Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hybrid wrote:mondom nem kellett nekem, majd ha kell akkor biztos az lesz 😛 , en csak az otletet adtam, tovabb o kell utananezzen…
Okés, nem is konkrétan neked szántam, hanem „csak úgy” válaszként, hogy simán megoldható avval is.
Hybrid wrote:mondom nem kellett nekem, majd ha kell akkor biztos az lesz 😛 , en csak az otletet adtam, tovabb o kell utananezzen…Okés, nem is konkrétan neked szántam, hanem „csak úgy” válaszként, hogy simán megoldható avval is.
Hybrid wrote:MAC szures nem lenne okosabb megoldas ?? a „nagyok” is ugy csinaljak…ezt egy sima router is tudja, ugyhogy linux alatt is 100% hogy lehet, csak nemtudom hogyan, nem foglalkoztam meg ilyensmivel…man iptables 😉
mac
–mac-source [!] address
Match source MAC address. It must be of the form
XX:XX:XX:XX:XX:XX. Note that this only makes sense for packets
coming from an Ethernet device and entering the PREROUTING, FOR-
WARD or INPUT chains.Hybrid wrote:MAC szures nem lenne okosabb megoldas ?? a „nagyok” is ugy csinaljak…ezt egy sima router is tudja, ugyhogy linux alatt is 100% hogy lehet, csak nemtudom hogyan, nem foglalkoztam meg ilyensmivel…man iptables 😉
mac
–mac-source [!] address
Match source MAC address. It must be of the form
XX:XX:XX:XX:XX:XX. Note that this only makes sense for packets
coming from an Ethernet device and entering the PREROUTING, FOR-
WARD or INPUT chains.fanti wrote:A lada ötlete nagyon tetszik csak sajnos nem müködik:
iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -i eth0 -j DROP
ugyan ugy lehet internetezni a 10.0.0.254-n en keresztül is viszont
nem tudok belépni ssh val ha ez a parancs bent van. Szoval majdnem jó csak pont forditva kellene
254 en keresztül ne lehessen netezni csak a 252-n keresztül és betudjak lépni ssh-val :).Hm, mivel most sajnos nem bírom magam beleélni a helyzetedbe teljesen, ezért talán ezzel próbálkozhatsz:
iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -s ! 10.0.0.0/8 -i eth0 -j DROP
azaz, azokat dobja, amik nem a 252-es gépröl jönnek és NEM a belsö háló a céljuk.Egyébként én speciel meg tudtam oldani, hogy egy gép saját maga sávszélességét korlátozza, pedig szintén lehetöségem lett volna 2 gépes verziót belöni, de ódzkodtam töle, mert minek piszkáljam az átjáró gépet még ezzel is…
Ha eszembejut és hazaértem, majd bemásolom neked, hátha segít és a 252-es (szerintem) felesleges gépet kiszedheted majd akkor.Illetve megcsinálhatod még azt is, hogy:
1. gép
eth0: net
eth1: 10.0.0.254 – crossal összekötve a 2gépel
2.
eth0: 10.0.0.252 – crossal ….
eth1: belsö hálózat switch-emég 1-2 tüzfalszabály, aztán biztos nem lesz megkerülhetö 🙂
fanti wrote:A lada ötlete nagyon tetszik csak sajnos nem müködik:
iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -i eth0 -j DROP
ugyan ugy lehet internetezni a 10.0.0.254-n en keresztül is viszont
nem tudok belépni ssh val ha ez a parancs bent van. Szoval majdnem jó csak pont forditva kellene
254 en keresztül ne lehessen netezni csak a 252-n keresztül és betudjak lépni ssh-val :).Hm, mivel most sajnos nem bírom magam beleélni a helyzetedbe teljesen, ezért talán ezzel próbálkozhatsz:
iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -s ! 10.0.0.0/8 -i eth0 -j DROP
azaz, azokat dobja, amik nem a 252-es gépröl jönnek és NEM a belsö háló a céljuk.Egyébként én speciel meg tudtam oldani, hogy egy gép saját maga sávszélességét korlátozza, pedig szintén lehetöségem lett volna 2 gépes verziót belöni, de ódzkodtam töle, mert minek piszkáljam az átjáró gépet még ezzel is…
Ha eszembejut és hazaértem, majd bemásolom neked, hátha segít és a 252-es (szerintem) felesleges gépet kiszedheted majd akkor.Illetve megcsinálhatod még azt is, hogy:
1. gép
eth0: net
eth1: 10.0.0.254 – crossal összekötve a 2gépel
2.
eth0: 10.0.0.252 – crossal ….
eth1: belsö hálózat switch-emég 1-2 tüzfalszabály, aztán biztos nem lesz megkerülhetö 🙂
csablak wrote:Azt sem értem mondjuk, ha most kikapcsolom a gépet, miért világít az optikai egér?Azért, mert a PS2-röl illetve az USB-röl az alaplap nem veszi le a feszültséget.
