lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Átjáró probléma #2128945
    lada2105
    Felhasználó
      Hybrid wrote:
      mondom nem kellett nekem, majd ha kell akkor biztos az lesz 😛 , en csak az otletet adtam, tovabb o kell utananezzen…

      Okés, nem is konkrétan neked szántam, hanem „csak úgy” válaszként, hogy simán megoldható avval is.

      Hozzászólás: Átjáró probléma #2128946
      lada2105
      Felhasználó
        Hybrid wrote:
        mondom nem kellett nekem, majd ha kell akkor biztos az lesz 😛 , en csak az otletet adtam, tovabb o kell utananezzen…

        Okés, nem is konkrétan neked szántam, hanem „csak úgy” válaszként, hogy simán megoldható avval is.

        Hozzászólás: Átjáró probléma #2128941
        lada2105
        Felhasználó
          Hybrid wrote:
          MAC szures nem lenne okosabb megoldas ?? a „nagyok” is ugy csinaljak…ezt egy sima router is tudja, ugyhogy linux alatt is 100% hogy lehet, csak nemtudom hogyan, nem foglalkoztam meg ilyensmivel…

          man iptables 😉

          mac
            –mac-source [!] address
              Match  source  MAC  address.    It  must  be  of  the  form
              XX:XX:XX:XX:XX:XX.  Note that this only makes sense for  packets
              coming from an Ethernet device and entering the PREROUTING, FOR-
              WARD or INPUT chains.

          Hozzászólás: Átjáró probléma #2128942
          lada2105
          Felhasználó
            Hybrid wrote:
            MAC szures nem lenne okosabb megoldas ?? a „nagyok” is ugy csinaljak…ezt egy sima router is tudja, ugyhogy linux alatt is 100% hogy lehet, csak nemtudom hogyan, nem foglalkoztam meg ilyensmivel…

            man iptables 😉

            mac
              –mac-source [!] address
                Match  source  MAC  address.    It  must  be  of  the  form
                XX:XX:XX:XX:XX:XX.  Note that this only makes sense for  packets
                coming from an Ethernet device and entering the PREROUTING, FOR-
                WARD or INPUT chains.

            Hozzászólás: Átjáró probléma #2128937
            lada2105
            Felhasználó
              fanti wrote:
              A lada ötlete nagyon tetszik csak sajnos nem müködik:
              iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -i eth0 -j DROP
              ugyan ugy lehet internetezni a 10.0.0.254-n en keresztül is viszont
              nem tudok belépni ssh val ha ez a parancs bent van. Szoval majdnem jó csak pont forditva kellene
              254 en keresztül ne lehessen netezni csak a 252-n keresztül és betudjak lépni ssh-val :).

              Hm, mivel most sajnos nem bírom magam beleélni a helyzetedbe teljesen, ezért talán ezzel próbálkozhatsz:
              iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -s ! 10.0.0.0/8 -i eth0 -j DROP
              azaz, azokat dobja, amik nem a 252-es gépröl jönnek és NEM a belsö háló a céljuk.

              Egyébként én speciel meg tudtam oldani, hogy egy gép saját maga sávszélességét korlátozza, pedig szintén lehetöségem lett volna 2 gépes verziót belöni, de ódzkodtam töle, mert minek piszkáljam az átjáró gépet még ezzel is…
              Ha eszembejut és hazaértem, majd bemásolom neked, hátha segít és a 252-es (szerintem) felesleges gépet kiszedheted majd akkor.

              Illetve megcsinálhatod még azt is, hogy:
              1. gép
              eth0: net
              eth1: 10.0.0.254 – crossal összekötve a 2gépel
              2.
              eth0: 10.0.0.252 – crossal ….
              eth1: belsö hálózat switch-e

              még 1-2 tüzfalszabály, aztán biztos nem lesz megkerülhetö 🙂

              Hozzászólás: Átjáró probléma #2128938
              lada2105
              Felhasználó
                fanti wrote:
                A lada ötlete nagyon tetszik csak sajnos nem müködik:
                iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -i eth0 -j DROP
                ugyan ugy lehet internetezni a 10.0.0.254-n en keresztül is viszont
                nem tudok belépni ssh val ha ez a parancs bent van. Szoval majdnem jó csak pont forditva kellene
                254 en keresztül ne lehessen netezni csak a 252-n keresztül és betudjak lépni ssh-val :).

                Hm, mivel most sajnos nem bírom magam beleélni a helyzetedbe teljesen, ezért talán ezzel próbálkozhatsz:
                iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -s ! 10.0.0.0/8 -i eth0 -j DROP
                azaz, azokat dobja, amik nem a 252-es gépröl jönnek és NEM a belsö háló a céljuk.

                Egyébként én speciel meg tudtam oldani, hogy egy gép saját maga sávszélességét korlátozza, pedig szintén lehetöségem lett volna 2 gépes verziót belöni, de ódzkodtam töle, mert minek piszkáljam az átjáró gépet még ezzel is…
                Ha eszembejut és hazaértem, majd bemásolom neked, hátha segít és a 252-es (szerintem) felesleges gépet kiszedheted majd akkor.

