Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Forrás csomagok #2142670
    Macskajancsi
    Felhasználó

      OFF
      Csak érdeklődöm: mit tud a gitárhangoló program? Valami különlegességről van szó?
      Egy hangoláshoz miért van szükség számítógépre?

      Hozzászólás: Forrás csomagok #2142671
      Macskajancsi
      Felhasználó

        OFF
        Csak érdeklődöm: mit tud a gitárhangoló program? Valami különlegességről van szó?
        Egy hangoláshoz miért van szükség számítógépre?

        Macskajancsi
        Felhasználó

          Ötletem ugyan nincs, de:
          -soha nem volt ilyen jelenség biztonsági frissítés után
          -soha nem használtam a networkmanagert. Háromszor próbálkoztam vele (először, utoljára és soha többé 21.gif  ), nem volt hajlandó működni.
          Maradtam a „hagyományos” beállításnál.
          Tipp:
          állítsd a hálókártyát hagyományos (ifup) módra, és úgy próbáld meg.

          Macskajancsi
          Felhasználó

            Ötletem ugyan nincs, de:
            -soha nem volt ilyen jelenség biztonsági frissítés után
            -soha nem használtam a networkmanagert. Háromszor próbálkoztam vele (először, utoljára és soha többé 21.gif  ), nem volt hajlandó működni.
            Maradtam a „hagyományos” beállításnál.
            Tipp:
            állítsd a hálókártyát hagyományos (ifup) módra, és úgy próbáld meg.

            Hozzászólás: Bootolható Pendrive #2127915
            Macskajancsi
            Felhasználó
              bencek wrote:
              Sziasztok…….

              Az lenne a kérdésem hogy egy *.gho kterjesztésű fájlt is vissza lehet e írni pendrive-ra ubuntu alatt, és ha igen akkor hogyan……

              nagyon fontos lenne ha valaki adna valami infot erröl..

              köszönöm

              Miért? Nem sikerült?
              Megtudhatnánk valami közelebbit a problémáról?

              A pendrive egy tárolóeszköz. Egy másik tárolóeszközről bármit át lehet rá írni.
              Szóval nem értem.

              (Ja, és ennek van valami köze a butulható pendrájvhoz?)

              Hozzászólás: Bootolható Pendrive #2127916
              Macskajancsi
              Felhasználó
                bencek wrote:
                Sziasztok…….

                Az lenne a kérdésem hogy egy *.gho kterjesztésű fájlt is vissza lehet e írni pendrive-ra ubuntu alatt, és ha igen akkor hogyan……

                nagyon fontos lenne ha valaki adna valami infot erröl..

                köszönöm

                Miért? Nem sikerült?
                Megtudhatnánk valami közelebbit a problémáról?

                A pendrive egy tárolóeszköz. Egy másik tárolóeszközről bármit át lehet rá írni.
                Szóval nem értem.

                (Ja, és ennek van valami köze a butulható pendrájvhoz?)

                Hozzászólás: A Wine helyes használata #2083380
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Kartal wrote:
                  Köszönöm az építő jellegű hozzászólást. Nagyon sokra mentem vele. Azt azért bunkóság nélkül is elmondhattad volna, hogy fogalmad sincs róla.
                  Ha a már így is túlméretezett egónak jót tesz irkálj csak ide még  riposztválaszokat, csak azt nem fogom elolvasni.  Ahol ennyi a jóindulat ott nekem nincs helyem. Mellesleg neked sincs, hiába hiszed.

                  Na figyelj egy picit.
                  A hozzászólásodból az kiderült, hogy még egyáltalán nem foglalkoztál linux-szal, nem telepítettél ilyet.
                  Ha már megtetted volna, kipróbáltad volna, és olyan kérdést tettél fel volna, hogy a feltelepített x disztrómon a wine alatt nem fut a mittudoménmilyen számlázóprogram.
                  Ez és ez (volna) a hibaüzenet
                  Ha valaki elolvassa a káma-szutrát, attól még nem tud….
                  Ki kell próbálni.
                  És ez nem rosszindulat.
                  Továbbá: ott a link egy rakás LINUXOS  számlázóprogramra. Gondolom, meg se nézted.

                  Szóval az ilyen „támadunk, ha hülyeséget beszélünk” típusú hozzászólásokat itt nem esszük meg.
                  Nem vagyok letörve, ha többet itt nem jelensz meg, mivel eddig sem volt közöd a linuxhoz, gondolom, ezután sem akarsz ilyet magadnak.
                  Hacsak valaki sztepbájsztep a szádba nem rágja, hova kattints a win-es számlázóprogramod és a multifunkciós cuccod üzembehelyezése érdekében.
                  Lehet, hogy lesz ilyen, de nagyobb a valószínűsége, hogy nem.

                  Hozzászólás: A Wine helyes használata #2083376
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Kartal wrote:
                    Sziasztok!

                    Kérdeznék ha lehet, bár kicsit bonyolultat. Van egy kis szakboltom, abban egy gépem amin a számlázó program fut, XP az oprendszer alatt. Arra gondoltam, hogy az XP-t a licensz miatt hazavinném az otthoni gépre (játékok miatt) a bolti gépre meg tennék Ubuntu-t. A Samsung SCX-4521 nyomtatómnak van linuxos meghajtója, ezzel nem lehet baj, bár azt még nem tudom, hogy továbbra is tudok- e dokumentumokat faxolni közvetlenül a gépről, nyomtatás nélkül, illetve a legfontosabb az, hogy tudom-e futtatni a KerszámSilver számlázót, nyilván wine alatt. Van-e valakinek ezzel tapasztalata, mert kipróbálni elég kockázatos, rámehet a mostani működő rendszerem, és van ugyan mentésem róla, de ha lehet elkerülnék egy több napos bizonytalan kimenetelű kisérletezgetést. Viszont ha minden működne, lenne egy olyan minden részében legális rendszerem, ahol kezelhetem a levelezésem, a dokumentumaim, a reklámjaim és szórólapjaim szerkesztését, számlázás-raktárkezelést. Ez így szép lenne. Köszönet előre is.

                    Az otthoni gépedre tegyél fel egy linuxot, és próbáld ki. 19.gif 
                    Egyébként meg kezdjél olvasgatni, hátha találsz megfelelő megoldást.
                    http://www.google.hu/search?hl=hu&q=sz%C3%A1ml%C3%A1z%C3%B3+program+linuxon&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=

                    Hozzászólás: Tv Tuner kártya és a Hang #2142340
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      vasy azóta sem járt erre.
                      NEM AZT A KÁBELT KELLETT VOLNA MEGFOGNI!!!
                      (Lehet, hogy már késő. 19.gif  )

                      Hozzászólás: Tv Tuner kártya és a Hang #2142341
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        vasy azóta sem járt erre.
                        NEM AZT A KÁBELT KELLETT VOLNA MEGFOGNI!!!
                        (Lehet, hogy már késő. 19.gif  )

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 5,804