Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Azt hiszem, a „Sztrájk!” topik okafogyottá vált.
1. Tegnap volt.
2. Nem látom különösebben értelmét a linuxforum.hu-n ezen témák feszegetésének.Nem ide való.
ELaci wrote:……..
Van itt valami probléma a zsidók szemszögéböl? Itt kérem semmi probléma.
A saját véleményünk meg csak annyi, hogy Izráel gyarmata lettünk, és előbb-utóbb a héber nyelvet teszik kötelezővé tanulni az orosz helyett.Nem kéne zsidózni.
Másrészt el vagy maradva. Az orosz már régen nem kötelező.ELaci wrote:……..
Van itt valami probléma a zsidók szemszögéböl? Itt kérem semmi probléma.
A saját véleményünk meg csak annyi, hogy Izráel gyarmata lettünk, és előbb-utóbb a héber nyelvet teszik kötelezővé tanulni az orosz helyett.Nem kéne zsidózni.
Másrészt el vagy maradva. Az orosz már régen nem kötelező.Kicsit OFF, de ez jutott eszembe, ahogy olvasgatom a hozzászólásokat:
„Aki 20 évesen nem kommunista, annak nincs szíve. Aki 40 évesen még mindig az, annak nincsen esze.”
(Churchill)Bár a mai politikai közállapotoknak az égegyvilágon semmi közük nincs semmilyen világnézethez.
Csak a pénzhez.Adja Isten, hogy nem így van, csak én látom rosszul.
Ui: tegnap nem tudtan sztrájkolni, mert szabadnapos voltam….
Kicsit OFF, de ez jutott eszembe, ahogy olvasgatom a hozzászólásokat:
„Aki 20 évesen nem kommunista, annak nincs szíve. Aki 40 évesen még mindig az, annak nincsen esze.”
(Churchill)Bár a mai politikai közállapotoknak az égegyvilágon semmi közük nincs semmilyen világnézethez.
Csak a pénzhez.Adja Isten, hogy nem így van, csak én látom rosszul.
Ui: tegnap nem tudtan sztrájkolni, mert szabadnapos voltam….
Fürtözésre gondolsz?
Akkor:
http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Cluster-HOWTO-hu/Cluster-HOWTO-hu.htmlA yast – programok között megtalálod a ‘fürtképzés’ szekciót.
Előbb azért olvasgass róla, mert ez azért nem olyan magától értetődő dolog.
Fürtözésre gondolsz?
Akkor:
http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Cluster-HOWTO-hu/Cluster-HOWTO-hu.htmlA yast – programok között megtalálod a ‘fürtképzés’ szekciót.
Előbb azért olvasgass róla, mert ez azért nem olyan magától értetődő dolog.
TomKranich wrote:Hello!Winrol szeretnem elerni a Linuxos megosztasokat.
Es akkor dob be a win egy ablakot jelszo felhasznnev.
Probaltam mar a root aztan jelszo
egy mukodo user nevet + jelszavat de semmi:(
a sambapasswd-ot hol lehet atirni?Koszi : Gabor
/etc/sambapasswd – legalábbis nálam itt van.
De ha engedélyezed a ‘guest ok’ paramétert a samba beállításoknál, továbbá nem a linuxos gép a PDC, akkor nem kér jelszót. (Legalábbis a logika szerint, de lehet, hogy rosszul gondolom.)TomKranich wrote:Sziasztok! nekem az lenne a gondom a Sambaval, hogy adott ket gep.
Egyiken Win van masikon Linux. Namarmost a linuxos gepen elinditom a Sambat akkor a wines gepen latom a megosztasokat, de amint beakarok lepni barmelyik megosztasba felhasznaloi nevet es jelszavat ker. No de nem adtam meg sehol semmilyen jelszot se felhaszn nevet. Honnan tudom meg, hogy mi egyaltalan?
Udv: GaborHümm.
Ha jól emlékszem, a win control panel-ben van olyan, hogy ‘users and passwords’ vagy valami ilyesmi.
Adj az administrator-nak jelszót, és utána be kell hogy tudjál lépni linuxról
Felhasználó név: administrator
jelszó: amit adtál
Ha félreértettem, és fordítva van, akkor a samba beállítások nem korrektek linuxon.
Ez esetben felhasználó név: root
jelszó: amit a sambapasswd-ben megadtál. Nálam a rendszer kérte ennek a beállítását a samba konfigurálásánál.Gyuszk wrote:Kérdés az lenne hogy nálatok is így viselkedik-e a cucc, és ha nem (vagy igen 🙂 ) mit javasolnátok a megoldására?Így viselkedik.
Megoldás (persze csak lokális
): többé nem nyitom meg ezt a weboldalt. -
SzerzőBejegyzés