Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Sztrájk! #2141265
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Azt hiszem, a „Sztrájk!” topik okafogyottá vált.
      1. Tegnap volt.
      2. Nem látom különösebben értelmét a linuxforum.hu-n ezen témák feszegetésének.

      Nem ide való.

      Hozzászólás: Sztrájk! #2141252
      Macskajancsi
      Felhasználó
        ELaci wrote:
        ……..
        Van itt valami probléma a zsidók szemszögéböl? Itt kérem semmi probléma.
        A saját véleményünk meg csak annyi, hogy Izráel gyarmata lettünk, és előbb-utóbb a héber nyelvet teszik kötelezővé tanulni az orosz helyett.

        Nem kéne zsidózni.
        Másrészt el vagy maradva. Az orosz már régen nem kötelező.

        Hozzászólás: Sztrájk! #2141253
        Macskajancsi
        Felhasználó
          ELaci wrote:
          ……..
          Van itt valami probléma a zsidók szemszögéböl? Itt kérem semmi probléma.
          A saját véleményünk meg csak annyi, hogy Izráel gyarmata lettünk, és előbb-utóbb a héber nyelvet teszik kötelezővé tanulni az orosz helyett.

          Nem kéne zsidózni.
          Másrészt el vagy maradva. Az orosz már régen nem kötelező.

          Hozzászólás: Sztrájk! #2141234
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Kicsit OFF, de ez jutott eszembe, ahogy olvasgatom a hozzászólásokat:
            „Aki 20 évesen nem kommunista, annak nincs szíve. Aki 40 évesen még mindig az, annak nincsen esze.”
            (Churchill)

            Bár a mai politikai közállapotoknak az égegyvilágon semmi közük nincs semmilyen világnézethez.
            Csak a pénzhez.

            Adja Isten, hogy nem így van, csak én látom rosszul.

            Ui: tegnap nem tudtan sztrájkolni, mert szabadnapos voltam….20.gif 

            Hozzászólás: Sztrájk! #2141235
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Kicsit OFF, de ez jutott eszembe, ahogy olvasgatom a hozzászólásokat:
              „Aki 20 évesen nem kommunista, annak nincs szíve. Aki 40 évesen még mindig az, annak nincsen esze.”
              (Churchill)

              Bár a mai politikai közállapotoknak az égegyvilágon semmi közük nincs semmilyen világnézethez.
              Csak a pénzhez.

              Adja Isten, hogy nem így van, csak én látom rosszul.

              Ui: tegnap nem tudtan sztrájkolni, mert szabadnapos voltam….20.gif 

              Hozzászólás: Több gép hálózatban egy gépként látszik #2141372
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Fürtözésre gondolsz?
                Akkor:
                http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Cluster-HOWTO-hu/Cluster-HOWTO-hu.html

                A yast – programok között megtalálod a ‘fürtképzés’ szekciót.

                Előbb azért olvasgass róla, mert ez azért nem olyan magától értetődő dolog.

                Hozzászólás: Több gép hálózatban egy gépként látszik #2141373
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Fürtözésre gondolsz?
                  Akkor:
                  http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Cluster-HOWTO-hu/Cluster-HOWTO-hu.html

                  A yast – programok között megtalálod a ‘fürtképzés’ szekciót.

                  Előbb azért olvasgass róla, mert ez azért nem olyan magától értetődő dolog.

                  Hozzászólás: Samba problémák #2085049
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    TomKranich wrote:
                    Hello!

                    Winrol szeretnem elerni a Linuxos megosztasokat.
                    Es akkor dob be a win egy ablakot jelszo felhasznnev.
                    Probaltam mar a root aztan jelszo
                    egy mukodo user nevet + jelszavat de semmi:(
                    a sambapasswd-ot hol lehet atirni?

                    Koszi : Gabor

                    /etc/sambapasswd – legalábbis nálam itt van. 10.gif 
                    De ha engedélyezed a ‘guest ok’ paramétert a samba beállításoknál, továbbá nem a linuxos gép a PDC, akkor nem kér jelszót. (Legalábbis a logika szerint, de lehet, hogy rosszul gondolom.)

                    Hozzászólás: Samba problémák #2085047
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      TomKranich wrote:
                      Sziasztok! nekem az lenne a gondom a Sambaval, hogy adott ket gep.
                      Egyiken Win van masikon Linux. Namarmost a linuxos gepen elinditom a Sambat akkor a wines gepen latom a megosztasokat, de amint beakarok lepni barmelyik megosztasba felhasznaloi nevet es jelszavat ker. No de nem adtam meg sehol semmilyen jelszot se felhaszn nevet. Honnan tudom meg, hogy mi egyaltalan?
                      Udv: Gabor

                      Hümm.
                      Ha jól emlékszem, a win control panel-ben van olyan, hogy ‘users and passwords’ vagy valami ilyesmi.
                      Adj az administrator-nak jelszót, és utána be kell hogy tudjál lépni linuxról
                      Felhasználó név: administrator
                      jelszó: amit adtál
                      Ha félreértettem, és fordítva van, akkor a samba beállítások nem korrektek linuxon.
                      Ez esetben felhasználó név: root
                      jelszó: amit a sambapasswd-ben megadtál. Nálam a rendszer kérte ennek a beállítását a samba konfigurálásánál.

                      Hozzászólás: Elhasaló Flash player Firefox és Opera alatt #2140950
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Gyuszk wrote:
                        Kérdés az lenne hogy nálatok is így viselkedik-e a cucc, és ha nem (vagy igen 🙂 ) mit javasolnátok a megoldására?

                        Így viselkedik.
                        Megoldás (persze csak lokális 10.gif  ): többé nem nyitom meg ezt a weboldalt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 5,804