Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
dexter wrote:Ja a blackPanther-t meg nehogy ki merjétek próbálni, mert VectoR, küldi a komandósokat. Ugyanis Magyarországon a bP. is tilos. „Még szerncse” hogy Szlovákiában éllek, ezért nyugodtan használhatok Frugalwaret.
Ezt most mire írtad? Azért használsz magyar fejlesztésű disztrót, mert nem Magyarországon élsz?
Nem tudom követni a logikádat.
Vagy aki magyar létére nem magyar fejlesztésű disztrót használ, azt hátrányosan megkülönbözteted?
Csak dreher-t, sopronit meg társait ihatok? Ha szlovák sört iszom, akkor hazaáruló vagyok?
dexter wrote:Ja a blackPanther-t meg nehogy ki merjétek próbálni, mert VectoR, küldi a komandósokat. Ugyanis Magyarországon a bP. is tilos. „Még szerncse” hogy Szlovákiában éllek, ezért nyugodtan használhatok Frugalwaret.Ezt most mire írtad? Azért használsz magyar fejlesztésű disztrót, mert nem Magyarországon élsz?
Nem tudom követni a logikádat.
Vagy aki magyar létére nem magyar fejlesztésű disztrót használ, azt hátrányosan megkülönbözteted?
Csak dreher-t, sopronit meg társait ihatok? Ha szlovák sört iszom, akkor hazaáruló vagyok?
Huh.
Végigolvastam. (Már ezért elismerést érdemlek.)Konklúzió:
-kisbetu csúnya bácsi.
-violazoli ezt zokon veszi
-ezen megállapítások alapján logikus a következtetés, hogy a linuxforum.hu haldoklik, taglétszáma csökken, és ha kisbetu nem lesz bannolva 2-3 hétre, akár le is húzhatjuk a rolót.A probléma kezelése céljából kezdésnek javaslom ezt az oldalt:
http://gportal.hu/gindex.php?prt=296875Huh.
Végigolvastam. (Már ezért elismerést érdemlek.)Konklúzió:
-kisbetu csúnya bácsi.
-violazoli ezt zokon veszi
-ezen megállapítások alapján logikus a következtetés, hogy a linuxforum.hu haldoklik, taglétszáma csökken, és ha kisbetu nem lesz bannolva 2-3 hétre, akár le is húzhatjuk a rolót.A probléma kezelése céljából kezdésnek javaslom ezt az oldalt:
http://gportal.hu/gindex.php?prt=296875wizardSWF wrote:itt ért a meglepetés… a nmb nem futott!!! így persze hogy nem láttam semmit sem… yast-samba és a swat sem indította volna magától, ami szomorú… azóta, amióta ez be van kapcsolva (engedélyezve) érdekes módon van stabil munkacsoport kapcsolat mindkét irányan.… az smbfs-t is indítani kellene, …
Ezeket az információkat látva, csak bambulok a monitor előtt. Nálam ezek automatikusan futnak, biztos, hogy nem nyúltam bele.
(Persze én állítólag véletlenül egy warez süsülinuxot töltöttem le…
)wizardSWF wrote:itt ért a meglepetés… a nmb nem futott!!! így persze hogy nem láttam semmit sem… yast-samba és a swat sem indította volna magától, ami szomorú… azóta, amióta ez be van kapcsolva (engedélyezve) érdekes módon van stabil munkacsoport kapcsolat mindkét irányan.… az smbfs-t is indítani kellene, …
Ezeket az információkat látva, csak bambulok a monitor előtt. Nálam ezek automatikusan futnak, biztos, hogy nem nyúltam bele.
(Persze én állítólag véletlenül egy warez süsülinuxot töltöttem le…
)Cognosco wrote:MÉG nem működik. Pillanatnyilag se ötletem, se értelmes kérdésem.
Ha lesz valami, újra jelentkezem.
Köszönöm mindannyiótoknak az eddigi segítséget, valószínűleg jövök még kérdésekkel.Próbáld ki azt, ahogy (reflexből) szoktam csinálni.
Activate device: Rendszerindításkor – Felhasználó által, kinterneten keresztül vezérelt
Hálózati kártya beállítása:
– hagyományos módszer (ifup)
– ip-cím: amit akarsz. Nálam pl. 192.168.0.2, alhálózati maszk: 255.255.255.0
– activate device: rendszerindításkorSzolgáltató paraméterei: a „Jelszó bekérése mindig” nálam üres. Nem tudom úgyse megjegyezni.
Kapcsolódási paraméterek:
– MINDEN opció be van jelölve. Itt kell megadni a szolgáltató dns-értékeit.Nálam ez évek óta így működik….
