Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Canon Pixma iP1300 #2105121
    Macskajancsi
    Felhasználó
      novatolinuxsuse wrote:
      a turboprint driver logo-t nyomtat és pimaszul a nyomtatandó dokumentum közepére.

      Nekem nem csinál ilyesmit.
      Ja, amíg nem fizettem ki, addig nálam is nyomott logót. 19.gif 

      Hozzászólás: Canon Pixma iP1300 #2105122
      Macskajancsi
      Felhasználó
        novatolinuxsuse wrote:
        a turboprint driver logo-t nyomtat és pimaszul a nyomtatandó dokumentum közepére.

        Nekem nem csinál ilyesmit.
        Ja, amíg nem fizettem ki, addig nálam is nyomott logót. 19.gif 

        Hozzászólás: Canon Pixma iP1300 #2105115
        Macskajancsi
        Felhasználó
          novatolinuxsuse wrote:
          Na nesze semmi fogd meg jól. nekem iP 1300 nyomtatóm van és nem találok hozzá drivert. A Turboprint meg egy Bill Gates szindróma. Most egy kicsit össze vagyok zavarodva. Linux nem ingyenes?106.gif  vagy mégsem? Ez a kőkemény kereslet kínálat kapitalizmus ebbe az opensourceba is próbál befurakodni.  Lehet hogy a turboprint még csak a kezdet. 30 euró a program és a nyomtatóm meg került 25 euróba, na ez aztán kitolás az emberekkel.

          Nem értem a problémád.
          http://openprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Canon-PIXMA_iP1300
          http://software.canon-europe.com/files/soft24301/software/iP2200_Linux_260.tar.gz

          A canon saját drivere.
          Ezzel megy az 1300-as is.

          Egyébként a turboprint drivert használom (a nyomtatóm típusa Pixma ip3000), de a süsü 10.3 a gutenprint drivert adja hozzá alapból – azzal is megy, de a turboprint már megvolt…

          Hozzászólás: Canon Pixma iP1300 #2105116
          Macskajancsi
          Felhasználó
            novatolinuxsuse wrote:
            Na nesze semmi fogd meg jól. nekem iP 1300 nyomtatóm van és nem találok hozzá drivert. A Turboprint meg egy Bill Gates szindróma. Most egy kicsit össze vagyok zavarodva. Linux nem ingyenes?106.gif  vagy mégsem? Ez a kőkemény kereslet kínálat kapitalizmus ebbe az opensourceba is próbál befurakodni.  Lehet hogy a turboprint még csak a kezdet. 30 euró a program és a nyomtatóm meg került 25 euróba, na ez aztán kitolás az emberekkel.

            Nem értem a problémád.
            http://openprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Canon-PIXMA_iP1300
            http://software.canon-europe.com/files/soft24301/software/iP2200_Linux_260.tar.gz

            A canon saját drivere.
            Ezzel megy az 1300-as is.

            Egyébként a turboprint drivert használom (a nyomtatóm típusa Pixma ip3000), de a süsü 10.3 a gutenprint drivert adja hozzá alapból – azzal is megy, de a turboprint már megvolt…

            Hozzászólás: Kezdők kezdője #2144284
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Kedves Ego fórumtárs!

              Erős tévedésekben leledzel. Itt rajtad kívül senki nincs megsértődve.
              Ha ezen a fórumon bármihez segítséget szeretnél kapni, akkor a netikett szellemében alkosd meg kérdéseidet. Nem véletlenül másoltam be.
              Nehéz felfogni, ami abban áll?
              Akkor mondom lassan:
              M i  a  k o n k r é t  p r o b l é m a ?
              Ha ezt sikerül tisztázni, válaszd ki a megfelelő topikot, és tárgyszerűen tedd fel a kérdésedet.
              Egyszerre egyet.

              Személyes kérés: ezt a topikot tovább ne szaporítsd hozzászólásokkal (de más se, ha kérhetem), mert a topik témája nem tárgyszerű, nem fogalmaz meg konkrét problémát, flémelésen kívül másra nem alkalmas, csak egy nagy adag szófosás.

