lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Virus for Linux? #2124162
    lada2105
    Felhasználó
      bacsi2 wrote:
      Nálam megy rendesen a FF, szintén 2,6-os Celeron-on, 512 MB RAM-al. Van benne egy rakat extension, + skin, + átlag 5-10 tab nyitva.

      Amúgy legjobban a flash-ek szokták lassítani, pörgetik a procit rendesen. Pont most találtam egy flashblock addon-t, fel is raktam. 🙂

      Naja, ez utóbbi nálam (is) alap tartozék 🙂

      Hirtelen felindulásból „firefox speed”- re keresve a google-ban van néhány érdekes leírás…
      Majd mindjárt ki is próbálom az egyiket 🙂

      Hozzászólás: Virus for Linux? #2124155
      lada2105
      Felhasználó
        lacyc3 wrote:
        A Firefoxnál szerintem már az a nem normális ha rendesen működik 😛 Nállam a YouTube és 5+ tab már fagyasztja. Kipróbáltm az Epiphany-t meg a Galeon-t és ajánlom mindenkinek sok szeretettel, mert gyorsak, okosak, csak sajna őket nem lehet kiegészítőkkel bővíteni :-

        Nálam az FF-ben már volt 20-30 söt asszem már annál is több Tab megnyitva és simán vitte. De ha flash van 10 tabnál többen megnyitva (pl youtube) akkor már érezhetöen lassul és sokszor egy egy tab bezárásakor vagy lejátszás leállításakor véletlenszerüen fagy 🙁
        (Ezt nem értem, miért nem próbálják kijavítani)
        Még jó hogy van a TABMixPlus nevü „csoda”, mert még a 2-es FF-nél is hasznos tud lenni egy-egy ilyen fagyás után 🙂
        Egyébként meg Opera, ha már másik böngészöt kell használnom, azt régebb óta ismerem és bevált, csak sajnos már öt is utolérte a csicsásítás… 🙁
        Az FF meg úgymond muszály, mert sok hozzá a jó extension ha az ember fejlesztésre illetve hibakeresésre adja a fejét.

        De persze mindenki azt használ ami jólesik, hisz ezt ezen a platformon megtehetjük 🙂

        ui: még a flock meg a swiftfox is tud okozni sokszor pozitiv meglepetéseket, mégha az FF „motorját” is használják 🙂

        Hozzászólás: Virus for Linux? #2124156
        lada2105
        Felhasználó
          lacyc3 wrote:
          A Firefoxnál szerintem már az a nem normális ha rendesen működik 😛 Nállam a YouTube és 5+ tab már fagyasztja. Kipróbáltm az Epiphany-t meg a Galeon-t és ajánlom mindenkinek sok szeretettel, mert gyorsak, okosak, csak sajna őket nem lehet kiegészítőkkel bővíteni :-

          Nálam az FF-ben már volt 20-30 söt asszem már annál is több Tab megnyitva és simán vitte. De ha flash van 10 tabnál többen megnyitva (pl youtube) akkor már érezhetöen lassul és sokszor egy egy tab bezárásakor vagy lejátszás leállításakor véletlenszerüen fagy 🙁
          (Ezt nem értem, miért nem próbálják kijavítani)
          Még jó hogy van a TABMixPlus nevü „csoda”, mert még a 2-es FF-nél is hasznos tud lenni egy-egy ilyen fagyás után 🙂
          Egyébként meg Opera, ha már másik böngészöt kell használnom, azt régebb óta ismerem és bevált, csak sajnos már öt is utolérte a csicsásítás… 🙁
          Az FF meg úgymond muszály, mert sok hozzá a jó extension ha az ember fejlesztésre illetve hibakeresésre adja a fejét.

          De persze mindenki azt használ ami jólesik, hisz ezt ezen a platformon megtehetjük 🙂

          ui: még a flock meg a swiftfox is tud okozni sokszor pozitiv meglepetéseket, mégha az FF „motorját” is használják 🙂

          Hozzászólás: Virus for Linux? #2124149
          lada2105
          Felhasználó
            Tony Magic wrote:
            Az enyém (Firefox) be szokott lassulni 2.gif 

            Az enyém nem, csak ha sok tabot nyitok meg, de ez utóbbi normális 😛
            Szerintem cserélj gépet, biztos arra háklis 😀

