Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
RedCat wrote:Köszönöm a segítséget.
Macskajancsi nem egészen értem amit mondtál. A file szerveren a szambát beállítottam mint szervert. De a másik suse kliens lenne, a fileszerver megosztott mappáját szeretném ide felcsatolni (nem új megosztást csinálni). Vagy a szambát lehet valahogyan kliensként is konfigurálni?Munkaasztal beállítása – (control panel) – Hálózat, internet –
—Mondjam tovább?
Ja, ha a kliensgépeken nincs telepítve a samba client, akkor nem fog menni….lada2105: Ne komplikáld.
RedCat wrote:Köszönöm a segítséget.
Macskajancsi nem egészen értem amit mondtál. A file szerveren a szambát beállítottam mint szervert. De a másik suse kliens lenne, a fileszerver megosztott mappáját szeretném ide felcsatolni (nem új megosztást csinálni). Vagy a szambát lehet valahogyan kliensként is konfigurálni?Munkaasztal beállítása – (control panel) – Hálózat, internet –
—Mondjam tovább?
Ja, ha a kliensgépeken nincs telepítve a samba client, akkor nem fog menni….lada2105: Ne komplikáld.
Egész egyszerűen nem értem ezt az egész problémát.
Ha a suse fájlszervert beállítottad, a klienseken be kell konfigurálni a szambát, oszt jól van.
Ugyanúgy néz ki a kde meg a szamba beállítómodulja az egyik suse gépen, mint a másikon.
Nem kell man mount-ot sem böngészgetni. (Bár nem árt egyébként, de ehhez semmi köze.)
Ikont meg úgy lehet csinálni, hogy az egér jobb gombjával rákattintasz az asztalra.
Tovább nem mondom.Egész egyszerűen nem értem ezt az egész problémát.
Ha a suse fájlszervert beállítottad, a klienseken be kell konfigurálni a szambát, oszt jól van.
Ugyanúgy néz ki a kde meg a szamba beállítómodulja az egyik suse gépen, mint a másikon.
Nem kell man mount-ot sem böngészgetni. (Bár nem árt egyébként, de ehhez semmi köze.)
Ikont meg úgy lehet csinálni, hogy az egér jobb gombjával rákattintasz az asztalra.
Tovább nem mondom.Csak egy kérdés: miért forrásból? Rajta van a telepítőn.Verzió: 2.2.4-70.2. Készítési idő: 2007 nov. 9.
Repo: opensuse updates.Szerk.: bocs, 10.2-re 2.2.3-22. nov. 15.
De akkor is ott van.
Csak egy kérdés: miért forrásból? Rajta van a telepítőn.Verzió: 2.2.4-70.2. Készítési idő: 2007 nov. 9.
Repo: opensuse updates.Szerk.: bocs, 10.2-re 2.2.3-22. nov. 15.
De akkor is ott van.
script wrote:Lehet a restart segitett neki?Lehet.
Általában ha a kernelt piszkáljuk (pl. új kernelmodul, ne adj’isten, új kernel), a változásokat a gép újraindításával tudjuk aktiválni legegyszerűbben – ti. így automatikusan betöltődik.script wrote:Lehet a restart segitett neki?Lehet.
Általában ha a kernelt piszkáljuk (pl. új kernelmodul, ne adj’isten, új kernel), a változásokat a gép újraindításával tudjuk aktiválni legegyszerűbben – ti. így automatikusan betöltődik.VectoR wrote:pontosan mi is a probléma ? ne haragudj nem értem a szitut..Ej, nem érted….
(Kisnyuszi ki akarja festeni az oduját. Ám nincs létrája. Elindul a macihoz, hogy kölcsönkérje a létráját.
Mondjam tovább?……)Azt hiszem, a „Sztrájk!” topik okafogyottá vált.
1. Tegnap volt.
2. Nem látom különösebben értelmét a linuxforum.hu-n ezen témák feszegetésének.Nem ide való.
-
SzerzőBejegyzés