              Előre is hálás köszönetem a megértésért.

              Hozzászólás: Kezdők kezdője #2144285
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Kedves Ego fórumtárs!

                Erős tévedésekben leledzel. Itt rajtad kívül senki nincs megsértődve.
                Ha ezen a fórumon bármihez segítséget szeretnél kapni, akkor a netikett szellemében alkosd meg kérdéseidet. Nem véletlenül másoltam be.
                Nehéz felfogni, ami abban áll?
                Akkor mondom lassan:
                M i  a  k o n k r é t  p r o b l é m a ?
                Ha ezt sikerül tisztázni, válaszd ki a megfelelő topikot, és tárgyszerűen tedd fel a kérdésedet.
                Egyszerre egyet.

                Személyes kérés: ezt a topikot tovább ne szaporítsd hozzászólásokkal (de más se, ha kérhetem), mert a topik témája nem tárgyszerű, nem fogalmaz meg konkrét problémát, flémelésen kívül másra nem alkalmas, csak egy nagy adag szófosás.

                Előre is hálás köszönetem a megértésért.

                Hozzászólás: Kezdők kezdője #2144264
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Nagy levegő.

                  Kedves Ego fórumtárs! Légy oly kedves, és tanulmányozd át ezt a linket:

                  http://www.linuxforum.hu/index.php?page=26

                  Ha netán mégse kattintanál rá, idekopizom:
                  [align=center]
                  „Rengeteg időt és  félreértést takaríthatsz  meg magadnak, ha betartasz néhány egyszerű  szabályt!!!
                  [/align]

                  Legyen esélyünk, hogy  megtaláljuk a problémád:

                  Topikod (a téma, amit létrehozol) helye  legyen indokolt, címe fedje tartalmát.
                  Ha a címhez képest a topik [pl. Debian alatt nincs hang] témájaváltozik, vagy új témát akarsz felvetni, akkor mindenképp nyiss újtopikot.
                  Annyit írj, amennyit csak bírsz, gyakran a  jelentéktelennek tűnő  részinformációkk is  számítanak.

                  A félreértések  elkerülése végett:

                  Mindig egyértelműen jelezd, hogy kinek a  postjára  (hozzászólására)  válaszolsz.
                  A hosszabb postváltások követhetősége érdekében mindig az idézet aláírj, és csak akkor szúrj be egy idézetbe, ha nagyon indokolt.

                  Segíts magadon:
                  Először mindig a keresővel nézz  szét.
                  Ha problémád van, írd le, mit  tettél eddig a megértésére  és milyen eredménnyel; hogyan  reprodukálható a hiba.
                  Szoftver probléma: milyen disztró (Linux disztribúció), milyen verziójúszoftver, részletes hibaismertetés (lehetőleg screenshot [képernyőkép],hibaüzenet). (10-20 sornál hosszabb logot ne idézz be, hanem töltsd felvalahova.)
                  Hardver probléma: hardvered pontos neve, disztró  és kernel verzió.

                    Sohase hagyj félbe topikot:ha megoldódott a probléma, akkor írd le hogyan; ha nem, akkor írd le,mit tettél meg eddig. Gondolj azokra, akik ráismernek a sajátproblémájukra, de csak egy „kösz, megoldódott”-ot találnak.
                  Mindig jelöld meg forrásaidat, hátha  más ezekből kiindulva hasznos infókat  talál.

                  Stílus:
                  Szakmai témákba ne keverj  véleményt, az  állításaid forrásai  bizonyíthatóak legyenek.
                  A lazább csevegésre A linuxforum.hu  közösségi  kávézója való.
                  A moderátorok feladata, hogy a fórum a lehető  legjobban üzemelhessen; nem árt hallgatni  rájuk.

                  Ügyelj a helyesírásra,  mondatszerkezetre. Mindig türelmesen és  egyértelműen írj.
                  A vulgáris elemeket szűrjük. Azokat is, akik képtelenek annyitiszteletet mutatni mások iránt, hogy normálisan leírják egy személy,cég, termék nevét.

