Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142935
    Macskajancsi
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      Ne idegesíccsé má! A win98 nem is lát 250 gigát… :))) (Na jó, ha a bios faca, akkor lehet… de a maga korában (illetve, amikor futottak még kategória volt), még a 80 g-ával is gondjai voltak. :))))

      De idegesítelek. (csakazértis) 19.gif 
      Anno az évezred legelején simán tudtam fat32-esre formázni a 228gigás raid0 tömböt. (2 x 120, azaz a valóságban 2x114giga)
      Az más kérdés persze, hogy – ahogyan valamikor írtad – épeszű ember nem tart fontos adatot windows-os fájlrendszeren.

      Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142936
      Macskajancsi
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        Ne idegesíccsé má! A win98 nem is lát 250 gigát… :))) (Na jó, ha a bios faca, akkor lehet… de a maga korában (illetve, amikor futottak még kategória volt), még a 80 g-ával is gondjai voltak. :))))

        De idegesítelek. (csakazértis) 19.gif 
        Anno az évezred legelején simán tudtam fat32-esre formázni a 228gigás raid0 tömböt. (2 x 120, azaz a valóságban 2x114giga)
        Az más kérdés persze, hogy – ahogyan valamikor írtad – épeszű ember nem tart fontos adatot windows-os fájlrendszeren.

        Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142931
        Macskajancsi
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          Azon csodálkozom, hogy meg lehetett ez a nagy lemezt fat32-vel formázni. :)))))

          win98-as vagy milenniumos boot-floppyval minden további nélkül.
          De minek? 20.gif 

          Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142932
          Macskajancsi
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            Azon csodálkozom, hogy meg lehetett ez a nagy lemezt fat32-vel formázni. :)))))

            win98-as vagy milenniumos boot-floppyval minden további nélkül.
            De minek? 20.gif 

            Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142927
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Ezzel a problémával ugyan csak érintőlegesen, de mégis kapcsolatban: mire kell a fat32?
              Az ntfs3g-vel a linux tudja írni-olvasni az ntfs-t, az ifs driverrel meg a win (nt, 2000, xp, vista) az ext2/ext3-at.

              http://www.fs-driver.org/
              http://sourceforge.net/projects/ext2fsd

              Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142928
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Ezzel a problémával ugyan csak érintőlegesen, de mégis kapcsolatban: mire kell a fat32?
                Az ntfs3g-vel a linux tudja írni-olvasni az ntfs-t, az ifs driverrel meg a win (nt, 2000, xp, vista) az ext2/ext3-at.

                http://www.fs-driver.org/
                http://sourceforge.net/projects/ext2fsd

                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Érdekes dolgokat olvastam itt. 20.gif 
                  1. Ha frissíted a rendszert, a /home sértetlenül megmarad. Ez TÉNY, akárki akármit mond.
                  2. Ahogy elnéztem a topiknyitó hozzászólásait, nemigen volt forrásból-telepítési problémája, tehát ha (ésszerűen) a csomagkezelőt használta, és nem buherálta szét a gépét mindenféle egyéb sz@rsággal, akkor semmi nem szól a frissítés ellen.
                  3. A magam részéről frissítettem régebbi verzióról (egy gépet kivéve az összes többin), gond egy szál sem.

                  Na, ez is egy vélemény. 19.gif 

                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Érdekes dolgokat olvastam itt. 20.gif 
                    1. Ha frissíted a rendszert, a /home sértetlenül megmarad. Ez TÉNY, akárki akármit mond.
                    2. Ahogy elnéztem a topiknyitó hozzászólásait, nemigen volt forrásból-telepítési problémája, tehát ha (ésszerűen) a csomagkezelőt használta, és nem buherálta szét a gépét mindenféle egyéb sz@rsággal, akkor semmi nem szól a frissítés ellen.
                    3. A magam részéről frissítettem régebbi verzióról (egy gépet kivéve az összes többin), gond egy szál sem.

                    Na, ez is egy vélemény. 19.gif 

                    Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142925
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Amennyiben ez az egyetlen merevlemez a gépen, akkor a telepítő ad egy partícionálási javaslatot. Minden más esetben a yast partícionáló modulját kell használni.

                      Hozzászólás: suse 10.3 telepítése fat32-re? #2142926
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Amennyiben ez az egyetlen merevlemez a gépen, akkor a telepítő ad egy partícionálási javaslatot. Minden más esetben a yast partícionáló modulját kell használni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 5,804