lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Usb adsl ubuntu alatt #2129222
    lada2105
    Felhasználó

      ááááááááááá

      sudo ./configure
      sudo make
      sudo make install
      így általánosan

      ubuntu, könyörgöm….
      kicsit olvass utána a ubuntu-n való rootkodásnak! Akkor megtalálod, hogy sudo-val kell kezdeni minden root által kiadandó parancsot!
      A „permission denied” meg azt jelenti, hogy nincs hozzá jogod!

      szotar.sztaki.hu vagy egy régifajta nyomtatott formájú szótár használatát javaslom, ha már megbocsáss, de a hiba értelmezése gondot jelent.

      Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129153
      lada2105
      Felhasználó
        ventura wrote:
        van nekem jobb teljesítmény notim is egy thinkpad r50e, viszont azért szeretem a toshibát
        mert kicsit kb 11″ könnyű max 1.5 kiló szóval mozgatható cipelhető. Szóval bizonyos
        helyzetekben jobban használnám, mint a 15″ es notit. csak a 64mega ram nem éppen sok 😀

        Hm, máris kollégává „avanzsállak” ezzel a hírrel, hogy egy ThinkPad tulajdonosa vagy, persze csak ha megengeded 😀

        Akkor nincs más, mint clusterbe kötni a két notit vagy felnyomni a NASA rendszerét, lebitorolni pár mühold paramétereit és hajrá! Helyezd át a számítási igényt a szuperszámítógépere 😀
        Nah jó viccet félretéve, talán egy régebbi operával (4.x, 5.x stb…) próbálkozz meg. A Netscape régen sem volt túl „gépbarát”, ha szabad ezt mondanom.
        Meghát ott van pár alternatív X-es, ámde kevésbé csicsás böngészö, pl dillo.
        Talán 64Mb-al még elmegyegetnek…
        Amire meg csak lehet használj konzolos APP-ot, mást ugyebár memória hiányában nem tehetsz…

        Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129154
        lada2105
        Felhasználó
          ventura wrote:
          van nekem jobb teljesítmény notim is egy thinkpad r50e, viszont azért szeretem a toshibát
          mert kicsit kb 11″ könnyű max 1.5 kiló szóval mozgatható cipelhető. Szóval bizonyos
          helyzetekben jobban használnám, mint a 15″ es notit. csak a 64mega ram nem éppen sok 😀

          Hm, máris kollégává „avanzsállak” ezzel a hírrel, hogy egy ThinkPad tulajdonosa vagy, persze csak ha megengeded 😀

          Akkor nincs más, mint clusterbe kötni a két notit vagy felnyomni a NASA rendszerét, lebitorolni pár mühold paramétereit és hajrá! Helyezd át a számítási igényt a szuperszámítógépere 😀
          Nah jó viccet félretéve, talán egy régebbi operával (4.x, 5.x stb…) próbálkozz meg. A Netscape régen sem volt túl „gépbarát”, ha szabad ezt mondanom.
          Meghát ott van pár alternatív X-es, ámde kevésbé csicsás böngészö, pl dillo.
          Talán 64Mb-al még elmegyegetnek…
          Amire meg csak lehet használj konzolos APP-ot, mást ugyebár memória hiányában nem tehetsz…

          Hozzászólás: Usb adsl ubuntu alatt #2129205
          lada2105
          Felhasználó
            Desolator wrote:
            Hello!A gondom az volna ,hogy van egy Sagem F@st 800 usb adsl modemom ami Windows alatt müködik,de ubuntu alatt sehogy sem tudom beállítani az internetet.Az ubuntu oldalát néztem,de nem sikerült.Ha valaki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm!

            akkor ne az ubuntuét nézd hanem a google-ét 😉

            talán ez segít:
            http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=189972

            Hozzászólás: Usb adsl ubuntu alatt #2129206
            lada2105
            Felhasználó
              Desolator wrote:
              Hello!A gondom az volna ,hogy van egy Sagem F@st 800 usb adsl modemom ami Windows alatt müködik,de ubuntu alatt sehogy sem tudom beállítani az internetet.Az ubuntu oldalát néztem,de nem sikerült.Ha valaki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm!

              akkor ne az ubuntuét nézd hanem a google-ét 😉

              talán ez segít:
              http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=189972

              Hozzászólás: Szégyen, de nem tudom … #2089843
              lada2105
              Felhasználó

                Elképzelhetö, hogy emaitt a démon miatt modosul egyfolytában a resolv.conf?
                Hogy én hogy gyülölöm ezeket az újításokat….

                Egyébként kitartás sany! 🙂

                ui:
                slacki alatt az egész profilozást 4-5 script fájlal oldottam meg, amik átírják a hálózati confjaimat ha valamelyiket természetesen környezettöl függöen elindítom.
                Akkor ez debian alatt emaitt a démon miatt sem tudott rendesen müködni…. na sebaj, amúgy sem tartozik a kedvenceim közé a debian 🙂

                Hozzászólás: Csak másodjára indul el a net? #2129191
                lada2105
                Felhasználó

                  Bocsi, igazatok van, tényleg nem jó az ifconfig ppp0, hisz az csak az adsl trácsázás után jön létre 40.gif

                  retaliator44 wrote:
                  Még lehet, hogy teszek egy próbát a ppp0-s változattal, hátha még automatikusan is lesz net 🙂

                  Az az igazi, amire te is rájöttél Reliator!
                  azaz:

                  Code:
                  ifconfig eth0 up
                  pppoe-start
                  Hozzászólás: Csak másodjára indul el a net? #2129192
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Bocsi, igazatok van, tényleg nem jó az ifconfig ppp0, hisz az csak az adsl trácsázás után jön létre 40.gif

                    retaliator44 wrote:
                    Még lehet, hogy teszek egy próbát a ppp0-s változattal, hátha még automatikusan is lesz net 🙂

                    Az az igazi, amire te is rájöttél Reliator!
                    azaz:

                    Code:
                    ifconfig eth0 up
                    pppoe-start
                    Hozzászólás: PHP: mysql_connect() error???? #1931508
                    lada2105
                    Felhasználó

                      szerkeszd meg a php.ini-t! (/etc/apache/php.ini nagy valószínüséggel)
                      A display_errors -t állítsd On-ra vagy az apache logjaiban tudsz nézelödni a hibák iránt, mert alapban oda loggol (ha jól emlékszem)
                      Majd a végén indítsd újra az apache-ot, hogy újraolvassa a php.ini-t

                      Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129149
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Ha már 50e, akkor még kb 40-et hozzácsapsz és tiéd egy nx6110-es (bocs, 6310-es) HP 🙂
                        http://www.notebookstore.hu
                        😉

                        nah jó, lehet billentyüzetcsere még 14e, de azért úgy se rossz 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 2,340