Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó
      wizardSWF wrote:
      annyi kérdésem még lenne most, hogy parancssorból hogyan tudom visszaállítani a desktopot normál kde-re, ha eltoltam? (nem szeretnék jobban belemélyedni a reinstall rejtelmeibe)

      A yast-hoz hozzáférsz.
      login: root
      passwd: (ami kell)
      yast2

      ezután
      rendszer – /etc/sysconfig szerkesztő
      majd a desktop – displaymanager környékén kell keresgélni.

      Konkrétabbat nem tudok, mert nekem ilyesmi csicsám nincs. (Valami  korszerűbb videokártya kéne, a 7 évvel ezelőttiekkel nem megy. De kibírom nélküle.)

      Macskajancsi
      Felhasználó
        wizardSWF wrote:
        annyi kérdésem még lenne most, hogy parancssorból hogyan tudom visszaállítani a desktopot normál kde-re, ha eltoltam? (nem szeretnék jobban belemélyedni a reinstall rejtelmeibe)

        A yast-hoz hozzáférsz.
        login: root
        passwd: (ami kell)
        yast2

        ezután
        rendszer – /etc/sysconfig szerkesztő
        majd a desktop – displaymanager környékén kell keresgélni.

        Konkrétabbat nem tudok, mert nekem ilyesmi csicsám nincs. (Valami  korszerűbb videokártya kéne, a 7 évvel ezelőttiekkel nem megy. De kibírom nélküle.)

        Hozzászólás: Acer Aspire 3055 notebook modem probléma #2145634
        Macskajancsi
        Felhasználó

          „Kérlek adjatok ötletet, hogy ezt ne kelljen minden indítás után végigjátszanom.”

          Vegyél egy adsl vonalat. 19.gif 

          (Bocs.)

          Hozzászólás: Acer Aspire 3055 notebook modem probléma #2145635
          Macskajancsi
          Felhasználó

            „Kérlek adjatok ötletet, hogy ezt ne kelljen minden indítás után végigjátszanom.”

            Vegyél egy adsl vonalat. 19.gif 

            (Bocs.)

            Macskajancsi
            Felhasználó
              karmester wrote:
              Nem kellene itt a politikával összekapaszkodni gyerekek.
              Például HÍRTV.

              A hírtv egy konszolidált adó (hasonlítsd össze a kurucinfóval 19.gif  ).
              Ha van ismeretséged az mtv1-nél, az is jó…

              Az ‘oldalhoz való kötődés’ ellenérzése nálad nyilvánvaló, hiszen a karmester középen áll. 21.gif 
              Különben is relatív a bal- és jobboldal. Tőled balra ugye a prímhegedű ül, jobbra meg a cselló, de ha a zenekar felől nézzük,  rögtön megfordul a dolog.

              „Magyar égre magyar ufót!”

              Szóval nem osztom az érvedet az említett hírcsatornával kapcsolatban, bár abban igazad van, hogy ha a hírtv-n bármilyen kommentárral ismertetnek valamit, a „másik” oldal rögtön „apage satanas” kiáltással badarságnak minősíti anélkül, hogy felfogná, miről is van szó.
              Adjál tippet, mit lehetne csinálni. A kormányzat részéről született egy állásfoglalás – tehát a kormányzathoz közel álló fórumokon ezt támadni lehetetlen. (Hú, de finoman fogalmaztam.) Ha az ún. „ellenzéki” oldalt kizárjuk, akkor csak egy marad: befogni a szánkat, vagy pedig napjában tízszer elmondani a „májkroszoft, ki vagy a mennyekben” kezdetű fohászt.
              Tudom, hogy nem erre gondoltál, de vigyük tovább a gondolatmenetet…

              Macskajancsi
              Felhasználó
                karmester wrote:
                Nem kellene itt a politikával összekapaszkodni gyerekek.
                Például HÍRTV.

                A hírtv egy konszolidált adó (hasonlítsd össze a kurucinfóval 19.gif  ).
                Ha van ismeretséged az mtv1-nél, az is jó…

                Az ‘oldalhoz való kötődés’ ellenérzése nálad nyilvánvaló, hiszen a karmester középen áll. 21.gif 
                Különben is relatív a bal- és jobboldal. Tőled balra ugye a prímhegedű ül, jobbra meg a cselló, de ha a zenekar felől nézzük,  rögtön megfordul a dolog.

