Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nagyon-nagyon kezdő! #2149224
    Macskajancsi
    Felhasználó
      dexter wrote:
      Ja a blackPanther-t meg nehogy ki merjétek próbálni, mert VectoR, küldi a komandósokat. Ugyanis Magyarországon a bP. is tilos. „Még szerncse” hogy Szlovákiában éllek, ezért nyugodtan használhatok Frugalwaret.

      Ezt most mire írtad? Azért használsz magyar fejlesztésű disztrót, mert nem Magyarországon élsz?
      Nem tudom követni a logikádat.
      Vagy aki magyar létére nem magyar fejlesztésű disztrót használ, azt hátrányosan megkülönbözteted? 1.gif 
      Csak dreher-t, sopronit meg társait ihatok? Ha szlovák sört iszom, akkor hazaáruló vagyok? 19.gif 

      Hozzászólás: Nagyon-nagyon kezdő! #2149225
      Macskajancsi
      Felhasználó
        dexter wrote:
        Ja a blackPanther-t meg nehogy ki merjétek próbálni, mert VectoR, küldi a komandósokat. Ugyanis Magyarországon a bP. is tilos. „Még szerncse” hogy Szlovákiában éllek, ezért nyugodtan használhatok Frugalwaret.

        Ezt most mire írtad? Azért használsz magyar fejlesztésű disztrót, mert nem Magyarországon élsz?
        Nem tudom követni a logikádat.
        Vagy aki magyar létére nem magyar fejlesztésű disztrót használ, azt hátrányosan megkülönbözteted? 1.gif 
        Csak dreher-t, sopronit meg társait ihatok? Ha szlovák sört iszom, akkor hazaáruló vagyok? 19.gif 

        Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149346
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Huh.
          Végigolvastam. (Már ezért elismerést érdemlek.)

          Konklúzió:
          -kisbetu csúnya bácsi.
          -violazoli ezt zokon veszi
          -ezen megállapítások alapján logikus a következtetés, hogy a linuxforum.hu haldoklik, taglétszáma csökken, és ha kisbetu nem lesz bannolva 2-3 hétre, akár le is húzhatjuk a rolót.

          A probléma kezelése céljából kezdésnek javaslom ezt az oldalt:
          http://gportal.hu/gindex.php?prt=296875

          Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149347
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Huh.
            Végigolvastam. (Már ezért elismerést érdemlek.)

            Konklúzió:
            -kisbetu csúnya bácsi.
            -violazoli ezt zokon veszi
            -ezen megállapítások alapján logikus a következtetés, hogy a linuxforum.hu haldoklik, taglétszáma csökken, és ha kisbetu nem lesz bannolva 2-3 hétre, akár le is húzhatjuk a rolót.

            A probléma kezelése céljából kezdésnek javaslom ezt az oldalt:
            http://gportal.hu/gindex.php?prt=296875

            Macskajancsi
            Felhasználó
              wizardSWF wrote:
              itt ért a meglepetés… a nmb nem futott!!! így persze hogy nem láttam semmit sem… yast-samba és a swat sem indította volna magától, ami szomorú… azóta, amióta ez be van kapcsolva (engedélyezve) érdekes módon van stabil munkacsoport kapcsolat mindkét irányan.

              … az smbfs-t is indítani kellene, …

              Ezeket az információkat látva, csak bambulok a monitor előtt. Nálam ezek automatikusan futnak, biztos, hogy nem nyúltam bele.
              (Persze én állítólag véletlenül egy warez süsülinuxot töltöttem le…19.gif  )

              Macskajancsi
              Felhasználó
                wizardSWF wrote:
                itt ért a meglepetés… a nmb nem futott!!! így persze hogy nem láttam semmit sem… yast-samba és a swat sem indította volna magától, ami szomorú… azóta, amióta ez be van kapcsolva (engedélyezve) érdekes módon van stabil munkacsoport kapcsolat mindkét irányan.

                … az smbfs-t is indítani kellene, …

                Ezeket az információkat látva, csak bambulok a monitor előtt. Nálam ezek automatikusan futnak, biztos, hogy nem nyúltam bele.
                (Persze én állítólag véletlenül egy warez süsülinuxot töltöttem le…19.gif  )

                Hozzászólás: SuSe 10.3 – ADSL beállítás nem sikerül #2149048
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Cognosco wrote:
                  MÉG nem működik. Pillanatnyilag se ötletem, se értelmes kérdésem.
                  Ha lesz valami, újra jelentkezem.
                  Köszönöm mindannyiótoknak az eddigi segítséget, valószínűleg jövök még kérdésekkel.

                  Próbáld ki azt, ahogy (reflexből) szoktam csinálni.
                  Activate device: Rendszerindításkor – Felhasználó által, kinterneten keresztül vezérelt
                  Hálózati kártya beállítása:
                  – hagyományos módszer (ifup)
                  – ip-cím: amit akarsz. Nálam pl. 192.168.0.2, alhálózati maszk: 255.255.255.0
                  – activate device: rendszerindításkor

                  Szolgáltató paraméterei: a „Jelszó bekérése mindig” nálam üres. Nem tudom úgyse megjegyezni. 1.gif 
                  Kapcsolódási paraméterek:
                  – MINDEN opció be van jelölve. Itt kell megadni a szolgáltató dns-értékeit.

