Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ááááááááááá
sudo ./configure
sudo make
sudo make install
így általánosanubuntu, könyörgöm….
kicsit olvass utána a ubuntu-n való rootkodásnak! Akkor megtalálod, hogy sudo-val kell kezdeni minden root által kiadandó parancsot!
A „permission denied” meg azt jelenti, hogy nincs hozzá jogod!szotar.sztaki.hu vagy egy régifajta nyomtatott formájú szótár használatát javaslom, ha már megbocsáss, de a hiba értelmezése gondot jelent.
ventura wrote:van nekem jobb teljesítmény notim is egy thinkpad r50e, viszont azért szeretem a toshibát
mert kicsit kb 11″ könnyű max 1.5 kiló szóval mozgatható cipelhető. Szóval bizonyos
helyzetekben jobban használnám, mint a 15″ es notit. csak a 64mega ram nem éppen sok 😀Hm, máris kollégává „avanzsállak” ezzel a hírrel, hogy egy ThinkPad tulajdonosa vagy, persze csak ha megengeded 😀
Akkor nincs más, mint clusterbe kötni a két notit vagy felnyomni a NASA rendszerét, lebitorolni pár mühold paramétereit és hajrá! Helyezd át a számítási igényt a szuperszámítógépere 😀
Nah jó viccet félretéve, talán egy régebbi operával (4.x, 5.x stb…) próbálkozz meg. A Netscape régen sem volt túl „gépbarát”, ha szabad ezt mondanom.
Meghát ott van pár alternatív X-es, ámde kevésbé csicsás böngészö, pl dillo.
Talán 64Mb-al még elmegyegetnek…
Amire meg csak lehet használj konzolos APP-ot, mást ugyebár memória hiányában nem tehetsz…ventura wrote:van nekem jobb teljesítmény notim is egy thinkpad r50e, viszont azért szeretem a toshibát
mert kicsit kb 11″ könnyű max 1.5 kiló szóval mozgatható cipelhető. Szóval bizonyos
helyzetekben jobban használnám, mint a 15″ es notit. csak a 64mega ram nem éppen sok 😀Hm, máris kollégává „avanzsállak” ezzel a hírrel, hogy egy ThinkPad tulajdonosa vagy, persze csak ha megengeded 😀
Akkor nincs más, mint clusterbe kötni a két notit vagy felnyomni a NASA rendszerét, lebitorolni pár mühold paramétereit és hajrá! Helyezd át a számítási igényt a szuperszámítógépere 😀
Nah jó viccet félretéve, talán egy régebbi operával (4.x, 5.x stb…) próbálkozz meg. A Netscape régen sem volt túl „gépbarát”, ha szabad ezt mondanom.
Meghát ott van pár alternatív X-es, ámde kevésbé csicsás böngészö, pl dillo.
Talán 64Mb-al még elmegyegetnek…
Amire meg csak lehet használj konzolos APP-ot, mást ugyebár memória hiányában nem tehetsz…Desolator wrote:Hello!A gondom az volna ,hogy van egy Sagem F@st 800 usb adsl modemom ami Windows alatt müködik,de ubuntu alatt sehogy sem tudom beállítani az internetet.Az ubuntu oldalát néztem,de nem sikerült.Ha valaki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm!akkor ne az ubuntuét nézd hanem a google-ét 😉
talán ez segít:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=189972Desolator wrote:Hello!A gondom az volna ,hogy van egy Sagem F@st 800 usb adsl modemom ami Windows alatt müködik,de ubuntu alatt sehogy sem tudom beállítani az internetet.Az ubuntu oldalát néztem,de nem sikerült.Ha valaki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm!akkor ne az ubuntuét nézd hanem a google-ét 😉
talán ez segít:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=189972Elképzelhetö, hogy emaitt a démon miatt modosul egyfolytában a resolv.conf?
Hogy én hogy gyülölöm ezeket az újításokat….Egyébként kitartás sany! 🙂
ui:
slacki alatt az egész profilozást 4-5 script fájlal oldottam meg, amik átírják a hálózati confjaimat ha valamelyiket természetesen környezettöl függöen elindítom.
Akkor ez debian alatt emaitt a démon miatt sem tudott rendesen müködni…. na sebaj, amúgy sem tartozik a kedvenceim közé a debian 🙂Bocsi, igazatok van, tényleg nem jó az ifconfig ppp0, hisz az csak az adsl trácsázás után jön létre
retaliator44 wrote:Még lehet, hogy teszek egy próbát a ppp0-s változattal, hátha még automatikusan is lesz net 🙂Az az igazi, amire te is rájöttél Reliator!
azaz:Code:ifconfig eth0 up
pppoe-startBocsi, igazatok van, tényleg nem jó az ifconfig ppp0, hisz az csak az adsl trácsázás után jön létre
retaliator44 wrote:Még lehet, hogy teszek egy próbát a ppp0-s változattal, hátha még automatikusan is lesz net 🙂Az az igazi, amire te is rájöttél Reliator!
azaz:Code:ifconfig eth0 up
pppoe-startszerkeszd meg a php.ini-t! (/etc/apache/php.ini nagy valószínüséggel)
A display_errors -t állítsd On-ra vagy az apache logjaiban tudsz nézelödni a hibák iránt, mert alapban oda loggol (ha jól emlékszem)
Majd a végén indítsd újra az apache-ot, hogy újraolvassa a php.ini-tHa már 50e, akkor még kb 40-et hozzácsapsz és tiéd egy nx6110-es (bocs, 6310-es) HP 🙂
http://www.notebookstore.hu
😉nah jó, lehet billentyüzetcsere még 14e, de azért úgy se rossz 🙂
-
SzerzőBejegyzés
