Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
wizardSWF wrote:annyi kérdésem még lenne most, hogy parancssorból hogyan tudom visszaállítani a desktopot normál kde-re, ha eltoltam? (nem szeretnék jobban belemélyedni a reinstall rejtelmeibe)
A yast-hoz hozzáférsz.
login: root
passwd: (ami kell)
yast2ezután
rendszer – /etc/sysconfig szerkesztő
majd a desktop – displaymanager környékén kell keresgélni.Konkrétabbat nem tudok, mert nekem ilyesmi csicsám nincs. (Valami korszerűbb videokártya kéne, a 7 évvel ezelőttiekkel nem megy. De kibírom nélküle.)
wizardSWF wrote:annyi kérdésem még lenne most, hogy parancssorból hogyan tudom visszaállítani a desktopot normál kde-re, ha eltoltam? (nem szeretnék jobban belemélyedni a reinstall rejtelmeibe)A yast-hoz hozzáférsz.
login: root
passwd: (ami kell)
yast2ezután
rendszer – /etc/sysconfig szerkesztő
majd a desktop – displaymanager környékén kell keresgélni.Konkrétabbat nem tudok, mert nekem ilyesmi csicsám nincs. (Valami korszerűbb videokártya kéne, a 7 évvel ezelőttiekkel nem megy. De kibírom nélküle.)
„Kérlek adjatok ötletet, hogy ezt ne kelljen minden indítás után végigjátszanom.”
Vegyél egy adsl vonalat.
(Bocs.)
„Kérlek adjatok ötletet, hogy ezt ne kelljen minden indítás után végigjátszanom.”
Vegyél egy adsl vonalat.
(Bocs.)
karmester wrote:Nem kellene itt a politikával összekapaszkodni gyerekek.
Például HÍRTV.A hírtv egy konszolidált adó (hasonlítsd össze a kurucinfóval
).
Ha van ismeretséged az mtv1-nél, az is jó…Az ‘oldalhoz való kötődés’ ellenérzése nálad nyilvánvaló, hiszen a karmester középen áll.
Különben is relatív a bal- és jobboldal. Tőled balra ugye a prímhegedű ül, jobbra meg a cselló, de ha a zenekar felől nézzük, rögtön megfordul a dolog.„Magyar égre magyar ufót!”
Szóval nem osztom az érvedet az említett hírcsatornával kapcsolatban, bár abban igazad van, hogy ha a hírtv-n bármilyen kommentárral ismertetnek valamit, a „másik” oldal rögtön „apage satanas” kiáltással badarságnak minősíti anélkül, hogy felfogná, miről is van szó.
Adjál tippet, mit lehetne csinálni. A kormányzat részéről született egy állásfoglalás – tehát a kormányzathoz közel álló fórumokon ezt támadni lehetetlen. (Hú, de finoman fogalmaztam.) Ha az ún. „ellenzéki” oldalt kizárjuk, akkor csak egy marad: befogni a szánkat, vagy pedig napjában tízszer elmondani a „májkroszoft, ki vagy a mennyekben” kezdetű fohászt.
Tudom, hogy nem erre gondoltál, de vigyük tovább a gondolatmenetet…karmester wrote:Nem kellene itt a politikával összekapaszkodni gyerekek.
Például HÍRTV.A hírtv egy konszolidált adó (hasonlítsd össze a kurucinfóval
).
Ha van ismeretséged az mtv1-nél, az is jó…Az ‘oldalhoz való kötődés’ ellenérzése nálad nyilvánvaló, hiszen a karmester középen áll.
Különben is relatív a bal- és jobboldal. Tőled balra ugye a prímhegedű ül, jobbra meg a cselló, de ha a zenekar felől nézzük, rögtön megfordul a dolog.„Magyar égre magyar ufót!”
Szóval nem osztom az érvedet az említett hírcsatornával kapcsolatban, bár abban igazad van, hogy ha a hírtv-n bármilyen kommentárral ismertetnek valamit, a „másik” oldal rögtön „apage satanas” kiáltással badarságnak minősíti anélkül, hogy felfogná, miről is van szó.
Adjál tippet, mit lehetne csinálni. A kormányzat részéről született egy állásfoglalás – tehát a kormányzathoz közel álló fórumokon ezt támadni lehetetlen. (Hú, de finoman fogalmaztam.) Ha az ún. „ellenzéki” oldalt kizárjuk, akkor csak egy marad: befogni a szánkat, vagy pedig napjában tízszer elmondani a „májkroszoft, ki vagy a mennyekben” kezdetű fohászt.
Tudom, hogy nem erre gondoltál, de vigyük tovább a gondolatmenetet…Hümm…
Megnéztem egypár leírást. (süsülinuxra)
Pl. ati, nvidia telepítése. Ha kezdőknek szól a dokumentáció, miért nem az opensuse oldalán található leírás 1 klikkes változatának a fordítása szerepel? Ez így marhaság, csak arra jó, hogy jól elijesszen mindenkit. A telepítési források segítségnél (?) miért nincs megadva a hivatalos oldal? Egy link beírása nem foglal túl sok helyet. Arról nem is beszélve, hogy az „ajánlott” forrásokban nem szerepel sem az update, sem a non-oss, sem a kde, gnome….hadd ne soroljam. Ez még így nem lenne baj, ha nem olvashatnánk felette eme nagyszerű mondatot:
„Itt a lista azokról a forrásokról, amivel már el kell tudni boldogulni a mindennapi életben.”
No comment.Úgy általában a felületes hozzá nem értés jön le.
A (süsülinux esetében konkrétan, mást nem néztem) osztom kisbetu véleményét. Az opensuse.hu oldalán található magyar nyelvű leírásokkal legalább valami hasonlóságot kéne felfedeznem, ill. ami nincs meg magyarul, ott kéne besegíteni – az opensuse wikijében.
Nem egy, a disztrótól független portálon.Lehet, hogy én még barlangban élek?
Hümm…
Megnéztem egypár leírást. (süsülinuxra)
Pl. ati, nvidia telepítése. Ha kezdőknek szól a dokumentáció, miért nem az opensuse oldalán található leírás 1 klikkes változatának a fordítása szerepel? Ez így marhaság, csak arra jó, hogy jól elijesszen mindenkit. A telepítési források segítségnél (?) miért nincs megadva a hivatalos oldal? Egy link beírása nem foglal túl sok helyet. Arról nem is beszélve, hogy az „ajánlott” forrásokban nem szerepel sem az update, sem a non-oss, sem a kde, gnome….hadd ne soroljam. Ez még így nem lenne baj, ha nem olvashatnánk felette eme nagyszerű mondatot:
„Itt a lista azokról a forrásokról, amivel már el kell tudni boldogulni a mindennapi életben.”
No comment.Úgy általában a felületes hozzá nem értés jön le.
A (süsülinux esetében konkrétan, mást nem néztem) osztom kisbetu véleményét. Az opensuse.hu oldalán található magyar nyelvű leírásokkal legalább valami hasonlóságot kéne felfedeznem, ill. ami nincs meg magyarul, ott kéne besegíteni – az opensuse wikijében.
Nem egy, a disztrótól független portálon.Lehet, hogy én még barlangban élek?
jules wrote:es az nem gond, hogy KDE program?Miért lenne gond? Legfeljebb függőségként magával rántja a fél kde-t. Na és?
jules wrote:es az nem gond, hogy KDE program?Miért lenne gond? Legfeljebb függőségként magával rántja a fél kde-t. Na és?
-
SzerzőBejegyzés