Ha pl egy LED van az alaplapon, akkor az is világítana, ha a gép be van dugva a 220-ba, még akkor is ha épp ki van kapcsolva.
A BIOS-ba menézheted, asszem a Power Management pont alatt szokott lenni ezen funkciók állítási lehetösége.Sajnos a tvtunnerhez mást nem tudok mondani. Próbáltad esetleg másik verziójú modullal? Egyébként tuti nem bttv-s? Nekem volt Pinnacle PCTV-m (igaz, mono-s), de az bt848-al ment….
Még talán a modulra rákeresve nézhetsz frissebbet vagy régebbit, hátha valamelyikkel jobb lesz… Bár mondjuk mivel „ismertebb” kipróbálhatsz néhány live disztrót is és amelyikkel megy rendesen, annak a modulját kellene valahogy „kiheggeszteni” és a tiéd alá berakni vagy a beállításokat lenézni…
Más tippem nincs…csablak wrote:Azt sem értem mondjuk, ha most kikapcsolom a gépet, miért világít az optikai egér?Azért, mert a PS2-röl illetve az USB-röl az alaplap nem veszi le a feszültséget.
Ha pl egy LED van az alaplapon, akkor az is világítana, ha a gép be van dugva a 220-ba, még akkor is ha épp ki van kapcsolva.
A BIOS-ba menézheted, asszem a Power Management pont alatt szokott lenni ezen funkciók állítási lehetösége.Sajnos a tvtunnerhez mást nem tudok mondani. Próbáltad esetleg másik verziójú modullal? Egyébként tuti nem bttv-s? Nekem volt Pinnacle PCTV-m (igaz, mono-s), de az bt848-al ment….
Még talán a modulra rákeresve nézhetsz frissebbet vagy régebbit, hátha valamelyikkel jobb lesz… Bár mondjuk mivel „ismertebb” kipróbálhatsz néhány live disztrót is és amelyikkel megy rendesen, annak a modulját kellene valahogy „kiheggeszteni” és a tiéd alá berakni vagy a beállításokat lenézni…
Más tippem nincs…morad wrote:U.I.: Légyszi azt a választ ne írjátok, hogy ne használjak ékezetet…:-)Pedig tanácsos lenne elkerülni az ékezeteket, mert késöbb nagyon nagyot fogsz szívni miatta.
Megoldás lehet, ha a konzol (gondolom konzolosan adod meg a smbpasswd-t) karakterkódolását módosítod ha kell.
lang=en_US.ISO8859-1 helyett pl lang=hu_HU.UTF8 vagy ilyesmiNézd meg, hogy szimplán konzolban van-e ékezet.
pl:
bash# áéüö
ha van, akkor amikor a
password: -nál kéri a jelszót, akkor ott is lesz.
Ha más nem, akkor speciális karakter 😛
Azaz pl az angol kiosztása szerinti karakter lesz az ékezetes betü helyet.A számítástechnika nyelve az angol, és ez ellen nem tudsz semmit tenni! Csak egyszer kuszálódjanak össze az ékezeteid meg egyszer kerülj egy nem magyar billentyüzet elé (stb..) és megtanulod/megtanuljátok, hogy jobb lenne néhol tényleg az angol betüknél maradni 😛
morad wrote:U.I.: Légyszi azt a választ ne írjátok, hogy ne használjak ékezetet…:-)Pedig tanácsos lenne elkerülni az ékezeteket, mert késöbb nagyon nagyot fogsz szívni miatta.
Megoldás lehet, ha a konzol (gondolom konzolosan adod meg a smbpasswd-t) karakterkódolását módosítod ha kell.
lang=en_US.ISO8859-1 helyett pl lang=hu_HU.UTF8 vagy ilyesmiNézd meg, hogy szimplán konzolban van-e ékezet.
pl:
bash# áéüö
ha van, akkor amikor a
password: -nál kéri a jelszót, akkor ott is lesz.
Ha más nem, akkor speciális karakter 😛
Azaz pl az angol kiosztása szerinti karakter lesz az ékezetes betü helyet.A számítástechnika nyelve az angol, és ez ellen nem tudsz semmit tenni! Csak egyszer kuszálódjanak össze az ékezeteid meg egyszer kerülj egy nem magyar billentyüzet elé (stb..) és megtanulod/megtanuljátok, hogy jobb lenne néhol tényleg az angol betüknél maradni 😛
-
SzerzőBejegyzés