            Hozzászólás: Virus for Linux? #2124150
            lada2105
            Felhasználó
              Tony Magic wrote:
              Az enyém (Firefox) be szokott lassulni 2.gif 

              Az enyém nem, csak ha sok tabot nyitok meg, de ez utóbbi normális 😛
              Szerintem cserélj gépet, biztos arra háklis 😀

              Hozzászólás: Suse 10.2 renszerindítás gyorsítása #2128745
              lada2105
              Felhasználó
                Macskajancsi wrote:
                OFF:
                Telepítettem süsüt PII 233-as gépre 96 MB ram-mal (süsülinux volt a kérés, hiába mondtam, hogy ez kde-vel eléggé illuzórikus 19.gif  ).
                Az illetőt nem zavarta a lassúság. Bekapcsolta reggel a gépet, kiment a konyhába, megfőzte a kávét, kényelmesen elfogyasztotta, és mire visszaült a géphez, a rendszer ripsz-ropsz már be is töltött. 21.gif 
                ON

                OFF:
                Naja, ez egy asztali pc esetén könnyen megtehetö, de egy notebook esetén, aminél ugyebár jó ha „azonnal” menne a rendszer…
                Altatni meg nem nagyon lehet, hisz ki tudja mikor kapcsolod be újra, de viszont az akksi meg nem bírja sokáig…
                Mindenesetre majd ha közel kerülök egy SUSE-hez, kipróbálom majd ezeket a modósításokat.

                Hozzászólás: Suse 10.2 renszerindítás gyorsítása #2128746
                lada2105
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  OFF:
                  Telepítettem süsüt PII 233-as gépre 96 MB ram-mal (süsülinux volt a kérés, hiába mondtam, hogy ez kde-vel eléggé illuzórikus 19.gif  ).
                  Az illetőt nem zavarta a lassúság. Bekapcsolta reggel a gépet, kiment a konyhába, megfőzte a kávét, kényelmesen elfogyasztotta, és mire visszaült a géphez, a rendszer ripsz-ropsz már be is töltött. 21.gif 
                  ON

                  OFF:
                  Naja, ez egy asztali pc esetén könnyen megtehetö, de egy notebook esetén, aminél ugyebár jó ha „azonnal” menne a rendszer…
                  Altatni meg nem nagyon lehet, hisz ki tudja mikor kapcsolod be újra, de viszont az akksi meg nem bírja sokáig…
                  Mindenesetre majd ha közel kerülök egy SUSE-hez, kipróbálom majd ezeket a modósításokat.

                  Hozzászólás: Virus for Linux? #2124145
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Jó kérdés, de szerintem nem müködnek, söt szerintem fel sem kerülnek, mert ha megfigyeled azok az ártalmas kódok sokszor exe vagy dll vagy egyéb agyament fájlformátumként bújnak meg a gépen.
                    Márcsak azért is kizárnám a feltelepülésüket, mert a linux alatt a böngészö (söt az egész rendszer) nem lassul be kb 1-2 hónapnyi (extrém esetben 1-2 napnyi) böngészés után 🙂

                    Bár valaki ezt biztos jobban tudja…

                    Hozzászólás: Virus for Linux? #2124146
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Jó kérdés, de szerintem nem müködnek, söt szerintem fel sem kerülnek, mert ha megfigyeled azok az ártalmas kódok sokszor exe vagy dll vagy egyéb agyament fájlformátumként bújnak meg a gépen.
                      Márcsak azért is kizárnám a feltelepülésüket, mert a linux alatt a böngészö (söt az egész rendszer) nem lassul be kb 1-2 hónapnyi (extrém esetben 1-2 napnyi) böngészés után 🙂

                      Bár valaki ezt biztos jobban tudja…

                      Hozzászólás: Flash Player #2079784
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Sávszél megfelelö a lejátszás közben is? Nálam akkor szoktak akadni leginkább, ha elfogy a szabad sávszélesség.

                        Megvárod míg letölti a videót, vagy közben próbálod nézni? Mert ha az utóbbi, akkor ne csodálkozz! 🙂

                        Egyébként tényleg lassabb valamivel, igaz, ami igaz, de annyira nem vészes.
                        Nekem egy 1.6Ghz Celeron/512MB RAM/Nvidia 5600FX (asszem) és annyira nem vészes, ritkán látni akadást, leginkább csak a fent említett problémánál, illetve ha a kiszolgáltató szervere lassú.

                      10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 2,340