Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: growisofs gondok #2103132
    Macskajancsi
    Felhasználó

      (Ha nem megy csavarhúzóval, próbáld kalapáccsal. 21.gif  )

      Ami TÉNY: a legtöbb dvd-írót az LG típusból adják el. Amiről nincs konkrét információm, az az, hogy hány százalékban (gyártási) hibás a cucc. Továbbá: hol vetted, ott milyen körülmények között tárolták, szállították (hányszor ejtették le, a szállító hányszor rúgott bele, rádobta a targoncára, rádobta a targoncát) stb.
      Nagy forgalmú cégeknél elképesztő az ezirányú felelőtlenség.
      Kezdve a repülőtéri rakodóknál. (Láttam egypárszor, hogy bánnak a csomagokkal. No comment.)

      Hozzászólás: growisofs gondok #2103129
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Ami nálam bevált:
        Pioneer (az egyik gépemben egy A03-as van. Ha érdekel, utánanézhetsz, mikor gyártották. A mai napig hibátlanul működik.)
        NEC – a legtöbb pioneer íróban NEC chip van.
        A laptop-ban toshiba van, az is évek óta hibátlanul működik.

        Egyébként már láttam működő LG-t. Legalábbis működött a garanciális idő+1 hétig. 19.gif 

        Ja, és mindegyik linux alatt.

        Ha kompetens véleményekre vagy kíváncsi, keresd meg a témában a HWSW fórumán PPéter (Polcz Péter) kommentjeit, ő elismerten szakértője ennek a témának.
        Az ne zavarjon, hogy windows tárgykörben taglalja a problémákat – ami windows-on megbízhatatlanul működik, az linuxon is.
        Ezen kívül a fentebb említett úr weboldala:
        http://www.burn.hu/
        Itt is olvashatsz sok hasznos információt.

        Hozzászólás: growisofs gondok #2103126
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Az a dvd-író, amivel rendelkezel, nem egy LG véletlenül? Lusta voltam a típusjelzés alapján keresni.
          Ha LG, akkor kisebb fajta csoda, hogy egyáltalán működik….

          Hozzászólás: growisofs gondok #2103124
          Macskajancsi
          Felhasználó

            A warez süsülinuxommal tudok DVD DL-t írni.
            K3b: 1.0.4-2.1
            growisofs: 7.0

            Hozzászólás: dvd készítés #2140200
            Macskajancsi
            Felhasználó

              „Most én vagyok a hibás?”

              Hát persze! 21.gif 

              „Mivel fel kell férnie EGY korongra.”

              Miért? A környéken kifogyott az írható dvd-készlet? Ne viccelődjünk már.

              „De ha egy 180 perces moziból lehet nézhető avi-kat gyártani akár 700M-at is,…”

              Végülis nézhető bármi. Ilyen alapon bluray kamerával felvett anyagot is be tudsz tömöríteni egy cd-re.
              Ezzel semmi baj nincs, hacsak az nem, hogy egy relatíve rossz alapanyagot is lehet még tovább rontani, vagy pedig úgy-ahogy megőrizni a látvány minőségét. Ízlés (és igényesség) dolga. Miért spórolsz az írható dvd-vel? Nem olyan drága már, mint pl. 6 évvel ezelőtt.

              „Az mpeg semmit nem tömörít?”

              Hogy mit kérdeztél?

              „vrc_maxrate=9800:vbitrate=5000:
              Ez 6Mbit/sec? „

              Szerinted? Te írtad be az értékeket.. Ha ezt írtad be, akkor ez nem annyi.
              Lefordítom:
              Maximális bitráta: 9800 (ez azt jelenti, hogy ennél feljebb nem engedi)
              Variábilis bitráta: 5000 (tehát ezt adtad meg átlagnak)
              Én itt sehol sem látok 6000-es értéket.

              Ha azt akarod, hogy három óra felmenjen egy egyrétegű lemezre, akkor kb. 3Mbit/sec-kel kell tömöríteni.
              Most lusta vagyok kiszámolni.
              De ez elég sz@r lesz.