                  Flame[1], fud[2], hype[3] detto, akárcsak  bármilyen illegális  tevékenység.”
                  Ha a fentiek értelmezésében nehézségeid támadnának, kérdezz bátran, megbeszéljük.

                  Hozzászólás: Kezdők kezdője #2144265
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Nagy levegő.

                    Kedves Ego fórumtárs! Légy oly kedves, és tanulmányozd át ezt a linket:

                    http://www.linuxforum.hu/index.php?page=26

                    Ha netán mégse kattintanál rá, idekopizom:
                    [align=center]
                    „Rengeteg időt és  félreértést takaríthatsz  meg magadnak, ha betartasz néhány egyszerű  szabályt!!!
                    [/align]

                    Legyen esélyünk, hogy  megtaláljuk a problémád:

                    Topikod (a téma, amit létrehozol) helye  legyen indokolt, címe fedje tartalmát.
                    Ha a címhez képest a topik [pl. Debian alatt nincs hang] témájaváltozik, vagy új témát akarsz felvetni, akkor mindenképp nyiss újtopikot.
                    Annyit írj, amennyit csak bírsz, gyakran a  jelentéktelennek tűnő  részinformációkk is  számítanak.

                    A félreértések  elkerülése végett:

                    Mindig egyértelműen jelezd, hogy kinek a  postjára  (hozzászólására)  válaszolsz.
                    A hosszabb postváltások követhetősége érdekében mindig az idézet aláírj, és csak akkor szúrj be egy idézetbe, ha nagyon indokolt.

                    Segíts magadon:
                    Először mindig a keresővel nézz  szét.
                    Ha problémád van, írd le, mit  tettél eddig a megértésére  és milyen eredménnyel; hogyan  reprodukálható a hiba.
                    Szoftver probléma: milyen disztró (Linux disztribúció), milyen verziójúszoftver, részletes hibaismertetés (lehetőleg screenshot [képernyőkép],hibaüzenet). (10-20 sornál hosszabb logot ne idézz be, hanem töltsd felvalahova.)
                    Hardver probléma: hardvered pontos neve, disztró  és kernel verzió.

                      Sohase hagyj félbe topikot:ha megoldódott a probléma, akkor írd le hogyan; ha nem, akkor írd le,mit tettél meg eddig. Gondolj azokra, akik ráismernek a sajátproblémájukra, de csak egy „kösz, megoldódott”-ot találnak.
                    Mindig jelöld meg forrásaidat, hátha  más ezekből kiindulva hasznos infókat  talál.

                    Stílus:
                    Szakmai témákba ne keverj  véleményt, az  állításaid forrásai  bizonyíthatóak legyenek.
                    A lazább csevegésre A linuxforum.hu  közösségi  kávézója való.
                    A moderátorok feladata, hogy a fórum a lehető  legjobban üzemelhessen; nem árt hallgatni  rájuk.

                    Ügyelj a helyesírásra,  mondatszerkezetre. Mindig türelmesen és  egyértelműen írj.
                    A vulgáris elemeket szűrjük. Azokat is, akik képtelenek annyitiszteletet mutatni mások iránt, hogy normálisan leírják egy személy,cég, termék nevét.

                    Flame[1], fud[2], hype[3] detto, akárcsak  bármilyen illegális  tevékenység.”
                    Ha a fentiek értelmezésében nehézségeid támadnának, kérdezz bátran, megbeszéljük.

                    Hozzászólás: Internet expoler telepítése #2144316
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      (Ez egy új program? Még nem hallottam az internet expoler-ről. Az internet explorer már kicsit ismerősebben hangzik. 1.gif 
                      Bár erre is van találat, nem is kevés:
                      http://www.google.hu/search?hl=hu&q=internet+expoler&btnG=Keres%C3%A9s&meta= )

                      Hozzászólás: Internet expoler telepítése #2144317
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        (Ez egy új program? Még nem hallottam az internet expoler-ről. Az internet explorer már kicsit ismerősebben hangzik. 1.gif 
                        Bár erre is van találat, nem is kevés:
                        http://www.google.hu/search?hl=hu&q=internet+expoler&btnG=Keres%C3%A9s&meta= )

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 5,804