Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó

      Ilyet soha nem csináltam (nem is fogok), de:
      miért ne lehetne a linuxos gép a net-osztó? Esetleg samba pdc? Ha nincs bekapcsolva a win, a samba server funkcióit automatikusan átvenné.
      Ha bármi gond van (nálam még soha nem volt), otthonról ssh, vagy megmutatod, hogy kell újraindítani a linuxos gépet….1.gif 
      Részemről süsülinuxot használok, ott van profilváltó. Ezt a cron-nal össze lehet kötni, és voila.
      Pl. a laptopon használom is ezt a funkciót: otthon megosztott hálózat egyik gépe, hot-spot-nál meg megy a wlan.

      Macskajancsi
      Felhasználó

        Ilyet soha nem csináltam (nem is fogok), de:
        miért ne lehetne a linuxos gép a net-osztó? Esetleg samba pdc? Ha nincs bekapcsolva a win, a samba server funkcióit automatikusan átvenné.
        Ha bármi gond van (nálam még soha nem volt), otthonról ssh, vagy megmutatod, hogy kell újraindítani a linuxos gépet….1.gif 
        Részemről süsülinuxot használok, ott van profilváltó. Ezt a cron-nal össze lehet kötni, és voila.
        Pl. a laptopon használom is ezt a funkciót: otthon megosztott hálózat egyik gépe, hot-spot-nál meg megy a wlan.

        Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135836
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Ha van konzolod, a sax2-őt tudod indítani.

          Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135837
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Ha van konzolod, a sax2-őt tudod indítani.

            Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135828
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Telepítőlemezről (a telepített rendszer indítása) mi a helyzet?
              Ez valami video beállítási gond. Olyan frekvencia vagy felbontás van beállítva, amit a monitor nem tud értelmezni.
              Milyen videokártya? Milyen monitor?

              Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135829
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Telepítőlemezről (a telepített rendszer indítása) mi a helyzet?
                Ez valami video beállítási gond. Olyan frekvencia vagy felbontás van beállítva, amit a monitor nem tud értelmezni.
                Milyen videokártya? Milyen monitor?

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Tony Magic wrote:
                  Baj az, ha .run kiterjesztésű programokat is telepítettem? Nem csak a yasttal tettem fel programokat, hanem pár játékot is ami .run kiterjesztéssel települt.

                  Nem baj, legfeljebb nem fog működni. De az is lehet, hogy fog. 1.gif 

                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Tony Magic wrote:
                    Baj az, ha .run kiterjesztésű programokat is telepítettem? Nem csak a yasttal tettem fel programokat, hanem pár játékot is ami .run kiterjesztéssel települt.

                    Nem baj, legfeljebb nem fog működni. De az is lehet, hogy fog. 1.gif 

                    Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142939
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      A szóbanforgó cucc egy p3 duálprocesszoros rendszer, integrált raid-vezérlővel.
                      Szóval arra gyártották, hogy ezt a problémát tudja kezelni.
                      A mai napig működik. Persze már nem fat32 van rajta, (az sem volt sokáig, ntfs-re változott közben) hanem ext3.
                      Ha pontosabban érdekel, előkereshetem a számlát, de úgy emlékszem, 2001-ben vettem.
                      Azt tudom, hogy a vásárlás idején még nem volt xp.

                      Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142940
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        A szóbanforgó cucc egy p3 duálprocesszoros rendszer, integrált raid-vezérlővel.
                        Szóval arra gyártották, hogy ezt a problémát tudja kezelni.
                        A mai napig működik. Persze már nem fat32 van rajta, (az sem volt sokáig, ntfs-re változott közben) hanem ext3.
                        Ha pontosabban érdekel, előkereshetem a számlát, de úgy emlékszem, 2001-ben vettem.
                        Azt tudom, hogy a vásárlás idején még nem volt xp.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 5,804