Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Persze.
Láncold össze a világ összes gépét, és akkor esetleg a szétosztott számítási feladatok miatt a boottime 60sec alá szorítható 😀
Egyébként KDE alatt?? Biztos?
Nem KDE-vel?Ha a rendszer teljes boot idejére illetve plussz a bejelentkezésre gondolsz a KDE-be, akkor csak azt tudom mondani, hogy minden olyan szolgáltatást kapcsolj ki, ami a boot folyamatkor nem kell neked (YAST) illetve kapcsold ki a KDE autostart-ból azokat a progikat, amik sokáig indulnak és feleslegesek vagy utólag _ha_ szükség van rá, elindíthatók (KDE Control Center meg ilyesmi helyeken ).
A továbbiakban javaslom a google-t illetve az opensuse.org-ot, hátha találsz egy jó leírást.
Bár szerintem nagyon sokat ne várj, esetleg 10 max kb 20sec-et tudsz gyorsítani rajta. Legalábbis nálam ez a tapasztalat.Persze.
Láncold össze a világ összes gépét, és akkor esetleg a szétosztott számítási feladatok miatt a boottime 60sec alá szorítható 😀
Egyébként KDE alatt?? Biztos?
Nem KDE-vel?Ha a rendszer teljes boot idejére illetve plussz a bejelentkezésre gondolsz a KDE-be, akkor csak azt tudom mondani, hogy minden olyan szolgáltatást kapcsolj ki, ami a boot folyamatkor nem kell neked (YAST) illetve kapcsold ki a KDE autostart-ból azokat a progikat, amik sokáig indulnak és feleslegesek vagy utólag _ha_ szükség van rá, elindíthatók (KDE Control Center meg ilyesmi helyeken ).
A továbbiakban javaslom a google-t illetve az opensuse.org-ot, hátha találsz egy jó leírást.
Bár szerintem nagyon sokat ne várj, esetleg 10 max kb 20sec-et tudsz gyorsítani rajta. Legalábbis nálam ez a tapasztalat.lacyc3 wrote:Szóval el lehet vele lenni rendesen, ha meg végképp minden összejön telepítsd qemu-ba valamit és játsz vele, tudod milyen aranyos, amikor a PC LinuxOS egy szimpla modprobe -tól elhalálozik?
Épp most kapcsoltam ki a PCLinuxOS-t illetve azt a gépem amin az van.
Végre több napi gondolkodás után rájöttem miért nem ad az FF hangot a flashnél.
Végülis egyszerü volt a megoldás, csak eddig lusta voltam a konzolban kiadni a firefox parancsot 🙂
Egyébként: alsaconf a hiba elhárítója + egy reboot, mert szintén lusta voltam rájönni, hogy mit kéne utána stop majd start-olni a démonok közül 🙂vizsla wrote:lada2105 wrote:és játék helyett linuxban megnézek egy autós filmet 🙂Vagy vegyél egy tv tunert és hetente megnézhetsz linuksz alatt egy nascart, gumball-t, vagy formula 1-et igény szerint. 🙂
Van, bár az asztali pc-mben, de az nagyon zúg 😀 😀
Inkább a wtcc versenyek, azok legalább kinézetre hasonlóak az utcai autókhoz.rex_5 wrote:Sziasztok most kezdtem a php-ni és az lenne a kérdésem hogy hol tudom megnézni hogy milyen fügvényeket hasznalhatok.
pl: -getenv() mire jo es mit lehet beirni hozzá? /vagy/
-$HTTP_USER_AGENT (ezt a neten találtam)
gondolom van valami leirás errol de nem találtam:(php.net ?
egyértelmü 😛ELaci wrote:Az előbb indítottam el a windózomat, mert a céghez kellett belépnem vpn-el, ami ugye már megint nem működött. A kb. 10 perces időszak alatt a win 5-10 mp.-enként produkált mindenféle hibaüzenetet, a végén meg bekaptam valami vackot is ami közölte velem hogy van még 40 másodpercem mert a gép újraindul. Na, mondom: Végre.
Átmenekültem Lin-be. 🙂😀
Hasonlóan járok én is, mikor egyszer-egyszer mondjuk úgy kb 2-3 havonta egyszer, elindítom a win-t, hogy játszok egy pár percet valami autós game-el.
Erre vagy közli, hogy elveszett egy-két fájl, vagy fél óráig darál valamit, amire én inkább nyomok egy resetet, mint kivárjam míg végez, és játék helyett linuxban megnézek egy autós filmet 🙂Milyen userek akarnak hozzáférni nem munkaidöben?
Nem tudják máshogy elérni a fájlokat?
Mert ha nekik nem is kell (mondjuk rendszergizdák) akkor egyszerüen csak lödd le a szolgáltatást.Egyébként az smb.conf csere sem rossz ötlet, ahogy már fentebb mondták is.
Egy kis másoló script segítségével és egy at-val simán kivitelezhetö.
(a napok 0-6-ig, a 6 és a 0 a hétvége, az 1-5 meg a hétköznap)
(Csak egyszerüen gondolkozz, ne bonyolíts, látom itt már sokan eléggé bonyolították a dolgokat)Egyszerüen csak vedd fel pl a [global]-ba a valid users-eket (egyik meg másik csoport) két külön fájlba, amilyen configgal neked kell.
Majd egy „óvatlan” pillanatban a script:
/etc/rc.d/rc.samba stop
cp -f /etc/samba/smb.conf_team1 /etc/samba/smb.conf
/etc/rc.d/rc.samba startés kész. 🙂
Bár ez utóbbi slackware-s megoldás, de ott még start/stop-olni se kell a szervert, mert minden config változást majdnem (kb 5sec) azonnal végrehajt 😛
Szerintem az utóbbit válaszd, már amennyiben tényleg van szabad területed.
Bár személy szerint egyik „varázslós” megoldást sem használnám, hanem átváltanék kézi particionálásba és megadnám amit kell, hisz az a biztos 🙂Szerintem az utóbbit válaszd, már amennyiben tényleg van szabad területed.
Bár személy szerint egyik „varázslós” megoldást sem használnám, hanem átváltanék kézi particionálásba és megadnám amit kell, hisz az a biztos 🙂Szerintem el van némítva a mikrofonod 🙂
Ahogy látom ezen a felületen az elnémítás kikapcsolását mintha nem tudnád megtenni… (bár ritkán látok ilyen gui-s mixerpultot 🙂 ) akkor viszont a sima konzolos alsamixer-t kell használni.
Ha jól emlékszem egy space-el vagy m-el lehet ezt abban megtenni.Egyébként skype-ban nagyon egyszerüen ki tudod próbálni, hogy mükszik-e a mikrofon. Egyszerüen hívd fel a „skype test call” contact-ot. Ha visszahallod a hangod, akkor müködik 🙂
-
SzerzőBejegyzés
