatsz a tc-re illetve a linux bandwith limit szavakra keresve.
                      Az IP címeket persze firkáld át és velük együtt modosíthatod a tüzfal rule-okat is.

                      Sok sikert!

                      ui: ne várj azonnali sikert! Nekem kb 1 hónapba telt, mire ez így összeállt tesztelésekkel, értékekkel és miegyébbel 🙂

                      Hozzászólás: Átjáró probléma #2128948
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Nah megnéztem, itt az igért korlátozó „script”, ami saját maga sávszélességét korlátozza mindenféle külsö segítség nélkül.
                        Ergó nem kell 2 gép, amint már említettem.

                        Code:
                        #!/bin/bash

                        DEV=eth0

                        start () {

                        ip link set dev $DEV qlen 30
                        #ip link set dev $DEV mtu 1000
                        echo -n „.”
                        tc qdisc add dev $DEV root handle 1: htb default 21

                        tc class add dev $DEV parent 1: classid 1:1 htb rate 6000kbps
                        echo -n „.”
                        tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:20 htb rate 1500kbit ceil 4200kbit pr
                        io 0
                        tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:30 htb rate 1200kbit ceil 1500kbit pr
                        io 1
                        tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:40 htb rate 30kbit ceil 60kbit prio 2
                        echo -n „.”
                        tc qdisc add dev $DEV parent 1:20 handle 21: sfq perturb 10
                        tc qdisc add dev $DEV parent 1:30 handle 31: sfq perturb 10 limit 12
                        tc qdisc add dev $DEV parent 1:40 handle 41: sfq perturb 10 limit 4
                        echo -n „.”
                        tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 0 protocol ip handle 21 fw flowid 1:20
                        tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 1 protocol ip handle 31 fw flowid 1:30
                        tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 41 fw flowid 1:40
                        echo -n „.”
                        #iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -d 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 20
                        #iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 30
                        iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j M
                        ARK –set-mark 31
                        iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j MARK
                        –set-mark 31
                        iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
                        41
                        #iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.0.0.0/8 -j LOG –log-level i
                        nfo
                        iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
                        31
                        echo „”
                        }

                        stop() {
                            echo -n „.”
                            tc qdisc del dev $DEV root
                            echo -n „.”
                            iptables -t mangle -F
                        }

                            case „$1” in
                            start)
                          echo „Starting”
                          start
                          echo „done”
                          ;;
                            stop)
                          echo „Stopping”
                          stop
                          echo „done”
                          ;;
                            *)
                          echo „usage: start | stop”
                          ;;
                            esac

                        exit 0

                        okés, persze nem 100-as, nem 100%-osan olyan a gyakorlati érték, ami a beállított (sávszélesség maximális értékei), de nagyon közeli hozzá és számomra ez a lényeg.
                        A további infókat a beállításokról a google-ban kaphatsz a tc-re illetve a linux bandwith limit szavakra keresve.
                        Az IP címeket persze firkáld át és velük együtt modosíthatod a tüzfal rule-okat is.

                        Sok sikert!

                        ui: ne várj azonnali sikert! Nekem kb 1 hónapba telt, mire ez így összeállt tesztelésekkel, értékekkel és miegyébbel 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,340