Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141664
    Macskajancsi
    Felhasználó
      RedCat wrote:
      Köszönöm a segítséget.
      Macskajancsi nem egészen értem amit mondtál. A file szerveren a szambát beállítottam mint szervert. De a másik suse kliens lenne, a fileszerver megosztott mappáját szeretném ide felcsatolni (nem új megosztást csinálni). Vagy a szambát lehet valahogyan kliensként is konfigurálni?

      Munkaasztal beállítása – (control panel) – Hálózat, internet –
      —Mondjam tovább?
      Ja, ha a kliensgépeken nincs telepítve a samba client, akkor nem fog menni….

      lada2105: Ne komplikáld. 20.gif 

      Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141665
      Macskajancsi
      Felhasználó
        RedCat wrote:
        Köszönöm a segítséget.
        Macskajancsi nem egészen értem amit mondtál. A file szerveren a szambát beállítottam mint szervert. De a másik suse kliens lenne, a fileszerver megosztott mappáját szeretném ide felcsatolni (nem új megosztást csinálni). Vagy a szambát lehet valahogyan kliensként is konfigurálni?

        Munkaasztal beállítása – (control panel) – Hálózat, internet –
        —Mondjam tovább?
        Ja, ha a kliensgépeken nincs telepítve a samba client, akkor nem fog menni….

        lada2105: Ne komplikáld. 20.gif 

        Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141658
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Egész egyszerűen nem értem ezt az egész problémát.
          Ha a suse fájlszervert beállítottad, a klienseken be kell konfigurálni a szambát, oszt jól van.
          Ugyanúgy néz ki a kde meg a szamba beállítómodulja az egyik suse gépen, mint a másikon. 19.gif 
          Nem kell man mount-ot sem böngészgetni. (Bár nem árt egyébként, de ehhez semmi köze.)
          Ikont meg úgy lehet csinálni, hogy az egér jobb gombjával rákattintasz az asztalra.
          Tovább nem mondom.

          Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141659
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Egész egyszerűen nem értem ezt az egész problémát.
            Ha a suse fájlszervert beállítottad, a klienseken be kell konfigurálni a szambát, oszt jól van.
            Ugyanúgy néz ki a kde meg a szamba beállítómodulja az egyik suse gépen, mint a másikon. 19.gif 
            Nem kell man mount-ot sem böngészgetni. (Bár nem árt egyébként, de ehhez semmi köze.)
            Ikont meg úgy lehet csinálni, hogy az egér jobb gombjával rákattintasz az asztalra.
            Tovább nem mondom.

            Hozzászólás: Suse 10.2 Apache és Php #2141546
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Csak egy kérdés: miért forrásból? Rajta van a telepítőn.Verzió: 2.2.4-70.2. Készítési idő: 2007 nov. 9.
              Repo: opensuse updates.

              Szerk.: bocs, 10.2-re 2.2.3-22. nov. 15.
              De akkor is ott van. 19.gif 

              Hozzászólás: Suse 10.2 Apache és Php #2141547
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Csak egy kérdés: miért forrásból? Rajta van a telepítőn.Verzió: 2.2.4-70.2. Készítési idő: 2007 nov. 9.
                Repo: opensuse updates.

                Szerk.: bocs, 10.2-re 2.2.3-22. nov. 15.
                De akkor is ott van. 19.gif 

                Hozzászólás: USB modem driver #2141538
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  script wrote:
                  Lehet a restart segitett neki?

                  Lehet. 21.gif 
                  Általában ha a kernelt piszkáljuk (pl. új kernelmodul, ne adj’isten, új kernel), a változásokat a gép újraindításával tudjuk aktiválni legegyszerűbben – ti. így automatikusan betöltődik.

                  Hozzászólás: USB modem driver #2141539
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    script wrote:
                    Lehet a restart segitett neki?

                    Lehet. 21.gif 
                    Általában ha a kernelt piszkáljuk (pl. új kernelmodul, ne adj’isten, új kernel), a változásokat a gép újraindításával tudjuk aktiválni legegyszerűbben – ti. így automatikusan betöltődik.

                    Hozzászólás: LinuxPortál #2121144
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      VectoR wrote:
                      pontosan mi is a probléma ? ne haragudj nem értem a szitut..

                      Ej, nem érted….

                      (Kisnyuszi ki akarja festeni az oduját. Ám nincs létrája. Elindul a macihoz, hogy kölcsönkérje a létráját.
                      Mondjam tovább?……)

                      Hozzászólás: Sztrájk! #2141264
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Azt hiszem, a „Sztrájk!” topik okafogyottá vált.
                        1. Tegnap volt.
                        2. Nem látom különösebben értelmét a linuxforum.hu-n ezen témák feszegetésének.

                        Nem ide való.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 5,804