lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129134
    lada2105
    Felhasználó
      KOXX wrote:
      32MB ram mellett megnéznék egy live boot-ot X-el felvértezve.

      Talán twm-el vagy icewm-el esetleg még menne az X is jól 🙂
      knoppix-ban meg meg lehet mondani pl, hogy milyen X-el bootoljon ha muszály…
      Persze ebböl gondolom, hogy más Live-nál is, amelyiknél több közül lehet választani

      Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129127
      lada2105
      Felhasználó

        Mekkora felbontáson? Mekkora felbontáson ment a win98?
        Az IBM notik pl tudnak ilyet (én speciel szeretem is), hogyha pl 800×600 a kép, akkor azt nem teszik ki a monitor teljes területére, hanem bizonyos csíkot hagyva (amekkora az 1024×768-as monitoron lenne egy ekkora kép) rakja csak ki a képet.

        Milyen videókari van benne? (bocsi most lusta vagyok google-zni)
        Milyen driverrel hajtod?
        A már fentebb említett Hz értékek mik?
        Kb ezeket kell jól belöni 🙂

        Vagy próbálj bebootolni egy vagy több live linuxot. Amelyikkel jó a kép, annak nézd meg az X configját és hasonlítsd össze a tiéddel…

        Hozzászólás: P I-es laptop X probléma #2129128
        lada2105
        Felhasználó

          Mekkora felbontáson? Mekkora felbontáson ment a win98?
          Az IBM notik pl tudnak ilyet (én speciel szeretem is), hogyha pl 800×600 a kép, akkor azt nem teszik ki a monitor teljes területére, hanem bizonyos csíkot hagyva (amekkora az 1024×768-as monitoron lenne egy ekkora kép) rakja csak ki a képet.

          Milyen videókari van benne? (bocsi most lusta vagyok google-zni)
          Milyen driverrel hajtod?
          A már fentebb említett Hz értékek mik?
          Kb ezeket kell jól belöni 🙂

          Vagy próbálj bebootolni egy vagy több live linuxot. Amelyikkel jó a kép, annak nézd meg az X configját és hasonlítsd össze a tiéddel…

          Hozzászólás: Mythtv #2089478
          lada2105
          Felhasználó
            pomm wrote:
            lada2105 wrote:
            mplayer azaz a „felvevö progija” = mencoder 😉

            Tudom, és? A dvdripp-re sem írom, hogy a transcode-ot használom vagy az mplayert vagy a mencodert, stb…
            Ennyit azért illik tudni 😉

            Bocs, nem írtam, de nem neked címeztem, hanem Soltan-nak 😛

            Hozzászólás: Átjáró probléma #2128931
            lada2105
            Felhasználó
              fanti wrote:
              Űdv.

              Problémám: 1. gép: eth0: internet eth1: 10.0.0.254 belső háló ami belemegy egy swichbe 2. gép eth0: 10.0.0.253 átjáró: 10.0.0.254 eth1: 10.0.0.252 mind kettő belemegy ugyan abba a swichbe a usereknek az átjárója 10.0.0.252 igy a 2. gépen átmegy a forgalom amelyett iptablessel ipn-ként tudok qos-el korlátozni és forgalmat mérni. A Probléma hogy a leleményesebb felhasználók rájönnek hogy ha átjárot átálítják 10.0.0.254 re akkor ugyan ugy tudnak netezni korlátozás nélkül. Összekötöttem az 1. gép eth1 es portját a 2. gép eth0 jával keresztkábelel a 2. gépen megy is a net viszont az eth1 en lévő gépek már nem tudnak netezni. Probálgattam irányitani a csomagokat ip rule, ip route nem sok sikerrel. Ha tudtok valami tippet arra, hogy ez mennyen vagy esetleg arra, hogy a régi müködő cuccnál ne tudjanak a 10.0.0.254 hez hozzá férni akkor lécci irjatok. Probáltam a csomag megjelölést hogy azzal korlátozzak és mérjek de az nem jött össze. Előrre is köszi.

              Keresztkábel után a következö a felállásod:
              1. gép -> a bejövö internetet osztja tovább
              2. gép -> szintén a bejövö internetet kell tovább osztania!! (ergó 2 átjáró géped lesz a linuxos beállítások szerint)
              addig amíg a 2. gépröl nem osztod a netet tovább, nem is lesz a többi gépen neted.
              Azaz kell egy Masquerade meg egy ipforward < 1 beállítás (ahogy az a nagy könyvben meg van írva)

              Vagy ha maradsz az elsö felállásnál, egy viszonylag egyszerü tüzfalszabállyal megoldhatod a dolgokat.
              iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -i eth0 -j DROP
              azaz, ha a bejövö kapcsolatok nem a 252-es gépröl jöttek, akkor dobva lesznek.
              Persze ezt kicsit finomítani kell illetve további engedélyezéseket esetleg felvenni, ha te direktbe akarsz a géphez csatlakozni meg ilyesmi…

              Szóval ezen az úton próbálj elindulni!

              Hozzászólás: Átjáró probléma #2128932
              lada2105
              Felhasználó
                fanti wrote:
                Űdv.

