lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 10.2 renszerindítás gyorsítása #2128723
    lada2105
    Felhasználó

      Persze.
      Láncold össze a világ összes gépét, és akkor esetleg a szétosztott számítási feladatok miatt a boottime 60sec alá szorítható 😀
      Egyébként KDE alatt?? Biztos?
      Nem KDE-vel?

      Ha a rendszer teljes boot idejére illetve plussz a bejelentkezésre gondolsz a KDE-be, akkor csak azt tudom mondani, hogy minden olyan szolgáltatást kapcsolj ki, ami a boot folyamatkor nem kell neked (YAST) illetve kapcsold ki a KDE autostart-ból azokat a progikat, amik sokáig indulnak és feleslegesek vagy utólag _ha_ szükség van rá, elindíthatók (KDE Control Center meg ilyesmi helyeken ).

      A továbbiakban javaslom a google-t illetve az opensuse.org-ot, hátha találsz egy jó leírást.
      Bár szerintem nagyon sokat ne várj, esetleg 10 max kb 20sec-et tudsz gyorsítani rajta. Legalábbis nálam ez a tapasztalat.

      Hozzászólás: Suse 10.2 renszerindítás gyorsítása #2128724
      lada2105
      Felhasználó

        Persze.
        Láncold össze a világ összes gépét, és akkor esetleg a szétosztott számítási feladatok miatt a boottime 60sec alá szorítható 😀
        Egyébként KDE alatt?? Biztos?
        Nem KDE-vel?

        Ha a rendszer teljes boot idejére illetve plussz a bejelentkezésre gondolsz a KDE-be, akkor csak azt tudom mondani, hogy minden olyan szolgáltatást kapcsolj ki, ami a boot folyamatkor nem kell neked (YAST) illetve kapcsold ki a KDE autostart-ból azokat a progikat, amik sokáig indulnak és feleslegesek vagy utólag _ha_ szükség van rá, elindíthatók (KDE Control Center meg ilyesmi helyeken ).

        A továbbiakban javaslom a google-t illetve az opensuse.org-ot, hátha találsz egy jó leírást.
        Bár szerintem nagyon sokat ne várj, esetleg 10 max kb 20sec-et tudsz gyorsítani rajta. Legalábbis nálam ez a tapasztalat.

        Hozzászólás: vicc #1923908
        lada2105
        Felhasználó
          lacyc3 wrote:
          Szóval el lehet vele lenni rendesen, ha meg végképp minden összejön telepítsd qemu-ba valamit és játsz vele, tudod milyen aranyos, amikor a PC LinuxOS egy szimpla modprobe -tól elhalálozik? wink.gifgrin.gif

          Épp most kapcsoltam ki a PCLinuxOS-t illetve azt a gépem amin az van.
          Végre több napi gondolkodás után rájöttem miért nem ad az FF hangot a flashnél.
          Végülis egyszerü volt a megoldás, csak eddig lusta voltam a konzolban kiadni a firefox parancsot 🙂
          Egyébként: alsaconf a hiba elhárítója + egy reboot, mert szintén lusta voltam rájönni, hogy mit kéne utána stop majd start-olni a démonok közül 🙂

          Hozzászólás: vicc #1923903
          lada2105
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            lada2105 wrote:
            és játék helyett linuxban megnézek egy autós filmet 🙂

            Vagy vegyél egy tv tunert és hetente megnézhetsz linuksz alatt egy nascart, gumball-t, vagy formula 1-et igény szerint. 🙂

            Van, bár az asztali pc-mben, de az nagyon zúg 😀 😀
            Inkább a wtcc versenyek, azok legalább kinézetre hasonlóak az utcai autókhoz.

