Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
KOXX wrote:32MB ram mellett megnéznék egy live boot-ot X-el felvértezve.
Talán twm-el vagy icewm-el esetleg még menne az X is jól 🙂
knoppix-ban meg meg lehet mondani pl, hogy milyen X-el bootoljon ha muszály…
Persze ebböl gondolom, hogy más Live-nál is, amelyiknél több közül lehet választaniMekkora felbontáson? Mekkora felbontáson ment a win98?
Az IBM notik pl tudnak ilyet (én speciel szeretem is), hogyha pl 800×600 a kép, akkor azt nem teszik ki a monitor teljes területére, hanem bizonyos csíkot hagyva (amekkora az 1024×768-as monitoron lenne egy ekkora kép) rakja csak ki a képet.Milyen videókari van benne? (bocsi most lusta vagyok google-zni)
Milyen driverrel hajtod?
A már fentebb említett Hz értékek mik?
Kb ezeket kell jól belöni 🙂Vagy próbálj bebootolni egy vagy több live linuxot. Amelyikkel jó a kép, annak nézd meg az X configját és hasonlítsd össze a tiéddel…
Mekkora felbontáson? Mekkora felbontáson ment a win98?
Az IBM notik pl tudnak ilyet (én speciel szeretem is), hogyha pl 800×600 a kép, akkor azt nem teszik ki a monitor teljes területére, hanem bizonyos csíkot hagyva (amekkora az 1024×768-as monitoron lenne egy ekkora kép) rakja csak ki a képet.Milyen videókari van benne? (bocsi most lusta vagyok google-zni)
Milyen driverrel hajtod?
A már fentebb említett Hz értékek mik?
Kb ezeket kell jól belöni 🙂Vagy próbálj bebootolni egy vagy több live linuxot. Amelyikkel jó a kép, annak nézd meg az X configját és hasonlítsd össze a tiéddel…
pomm wrote:lada2105 wrote:mplayer azaz a „felvevö progija” = mencoder 😉Tudom, és? A dvdripp-re sem írom, hogy a transcode-ot használom vagy az mplayert vagy a mencodert, stb…
Ennyit azért illik tudni 😉Bocs, nem írtam, de nem neked címeztem, hanem Soltan-nak 😛
fanti wrote:Űdv.Problémám: 1. gép: eth0: internet eth1: 10.0.0.254 belső háló ami belemegy egy swichbe 2. gép eth0: 10.0.0.253 átjáró: 10.0.0.254 eth1: 10.0.0.252 mind kettő belemegy ugyan abba a swichbe a usereknek az átjárója 10.0.0.252 igy a 2. gépen átmegy a forgalom amelyett iptablessel ipn-ként tudok qos-el korlátozni és forgalmat mérni. A Probléma hogy a leleményesebb felhasználók rájönnek hogy ha átjárot átálítják 10.0.0.254 re akkor ugyan ugy tudnak netezni korlátozás nélkül. Összekötöttem az 1. gép eth1 es portját a 2. gép eth0 jával keresztkábelel a 2. gépen megy is a net viszont az eth1 en lévő gépek már nem tudnak netezni. Probálgattam irányitani a csomagokat ip rule, ip route nem sok sikerrel. Ha tudtok valami tippet arra, hogy ez mennyen vagy esetleg arra, hogy a régi müködő cuccnál ne tudjanak a 10.0.0.254 hez hozzá férni akkor lécci irjatok. Probáltam a csomag megjelölést hogy azzal korlátozzak és mérjek de az nem jött össze. Előrre is köszi.
Keresztkábel után a következö a felállásod:
1. gép -> a bejövö internetet osztja tovább
2. gép -> szintén a bejövö internetet kell tovább osztania!! (ergó 2 átjáró géped lesz a linuxos beállítások szerint)
addig amíg a 2. gépröl nem osztod a netet tovább, nem is lesz a többi gépen neted.
Azaz kell egy Masquerade meg egy ipforward < 1 beállítás (ahogy az a nagy könyvben meg van írva)Vagy ha maradsz az elsö felállásnál, egy viszonylag egyszerü tüzfalszabállyal megoldhatod a dolgokat.
iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -i eth0 -j DROP
azaz, ha a bejövö kapcsolatok nem a 252-es gépröl jöttek, akkor dobva lesznek.
