Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135872
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Tony Magic wrote:
      ….Azon kívül kéri a kernel verziót is, ami pontosan ugyanaz mint amit feltet a 10.3…

      Lehet, hogy ez a baj? A megjelenés óta már kétszer volt kernelfrissítés.
      A telepítési forrásokban ez szerepel?
      http://download.opensuse.org/update/10.3/

      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135873
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Tony Magic wrote:
        ….Azon kívül kéri a kernel verziót is, ami pontosan ugyanaz mint amit feltet a 10.3…

        Lehet, hogy ez a baj? A megjelenés óta már kétszer volt kernelfrissítés.
        A telepítési forrásokban ez szerepel?
        http://download.opensuse.org/update/10.3/

        Hozzászólás: VLC stream + Windows Media Player hang gond #2142580
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Már több, mint egy hete bambulok ezen a topikon.
          Elmagyarázná valaki, hogy jön ebbe az egészbe a windows media player? Nem létezik egyáltalán olyan LINUXOS szoftver, ami alkalmas a tv-csatornák váltására? (Költői kérdés volt. 1.gif  )
          Továbbá: tudomásom szerint a windows media player nem fut natívan linuxon. Ha rosszul tudom, homályosítsatok fel, de win-es programot eddig csak emulációval vagy virtuális gépen tudtam futtatni.
          Ha nagyon le vagyok maradva a technikai fejlődés nyomon követésétől, vessetek meg, mint egy ágyat. 21.gif 

          Szeretnék művelődni, várom a magyarázatokat. (Netán megszületett a megegyezés az M$ és a Debian között, és a debian alapértelmezetten telepíti a windows media playert?)

          Hozzászólás: VLC stream + Windows Media Player hang gond #2142581
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Már több, mint egy hete bambulok ezen a topikon.
            Elmagyarázná valaki, hogy jön ebbe az egészbe a windows media player? Nem létezik egyáltalán olyan LINUXOS szoftver, ami alkalmas a tv-csatornák váltására? (Költői kérdés volt. 1.gif  )
            Továbbá: tudomásom szerint a windows media player nem fut natívan linuxon. Ha rosszul tudom, homályosítsatok fel, de win-es programot eddig csak emulációval vagy virtuális gépen tudtam futtatni.
            Ha nagyon le vagyok maradva a technikai fejlődés nyomon követésétől, vessetek meg, mint egy ágyat. 21.gif 

            Szeretnék művelődni, várom a magyarázatokat. (Netán megszületett a megegyezés az M$ és a Debian között, és a debian alapértelmezetten telepíti a windows media playert?)

            Hozzászólás: Mplayer nem játszik le dvd-t #2080681
            Macskajancsi
            Felhasználó
              milfer wrote:
              Na ne.
              Ha ezt az all.vob-ot kiírja, még video dvd se lesz belőle. Gondolom az asztali lejátszó dob egy hátast ha meglát egy 4,5 GB-s all.vob-ot *.ifo, és egyebek nélkül. 1.gif

              gtk wrote:
              Amugy minden file megvan , …

              Most honnan tudjam, hogy mi a búbánatot töltött le? 107.gif 

              Hozzászólás: Mplayer nem játszik le dvd-t #2080678
              Macskajancsi
              Felhasználó
                gtk wrote:
                Az a kerdesem, hogy ha kiirom DVDre, akkor egybe fogja jatszani, menu, minden rendesen fog mukodni? (nem ISO!)

                Ha jól rippelték, akkor igen.

                Hozzászólás: gentoo telepítés #2018144
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  (Vagy nincs is számítógépe, és a kenyérpirítóra akarja feltenni a dzsentút, amit összekötött a tv-vel meg egy írógéppel. 21.gif  )

                  Hozzászólás: Mplayer nem játszik le dvd-t #2080671
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    gtk wrote:
                    Kocci !

                    Egy gomnd van, nem DVDrol van az anyag hanem torrentrol:)

                    És akkor mi a különbség?
                    Nem értem.

                    Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138444
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      yoooee wrote:
                      …..,ílyen köcsögökkel mint macskajancsi ,….

                      Te csak ne jellemezz engem. 21.gif 
                      Figyelmedbe lett ajánlva ez az oldal:
                      http://en.opensuse.org/NVIDIA
                      A következő olvasható rajta:
                      „You can use 1-Click-Install in openSUSE 10.3.”
                      Na most, ha az egérkurzorral rámész, a bal gombbal kell egyet kattintani (azaz lenyomod. Tudod, melyik a bal gomb?), és felteszi az nvidia drivert.
                      Ez tényleg pokolian nehéz dolog. megértem, hogy fel vagy háborodva.
                      Ezt az egykattintásos módszert már kipróbáltam, működik. Az ilyen dolgokon legközelebb próbálj nem gondolkodni, csak egyszerű embertelen eszközökkel kattints egyet oda, ahol a leírás mondja.
                      Ennek az nvidia drivernek a telepítése még vindózon is bonyolultabb. (Ugye vagy le kell tölteni, vagy berakni a telepítő cd-t. Ha ez megvan, ugyanúgy kattintani kell. Lehet, hogy kettőt is.)
                      24.gif 

                      Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138445
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        yoooee wrote:
                        …..,ílyen köcsögökkel mint macskajancsi ,….

                        Te csak ne jellemezz engem. 21.gif 
                        Figyelmedbe lett ajánlva ez az oldal:
                        http://en.opensuse.org/NVIDIA
                        A következő olvasható rajta:
                        „You can use 1-Click-Install in openSUSE 10.3.”
                        Na most, ha az egérkurzorral rámész, a bal gombbal kell egyet kattintani (azaz lenyomod. Tudod, melyik a bal gomb?), és felteszi az nvidia drivert.
                        Ez tényleg pokolian nehéz dolog. megértem, hogy fel vagy háborodva.
                        Ezt az egykattintásos módszert már kipróbáltam, működik. Az ilyen dolgokon legközelebb próbálj nem gondolkodni, csak egyszerű embertelen eszközökkel kattints egyet oda, ahol a leírás mondja.
                        Ennek az nvidia drivernek a telepítése még vindózon is bonyolultabb. (Ugye vagy le kell tölteni, vagy berakni a telepítő cd-t. Ha ez megvan, ugyanúgy kattintani kell. Lehet, hogy kettőt is.)
                        24.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 5,804