Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Matew wrote:az is megtörténhet h leformázza a gépemet?
most windózt használok. olvastam a leírást de nem vagyok biztos a dolgomban.Erre a célra ez is javasolható:
http://goodbye-microsoft.com/
Matew wrote:az is megtörténhet h leformázza a gépemet?
most windózt használok. olvastam a leírást de nem vagyok biztos a dolgomban.Erre a célra ez is javasolható:
http://goodbye-microsoft.com/
Kérdéseim:
1. „Régi DSL-beállítás töröl” – ez mit jelent? Mi volt a régi, ha még nem is használtál ilyet?
2. „VPI/VCI üres” – már miért ne lenne üres? Ez a mód csak az atm-hez kell.
3. „Modem IP-címe: 10.0.0.138 (nem állítható)” – ez honnan van? Alapértelmezésben egy szürke mezőnek kéne lennie. Ez biztos, hogy valami rendellenesség. Mi az, hogy nem állítható? Be akartál írni valamit (minek?), és visszaáll erre? Ilyet még nem láttam.
4. „Felhasználó által vezérelt NetworkManagerrel” – ezzel kapcsolatban olvastam problémákról, nálam alapértelmezetten a „hagyományos (ifup)” van bejelölve.
5. „…névkiszolgáló: „A Name Server IP címe (DNS) a szolgáltató adta meg” – ez mit jelent? Valamit a rendszer önállóan beírt? Vagy ezt a mondatot írta be? (Automata warez süsülinuxot töltöttél le?
Ilyet se láttam, hogy a linux felülbíráljon. Azt teszi, amit mondok neki. Ha hülyeséget mondok, akkor hülyeséget. De ez egyéni szoc. probléma.)
6. „Activate device Kábeles kapcsolat esetén” – miért? Más internet hozzáféréssel is rendelkezel? Miért nem „Rendszerindításkor”?
7. „Statikusan hozzárendelt IP-címek:” – ugye, ezt te adtad meg?
8. „Hostname üres” – miért? (Egyébként mindegy, de ide kell a gépnév.site)
9. „Jelszó bekérése mindig” – ez mire jó? Ha más ül a gépedhez, ne tudjon netezni? Egyszerűbb a bejelentkezéshez jelszót kérni, akkor a rendszerbe se tud belépni.
10. „üres : Automatikus kapcsolódás” – ha neked jó bonyolítani….
11. „A Name Server IP címe (DNS) a szolgáltató adta meg” – ezt megint nem tudom értelmezni. Ezt írja ki? Adjál már róla egy screenshotot. Még nem láttam ilyet. Vagy elsiklottam fölötte. Nekem mindenképpen újdonság.Egyelőre ennyi. (Mit csináljak, kíváncsi vagyok.
Kérdéseim:
1. „Régi DSL-beállítás töröl” – ez mit jelent? Mi volt a régi, ha még nem is használtál ilyet?
2. „VPI/VCI üres” – már miért ne lenne üres? Ez a mód csak az atm-hez kell.
3. „Modem IP-címe: 10.0.0.138 (nem állítható)” – ez honnan van? Alapértelmezésben egy szürke mezőnek kéne lennie. Ez biztos, hogy valami rendellenesség. Mi az, hogy nem állítható? Be akartál írni valamit (minek?), és visszaáll erre? Ilyet még nem láttam.
4. „Felhasználó által vezérelt NetworkManagerrel” – ezzel kapcsolatban olvastam problémákról, nálam alapértelmezetten a „hagyományos (ifup)” van bejelölve.
5. „…névkiszolgáló: „A Name Server IP címe (DNS) a szolgáltató adta meg” – ez mit jelent? Valamit a rendszer önállóan beírt? Vagy ezt a mondatot írta be? (Automata warez süsülinuxot töltöttél le?
Ilyet se láttam, hogy a linux felülbíráljon. Azt teszi, amit mondok neki. Ha hülyeséget mondok, akkor hülyeséget. De ez egyéni szoc. probléma.)
6. „Activate device Kábeles kapcsolat esetén” – miért? Más internet hozzáféréssel is rendelkezel? Miért nem „Rendszerindításkor”?
7. „Statikusan hozzárendelt IP-címek:” – ugye, ezt te adtad meg?
8. „Hostname üres” – miért? (Egyébként mindegy, de ide kell a gépnév.site)
9. „Jelszó bekérése mindig” – ez mire jó? Ha más ül a gépedhez, ne tudjon netezni? Egyszerűbb a bejelentkezéshez jelszót kérni, akkor a rendszerbe se tud belépni.
10. „üres : Automatikus kapcsolódás” – ha neked jó bonyolítani….