                Illetve megcsinálhatod még azt is, hogy:
                1. gép
                eth0: net
                eth1: 10.0.0.254 – crossal összekötve a 2gépel
                2.
                eth0: 10.0.0.252 – crossal ….
                eth1: belsö hálózat switch-e

                még 1-2 tüzfalszabály, aztán biztos nem lesz megkerülhetö 🙂

                Hozzászólás: tvkártya #2129975
                lada2105
                Felhasználó
                  csablak wrote:
                  Azt sem értem mondjuk, ha most kikapcsolom a gépet, miért világít az optikai egér?

                  Azért, mert a PS2-röl illetve az USB-röl az alaplap nem veszi le a feszültséget.
                  Ha pl egy LED van az alaplapon, akkor az is világítana, ha a gép be van dugva a 220-ba, még akkor is ha épp ki van kapcsolva.
                  A BIOS-ba menézheted, asszem a Power Management pont alatt szokott lenni ezen funkciók állítási lehetösége.

                  Sajnos a tvtunnerhez mást nem tudok mondani. Próbáltad esetleg másik verziójú modullal? Egyébként tuti nem bttv-s? Nekem volt Pinnacle PCTV-m (igaz, mono-s), de az bt848-al ment….
                  Még talán a modulra rákeresve nézhetsz frissebbet vagy régebbit, hátha valamelyikkel jobb lesz… Bár mondjuk mivel „ismertebb” kipróbálhatsz néhány live disztrót is és amelyikkel megy rendesen, annak a modulját kellene valahogy „kiheggeszteni” és a tiéd alá berakni vagy a beállításokat lenézni…
                  Más tippem nincs…

                  Hozzászólás: tvkártya #2129976
                  lada2105
                  Felhasználó
                    csablak wrote:
                    Azt sem értem mondjuk, ha most kikapcsolom a gépet, miért világít az optikai egér?

                    Azért, mert a PS2-röl illetve az USB-röl az alaplap nem veszi le a feszültséget.
                    Ha pl egy LED van az alaplapon, akkor az is világítana, ha a gép be van dugva a 220-ba, még akkor is ha épp ki van kapcsolva.
                    A BIOS-ba menézheted, asszem a Power Management pont alatt szokott lenni ezen funkciók állítási lehetösége.

                    Sajnos a tvtunnerhez mást nem tudok mondani. Próbáltad esetleg másik verziójú modullal? Egyébként tuti nem bttv-s? Nekem volt Pinnacle PCTV-m (igaz, mono-s), de az bt848-al ment….
                    Még talán a modulra rákeresve nézhetsz frissebbet vagy régebbit, hátha valamelyikkel jobb lesz… Bár mondjuk mivel „ismertebb” kipróbálhatsz néhány live disztrót is és amelyikkel megy rendesen, annak a modulját kellene valahogy „kiheggeszteni” és a tiéd alá berakni vagy a beállításokat lenézni…
                    Más tippem nincs…

                    Hozzászólás: Gentoo-Samba-jelszavak #2130007
                    lada2105
                    Felhasználó
                      morad wrote:
                      U.I.: Légyszi azt a választ ne írjátok, hogy ne használjak ékezetet…:-)

                      Pedig tanácsos lenne elkerülni az ékezeteket, mert késöbb nagyon nagyot fogsz szívni miatta.

                      Megoldás lehet, ha a konzol (gondolom konzolosan adod meg a smbpasswd-t) karakterkódolását módosítod ha kell.
                      lang=en_US.ISO8859-1 helyett pl lang=hu_HU.UTF8 vagy ilyesmi

                      Nézd meg, hogy szimplán konzolban van-e ékezet.
                      pl:
                      bash# áéüö
                      ha van, akkor amikor a
                      password: -nál kéri a jelszót, akkor ott is lesz.
                      Ha más nem, akkor speciális karakter 😛
                      Azaz pl az angol kiosztása szerinti karakter lesz az ékezetes betü helyet.

                      A számítástechnika nyelve az angol, és ez ellen nem tudsz semmit tenni! Csak egyszer kuszálódjanak össze az ékezeteid meg egyszer kerülj egy nem magyar billentyüzet elé (stb..) és megtanulod/megtanuljátok, hogy jobb lenne néhol tényleg az angol betüknél maradni 😛

                      Hozzászólás: Gentoo-Samba-jelszavak #2130008
                      lada2105
                      Felhasználó
                        morad wrote:
                        U.I.: Légyszi azt a választ ne írjátok, hogy ne használjak ékezetet…:-)

                        Pedig tanácsos lenne elkerülni az ékezeteket, mert késöbb nagyon nagyot fogsz szívni miatta.

                        Megoldás lehet, ha a konzol (gondolom konzolosan adod meg a smbpasswd-t) karakterkódolását módosítod ha kell.
                        lang=en_US.ISO8859-1 helyett pl lang=hu_HU.UTF8 vagy ilyesmi

                        Nézd meg, hogy szimplán konzolban van-e ékezet.
                        pl:
                        bash# áéüö
                        ha van, akkor amikor a
                        password: -nál kéri a jelszót, akkor ott is lesz.
                        Ha más nem, akkor speciális karakter 😛
                        Azaz pl az angol kiosztása szerinti karakter lesz az ékezetes betü helyet.

                        A számítástechnika nyelve az angol, és ez ellen nem tudsz semmit tenni! Csak egyszer kuszálódjanak össze az ékezeteid meg egyszer kerülj egy nem magyar billentyüzet elé (stb..) és megtanulod/megtanuljátok, hogy jobb lenne néhol tényleg az angol betüknél maradni 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,340