              Hadd kérdezzem meg, hogy ez a parancssor, amit ide bemásoltál, honnan származik? Mert nekem csak annyi jön le, hogy fogalmad sincs róla, mi mit jelent.

              Ne haragudj, nem cseszegetni akarlak. A saját tapasztalataid alapján majd rájössz, hogy miként érdemes ezt csinálni.

              Azt nem tudom, mit csinál a devede 3 és fél órán keresztül, majd egyszer kipróbálom.

              Hozzászólás: dvd készítés #2140201
              Macskajancsi
              Felhasználó

                „Most én vagyok a hibás?”

                Hát persze! 21.gif 

                „Mivel fel kell férnie EGY korongra.”

                Miért? A környéken kifogyott az írható dvd-készlet? Ne viccelődjünk már.

                „De ha egy 180 perces moziból lehet nézhető avi-kat gyártani akár 700M-at is,…”

                Végülis nézhető bármi. Ilyen alapon bluray kamerával felvett anyagot is be tudsz tömöríteni egy cd-re.
                Ezzel semmi baj nincs, hacsak az nem, hogy egy relatíve rossz alapanyagot is lehet még tovább rontani, vagy pedig úgy-ahogy megőrizni a látvány minőségét. Ízlés (és igényesség) dolga. Miért spórolsz az írható dvd-vel? Nem olyan drága már, mint pl. 6 évvel ezelőtt.

                „Az mpeg semmit nem tömörít?”

                Hogy mit kérdeztél?

                „vrc_maxrate=9800:vbitrate=5000:
                Ez 6Mbit/sec? „

                Szerinted? Te írtad be az értékeket.. Ha ezt írtad be, akkor ez nem annyi.
                Lefordítom:
                Maximális bitráta: 9800 (ez azt jelenti, hogy ennél feljebb nem engedi)
                Variábilis bitráta: 5000 (tehát ezt adtad meg átlagnak)
                Én itt sehol sem látok 6000-es értéket.

                Ha azt akarod, hogy három óra felmenjen egy egyrétegű lemezre, akkor kb. 3Mbit/sec-kel kell tömöríteni.
                Most lusta vagyok kiszámolni.
                De ez elég sz@r lesz.

                Hadd kérdezzem meg, hogy ez a parancssor, amit ide bemásoltál, honnan származik? Mert nekem csak annyi jön le, hogy fogalmad sincs róla, mi mit jelent.

                Ne haragudj, nem cseszegetni akarlak. A saját tapasztalataid alapján majd rájössz, hogy miként érdemes ezt csinálni.

                Azt nem tudom, mit csinál a devede 3 és fél órán keresztül, majd egyszer kipróbálom.

                Hozzászólás: yast nem telepít…Suse 10.3 #2140360
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  sagit wrote:
                  Pl: a GCC++ -t akartam feltenni
                  ezt adtam ki keresésbe amit meg is talált le is töltött csak az rpm-et nem telepített
                  viszont mikor az unrart akrtam telepíteni a DVD-ről sem tette fel ugyanazzal a hibával
                  aztán kézzel viszont az „rpm -i ” parancsal simán felment

                  Hümmm…
                  Add meg telepítési forrásként az oss és non-oss repo-kat.
                  http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/
                  http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/non-oss/
                  (értelemszerűen a dvd-t tiltsd le, az oss és non-oss beállításainál pedig vedd ki a frissítés jelölést – hiszen csak egyszer kell beolvasni, az anyag nem változik)
                  Amit írsz, arra is utalhat, hogy talán a telepítőlemezzel történt valami.
                  (Szalonnáztál rajta? Frizbiztél vele? Vagy csak egyszerűen megsérült – ami elromolhat, az el is romlik.)

                  Még egy kérdés: nem gnome-ot használsz véletlenül? Mert egyes esetekben a yast képes furcsa dolgokat produkálni állítólag. Csak olvastam róla, én kde-t használok.

