Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:Ne idegesíccsé má! A win98 nem is lát 250 gigát… :))) (Na jó, ha a bios faca, akkor lehet… de a maga korában (illetve, amikor futottak még kategória volt), még a 80 g-ával is gondjai voltak. :))))
De idegesítelek. (csakazértis)
Anno az évezred legelején simán tudtam fat32-esre formázni a 228gigás raid0 tömböt. (2 x 120, azaz a valóságban 2x114giga)
Az más kérdés persze, hogy – ahogyan valamikor írtad – épeszű ember nem tart fontos adatot windows-os fájlrendszeren.vizsla wrote:Ne idegesíccsé má! A win98 nem is lát 250 gigát… :))) (Na jó, ha a bios faca, akkor lehet… de a maga korában (illetve, amikor futottak még kategória volt), még a 80 g-ával is gondjai voltak. :))))De idegesítelek. (csakazértis)
Anno az évezred legelején simán tudtam fat32-esre formázni a 228gigás raid0 tömböt. (2 x 120, azaz a valóságban 2x114giga)
Az más kérdés persze, hogy – ahogyan valamikor írtad – épeszű ember nem tart fontos adatot windows-os fájlrendszeren.vizsla wrote:Azon csodálkozom, hogy meg lehetett ez a nagy lemezt fat32-vel formázni. :)))))win98-as vagy milenniumos boot-floppyval minden további nélkül.
De minek?
vizsla wrote:Azon csodálkozom, hogy meg lehetett ez a nagy lemezt fat32-vel formázni. :)))))win98-as vagy milenniumos boot-floppyval minden további nélkül.
De minek?
Ezzel a problémával ugyan csak érintőlegesen, de mégis kapcsolatban: mire kell a fat32?
Az ntfs3g-vel a linux tudja írni-olvasni az ntfs-t, az ifs driverrel meg a win (nt, 2000, xp, vista) az ext2/ext3-at.http://www.fs-driver.org/
http://sourceforge.net/projects/ext2fsdEzzel a problémával ugyan csak érintőlegesen, de mégis kapcsolatban: mire kell a fat32?
Az ntfs3g-vel a linux tudja írni-olvasni az ntfs-t, az ifs driverrel meg a win (nt, 2000, xp, vista) az ext2/ext3-at.http://www.fs-driver.org/
http://sourceforge.net/projects/ext2fsdÉrdekes dolgokat olvastam itt.
1. Ha frissíted a rendszert, a /home sértetlenül megmarad. Ez TÉNY, akárki akármit mond.
2. Ahogy elnéztem a topiknyitó hozzászólásait, nemigen volt forrásból-telepítési problémája, tehát ha (ésszerűen) a csomagkezelőt használta, és nem buherálta szét a gépét mindenféle egyéb sz@rsággal, akkor semmi nem szól a frissítés ellen.
3. A magam részéről frissítettem régebbi verzióról (egy gépet kivéve az összes többin), gond egy szál sem.Na, ez is egy vélemény.
Érdekes dolgokat olvastam itt.
1. Ha frissíted a rendszert, a /home sértetlenül megmarad. Ez TÉNY, akárki akármit mond.
2. Ahogy elnéztem a topiknyitó hozzászólásait, nemigen volt forrásból-telepítési problémája, tehát ha (ésszerűen) a csomagkezelőt használta, és nem buherálta szét a gépét mindenféle egyéb sz@rsággal, akkor semmi nem szól a frissítés ellen.
3. A magam részéről frissítettem régebbi verzióról (egy gépet kivéve az összes többin), gond egy szál sem.Na, ez is egy vélemény.
Amennyiben ez az egyetlen merevlemez a gépen, akkor a telepítő ad egy partícionálási javaslatot. Minden más esetben a yast partícionáló modulját kell használni.
Amennyiben ez az egyetlen merevlemez a gépen, akkor a telepítő ad egy partícionálási javaslatot. Minden más esetben a yast partícionáló modulját kell használni.
-
SzerzőBejegyzés