Persze ezt kicsit finomítani kell illetve további engedélyezéseket esetleg felvenni, ha te direktbe akarsz a géphez csatlakozni meg ilyesmi…Szóval ezen az úton próbálj elindulni!
fanti wrote:Űdv.Problémám: 1. gép: eth0: internet eth1: 10.0.0.254 belső háló ami belemegy egy swichbe 2. gép eth0: 10.0.0.253 átjáró: 10.0.0.254 eth1: 10.0.0.252 mind kettő belemegy ugyan abba a swichbe a usereknek az átjárója 10.0.0.252 igy a 2. gépen átmegy a forgalom amelyett iptablessel ipn-ként tudok qos-el korlátozni és forgalmat mérni. A Probléma hogy a leleményesebb felhasználók rájönnek hogy ha átjárot átálítják 10.0.0.254 re akkor ugyan ugy tudnak netezni korlátozás nélkül. Összekötöttem az 1. gép eth1 es portját a 2. gép eth0 jával keresztkábelel a 2. gépen megy is a net viszont az eth1 en lévő gépek már nem tudnak netezni. Probálgattam irányitani a csomagokat ip rule, ip route nem sok sikerrel. Ha tudtok valami tippet arra, hogy ez mennyen vagy esetleg arra, hogy a régi müködő cuccnál ne tudjanak a 10.0.0.254 hez hozzá férni akkor lécci irjatok. Probáltam a csomag megjelölést hogy azzal korlátozzak és mérjek de az nem jött össze. Előrre is köszi.
Keresztkábel után a következö a felállásod:
1. gép -> a bejövö internetet osztja tovább
2. gép -> szintén a bejövö internetet kell tovább osztania!! (ergó 2 átjáró géped lesz a linuxos beállítások szerint)
addig amíg a 2. gépröl nem osztod a netet tovább, nem is lesz a többi gépen neted.
Azaz kell egy Masquerade meg egy ipforward < 1 beállítás (ahogy az a nagy könyvben meg van írva)Vagy ha maradsz az elsö felállásnál, egy viszonylag egyszerü tüzfalszabállyal megoldhatod a dolgokat.
iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -i eth0 -j DROP
azaz, ha a bejövö kapcsolatok nem a 252-es gépröl jöttek, akkor dobva lesznek.
Persze ezt kicsit finomítani kell illetve további engedélyezéseket esetleg felvenni, ha te direktbe akarsz a géphez csatlakozni meg ilyesmi…Szóval ezen az úton próbálj elindulni!
pomm wrote:Én mplayer-rel digiztem be a vhs cuccot.mplayer azaz a „felvevö progija” = mencoder 😉
egyébként motv, xawtv – ezek nem nagyon tudnak kódolgatni, de ha jó tömörítetlenül… 😀
ha meg csak nézni akkor meg tvtime
mindegyiket egyszerü felrakni. Söt! Az elsöt (xawtv) még forgattam is és úgy se bonyesz felrakni.„a kutya itt van elásva”:
Access denied for user ‘soltan’@’localhost’ (using password: YES)bár látom már rájöttél…
ha kitörlöd a user-töl a jelszót, azthiszem azonnal beenged utána, vagy bírd rá, hogy authentikáljon a userrel is
egyébként legegyszerübb text felületen a mysql, mysql adatbázisát molyolni 🙂
tudod…
insert into…
update set…
select ….
és további sok-sok hasznos parancs 🙂ui: egyszerübb tv nézö progi nem jó, vagy direkt a szado változatot akarod? 😀
Feci20 wrote:Jah, de pl flash játékokkal lehetetlen jáccani:( Meg a honfoglalót sem hozza be mondjuk az lehet, hogy más miatt van…:(Szo-szo egy kupac flash game tényleg nem megy mert sz@rul írják meg (pl nem érzékeli az irányítást), de a honfoglaló nálam megy, úgyhogy ott más beállítási probléma lesz… (FF 2.0.0.6 + FlashPlayer 9)
Lehet a popup-od blokkolja? Nálam engedélyezni kellett…
Bár agyatlanul programoznak sokan a weben, az tuti 🙂bacsi2 wrote:Nálam megy rendesen a FF, szintén 2,6-os Celeron-on, 512 MB RAM-al. Van benne egy rakat extension, + skin, + átlag 5-10 tab nyitva.Amúgy legjobban a flash-ek szokták lassítani, pörgetik a procit rendesen. Pont most találtam egy flashblock addon-t, fel is raktam. 🙂
Naja, ez utóbbi nálam (is) alap tartozék 🙂
Hirtelen felindulásból „firefox speed”- re keresve a google-ban van néhány érdekes leírás…
Majd mindjárt ki is próbálom az egyiket 🙂 -
SzerzőBejegyzés