Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135966
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Tony Magic wrote:
      Ha sdd2-re írom át akkor is kernelpánikkal kifagy. Nem tudom van-e köze az új kernelnek ehez a jelenséghez amit online frissítéskor feltett magának a rendszer, de onnantól kezdve nem bootol.

      Nem tudom. A jelenség számomra ismeretlen. Az online update-et rendszeresen futtatom, soha ilyen még nem volt.
      Mint már írtam előzőleg, a 10.3-ban már kétszer is volt kernelfrissítés, a rendszer teljesen megfelelően működik, semmilyen rendellenességet nem tapasztaltam.
      Az összes gépemen süsü10.3 fut, azt talán nem kell hangsúlyoznom, hogy különbözőek a hardverösszeállítások – mindegyiken más-más típusú az alaplap, a többiről nem is beszélve.
      Amire nem válaszoltál (vagy csak elkerülte a figyelmemet) – telepítőlemezről indítva (telepített rendszer indítása) is sikertelen a dolog?

      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135967
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Tony Magic wrote:
        Ha sdd2-re írom át akkor is kernelpánikkal kifagy. Nem tudom van-e köze az új kernelnek ehez a jelenséghez amit online frissítéskor feltett magának a rendszer, de onnantól kezdve nem bootol.

        Nem tudom. A jelenség számomra ismeretlen. Az online update-et rendszeresen futtatom, soha ilyen még nem volt.
        Mint már írtam előzőleg, a 10.3-ban már kétszer is volt kernelfrissítés, a rendszer teljesen megfelelően működik, semmilyen rendellenességet nem tapasztaltam.
        Az összes gépemen süsü10.3 fut, azt talán nem kell hangsúlyoznom, hogy különbözőek a hardverösszeállítások – mindegyiken más-más típusú az alaplap, a többiről nem is beszélve.
        Amire nem válaszoltál (vagy csak elkerülte a figyelmemet) – telepítőlemezről indítva (telepített rendszer indítása) is sikertelen a dolog?

        Hozzászólás: USB Stick #2143691
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Hybrid wrote:
          Milyen az a naplózott file-rendszer ?? Meg a másik dolog, hogy a barátnőmnek windowsa van, és a sticket legtöbbször windows alatt használják, fog az úgy működni ??

          A naplózó fájlrendszer az, ami naplóz. 1.gif 
          A fat nem ilyen.
          A barátnődnek milyen vindóza van? Ha nt, 2000 vagy xp, akkor felteszel egy ifs drájvert, és máris lehet használni az ext3-at.
          Az naplózó.

          Hozzászólás: USB Stick #2143692
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Hybrid wrote:
            Milyen az a naplózott file-rendszer ?? Meg a másik dolog, hogy a barátnőmnek windowsa van, és a sticket legtöbbször windows alatt használják, fog az úgy működni ??

            A naplózó fájlrendszer az, ami naplóz. 1.gif 
            A fat nem ilyen.
            A barátnődnek milyen vindóza van? Ha nt, 2000 vagy xp, akkor felteszel egy ifs drájvert, és máris lehet használni az ext3-at.
            Az naplózó.

            Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135882
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Tony Magic wrote:
              … Tudom, hogy ez nektek gyerekjáték, ám nekem még nem az. ….

              Ilyennel még nem játszottam. 1.gif 
              A jelenség számomra ismeretlen. Nem fordult még elő velem, hogy több kernelt kínált volna föl egy (azaz 1) frissített rendszer.
              Első lépésként a telepítőlemezzel próbálkoznék (telepített rendszer indítása). Ha ez sikerrel jár (reménykedjünk), a yast – rendszer – rendszertöltő beállítása modulban törölném a régi kernelre utaló bejegyzést.
              Egyébként fogalmam sincs, ez hogy fordulhat elő, hiszen a frissítés egy delta rpm-et tölt le, azt telepíti, egész egyszerűen felülírja a régebbi verziót – tehát elvileg nem létezhet belőle több különböző példány.

              Részvétem.

              Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135883
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Tony Magic wrote:
                … Tudom, hogy ez nektek gyerekjáték, ám nekem még nem az. ….

                Ilyennel még nem játszottam. 1.gif 
                A jelenség számomra ismeretlen. Nem fordult még elő velem, hogy több kernelt kínált volna föl egy (azaz 1) frissített rendszer.
                Első lépésként a telepítőlemezzel próbálkoznék (telepített rendszer indítása). Ha ez sikerrel jár (reménykedjünk), a yast – rendszer – rendszertöltő beállítása modulban törölném a régi kernelre utaló bejegyzést.
                Egyébként fogalmam sincs, ez hogy fordulhat elő, hiszen a frissítés egy delta rpm-et tölt le, azt telepíti, egész egyszerűen felülírja a régebbi verziót – tehát elvileg nem létezhet belőle több különböző példány.

                Részvétem.

                Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135878
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Tony Magic wrote:
                  Elrontottam valamit?

                  Nem. Csak várd meg, amíg az updater befejezi a munkáját. Pár perc.
                  Utána használhatod a csomagkezelőt.

                  Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135879
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Tony Magic wrote:
                    Elrontottam valamit?

                    Nem. Csak várd meg, amíg az updater befejezi a munkáját. Pár perc.
                    Utána használhatod a csomagkezelőt.

                    Hozzászólás: gentoo telepítés #2018185
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      OFF
                      -Tud úszni?
                      -Nem.
                      -És ha megfizetem?

                      (Bocs.)

                      Hozzászólás: gentoo telepítés #2018180
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Ideje lenne kötelező olvasmánnyá tenni Rejtő Jenő műveit.
                        Csak valakinek el kéne mondania, hogy Fülig Jimmy és Török Szultán levelezési stílusa ebben a
                        paródia.
                        20.gif 
                        (Vagy már nyelvtan-helyesírás oktatás egyáltalán nem létezik? Akkor nem szóltam.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 5,804