Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU PendriveLinux #2148916
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Matew wrote:
      az is megtörténhet h leformázza a gépemet?
      most windózt használok. olvastam a leírást de nem vagyok biztos a dolgomban.

      Erre a célra ez is javasolható:
      http://goodbye-microsoft.com/ 19.gif 

      Hozzászólás: UHU PendriveLinux #2148917
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Matew wrote:
        az is megtörténhet h leformázza a gépemet?
        most windózt használok. olvastam a leírást de nem vagyok biztos a dolgomban.

        Erre a célra ez is javasolható:
        http://goodbye-microsoft.com/ 19.gif 

        Hozzászólás: SuSe 10.3 – ADSL beállítás nem sikerül #2149036
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Kérdéseim:
          1. „Régi DSL-beállítás töröl” – ez mit jelent? Mi volt a régi, ha még nem is használtál ilyet?
          2. „VPI/VCI  üres” – már miért ne lenne üres? Ez a mód csak az atm-hez kell.
          3. „Modem IP-címe: 10.0.0.138  (nem állítható)” – ez honnan van? Alapértelmezésben egy szürke mezőnek kéne lennie. Ez biztos, hogy valami rendellenesség. Mi az, hogy nem állítható? Be akartál írni valamit (minek?), és visszaáll erre? Ilyet még nem láttam.
          4. „Felhasználó által vezérelt NetworkManagerrel” – ezzel kapcsolatban olvastam problémákról, nálam alapértelmezetten a „hagyományos (ifup)” van bejelölve.
          5. „…névkiszolgáló: „A Name Server IP címe (DNS) a szolgáltató adta meg” – ez mit jelent? Valamit a rendszer önállóan beírt? Vagy ezt a mondatot írta be? (Automata warez süsülinuxot töltöttél le? 1.gif  Ilyet se láttam, hogy a linux felülbíráljon. Azt teszi, amit mondok neki. Ha hülyeséget mondok, akkor hülyeséget. De ez egyéni szoc. probléma.)
          6. „Activate device  Kábeles kapcsolat esetén” – miért? Más internet hozzáféréssel is rendelkezel? Miért nem „Rendszerindításkor”?
          7. „Statikusan hozzárendelt IP-címek:” – ugye, ezt te adtad meg?
          8. „Hostname  üres” – miért? (Egyébként mindegy, de ide kell a gépnév.site)
          9. „Jelszó bekérése mindig” – ez mire jó? Ha más ül a gépedhez, ne tudjon netezni? Egyszerűbb a bejelentkezéshez jelszót kérni, akkor a rendszerbe se tud belépni. 1.gif 
          10. „üres : Automatikus kapcsolódás” – ha neked jó bonyolítani….
          11. „A Name Server IP címe (DNS) a szolgáltató adta meg” – ezt megint nem tudom értelmezni. Ezt írja ki? Adjál már róla egy screenshotot. Még nem láttam ilyet. Vagy elsiklottam fölötte. Nekem mindenképpen újdonság.

          Egyelőre ennyi. (Mit csináljak, kíváncsi vagyok.

          Hozzászólás: SuSe 10.3 – ADSL beállítás nem sikerül #2149037
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Kérdéseim:
            1. „Régi DSL-beállítás töröl” – ez mit jelent? Mi volt a régi, ha még nem is használtál ilyet?
            2. „VPI/VCI  üres” – már miért ne lenne üres? Ez a mód csak az atm-hez kell.
            3. „Modem IP-címe: 10.0.0.138  (nem állítható)” – ez honnan van? Alapértelmezésben egy szürke mezőnek kéne lennie. Ez biztos, hogy valami rendellenesség. Mi az, hogy nem állítható? Be akartál írni valamit (minek?), és visszaáll erre? Ilyet még nem láttam.
            4. „Felhasználó által vezérelt NetworkManagerrel” – ezzel kapcsolatban olvastam problémákról, nálam alapértelmezetten a „hagyományos (ifup)” van bejelölve.
            5. „…névkiszolgáló: „A Name Server IP címe (DNS) a szolgáltató adta meg” – ez mit jelent? Valamit a rendszer önállóan beírt? Vagy ezt a mondatot írta be? (Automata warez süsülinuxot töltöttél le? 1.gif  Ilyet se láttam, hogy a linux felülbíráljon. Azt teszi, amit mondok neki. Ha hülyeséget mondok, akkor hülyeséget. De ez egyéni szoc. probléma.)
            6. „Activate device  Kábeles kapcsolat esetén” – miért? Más internet hozzáféréssel is rendelkezel? Miért nem „Rendszerindításkor”?
            7. „Statikusan hozzárendelt IP-címek:” – ugye, ezt te adtad meg?
            8. „Hostname  üres” – miért? (Egyébként mindegy, de ide kell a gépnév.site)
            9. „Jelszó bekérése mindig” – ez mire jó? Ha más ül a gépedhez, ne tudjon netezni? Egyszerűbb a bejelentkezéshez jelszót kérni, akkor a rendszerbe se tud belépni. 1.gif 
            10. „üres : Automatikus kapcsolódás” – ha neked jó bonyolítani….
            11. „A Name Server IP címe (DNS) a szolgáltató adta meg” – ezt megint nem tudom értelmezni. Ezt írja ki? Adjál már róla egy screenshotot. Még nem láttam ilyet. Vagy elsiklottam fölötte. Nekem mindenképpen újdonság.

