Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bacsi2 wrote:Nálam megy rendesen a FF, szintén 2,6-os Celeron-on, 512 MB RAM-al. Van benne egy rakat extension, + skin, + átlag 5-10 tab nyitva.
Amúgy legjobban a flash-ek szokták lassítani, pörgetik a procit rendesen. Pont most találtam egy flashblock addon-t, fel is raktam. 🙂
Naja, ez utóbbi nálam (is) alap tartozék 🙂
Hirtelen felindulásból „firefox speed”- re keresve a google-ban van néhány érdekes leírás…
Majd mindjárt ki is próbálom az egyiket 🙂lacyc3 wrote:A Firefoxnál szerintem már az a nem normális ha rendesen működik 😛 Nállam a YouTube és 5+ tab már fagyasztja. Kipróbáltm az Epiphany-t meg a Galeon-t és ajánlom mindenkinek sok szeretettel, mert gyorsak, okosak, csak sajna őket nem lehet kiegészítőkkel bővíteni :-Nálam az FF-ben már volt 20-30 söt asszem már annál is több Tab megnyitva és simán vitte. De ha flash van 10 tabnál többen megnyitva (pl youtube) akkor már érezhetöen lassul és sokszor egy egy tab bezárásakor vagy lejátszás leállításakor véletlenszerüen fagy 🙁
(Ezt nem értem, miért nem próbálják kijavítani)
Még jó hogy van a TABMixPlus nevü „csoda”, mert még a 2-es FF-nél is hasznos tud lenni egy-egy ilyen fagyás után 🙂
Egyébként meg Opera, ha már másik böngészöt kell használnom, azt régebb óta ismerem és bevált, csak sajnos már öt is utolérte a csicsásítás… 🙁
Az FF meg úgymond muszály, mert sok hozzá a jó extension ha az ember fejlesztésre illetve hibakeresésre adja a fejét.De persze mindenki azt használ ami jólesik, hisz ezt ezen a platformon megtehetjük 🙂
ui: még a flock meg a swiftfox is tud okozni sokszor pozitiv meglepetéseket, mégha az FF „motorját” is használják 🙂
lacyc3 wrote:A Firefoxnál szerintem már az a nem normális ha rendesen működik 😛 Nállam a YouTube és 5+ tab már fagyasztja. Kipróbáltm az Epiphany-t meg a Galeon-t és ajánlom mindenkinek sok szeretettel, mert gyorsak, okosak, csak sajna őket nem lehet kiegészítőkkel bővíteni :-Nálam az FF-ben már volt 20-30 söt asszem már annál is több Tab megnyitva és simán vitte. De ha flash van 10 tabnál többen megnyitva (pl youtube) akkor már érezhetöen lassul és sokszor egy egy tab bezárásakor vagy lejátszás leállításakor véletlenszerüen fagy 🙁
(Ezt nem értem, miért nem próbálják kijavítani)
Még jó hogy van a TABMixPlus nevü „csoda”, mert még a 2-es FF-nél is hasznos tud lenni egy-egy ilyen fagyás után 🙂
Egyébként meg Opera, ha már másik böngészöt kell használnom, azt régebb óta ismerem és bevált, csak sajnos már öt is utolérte a csicsásítás… 🙁
Az FF meg úgymond muszály, mert sok hozzá a jó extension ha az ember fejlesztésre illetve hibakeresésre adja a fejét.De persze mindenki azt használ ami jólesik, hisz ezt ezen a platformon megtehetjük 🙂
ui: még a flock meg a swiftfox is tud okozni sokszor pozitiv meglepetéseket, mégha az FF „motorját” is használják 🙂
Tony Magic wrote:Az enyém (Firefox) be szokott lassulni
Az enyém nem, csak ha sok tabot nyitok meg, de ez utóbbi normális 😛
Szerintem cserélj gépet, biztos arra háklis 😀Tony Magic wrote:Az enyém (Firefox) be szokott lassulni
Az enyém nem, csak ha sok tabot nyitok meg, de ez utóbbi normális 😛
Szerintem cserélj gépet, biztos arra háklis 😀Macskajancsi wrote:OFF:
Telepítettem süsüt PII 233-as gépre 96 MB ram-mal (süsülinux volt a kérés, hiába mondtam, hogy ez kde-vel eléggé illuzórikus
).
Az illetőt nem zavarta a lassúság. Bekapcsolta reggel a gépet, kiment a konyhába, megfőzte a kávét, kényelmesen elfogyasztotta, és mire visszaült a géphez, a rendszer ripsz-ropsz már be is töltött.
ONOFF:
Naja, ez egy asztali pc esetén könnyen megtehetö, de egy notebook esetén, aminél ugyebár jó ha „azonnal” menne a rendszer…
Altatni meg nem nagyon lehet, hisz ki tudja mikor kapcsolod be újra, de viszont az akksi meg nem bírja sokáig…
Mindenesetre majd ha közel kerülök egy SUSE-hez, kipróbálom majd ezeket a modósításokat.Macskajancsi wrote:OFF:
Telepítettem süsüt PII 233-as gépre 96 MB ram-mal (süsülinux volt a kérés, hiába mondtam, hogy ez kde-vel eléggé illuzórikus
).
Az illetőt nem zavarta a lassúság. Bekapcsolta reggel a gépet, kiment a konyhába, megfőzte a kávét, kényelmesen elfogyasztotta, és mire visszaült a géphez, a rendszer ripsz-ropsz már be is töltött.
ONOFF:
Naja, ez egy asztali pc esetén könnyen megtehetö, de egy notebook esetén, aminél ugyebár jó ha „azonnal” menne a rendszer…
Altatni meg nem nagyon lehet, hisz ki tudja mikor kapcsolod be újra, de viszont az akksi meg nem bírja sokáig…
Mindenesetre majd ha közel kerülök egy SUSE-hez, kipróbálom majd ezeket a modósításokat.Jó kérdés, de szerintem nem müködnek, söt szerintem fel sem kerülnek, mert ha megfigyeled azok az ártalmas kódok sokszor exe vagy dll vagy egyéb agyament fájlformátumként bújnak meg a gépen.
Márcsak azért is kizárnám a feltelepülésüket, mert a linux alatt a böngészö (söt az egész rendszer) nem lassul be kb 1-2 hónapnyi (extrém esetben 1-2 napnyi) böngészés után 🙂Bár valaki ezt biztos jobban tudja…
Jó kérdés, de szerintem nem müködnek, söt szerintem fel sem kerülnek, mert ha megfigyeled azok az ártalmas kódok sokszor exe vagy dll vagy egyéb agyament fájlformátumként bújnak meg a gépen.
Márcsak azért is kizárnám a feltelepülésüket, mert a linux alatt a böngészö (söt az egész rendszer) nem lassul be kb 1-2 hónapnyi (extrém esetben 1-2 napnyi) böngészés után 🙂Bár valaki ezt biztos jobban tudja…
Sávszél megfelelö a lejátszás közben is? Nálam akkor szoktak akadni leginkább, ha elfogy a szabad sávszélesség.
Megvárod míg letölti a videót, vagy közben próbálod nézni? Mert ha az utóbbi, akkor ne csodálkozz! 🙂
Egyébként tényleg lassabb valamivel, igaz, ami igaz, de annyira nem vészes.
Nekem egy 1.6Ghz Celeron/512MB RAM/Nvidia 5600FX (asszem) és annyira nem vészes, ritkán látni akadást, leginkább csak a fent említett problémánál, illetve ha a kiszolgáltató szervere lassú. -
SzerzőBejegyzés
).