lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129150
    lada2105
    Felhasználó

      Ha már 50e, akkor még kb 40-et hozzácsapsz és tiéd egy nx6110-es (bocs, 6310-es) HP 🙂
      http://www.notebookstore.hu
      😉

      nah jó, lehet billentyüzetcsere még 14e, de azért úgy se rossz 🙂

      Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129145
      lada2105
      Felhasználó
        ventura wrote:
        nem nekem van a dell
        nekem toshiba portege noti van amibe a micro sd kell pontosabban
        64MB Kingston/Toshiba Protege 3110 Laptop 144-pin MicroDIMM Memory (p/n PA2069U)
        tipusú ram

        Jah, okés, bocs.

        akkor íme:
        http://www.memoryx.net/portege3110ct.html
        számold át. aztán max emailezz egy-két notis boltnak, hátha beszerzik vagy tudnak konkrét árat mondani neked. A fentebb említett céget meg tudom ajánlani.

        ui: attól függöen merre laksz, esetleg érdeklödhetsz itt is: http://www.avocomp.hu
        hátha van elfekvöben nekik…

        Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129146
        lada2105
        Felhasználó
          ventura wrote:
          nem nekem van a dell
          nekem toshiba portege noti van amibe a micro sd kell pontosabban
          64MB Kingston/Toshiba Protege 3110 Laptop 144-pin MicroDIMM Memory (p/n PA2069U)
          tipusú ram

          Jah, okés, bocs.

          akkor íme:
          http://www.memoryx.net/portege3110ct.html
          számold át. aztán max emailezz egy-két notis boltnak, hátha beszerzik vagy tudnak konkrét árat mondani neked. A fentebb említett céget meg tudom ajánlani.

          ui: attól függöen merre laksz, esetleg érdeklödhetsz itt is: http://www.avocomp.hu
          hátha van elfekvöben nekik…

          Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129141
          lada2105
          Felhasználó
            ventura wrote:
            Nem sima laptopra ramról van szó hanem micro-sd ről
            Kingston PA2069 a 64megás modul, külföldről talán beszerezhető de az is
            10e felett jönne ki szerintem :<

            Nemtom, lehet hülyeség, de ezt már nézted?
            http://www.memorystock.com/memory/DellLatitudeXPiCDP150ST.html
            illetve ezt?
            http://www.memoryx.net/delaxpicdm1w.html

            Azt állítják, hogy MAX 48Mb RAM rakható bele, illetve a 2. linken „sima” DIMM Ram való hozzá, úgyhogy ezt a MicroSD-t nem értem…

            Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129142
            lada2105
            Felhasználó
              ventura wrote:
              Nem sima laptopra ramról van szó hanem micro-sd ről
              Kingston PA2069 a 64megás modul, külföldről talán beszerezhető de az is
              10e felett jönne ki szerintem :<

              Nemtom, lehet hülyeség, de ezt már nézted?
              http://www.memorystock.com/memory/DellLatitudeXPiCDP150ST.html
              illetve ezt?
              http://www.memoryx.net/delaxpicdm1w.html

              Azt állítják, hogy MAX 48Mb RAM rakható bele, illetve a 2. linken „sima” DIMM Ram való hozzá, úgyhogy ezt a MicroSD-t nem értem…

              Hozzászólás: Csak másodjára indul el a net? #2129167
              lada2105
              Felhasználó

                írj egy egyszerü scriptet:

                ifconfig ppp0 up
                pppoe-start

                talán így majd müködik 😉

                Hozzászólás: Csak másodjára indul el a net? #2129168
                lada2105
                Felhasználó

                  írj egy egyszerü scriptet:

                  ifconfig ppp0 up
                  pppoe-start

                  talán így majd müködik 😉

                  Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129137
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Nekem egy PI 200Mhz-es Thinkpad 770-es notim volt (még megvan, csak kölcsön van adva, bár nemtom mikor látom újra viszont…), turbósítva, azaz a gyári (asszem) 64Mb helyett 256Mb Ram-al és egy 20Gbyte-os HDD-vel.
                    Természetesen még a HDD is ment benne, mégha valakinek meglepö is!
                    😛

                    Bár még ö is hasonlókat müvelt, úgyhogy a CPU-t tudtam kihozni keskeny keresztmetszetként, mert régi FF-et meg Opera-t használtam (ez utóbbi jóval gyorsabb volt rajta, mint az FF, Netscape stb…) bár így telenyomva rammal is elég türelem-igénylö volt, bár szó mi szó gyorsabb mint 64M-val 🙂

                    Amit tudok esetleg ajánlani, hogy nézd meg különbözö oldalakon a google segítségével (gép pontos típusa stb…), hogy milyen memória kell bele.
                    Annó én a usanotebook.hu-tól rendeltem az enyémhez memóriákat.
                    Van egy elfekvö 32-esem ha jól emlékszem… Bár nem vagyok otthon, de ha érdekel majd megnézhetem, hogy megvan-e még illetve megtalálom-e még 🙂

                    Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129138
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Nekem egy PI 200Mhz-es Thinkpad 770-es notim volt (még megvan, csak kölcsön van adva, bár nemtom mikor látom újra viszont…), turbósítva, azaz a gyári (asszem) 64Mb helyett 256Mb Ram-al és egy 20Gbyte-os HDD-vel.
                      Természetesen még a HDD is ment benne, mégha valakinek meglepö is!
                      😛

                      Bár még ö is hasonlókat müvelt, úgyhogy a CPU-t tudtam kihozni keskeny keresztmetszetként, mert régi FF-et meg Opera-t használtam (ez utóbbi jóval gyorsabb volt rajta, mint az FF, Netscape stb…) bár így telenyomva rammal is elég türelem-igénylö volt, bár szó mi szó gyorsabb mint 64M-val 🙂

                      Amit tudok esetleg ajánlani, hogy nézd meg különbözö oldalakon a google segítségével (gép pontos típusa stb…), hogy milyen memória kell bele.
                      Annó én a usanotebook.hu-tól rendeltem az enyémhez memóriákat.
                      Van egy elfekvö 32-esem ha jól emlékszem… Bár nem vagyok otthon, de ha érdekel majd megnézhetem, hogy megvan-e még illetve megtalálom-e még 🙂

                      Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129133
                      lada2105
                      Felhasználó
                        KOXX wrote:
                        32MB ram mellett megnéznék egy live boot-ot X-el felvértezve.

                        Talán twm-el vagy icewm-el esetleg még menne az X is jól 🙂
                        knoppix-ban meg meg lehet mondani pl, hogy milyen X-el bootoljon ha muszály…
                        Persze ebböl gondolom, hogy más Live-nál is, amelyiknél több közül lehet választani

                      10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 2,340