11. „A Name Server IP címe (DNS) a szolgáltató adta meg” – ezt megint nem tudom értelmezni. Ezt írja ki? Adjál már róla egy screenshotot. Még nem láttam ilyet. Vagy elsiklottam fölötte. Nekem mindenképpen újdonság.Egyelőre ennyi. (Mit csináljak, kíváncsi vagyok.
wizardSWF wrote:a kiemelt rész megszívlelendő neked is Macsek, utána már nem csak ip alapján fog menni szuzi alatt a szambád.
Kedves tőled, hogy ennyire szíveden viseled a szamba beállításaim helyességét, de nálam gépneveket talál a ‘hálózat’ feliratú ikon, nem ip-ket.
Az nálad volt.
Hidd el, hogy jól állítottam be a szambámat.Azért kösz.
wizardSWF wrote:a kiemelt rész megszívlelendő neked is Macsek, utána már nem csak ip alapján fog menni szuzi alatt a szambád.
Kedves tőled, hogy ennyire szíveden viseled a szamba beállításaim helyességét, de nálam gépneveket talál a ‘hálózat’ feliratú ikon, nem ip-ket.
Az nálad volt.
Hidd el, hogy jól állítottam be a szambámat.Azért kösz.
wizardSWF wrote:asztali pc /cat5 lan/ => router <= laptop /wifi/A router az egy hardveres tűzfal. Olvasd el a használati utasítást.
Nekem nincs routerem (külön), az egyik gépem végzi ezt a feladatot – net-osztás, samba-server.
Az én esetemben a yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztő – network – firewall modulban irkáltam be a szükséges beállításokat.Két eset lehetséges:
1. Paranoiás vagy. Ekkor azonban ne akarj a gépedről semmit se megosztani. Sőt, a net-re se menj ki. Biztos, ami biztos.
Remélem, telepítettél már a linuxodra antivírus programot.
2. Nem tudod, mi az a router, vagy nem érted a használati utasításban leírtakat, vagy el sem olvastad. Ehhez nem tudok hozzászólni.wizardSWF wrote:ha meg tudod indokolni, hogy miért akad ki a tűzfal a sambára, akkor talán, de ha másképp nem megy, nekem egyenlőre elég a smb://ipcím megosztás, bár azért ennél többet vártam volna a linux-tól.Ha én is dupla (?) tűzfal mögött ülnék, valószínűleg nekem is kiakadna. Nem próbáltam, mert nincs mivel.
(Egyébként van még egypár tűzfalprogram a telepítőn, ha bármelyiket használatba veszed, automatikusan kikapcsolja az alapértelmezett SuSEFirewall-t. Szabadon garázdálkodhatsz.)
Majd talán jön valaki, aki ugyanúgy kétszeres tűzfalat akar használni, mint te, és megmondja az őszintét.
Ha a linux ekkora csalódást okozott, ne használd….
wizardSWF wrote:asztali pc /cat5 lan/ => router <= laptop /wifi/A router az egy hardveres tűzfal. Olvasd el a használati utasítást.
Nekem nincs routerem (külön), az egyik gépem végzi ezt a feladatot – net-osztás, samba-server.
Az én esetemben a yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztő – network – firewall modulban irkáltam be a szükséges beállításokat.Két eset lehetséges:
1. Paranoiás vagy. Ekkor azonban ne akarj a gépedről semmit se megosztani. Sőt, a net-re se menj ki. Biztos, ami biztos.
Remélem, telepítettél már a linuxodra antivírus programot.
2. Nem tudod, mi az a router, vagy nem érted a használati utasításban leírtakat, vagy el sem olvastad. Ehhez nem tudok hozzászólni.wizardSWF wrote:ha meg tudod indokolni, hogy miért akad ki a tűzfal a sambára, akkor talán, de ha másképp nem megy, nekem egyenlőre elég a smb://ipcím megosztás, bár azért ennél többet vártam volna a linux-tól.Ha én is dupla (?) tűzfal mögött ülnék, valószínűleg nekem is kiakadna. Nem próbáltam, mert nincs mivel.
(Egyébként van még egypár tűzfalprogram a telepítőn, ha bármelyiket használatba veszed, automatikusan kikapcsolja az alapértelmezett SuSEFirewall-t. Szabadon garázdálkodhatsz.)
Majd talán jön valaki, aki ugyanúgy kétszeres tűzfalat akar használni, mint te, és megmondja az őszintét.
Ha a linux ekkora csalódást okozott, ne használd….
wizardSWF wrote:ötlet?Kapcsold már ki azt a redves tűzfalat….
wizardSWF wrote:ötlet?Kapcsold már ki azt a redves tűzfalat….
-
SzerzőBejegyzés
Ilyet se láttam, hogy a linux felülbíráljon. Azt teszi, amit mondok neki. Ha hülyeséget mondok, akkor hülyeséget. De ez egyéni szoc. probléma.)
