Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
(Ha nem megy csavarhúzóval, próbáld kalapáccsal.
)Ami TÉNY: a legtöbb dvd-írót az LG típusból adják el. Amiről nincs konkrét információm, az az, hogy hány százalékban (gyártási) hibás a cucc. Továbbá: hol vetted, ott milyen körülmények között tárolták, szállították (hányszor ejtették le, a szállító hányszor rúgott bele, rádobta a targoncára, rádobta a targoncát) stb.
Nagy forgalmú cégeknél elképesztő az ezirányú felelőtlenség.
Kezdve a repülőtéri rakodóknál. (Láttam egypárszor, hogy bánnak a csomagokkal. No comment.)Ami nálam bevált:
Pioneer (az egyik gépemben egy A03-as van. Ha érdekel, utánanézhetsz, mikor gyártották. A mai napig hibátlanul működik.)
NEC – a legtöbb pioneer íróban NEC chip van.
A laptop-ban toshiba van, az is évek óta hibátlanul működik.Egyébként már láttam működő LG-t. Legalábbis működött a garanciális idő+1 hétig.
Ja, és mindegyik linux alatt.
Ha kompetens véleményekre vagy kíváncsi, keresd meg a témában a HWSW fórumán PPéter (Polcz Péter) kommentjeit, ő elismerten szakértője ennek a témának.
Az ne zavarjon, hogy windows tárgykörben taglalja a problémákat – ami windows-on megbízhatatlanul működik, az linuxon is.
Ezen kívül a fentebb említett úr weboldala:
http://www.burn.hu/
Itt is olvashatsz sok hasznos információt.Az a dvd-író, amivel rendelkezel, nem egy LG véletlenül? Lusta voltam a típusjelzés alapján keresni.
Ha LG, akkor kisebb fajta csoda, hogy egyáltalán működik….A warez süsülinuxommal tudok DVD DL-t írni.
K3b: 1.0.4-2.1
growisofs: 7.0„Most én vagyok a hibás?”
Hát persze!
„Mivel fel kell férnie EGY korongra.”
Miért? A környéken kifogyott az írható dvd-készlet? Ne viccelődjünk már.
„De ha egy 180 perces moziból lehet nézhető avi-kat gyártani akár 700M-at is,…”
Végülis nézhető bármi. Ilyen alapon bluray kamerával felvett anyagot is be tudsz tömöríteni egy cd-re.
Ezzel semmi baj nincs, hacsak az nem, hogy egy relatíve rossz alapanyagot is lehet még tovább rontani, vagy pedig úgy-ahogy megőrizni a látvány minőségét. Ízlés (és igényesség) dolga. Miért spórolsz az írható dvd-vel? Nem olyan drága már, mint pl. 6 évvel ezelőtt.„Az mpeg semmit nem tömörít?”
Hogy mit kérdeztél?
„vrc_maxrate=9800:vbitrate=5000:
Ez 6Mbit/sec? „Szerinted? Te írtad be az értékeket.. Ha ezt írtad be, akkor ez nem annyi.
Lefordítom:
Maximális bitráta: 9800 (ez azt jelenti, hogy ennél feljebb nem engedi)
Variábilis bitráta: 5000 (tehát ezt adtad meg átlagnak)
Én itt sehol sem látok 6000-es értéket.Ha azt akarod, hogy három óra felmenjen egy egyrétegű lemezre, akkor kb. 3Mbit/sec-kel kell tömöríteni.
Most lusta vagyok kiszámolni.
De ez elég sz@r lesz.Hadd kérdezzem meg, hogy ez a parancssor, amit ide bemásoltál, honnan származik? Mert nekem csak annyi jön le, hogy fogalmad sincs róla, mi mit jelent.
Ne haragudj, nem cseszegetni akarlak. A saját tapasztalataid alapján majd rájössz, hogy miként érdemes ezt csinálni.
Azt nem tudom, mit csinál a devede 3 és fél órán keresztül, majd egyszer kipróbálom.
„Most én vagyok a hibás?”
Hát persze!
„Mivel fel kell férnie EGY korongra.”
Miért? A környéken kifogyott az írható dvd-készlet? Ne viccelődjünk már.
„De ha egy 180 perces moziból lehet nézhető avi-kat gyártani akár 700M-at is,…”
Végülis nézhető bármi. Ilyen alapon bluray kamerával felvett anyagot is be tudsz tömöríteni egy cd-re.
Ezzel semmi baj nincs, hacsak az nem, hogy egy relatíve rossz alapanyagot is lehet még tovább rontani, vagy pedig úgy-ahogy megőrizni a látvány minőségét. Ízlés (és igényesség) dolga. Miért spórolsz az írható dvd-vel? Nem olyan drága már, mint pl. 6 évvel ezelőtt.„Az mpeg semmit nem tömörít?”
Hogy mit kérdeztél?
„vrc_maxrate=9800:vbitrate=5000:
Ez 6Mbit/sec? „Szerinted? Te írtad be az értékeket.. Ha ezt írtad be, akkor ez nem annyi.
Lefordítom:
Maximális bitráta: 9800 (ez azt jelenti, hogy ennél feljebb nem engedi)
Variábilis bitráta: 5000 (tehát ezt adtad meg átlagnak)
Én itt sehol sem látok 6000-es értéket.Ha azt akarod, hogy három óra felmenjen egy egyrétegű lemezre, akkor kb. 3Mbit/sec-kel kell tömöríteni.
