lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 921-930 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ubuntu 704 vs. 5.1 #2127438
    lada2105
    Felhasználó

      Szerintem el van némítva a mikrofonod 🙂
      Ahogy látom ezen a felületen az elnémítás kikapcsolását mintha nem tudnád megtenni… (bár ritkán látok ilyen gui-s mixerpultot 🙂 ) akkor viszont a sima konzolos alsamixer-t kell használni.
      Ha jól emlékszem egy space-el vagy m-el lehet ezt abban megtenni.

      Egyébként skype-ban nagyon egyszerüen ki tudod próbálni, hogy mükszik-e a mikrofon. Egyszerüen hívd fel a „skype test call” contact-ot. Ha visszahallod a hangod, akkor müködik 🙂

      Hozzászólás: Több disztró egy gépen??? Lehetséges??? #2120991
      lada2105
      Felhasználó
        kayapo wrote:
        Nem szeretném ha megköveznétek, de én vennék +1 diszket (persze ha van rá hely, ha nincs még akkor is lehet egy PCI-os SATA vezérlőt venni és máris van hely)

        Hát igen. ez a tuti megoldás, így baj is kisebb eséllyel lesz. Egy 40-es vinyó ma meg már olyan 5-6-7 körül kapható, azon meg tökéletesen el van bármilyen disztró.

        Hozzászólás: Több disztró egy gépen??? Lehetséges??? #2120992
        lada2105
        Felhasználó
          kayapo wrote:
          Nem szeretném ha megköveznétek, de én vennék +1 diszket (persze ha van rá hely, ha nincs még akkor is lehet egy PCI-os SATA vezérlőt venni és máris van hely)

          Hát igen. ez a tuti megoldás, így baj is kisebb eséllyel lesz. Egy 40-es vinyó ma meg már olyan 5-6-7 körül kapható, azon meg tökéletesen el van bármilyen disztró.

          Hozzászólás: Több disztró egy gépen??? Lehetséges??? #2120987
          lada2105
          Felhasználó

            Legfontosabb amit már írtak, oda kell figyelni a particiók kiválasztásakor, illetve figyelni kell a boot menü létrehozásakor.
            Swap-al (tapasztalatom szerint) nem kell törödni, jó lesz amit a debian-nak létrehoztál, azaz telepítéskor már csak ki kell választani, hogy azt használja.
            A legnagyobb gondod az lesz, ha a teljes lemezed particionálva van.
            Tudtommal az ext2/3 nem nagyon szereti, ha utólag átméretezgetik, de biztos van erre jó kis linuxos tool.
            Ha a win-es particióból akarsz lecsípni, akkor egy dos-os(!) partition magic tökéletes, vagy ha a tudod, hogy mit csinálasz, akkor egyébb free partition manager.

            Sok sikert!

            Hozzászólás: Több disztró egy gépen??? Lehetséges??? #2120988
            lada2105
            Felhasználó

              Legfontosabb amit már írtak, oda kell figyelni a particiók kiválasztásakor, illetve figyelni kell a boot menü létrehozásakor.
              Swap-al (tapasztalatom szerint) nem kell törödni, jó lesz amit a debian-nak létrehoztál, azaz telepítéskor már csak ki kell választani, hogy azt használja.
              A legnagyobb gondod az lesz, ha a teljes lemezed particionálva van.
              Tudtommal az ext2/3 nem nagyon szereti, ha utólag átméretezgetik, de biztos van erre jó kis linuxos tool.
              Ha a win-es particióból akarsz lecsípni, akkor egy dos-os(!) partition magic tökéletes, vagy ha a tudod, hogy mit csinálasz, akkor egyébb free partition manager.

              Sok sikert!

              Hozzászólás: ubuntu 704 vs. 5.1 #2127431
              lada2105
              Felhasználó

                Google??

                http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty#How_to_setup_surround-sound_speakers_.285.1_and_others.29_with_ALSA

                Az ubuntuhoz ráadásul tökéletesen használható wiki oldal van, ami a problémák legalább 95% képesek megoldani vagy hozzá segítséget adni 😛

                Hozzászólás: ubuntu 704 vs. 5.1 #2127432
                lada2105
                Felhasználó

                  Google??

                  http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty#How_to_setup_surround-sound_speakers_.285.1_and_others.29_with_ALSA

                  Az ubuntuhoz ráadásul tökéletesen használható wiki oldal van, ami a problémák legalább 95% képesek megoldani vagy hozzá segítséget adni 😛

                  Hozzászólás: badblocks #2128056
                  lada2105
                  Felhasználó
                    linuxforum wrote:
                    És talán még dosbox-ból is? Vagy wine alól? Floppy ugyanis nincs a géphez … 🙂 Vagy bootoljak be windows alól és onnan képes végignézni egy linux partíciót is fizikai sérülés után?

                    Én nem kisérleteznék egy futó rendszer alól vele, meg nem is arra való, mert ha majd sikerül beizzítani meglátod miket müvel a vnyóval! 😛

                    Gondolkozz logikusan! Ha nincs floppy-d készíts boot CD-t!
                    vagy pendrive-ot vagy amit tudsz!

                    Pl készítesz egy win-es bootfloppy-t majd pl fogod a winiso progit, amibe berakod a floppy iso-ját a boothoz meg a bart-os disktoolokat a cd tárhelyére. Elkészíted az iso-t, majd kiírod.
                    Persze el lehet vele szöszölni, de megéri.
                    Nekem van egy ilyen Bart-os service cd-m, de hirtelen google-ztam egyet és sehonnan nem tudtam linket keríteni, csak a már megadott címen magyarázzák el a bootcd készítését. 🙁

                    Hozzászólás: badblocks #2128057
                    lada2105
                    Felhasználó
                      linuxforum wrote:
                      És talán még dosbox-ból is? Vagy wine alól? Floppy ugyanis nincs a géphez … 🙂 Vagy bootoljak be windows alól és onnan képes végignézni egy linux partíciót is fizikai sérülés után?

                      Én nem kisérleteznék egy futó rendszer alól vele, meg nem is arra való, mert ha majd sikerül beizzítani meglátod miket müvel a vnyóval! 😛

                      Gondolkozz logikusan! Ha nincs floppy-d készíts boot CD-t!
                      vagy pendrive-ot vagy amit tudsz!

                      Pl készítesz egy win-es bootfloppy-t majd pl fogod a winiso progit, amibe berakod a floppy iso-ját a boothoz meg a bart-os disktoolokat a cd tárhelyére. Elkészíted az iso-t, majd kiírod.
                      Persze el lehet vele szöszölni, de megéri.
                      Nekem van egy ilyen Bart-os service cd-m, de hirtelen google-ztam egyet és sehonnan nem tudtam linket keríteni, csak a már megadott címen magyarázzák el a bootcd készítését. 🙁

                      Hozzászólás: badblocks #2128052
                      lada2105
                      Felhasználó

                        A disktool tud „non destruktive” azaz read-only módban is futni 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 921-930 / 2,340