Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU 2.0 nem akar ADSL kapcsolatot csinálni #2149580
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Azt hámoztam ki egy felületes rápillantás alapján, hogy az adsl kapcsolat beállítása a routeren történik.
      Ha ez megvan, a gépen az adsl ádéesele nem létezhet.
      Simán dhcp.
      Vagy a routeren beállítod a fix ip-t.

      Vagy nem fogtam fel a problémát.
      De attól tartok, hogy te nem csináltad jól.

      Összegezve: a routeren be van állítva a felhasználónév-jelszó az adsl-hez.
      Ami onnan kijön, az a gépnek nem adsl, hanem egy szimpla hálókártyás kapcsolat.
      Az ubi persze, hogy megtalálja, mert nem akarod neki megmagyarázni, hogy ez egy adsl.
      Az uhu meg keresi azt az adsl-t, ami (a gépen) már nem létezik.

      Csak a routeren.

      Szóval jobb lenne, ha még egyszer átgondolnád.

      Hozzászólás: UHU 2.0 nem akar ADSL kapcsolatot csinálni #2149581
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Azt hámoztam ki egy felületes rápillantás alapján, hogy az adsl kapcsolat beállítása a routeren történik.
        Ha ez megvan, a gépen az adsl ádéesele nem létezhet.
        Simán dhcp.
        Vagy a routeren beállítod a fix ip-t.

        Vagy nem fogtam fel a problémát.
        De attól tartok, hogy te nem csináltad jól.

        Összegezve: a routeren be van állítva a felhasználónév-jelszó az adsl-hez.
        Ami onnan kijön, az a gépnek nem adsl, hanem egy szimpla hálókártyás kapcsolat.
        Az ubi persze, hogy megtalálja, mert nem akarod neki megmagyarázni, hogy ez egy adsl.
        Az uhu meg keresi azt az adsl-t, ami (a gépen) már nem létezik.

        Csak a routeren.

        Szóval jobb lenne, ha még egyszer átgondolnád.

        Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149392
        Macskajancsi
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          De azért szögezzük le: én vagyok geczi, hogy elsőnek leírtam a szófosó szót, és különben is.

          Időnként lokálpatrióta öröm okozta büszkeségtől dagad a keblem.

          Ezen a fórumon jópáran ugyanabban a faluban születtünk. (Degec) 21.gif 

          Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149393
          Macskajancsi
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            De azért szögezzük le: én vagyok geczi, hogy elsőnek leírtam a szófosó szót, és különben is.

            Időnként lokálpatrióta öröm okozta büszkeségtől dagad a keblem.

            Ezen a fórumon jópáran ugyanabban a faluban születtünk. (Degec) 21.gif 

            Hozzászólás: Nagyon-nagyon kezdő! #2149230
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Az OFF-sorozatot befejezvén jöjjön az ilyenkor szokásosos mottó:

              MAGYAR ÉGRE MAGYAR UFÓ-t!

              21.gif 

              Hozzászólás: Nagyon-nagyon kezdő! #2149231
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Az OFF-sorozatot befejezvén jöjjön az ilyenkor szokásosos mottó:

                MAGYAR ÉGRE MAGYAR UFÓ-t!

                21.gif 

                Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149380
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Elgondolkoztam a hozzászólások/taglétszám kérdésén.
                  Arra jutottam, hogy általános következtetést nem lehet levonni.
                  Van olyan tagtársunk, aki (eddig) 360 hozzászólással rendelkezik.
                  Ebből mennyinek van egyáltalán értelme?

                  Az alaposabb analízistől visszariadtam.

                  Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149381
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Elgondolkoztam a hozzászólások/taglétszám kérdésén.
                    Arra jutottam, hogy általános következtetést nem lehet levonni.
                    Van olyan tagtársunk, aki (eddig) 360 hozzászólással rendelkezik.
                    Ebből mennyinek van egyáltalán értelme?

                    Az alaposabb analízistől visszariadtam.

                    Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149370
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Kedves violazoli!

                      Kezdem unni, amiket ideöklendezel.
                      Ha ennyire bánt, hogy némelyek kevés segítséget kapnak, hát akkor segíts nekik.
                      Ezt a mondatomat vedd most nagyon komolyan, nem a levegőbe beszélek. Átnéztem az utóbbi három hónapban született hozzászólásaidat, ez alapján merészeltem ezt leírni.
                      Ha nem érted, fogalmazhatok pontosabban: hogy jössz te ahhoz, hogy bárkit leb@szol „segítségnyújtás elmulasztása” miatt? Nézz már a tükörbe.

                      A moderációval kapcsolatban: ha nem emlékeznél, megbeszéltük anno, hogy nem moderálunk.
                      Ennek ellenére természetesen apró igazítások esetenként történnek, többnyire, ha a topiknyitó kéri.
                      (Pl. téma áthelyezés, összevonás. Ezt a témát szerintem törölni kéne, de eddig nem kérted. Bár ez esetben is csak lezárva lenne, mert témát, hozzászólást nem törlünk – kivéve ha illegális, törvénybeütköző a tartalma.))
                      Az általad felemlegetett „nagy balhé” pedig oregon nevéhez fűződik. Hasonlót eljátszott a hup-on is.
                      Ott nem vették ennyire komolyan, mint itt. Egyszerűen kiröhögték.
                      A bannolásról: van, aki bannolva van. Azonban, hogy valaki ezt „kiérdemelje”, elég sokat kell tenni.
                      Úgy látom, te nagyon igyekszel. 19.gif 

                      Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149371
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Kedves violazoli!

                        Kezdem unni, amiket ideöklendezel.
                        Ha ennyire bánt, hogy némelyek kevés segítséget kapnak, hát akkor segíts nekik.
                        Ezt a mondatomat vedd most nagyon komolyan, nem a levegőbe beszélek. Átnéztem az utóbbi három hónapban született hozzászólásaidat, ez alapján merészeltem ezt leírni.
                        Ha nem érted, fogalmazhatok pontosabban: hogy jössz te ahhoz, hogy bárkit leb@szol „segítségnyújtás elmulasztása” miatt? Nézz már a tükörbe.

                        A moderációval kapcsolatban: ha nem emlékeznél, megbeszéltük anno, hogy nem moderálunk.
                        Ennek ellenére természetesen apró igazítások esetenként történnek, többnyire, ha a topiknyitó kéri.
                        (Pl. téma áthelyezés, összevonás. Ezt a témát szerintem törölni kéne, de eddig nem kérted. Bár ez esetben is csak lezárva lenne, mert témát, hozzászólást nem törlünk – kivéve ha illegális, törvénybeütköző a tartalma.))
                        Az általad felemlegetett „nagy balhé” pedig oregon nevéhez fűződik. Hasonlót eljátszott a hup-on is.
                        Ott nem vették ennyire komolyan, mint itt. Egyszerűen kiröhögték.
                        A bannolásról: van, aki bannolva van. Azonban, hogy valaki ezt „kiérdemelje”, elég sokat kell tenni.
                        Úgy látom, te nagyon igyekszel. 19.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 5,804