Cognosco wrote:MÉG nem működik. Pillanatnyilag se ötletem, se értelmes kérdésem.
Ha lesz valami, újra jelentkezem.
Köszönöm mindannyiótoknak az eddigi segítséget, valószínűleg jövök még kérdésekkel.Próbáld ki azt, ahogy (reflexből) szoktam csinálni.
Activate device: Rendszerindításkor – Felhasználó által, kinterneten keresztül vezérelt
Hálózati kártya beállítása:
– hagyományos módszer (ifup)
– ip-cím: amit akarsz. Nálam pl. 192.168.0.2, alhálózati maszk: 255.255.255.0
– activate device: rendszerindításkorSzolgáltató paraméterei: a „Jelszó bekérése mindig” nálam üres. Nem tudom úgyse megjegyezni.
Kapcsolódási paraméterek:
– MINDEN opció be van jelölve. Itt kell megadni a szolgáltató dns-értékeit.Nálam ez évek óta így működik….
Cognosco wrote:4. Súgót böngészve alakult ki bennem az az (tév)eszme, hogy kedvezőbb a NetworkManager használata6. Súgót böngésztem. Ha rendszerindításkor nincs bekapcsolva a modem, az indítási folyamat megszakad. Kábeles kapcsolat beállítás esetén, ha látja a működő modemet, kapcsolódik a hálózathoz. Hatásában azonos, de egy indítási hibát kiszűr. Természetesen még nem próbáltam ki. Először induljon el.
9. Azt reméltem, hogy a jelszó bekérése jelzi a szolgáltatóhoz való kapcsolódási kísérletet. Hosszú távon igazad van. Súgó tanácsa: biztonságot növeli, ha nincs a jelszó a gépen tárolva.
10. Szóbeli tanácsot kaptam, hogy így lassabb, de biztosabb a működése.
4. Nálam sohasem működött. Mivel alapértelmezésben nekem a másik lett bejelölve, egyszer kipróbáltam, aztán soha többé. Mivel másnak is okozott problémát, ezért említettem meg.
6. Ezt az egészet nem értem. Ilyen probléma évekkel ezelőtt csakugyan létezett, de már jóideje nem találkoztam ilyennel. A linux-kernelt gyakrabban frissítik, mint a vindózét….
9. Ezzel sem tudok mit kezdeni. Milyen biztonság? Általában persze igaz, de egy adsl-hozzáférés jelszavával kapcsolatban ez egyszerűen paranoia.
(Gyógyítható.
)10. Lassabb, de biztosabb? Ezt a hülyeséget ki mondta?
Vagy félreértetted. Az eredeti mondat így szólhatott: „Biztos, hogy lassabb”.
Már csak egy információ hiányzik:
MŰKÖDIK, VAGY NEM MŰKÖDIK?Cognosco wrote:4. Súgót böngészve alakult ki bennem az az (tév)eszme, hogy kedvezőbb a NetworkManager használata6. Súgót böngésztem. Ha rendszerindításkor nincs bekapcsolva a modem, az indítási folyamat megszakad. Kábeles kapcsolat beállítás esetén, ha látja a működő modemet, kapcsolódik a hálózathoz. Hatásában azonos, de egy indítási hibát kiszűr. Természetesen még nem próbáltam ki. Először induljon el.
9. Azt reméltem, hogy a jelszó bekérése jelzi a szolgáltatóhoz való kapcsolódási kísérletet. Hosszú távon igazad van. Súgó tanácsa: biztonságot növeli, ha nincs a jelszó a gépen tárolva.
10. Szóbeli tanácsot kaptam, hogy így lassabb, de biztosabb a működése.
4. Nálam sohasem működött. Mivel alapértelmezésben nekem a másik lett bejelölve, egyszer kipróbáltam, aztán soha többé. Mivel másnak is okozott problémát, ezért említettem meg.
6. Ezt az egészet nem értem. Ilyen probléma évekkel ezelőtt csakugyan létezett, de már jóideje nem találkoztam ilyennel. A linux-kernelt gyakrabban frissítik, mint a vindózét….
9. Ezzel sem tudok mit kezdeni. Milyen biztonság? Általában persze igaz, de egy adsl-hozzáférés jelszavával kapcsolatban ez egyszerűen paranoia.
(Gyógyítható.
)10. Lassabb, de biztosabb? Ezt a hülyeséget ki mondta?
Vagy félreértetted. Az eredeti mondat így szólhatott: „Biztos, hogy lassabb”.
Már csak egy információ hiányzik:
MŰKÖDIK, VAGY NEM MŰKÖDIK? -
SzerzőBejegyzés