                „Magyar égre magyar ufót!”

                Szóval nem osztom az érvedet az említett hírcsatornával kapcsolatban, bár abban igazad van, hogy ha a hírtv-n bármilyen kommentárral ismertetnek valamit, a „másik” oldal rögtön „apage satanas” kiáltással badarságnak minősíti anélkül, hogy felfogná, miről is van szó.
                Adjál tippet, mit lehetne csinálni. A kormányzat részéről született egy állásfoglalás – tehát a kormányzathoz közel álló fórumokon ezt támadni lehetetlen. (Hú, de finoman fogalmaztam.) Ha az ún. „ellenzéki” oldalt kizárjuk, akkor csak egy marad: befogni a szánkat, vagy pedig napjában tízszer elmondani a „májkroszoft, ki vagy a mennyekben” kezdetű fohászt.
                Tudom, hogy nem erre gondoltál, de vigyük tovább a gondolatmenetet…

                Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123571
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Hümm…
                  Megnéztem egypár leírást. (süsülinuxra)
                  Pl. ati, nvidia telepítése. Ha kezdőknek szól a dokumentáció, miért nem az opensuse oldalán található leírás 1 klikkes változatának a fordítása szerepel? Ez így marhaság, csak arra jó, hogy jól elijesszen mindenkit. A telepítési források segítségnél (?) miért nincs megadva a hivatalos oldal? Egy link beírása nem foglal túl sok helyet. Arról nem is beszélve, hogy az „ajánlott” forrásokban nem szerepel sem az update, sem a non-oss, sem a kde, gnome….hadd ne soroljam. Ez még így nem lenne baj, ha nem olvashatnánk felette eme nagyszerű mondatot:
                  „Itt a lista azokról a forrásokról, amivel már el kell tudni boldogulni a mindennapi életben.”
                  No comment.

                  Úgy általában a felületes hozzá nem értés jön le.
                  A (süsülinux esetében konkrétan, mást nem néztem) osztom kisbetu véleményét. Az opensuse.hu oldalán található magyar nyelvű leírásokkal legalább valami hasonlóságot kéne felfedeznem, ill. ami nincs meg magyarul, ott kéne besegíteni – az opensuse wikijében.
                  Nem egy, a disztrótól független portálon.

                  Lehet, hogy én még barlangban élek? 20.gif 

                  Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123572
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Hümm…
                    Megnéztem egypár leírást. (süsülinuxra)
                    Pl. ati, nvidia telepítése. Ha kezdőknek szól a dokumentáció, miért nem az opensuse oldalán található leírás 1 klikkes változatának a fordítása szerepel? Ez így marhaság, csak arra jó, hogy jól elijesszen mindenkit. A telepítési források segítségnél (?) miért nincs megadva a hivatalos oldal? Egy link beírása nem foglal túl sok helyet. Arról nem is beszélve, hogy az „ajánlott” forrásokban nem szerepel sem az update, sem a non-oss, sem a kde, gnome….hadd ne soroljam. Ez még így nem lenne baj, ha nem olvashatnánk felette eme nagyszerű mondatot:
                    „Itt a lista azokról a forrásokról, amivel már el kell tudni boldogulni a mindennapi életben.”
                    No comment.

                    Úgy általában a felületes hozzá nem értés jön le.
                    A (süsülinux esetében konkrétan, mást nem néztem) osztom kisbetu véleményét. Az opensuse.hu oldalán található magyar nyelvű leírásokkal legalább valami hasonlóságot kéne felfedeznem, ill. ami nincs meg magyarul, ott kéne besegíteni – az opensuse wikijében.
                    Nem egy, a disztrótól független portálon.

                    Lehet, hogy én még barlangban élek? 20.gif 

                    Hozzászólás: kopete gnome alatt #2145092
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      jules wrote:
                      es az nem gond, hogy KDE program?

                      Miért lenne gond? Legfeljebb függőségként magával rántja a fél kde-t. Na és?

                      Hozzászólás: kopete gnome alatt #2145093
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        jules wrote:
                        es az nem gond, hogy KDE program?

                        Miért lenne gond? Legfeljebb függőségként magával rántja a fél kde-t. Na és?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 5,804