Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szerintem el van némítva a mikrofonod 🙂
Ahogy látom ezen a felületen az elnémítás kikapcsolását mintha nem tudnád megtenni… (bár ritkán látok ilyen gui-s mixerpultot 🙂 ) akkor viszont a sima konzolos alsamixer-t kell használni.
Ha jól emlékszem egy space-el vagy m-el lehet ezt abban megtenni.Egyébként skype-ban nagyon egyszerüen ki tudod próbálni, hogy mükszik-e a mikrofon. Egyszerüen hívd fel a „skype test call” contact-ot. Ha visszahallod a hangod, akkor müködik 🙂
kayapo wrote:Nem szeretném ha megköveznétek, de én vennék +1 diszket (persze ha van rá hely, ha nincs még akkor is lehet egy PCI-os SATA vezérlőt venni és máris van hely)Hát igen. ez a tuti megoldás, így baj is kisebb eséllyel lesz. Egy 40-es vinyó ma meg már olyan 5-6-7 körül kapható, azon meg tökéletesen el van bármilyen disztró.
kayapo wrote:Nem szeretném ha megköveznétek, de én vennék +1 diszket (persze ha van rá hely, ha nincs még akkor is lehet egy PCI-os SATA vezérlőt venni és máris van hely)Hát igen. ez a tuti megoldás, így baj is kisebb eséllyel lesz. Egy 40-es vinyó ma meg már olyan 5-6-7 körül kapható, azon meg tökéletesen el van bármilyen disztró.
Legfontosabb amit már írtak, oda kell figyelni a particiók kiválasztásakor, illetve figyelni kell a boot menü létrehozásakor.
Swap-al (tapasztalatom szerint) nem kell törödni, jó lesz amit a debian-nak létrehoztál, azaz telepítéskor már csak ki kell választani, hogy azt használja.
A legnagyobb gondod az lesz, ha a teljes lemezed particionálva van.
Tudtommal az ext2/3 nem nagyon szereti, ha utólag átméretezgetik, de biztos van erre jó kis linuxos tool.
Ha a win-es particióból akarsz lecsípni, akkor egy dos-os(!) partition magic tökéletes, vagy ha a tudod, hogy mit csinálasz, akkor egyébb free partition manager.Sok sikert!
Legfontosabb amit már írtak, oda kell figyelni a particiók kiválasztásakor, illetve figyelni kell a boot menü létrehozásakor.
Swap-al (tapasztalatom szerint) nem kell törödni, jó lesz amit a debian-nak létrehoztál, azaz telepítéskor már csak ki kell választani, hogy azt használja.
A legnagyobb gondod az lesz, ha a teljes lemezed particionálva van.
Tudtommal az ext2/3 nem nagyon szereti, ha utólag átméretezgetik, de biztos van erre jó kis linuxos tool.
Ha a win-es particióból akarsz lecsípni, akkor egy dos-os(!) partition magic tökéletes, vagy ha a tudod, hogy mit csinálasz, akkor egyébb free partition manager.Sok sikert!
Google??
Az ubuntuhoz ráadásul tökéletesen használható wiki oldal van, ami a problémák legalább 95% képesek megoldani vagy hozzá segítséget adni 😛
Google??
Az ubuntuhoz ráadásul tökéletesen használható wiki oldal van, ami a problémák legalább 95% képesek megoldani vagy hozzá segítséget adni 😛
linuxforum wrote:És talán még dosbox-ból is? Vagy wine alól? Floppy ugyanis nincs a géphez … 🙂 Vagy bootoljak be windows alól és onnan képes végignézni egy linux partíciót is fizikai sérülés után?Én nem kisérleteznék egy futó rendszer alól vele, meg nem is arra való, mert ha majd sikerül beizzítani meglátod miket müvel a vnyóval! 😛
Gondolkozz logikusan! Ha nincs floppy-d készíts boot CD-t!
vagy pendrive-ot vagy amit tudsz!Pl készítesz egy win-es bootfloppy-t majd pl fogod a winiso progit, amibe berakod a floppy iso-ját a boothoz meg a bart-os disktoolokat a cd tárhelyére. Elkészíted az iso-t, majd kiírod.
Persze el lehet vele szöszölni, de megéri.
Nekem van egy ilyen Bart-os service cd-m, de hirtelen google-ztam egyet és sehonnan nem tudtam linket keríteni, csak a már megadott címen magyarázzák el a bootcd készítését. 🙁linuxforum wrote:És talán még dosbox-ból is? Vagy wine alól? Floppy ugyanis nincs a géphez … 🙂 Vagy bootoljak be windows alól és onnan képes végignézni egy linux partíciót is fizikai sérülés után?Én nem kisérleteznék egy futó rendszer alól vele, meg nem is arra való, mert ha majd sikerül beizzítani meglátod miket müvel a vnyóval! 😛
Gondolkozz logikusan! Ha nincs floppy-d készíts boot CD-t!
vagy pendrive-ot vagy amit tudsz!Pl készítesz egy win-es bootfloppy-t majd pl fogod a winiso progit, amibe berakod a floppy iso-ját a boothoz meg a bart-os disktoolokat a cd tárhelyére. Elkészíted az iso-t, majd kiírod.
Persze el lehet vele szöszölni, de megéri.
Nekem van egy ilyen Bart-os service cd-m, de hirtelen google-ztam egyet és sehonnan nem tudtam linket keríteni, csak a már megadott címen magyarázzák el a bootcd készítését. 🙁A disktool tud „non destruktive” azaz read-only módban is futni 😛
-
SzerzőBejegyzés