lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: tvkártya #2129969
    lada2105
    Felhasználó

      Bármi elképzelhetö 🙂

      A hangkártya egyébként rendesen szól?
      Rendesen fel van configolva driverileg?
      Nincs valahol „túlhangosítva”?

      Hm, ez egy pinnacle kártya… valami újabb fajta, hogy nem bttv-s?

      Milyen progival nézel tv-t?
      Próbáltad már a tvtime, xawtv lehetöségeket?

      Hozzászólás: tvkártya #2129970
      lada2105
      Felhasználó

        Bármi elképzelhetö 🙂

        A hangkártya egyébként rendesen szól?
        Rendesen fel van configolva driverileg?
        Nincs valahol „túlhangosítva”?

        Hm, ez egy pinnacle kártya… valami újabb fajta, hogy nem bttv-s?

        Milyen progival nézel tv-t?
        Próbáltad már a tvtime, xawtv lehetöségeket?

        Hozzászólás: apache 1.3 dinamikus virtual host #2129920
        lada2105
        Felhasználó

          Most olyat akarsz, hogy?

          /var/www/htdocs/oldalam -> http://www.oldalam.hu
          /var/www/htdocs/oldalam/aloldalam -> aloldalam.oldalam.hu
          /var/www/htdocs/oldalam/masikaloldalam -> masikaloldalam.oldalam.hu

          vagy
          /var/www/htdocs/oldalam -> http://www.oldalam.hu
          /var/www/htdocs/oldalam/akarmi -> http://www.akarmi.hu
          /var/www/htdocs/oldalam/semmi -> http://www.semmi.hu

          vagy
          /var/www/htdocs/oldalam -> http://www.oldalam.hu
          /var/www/htdocs/oldalam/aloldalam -> http://www.oldalam.hu/aloldalam
          /var/www/htdocs/oldalam/masikaloldalam -> http://www.oldalam.hu/masikaloldalam

          nah jó, ez nekem magas.
          Bocs…

          Ha megvan, hogy mit, akkor csinálj scriptet!
          Idönként csekkolja (mondjuk óránként) a könyvtárakat, aztán ha van új alkönyvtár, akkor berakja a megfelelö conf fájlba a megfelelö értékekkel, felparaméterevze és ha szükséges újraindítja az apache-ot.

          Hozzászólás: apache 1.3 dinamikus virtual host #2129919
          lada2105
          Felhasználó

            Most olyat akarsz, hogy?

            /var/www/htdocs/oldalam -> http://www.oldalam.hu
            /var/www/htdocs/oldalam/aloldalam -> aloldalam.oldalam.hu
            /var/www/htdocs/oldalam/masikaloldalam -> masikaloldalam.oldalam.hu

            vagy
            /var/www/htdocs/oldalam -> http://www.oldalam.hu
            /var/www/htdocs/oldalam/akarmi -> http://www.akarmi.hu
            /var/www/htdocs/oldalam/semmi -> http://www.semmi.hu

            vagy
            /var/www/htdocs/oldalam -> http://www.oldalam.hu
            /var/www/htdocs/oldalam/aloldalam -> http://www.oldalam.hu/aloldalam
            /var/www/htdocs/oldalam/masikaloldalam -> http://www.oldalam.hu/masikaloldalam

            nah jó, ez nekem magas.
            Bocs…

            Ha megvan, hogy mit, akkor csinálj scriptet!
            Idönként csekkolja (mondjuk óránként) a könyvtárakat, aztán ha van új alkönyvtár, akkor berakja a megfelelö conf fájlba a megfelelö értékekkel, felparaméterevze és ha szükséges újraindítja az apache-ot.

            Hozzászólás: apache 1.3 dinamikus virtual host #2129915
            lada2105
            Felhasználó
              Hozzászólás: apache 1.3 dinamikus virtual host #2129916
              lada2105
              Felhasználó
                Hozzászólás: Firefox bezárja magát UHU 2.0 #2129799
                lada2105
                Felhasználó

                  A freemail mindig tud érdekes dolgokat müvelni!

                  A régi FFjeim még mindig stabilan mennek, mert jó messze elkerülöm az agyatlan magyar portálokat. (pl freemail, iwiw, stb…) 🙂
                  Nem kell mindig mindenböl a legeslegújabbat használni! Nah jó, persze lassan már érdemes váltani, de hidd el, ugyanúgy müködik az 1.x-ben minden, mint a 2.0-ban. (A plussz funkcióktól eltekintve)

                  Ha frissítesz se füzz hozzá túl sok reményt.
                  Amint már említették, flash player (egy levelezöhöz minek? nah mindegy…) felrakása, plussz konzolos „hibavadászat”, aztán majd meglátod.

                  Egyébként meg 2 fajta FF is mehet egymás mellett ha ügyes vagy 🙂

                  Hozzászólás: Firefox bezárja magát UHU 2.0 #2129800
                  lada2105
                  Felhasználó

                    A freemail mindig tud érdekes dolgokat müvelni!

                    A régi FFjeim még mindig stabilan mennek, mert jó messze elkerülöm az agyatlan magyar portálokat. (pl freemail, iwiw, stb…) 🙂
                    Nem kell mindig mindenböl a legeslegújabbat használni! Nah jó, persze lassan már érdemes váltani, de hidd el, ugyanúgy müködik az 1.x-ben minden, mint a 2.0-ban. (A plussz funkcióktól eltekintve)

                    Ha frissítesz se füzz hozzá túl sok reményt.
                    Amint már említették, flash player (egy levelezöhöz minek? nah mindegy…) felrakása, plussz konzolos „hibavadászat”, aztán majd meglátod.

                    Egyébként meg 2 fajta FF is mehet egymás mellett ha ügyes vagy 🙂

                    Hozzászólás: Internet Explorer linuxon #1909803
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Keress egy .ie 😀 vagy egy .wine könyvtárat és abban nézd meg a configokat. Ha tudod mentsd le, majd gyaluld le. Aztán hajrá elölröl! Rakosgasd vissza amit muszály és ha közben visszajön a probléma, akkor meg is fogtad a hiba okozóját.
                      Vagy a IE (motorja) vagy a Wine az okozó szerintem.
                      Itt mondjuk már alapból elsöre az IE-re gondolnék… 😀

                      Hozzászólás: Usb adsl ubuntu alatt #2129221
                      lada2105
                      Felhasználó

                        ááááááááááá

                        sudo ./configure
                        sudo make
                        sudo make install
                        így általánosan

                        ubuntu, könyörgöm….
                        kicsit olvass utána a ubuntu-n való rootkodásnak! Akkor megtalálod, hogy sudo-val kell kezdeni minden root által kiadandó parancsot!
                        A „permission denied” meg azt jelenti, hogy nincs hozzá jogod!

                        szotar.sztaki.hu vagy egy régifajta nyomtatott formájú szótár használatát javaslom, ha már megbocsáss, de a hiba értelmezése gondot jelent.

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 2,340