Most lusta vagyok kiszámolni.
De ez elég sz@r lesz.Hadd kérdezzem meg, hogy ez a parancssor, amit ide bemásoltál, honnan származik? Mert nekem csak annyi jön le, hogy fogalmad sincs róla, mi mit jelent.
Ne haragudj, nem cseszegetni akarlak. A saját tapasztalataid alapján majd rájössz, hogy miként érdemes ezt csinálni.
Azt nem tudom, mit csinál a devede 3 és fél órán keresztül, majd egyszer kipróbálom.
sagit wrote:Pl: a GCC++ -t akartam feltenni
ezt adtam ki keresésbe amit meg is talált le is töltött csak az rpm-et nem telepített
viszont mikor az unrart akrtam telepíteni a DVD-ről sem tette fel ugyanazzal a hibával
aztán kézzel viszont az „rpm -i ” parancsal simán felmentHümmm…
Add meg telepítési forrásként az oss és non-oss repo-kat.
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/non-oss/
(értelemszerűen a dvd-t tiltsd le, az oss és non-oss beállításainál pedig vedd ki a frissítés jelölést – hiszen csak egyszer kell beolvasni, az anyag nem változik)
Amit írsz, arra is utalhat, hogy talán a telepítőlemezzel történt valami.
(Szalonnáztál rajta? Frizbiztél vele? Vagy csak egyszerűen megsérült – ami elromolhat, az el is romlik.)Még egy kérdés: nem gnome-ot használsz véletlenül? Mert egyes esetekben a yast képes furcsa dolgokat produkálni állítólag. Csak olvastam róla, én kde-t használok.
sagit wrote:Pl: a GCC++ -t akartam feltenni
ezt adtam ki keresésbe amit meg is talált le is töltött csak az rpm-et nem telepített
viszont mikor az unrart akrtam telepíteni a DVD-ről sem tette fel ugyanazzal a hibával
aztán kézzel viszont az „rpm -i ” parancsal simán felmentHümmm…
Add meg telepítési forrásként az oss és non-oss repo-kat.
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/non-oss/
(értelemszerűen a dvd-t tiltsd le, az oss és non-oss beállításainál pedig vedd ki a frissítés jelölést – hiszen csak egyszer kell beolvasni, az anyag nem változik)
Amit írsz, arra is utalhat, hogy talán a telepítőlemezzel történt valami.
(Szalonnáztál rajta? Frizbiztél vele? Vagy csak egyszerűen megsérült – ami elromolhat, az el is romlik.)Még egy kérdés: nem gnome-ot használsz véletlenül? Mert egyes esetekben a yast képes furcsa dolgokat produkálni állítólag. Csak olvastam róla, én kde-t használok.
Soltan wrote:A srácot 3 napja én supportolomTe is? Cuki.
Egy levélváltás:
Macskajancsi wrote:petishow wrote:Hello macskajancsi !Megmindig fent all a problemam nem tudok internet kapcsolatot letesitenimert nem ertem mit kell csinalni megatam a jelszot bealitottam amindent ertelemszeuen es nincs kapcsolat az internet fele.Pedig azthidtem hogy sikerult ,de nem.
legyszives segis nekem mert nagyon uj vagyok benne .
elore is koszonom ..
msn :[email protected]
udv petishow
Tippek:
1.Ha a networkmanager netán bekapcsolt állapotban van, kapcsolj’hagyományos’ módra. Ezt a hálókártyák beállításai résznél találod.
2.Adj a hálókártyának fix ip-címet. Ennek semmi köze a szolgáltatótólkapott ip-hez, csupán arra való, hogy a hálókártya meg tudja címezni amodemet. Pl.: 192.168.0.1
3. Próbáld ‘Automatikus kapcsolódás’-ra állítani a DSL-t. Ekkor kéri a DNS-címeket.
Ezek vagy rajta vannak a szerződésen, vagy felhívod a szolgáltatót, és megmondják.
(Az alhálózati maszk 255.255.255.0 – Beállíthatsz mást is, de ez a standard.)Soltan wrote:A srácot 3 napja én supportolomTe is? Cuki.
Egy levélváltás:
Macskajancsi wrote:petishow wrote:Hello macskajancsi !Megmindig fent all a problemam nem tudok internet kapcsolatot letesitenimert nem ertem mit kell csinalni megatam a jelszot bealitottam amindent ertelemszeuen es nincs kapcsolat az internet fele.Pedig azthidtem hogy sikerult ,de nem.
legyszives segis nekem mert nagyon uj vagyok benne .
elore is koszonom ..
msn :[email protected]
udv petishow
Tippek:
1.Ha a networkmanager netán bekapcsolt állapotban van, kapcsolj’hagyományos’ módra. Ezt a hálókártyák beállításai résznél találod.
2.Adj a hálókártyának fix ip-címet. Ennek semmi köze a szolgáltatótólkapott ip-hez, csupán arra való, hogy a hálókártya meg tudja címezni amodemet. Pl.: 192.168.0.1
3. Próbáld ‘Automatikus kapcsolódás’-ra állítani a DSL-t. Ekkor kéri a DNS-címeket.
Ezek vagy rajta vannak a szerződésen, vagy felhívod a szolgáltatót, és megmondják.
(Az alhálózati maszk 255.255.255.0 – Beállíthatsz mást is, de ez a standard.) -
SzerzőBejegyzés
)