                  Hozzászólás: yast nem telepít…Suse 10.3 #2140361
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    sagit wrote:
                    Pl: a GCC++ -t akartam feltenni
                    ezt adtam ki keresésbe amit meg is talált le is töltött csak az rpm-et nem telepített
                    viszont mikor az unrart akrtam telepíteni a DVD-ről sem tette fel ugyanazzal a hibával
                    aztán kézzel viszont az „rpm -i ” parancsal simán felment

                    Hümmm…
                    Add meg telepítési forrásként az oss és non-oss repo-kat.
                    http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/
                    http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/non-oss/
                    (értelemszerűen a dvd-t tiltsd le, az oss és non-oss beállításainál pedig vedd ki a frissítés jelölést – hiszen csak egyszer kell beolvasni, az anyag nem változik)
                    Amit írsz, arra is utalhat, hogy talán a telepítőlemezzel történt valami.
                    (Szalonnáztál rajta? Frizbiztél vele? Vagy csak egyszerűen megsérült – ami elromolhat, az el is romlik.)

                    Még egy kérdés: nem gnome-ot használsz véletlenül? Mert egyes esetekben a yast képes furcsa dolgokat produkálni állítólag. Csak olvastam róla, én kde-t használok.

                    Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135822
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Soltan wrote:
                      A srácot 3 napja én supportolom

                      Te is? Cuki. 19.gif 

                      Egy levélváltás:

                      Macskajancsi wrote:
                      petishow wrote:
                      Hello macskajancsi !

                      Megmindig fent all a problemam nem tudok internet kapcsolatot letesitenimert nem ertem mit kell csinalni megatam a jelszot bealitottam amindent ertelemszeuen es nincs kapcsolat az internet fele.Pedig azthidtem hogy sikerult ,de nem.

                      legyszives segis nekem mert nagyon uj vagyok benne .

                      elore is koszonom ..

                      msn :[email protected]

                      udv petishow

                      Tippek:
                      1.Ha a networkmanager netán bekapcsolt állapotban van, kapcsolj’hagyományos’ módra. Ezt a hálókártyák beállításai résznél találod.
                      2.Adj a hálókártyának fix ip-címet. Ennek semmi köze a szolgáltatótólkapott ip-hez, csupán arra való, hogy a hálókártya meg tudja címezni amodemet. Pl.: 192.168.0.1
                      3. Próbáld ‘Automatikus kapcsolódás’-ra állítani a DSL-t. Ekkor kéri a DNS-címeket.
                      Ezek vagy rajta vannak a szerződésen, vagy felhívod a szolgáltatót, és megmondják.
                      (Az alhálózati maszk 255.255.255.0 – Beállíthatsz mást is, de ez a standard.)

                      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135823
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Soltan wrote:
                        A srácot 3 napja én supportolom

                        Te is? Cuki. 19.gif 

                        Egy levélváltás:

                        Macskajancsi wrote:
                        petishow wrote:
                        Hello macskajancsi !

                        Megmindig fent all a problemam nem tudok internet kapcsolatot letesitenimert nem ertem mit kell csinalni megatam a jelszot bealitottam amindent ertelemszeuen es nincs kapcsolat az internet fele.Pedig azthidtem hogy sikerult ,de nem.

                        legyszives segis nekem mert nagyon uj vagyok benne .

                        elore is koszonom ..

                        msn :[email protected]

                        udv petishow

                        Tippek:
                        1.Ha a networkmanager netán bekapcsolt állapotban van, kapcsolj’hagyományos’ módra. Ezt a hálókártyák beállításai résznél találod.
                        2.Adj a hálókártyának fix ip-címet. Ennek semmi köze a szolgáltatótólkapott ip-hez, csupán arra való, hogy a hálókártya meg tudja címezni amodemet. Pl.: 192.168.0.1
                        3. Próbáld ‘Automatikus kapcsolódás’-ra állítani a DSL-t. Ekkor kéri a DNS-címeket.
                        Ezek vagy rajta vannak a szerződésen, vagy felhívod a szolgáltatót, és megmondják.
                        (Az alhálózati maszk 255.255.255.0 – Beállíthatsz mást is, de ez a standard.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 5,804