            Egyelőre ennyi. (Mit csináljak, kíváncsi vagyok.

            Macskajancsi
            Felhasználó
              wizardSWF wrote:
              a kiemelt rész megszívlelendő neked is Macsek, utána már nem csak ip alapján fog menni szuzi alatt a szambád. 26.gif 

              Kedves tőled, hogy ennyire szíveden viseled a szamba beállításaim helyességét, de nálam gépneveket talál a ‘hálózat’ feliratú ikon, nem ip-ket.
              Az nálad volt.
              Hidd el, hogy jól állítottam be a szambámat.

              Azért kösz. wink.gif

              Macskajancsi
              Felhasználó
                wizardSWF wrote:
                a kiemelt rész megszívlelendő neked is Macsek, utána már nem csak ip alapján fog menni szuzi alatt a szambád. 26.gif 

                Kedves tőled, hogy ennyire szíveden viseled a szamba beállításaim helyességét, de nálam gépneveket talál a ‘hálózat’ feliratú ikon, nem ip-ket.
                Az nálad volt.
                Hidd el, hogy jól állítottam be a szambámat.

                Azért kösz. wink.gif

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  wizardSWF wrote:
                  asztali pc /cat5 lan/ => router <= laptop /wifi/

                  A router az egy hardveres tűzfal. Olvasd el a használati utasítást.
                  Nekem nincs routerem (külön), az egyik gépem végzi ezt a feladatot – net-osztás, samba-server.
                  Az én esetemben a yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztő – network – firewall modulban irkáltam be a szükséges beállításokat.

                  Két eset lehetséges:
                  1. Paranoiás vagy. Ekkor azonban ne akarj a gépedről semmit se megosztani. Sőt, a net-re se menj ki. Biztos, ami biztos.
                  Remélem, telepítettél már a linuxodra antivírus programot.
                  2. Nem tudod, mi az a router, vagy nem érted a használati utasításban leírtakat, vagy el sem olvastad. Ehhez nem tudok hozzászólni.

                  wizardSWF wrote:
                  ha meg tudod indokolni, hogy miért akad ki a tűzfal a sambára, akkor talán, de ha másképp nem megy, nekem egyenlőre elég a smb://ipcím megosztás, bár azért ennél többet vártam volna a linux-tól.

                  Ha én is dupla (?) tűzfal mögött ülnék, valószínűleg nekem is kiakadna. Nem próbáltam, mert nincs mivel.
                  (Egyébként van még egypár tűzfalprogram a telepítőn, ha bármelyiket használatba veszed, automatikusan kikapcsolja az alapértelmezett SuSEFirewall-t. Szabadon garázdálkodhatsz.)
                  Majd talán jön valaki, aki ugyanúgy kétszeres tűzfalat akar használni, mint te, és megmondja az őszintét. 1.gif 

                  Ha a linux ekkora csalódást okozott, ne használd….19.gif 

                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    wizardSWF wrote:
                    asztali pc /cat5 lan/ => router <= laptop /wifi/

                    A router az egy hardveres tűzfal. Olvasd el a használati utasítást.
                    Nekem nincs routerem (külön), az egyik gépem végzi ezt a feladatot – net-osztás, samba-server.
                    Az én esetemben a yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztő – network – firewall modulban irkáltam be a szükséges beállításokat.

                    Két eset lehetséges:
                    1. Paranoiás vagy. Ekkor azonban ne akarj a gépedről semmit se megosztani. Sőt, a net-re se menj ki. Biztos, ami biztos.
                    Remélem, telepítettél már a linuxodra antivírus programot.
                    2. Nem tudod, mi az a router, vagy nem érted a használati utasításban leírtakat, vagy el sem olvastad. Ehhez nem tudok hozzászólni.

                    wizardSWF wrote:
                    ha meg tudod indokolni, hogy miért akad ki a tűzfal a sambára, akkor talán, de ha másképp nem megy, nekem egyenlőre elég a smb://ipcím megosztás, bár azért ennél többet vártam volna a linux-tól.

                    Ha én is dupla (?) tűzfal mögött ülnék, valószínűleg nekem is kiakadna. Nem próbáltam, mert nincs mivel.
                    (Egyébként van még egypár tűzfalprogram a telepítőn, ha bármelyiket használatba veszed, automatikusan kikapcsolja az alapértelmezett SuSEFirewall-t. Szabadon garázdálkodhatsz.)
                    Majd talán jön valaki, aki ugyanúgy kétszeres tűzfalat akar használni, mint te, és megmondja az őszintét. 1.gif 

                    Ha a linux ekkora csalódást okozott, ne használd….19.gif 

                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      wizardSWF wrote:
                      ötlet?

                      Kapcsold már ki azt a redves tűzfalat….

                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        wizardSWF wrote:
                        ötlet?

                        Kapcsold már ki azt a redves tűzfalat….

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 5,804