                  Nálam ez évek óta így működik….

                  Hozzászólás: SuSe 10.3 – ADSL beállítás nem sikerül #2149049
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Cognosco wrote:
                    MÉG nem működik. Pillanatnyilag se ötletem, se értelmes kérdésem.
                    Ha lesz valami, újra jelentkezem.
                    Köszönöm mindannyiótoknak az eddigi segítséget, valószínűleg jövök még kérdésekkel.

                    Próbáld ki azt, ahogy (reflexből) szoktam csinálni.
                    Activate device: Rendszerindításkor – Felhasználó által, kinterneten keresztül vezérelt
                    Hálózati kártya beállítása:
                    – hagyományos módszer (ifup)
                    – ip-cím: amit akarsz. Nálam pl. 192.168.0.2, alhálózati maszk: 255.255.255.0
                    – activate device: rendszerindításkor

                    Szolgáltató paraméterei: a „Jelszó bekérése mindig” nálam üres. Nem tudom úgyse megjegyezni. 1.gif 
                    Kapcsolódási paraméterek:
                    – MINDEN opció be van jelölve. Itt kell megadni a szolgáltató dns-értékeit.

                    Nálam ez évek óta így működik….

                    Hozzászólás: SuSe 10.3 – ADSL beállítás nem sikerül #2149044
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Cognosco wrote:
                      4. Súgót böngészve alakult ki bennem az az (tév)eszme, hogy kedvezőbb a NetworkManager használata

                      6. Súgót böngésztem. Ha rendszerindításkor nincs bekapcsolva a modem, az indítási folyamat megszakad. Kábeles kapcsolat beállítás esetén, ha látja a működő modemet, kapcsolódik a hálózathoz. Hatásában azonos, de egy indítási hibát kiszűr. Természetesen még nem próbáltam ki. Először induljon el.

                      9. Azt reméltem, hogy a jelszó bekérése jelzi a szolgáltatóhoz való kapcsolódási kísérletet. Hosszú távon igazad van. Súgó tanácsa: biztonságot növeli, ha nincs a jelszó a gépen tárolva.

                      10. Szóbeli tanácsot kaptam, hogy így lassabb, de biztosabb a működése.

                      4. Nálam sohasem működött. Mivel alapértelmezésben nekem a másik lett bejelölve, egyszer kipróbáltam, aztán soha többé. Mivel másnak is okozott problémát, ezért említettem meg.

                      6. Ezt az egészet nem értem. Ilyen probléma évekkel ezelőtt csakugyan létezett, de már jóideje nem találkoztam ilyennel. A linux-kernelt gyakrabban frissítik, mint a vindózét….

                      9. Ezzel sem tudok mit kezdeni. Milyen biztonság? Általában persze igaz, de egy adsl-hozzáférés jelszavával kapcsolatban ez egyszerűen paranoia.
                      (Gyógyítható. 1.gif  )

                      10. Lassabb, de biztosabb? Ezt a hülyeséget ki mondta?
                      Vagy félreértetted. Az eredeti mondat így szólhatott: „Biztos, hogy lassabb”. 19.gif 

                      Már csak egy információ hiányzik:
                      MŰKÖDIK, VAGY NEM  MŰKÖDIK?

                      Hozzászólás: SuSe 10.3 – ADSL beállítás nem sikerül #2149045
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Cognosco wrote:
                        4. Súgót böngészve alakult ki bennem az az (tév)eszme, hogy kedvezőbb a NetworkManager használata

                        6. Súgót böngésztem. Ha rendszerindításkor nincs bekapcsolva a modem, az indítási folyamat megszakad. Kábeles kapcsolat beállítás esetén, ha látja a működő modemet, kapcsolódik a hálózathoz. Hatásában azonos, de egy indítási hibát kiszűr. Természetesen még nem próbáltam ki. Először induljon el.

                        9. Azt reméltem, hogy a jelszó bekérése jelzi a szolgáltatóhoz való kapcsolódási kísérletet. Hosszú távon igazad van. Súgó tanácsa: biztonságot növeli, ha nincs a jelszó a gépen tárolva.

                        10. Szóbeli tanácsot kaptam, hogy így lassabb, de biztosabb a működése.

                        4. Nálam sohasem működött. Mivel alapértelmezésben nekem a másik lett bejelölve, egyszer kipróbáltam, aztán soha többé. Mivel másnak is okozott problémát, ezért említettem meg.

                        6. Ezt az egészet nem értem. Ilyen probléma évekkel ezelőtt csakugyan létezett, de már jóideje nem találkoztam ilyennel. A linux-kernelt gyakrabban frissítik, mint a vindózét….

                        9. Ezzel sem tudok mit kezdeni. Milyen biztonság? Általában persze igaz, de egy adsl-hozzáférés jelszavával kapcsolatban ez egyszerűen paranoia.
                        (Gyógyítható. 1.gif  )

                        10. Lassabb, de biztosabb? Ezt a hülyeséget ki mondta?
                        Vagy félreértetted. Az eredeti mondat így szólhatott: „Biztos, hogy lassabb”. 19.gif 

                        Már csak egy információ hiányzik:
                        MŰKÖDIK, VAGY NEM  MŰKÖDIK?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 5,804