            Hozzászólás: php-s kérdés #2119387
            lada2105
            Felhasználó
              rex_5 wrote:
              Sziasztok most kezdtem a php-ni és az lenne a kérdésem hogy hol tudom megnézni hogy milyen fügvényeket hasznalhatok.
              pl: -getenv() mire jo es mit lehet beirni hozzá? /vagy/
              -$HTTP_USER_AGENT (ezt a neten találtam)
              gondolom van valami leirás errol de nem találtam:(

              php.net ?
              egyértelmü 😛

              Hozzászólás: vicc #1923901
              lada2105
              Felhasználó
                ELaci wrote:
                Az előbb indítottam el a windózomat, mert a céghez kellett belépnem vpn-el, ami ugye már megint nem működött. A kb. 10 perces időszak alatt a win 5-10 mp.-enként produkált mindenféle hibaüzenetet, a végén meg bekaptam valami vackot is ami közölte velem hogy van még 40 másodpercem mert a gép újraindul. Na, mondom: Végre.
                Átmenekültem Lin-be. 🙂

                😀

                Hasonlóan járok én is, mikor egyszer-egyszer mondjuk úgy kb 2-3 havonta egyszer, elindítom a win-t, hogy játszok egy pár percet valami autós game-el.
                Erre vagy közli, hogy elveszett egy-két fájl, vagy fél óráig darál valamit, amire én inkább nyomok egy resetet, mint kivárjam míg végez, és játék helyett linuxban megnézek egy autós filmet 🙂

                Hozzászólás: Samba vs munkaidő #2128384
                lada2105
                Felhasználó

                  Milyen userek akarnak hozzáférni nem munkaidöben?
                  Nem tudják máshogy elérni a fájlokat?
                  Mert ha nekik nem is kell (mondjuk rendszergizdák) akkor egyszerüen csak lödd le a szolgáltatást.

                  Egyébként az smb.conf csere sem rossz ötlet, ahogy már fentebb mondták is.
                  Egy kis másoló script segítségével és egy at-val simán kivitelezhetö.
                  (a napok 0-6-ig, a 6 és a 0 a hétvége, az 1-5 meg a hétköznap)
                  (Csak egyszerüen gondolkozz, ne bonyolíts, látom itt már sokan eléggé bonyolították a dolgokat)

                  Egyszerüen csak vedd fel pl a [global]-ba a valid users-eket (egyik meg másik csoport) két külön fájlba, amilyen configgal neked kell.
                  Majd egy „óvatlan” pillanatban a script:
                  /etc/rc.d/rc.samba stop
                  cp -f /etc/samba/smb.conf_team1 /etc/samba/smb.conf
                  /etc/rc.d/rc.samba start

                  és kész. 🙂

                  Bár ez utóbbi slackware-s megoldás, de ott még start/stop-olni se kell a szervert, mert minden config változást majdnem (kb 5sec) azonnal végrehajt 😛

                  Hozzászólás: Több disztró egy gépen??? Lehetséges??? #2120997
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Szerintem az utóbbit válaszd, már amennyiben tényleg van szabad területed.
                    Bár személy szerint egyik „varázslós” megoldást sem használnám, hanem átváltanék kézi particionálásba és megadnám amit kell, hisz az a biztos 🙂

                    Hozzászólás: Több disztró egy gépen??? Lehetséges??? #2120998
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Szerintem az utóbbit válaszd, már amennyiben tényleg van szabad területed.
                      Bár személy szerint egyik „varázslós” megoldást sem használnám, hanem átváltanék kézi particionálásba és megadnám amit kell, hisz az a biztos 🙂

                      Hozzászólás: ubuntu 704 vs. 5.1 #2127437
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Szerintem el van némítva a mikrofonod 🙂
                        Ahogy látom ezen a felületen az elnémítás kikapcsolását mintha nem tudnád megtenni… (bár ritkán látok ilyen gui-s mixerpultot 🙂 ) akkor viszont a sima konzolos alsamixer-t kell használni.
                        Ha jól emlékszem egy space-el vagy m-el lehet ezt abban megtenni.

                        Egyébként skype-ban nagyon egyszerüen ki tudod próbálni, hogy mükszik-e a mikrofon. Egyszerüen hívd fel a „skype test call” contact-ot. Ha visszahallod a hangod, akkor müködik 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 2,340