                Problémám: 1. gép: eth0: internet eth1: 10.0.0.254 belső háló ami belemegy egy swichbe 2. gép eth0: 10.0.0.253 átjáró: 10.0.0.254 eth1: 10.0.0.252 mind kettő belemegy ugyan abba a swichbe a usereknek az átjárója 10.0.0.252 igy a 2. gépen átmegy a forgalom amelyett iptablessel ipn-ként tudok qos-el korlátozni és forgalmat mérni. A Probléma hogy a leleményesebb felhasználók rájönnek hogy ha átjárot átálítják 10.0.0.254 re akkor ugyan ugy tudnak netezni korlátozás nélkül. Összekötöttem az 1. gép eth1 es portját a 2. gép eth0 jával keresztkábelel a 2. gépen megy is a net viszont az eth1 en lévő gépek már nem tudnak netezni. Probálgattam irányitani a csomagokat ip rule, ip route nem sok sikerrel. Ha tudtok valami tippet arra, hogy ez mennyen vagy esetleg arra, hogy a régi müködő cuccnál ne tudjanak a 10.0.0.254 hez hozzá férni akkor lécci irjatok. Probáltam a csomag megjelölést hogy azzal korlátozzak és mérjek de az nem jött össze. Előrre is köszi.

                Keresztkábel után a következö a felállásod:
                1. gép -> a bejövö internetet osztja tovább
                2. gép -> szintén a bejövö internetet kell tovább osztania!! (ergó 2 átjáró géped lesz a linuxos beállítások szerint)
                addig amíg a 2. gépröl nem osztod a netet tovább, nem is lesz a többi gépen neted.
                Azaz kell egy Masquerade meg egy ipforward < 1 beállítás (ahogy az a nagy könyvben meg van írva)

                Vagy ha maradsz az elsö felállásnál, egy viszonylag egyszerü tüzfalszabállyal megoldhatod a dolgokat.
                iptables -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.252 -i eth0 -j DROP
                azaz, ha a bejövö kapcsolatok nem a 252-es gépröl jöttek, akkor dobva lesznek.
                Persze ezt kicsit finomítani kell illetve további engedélyezéseket esetleg felvenni, ha te direktbe akarsz a géphez csatlakozni meg ilyesmi…

                Szóval ezen az úton próbálj elindulni!

                Hozzászólás: Mythtv #2089475
                lada2105
                Felhasználó
                  pomm wrote:
                  Én mplayer-rel digiztem be a vhs cuccot.

                  mplayer azaz a „felvevö progija” = mencoder 😉

                  egyébként motv, xawtv – ezek nem nagyon tudnak kódolgatni, de ha jó tömörítetlenül… 😀
                  ha meg csak nézni akkor meg tvtime
                  mindegyiket egyszerü felrakni. Söt! Az elsöt (xawtv) még forgattam is és úgy se bonyesz felrakni.

                  Hozzászólás: Mythtv #2089472
                  lada2105
                  Felhasználó

                    „a kutya itt van elásva”:
                    Access denied for user ‘soltan’@’localhost’ (using password: YES)

                    bár látom már rájöttél…

                    ha kitörlöd a user-töl a jelszót, azthiszem azonnal beenged utána, vagy bírd rá, hogy authentikáljon a userrel is

                    egyébként legegyszerübb text felületen a mysql, mysql adatbázisát molyolni 🙂
                    tudod…
                    insert into…
                    update set…
                    select ….
                    és további sok-sok hasznos parancs 🙂

                    ui: egyszerübb tv nézö progi nem jó, vagy direkt a szado változatot akarod? 😀

                    Hozzászólás: Flash Player #2079788
                    lada2105
                    Felhasználó
                      Feci20 wrote:
                      Jah, de pl flash játékokkal lehetetlen jáccani:( Meg a honfoglalót sem hozza be mondjuk az lehet, hogy más miatt van…:(

                      Szo-szo egy kupac flash game tényleg nem megy mert sz@rul írják meg (pl nem érzékeli az irányítást), de a honfoglaló nálam megy, úgyhogy ott más beállítási probléma lesz… (FF 2.0.0.6 + FlashPlayer 9)
                      Lehet a popup-od blokkolja? Nálam engedélyezni kellett…
                      Bár agyatlanul programoznak sokan a weben, az tuti 🙂

                      Hozzászólás: Virus for Linux? #2124161
                      lada2105
                      Felhasználó
                        bacsi2 wrote:
                        Nálam megy rendesen a FF, szintén 2,6-os Celeron-on, 512 MB RAM-al. Van benne egy rakat extension, + skin, + átlag 5-10 tab nyitva.

                        Amúgy legjobban a flash-ek szokták lassítani, pörgetik a procit rendesen. Pont most találtam egy flashblock addon-t, fel is raktam. 🙂

                        Naja, ez utóbbi nálam (is) alap tartozék 🙂

                        Hirtelen felindulásból „firefox speed”- re keresve a google-ban van néhány érdekes leírás…
                        Majd mindjárt ki is próbálom az egyiket 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 2,340