Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
uzsolt wrote:Na, akkor még jó hogy nem suse-t használok 🙂
A magam részéről egyszerűbben oldottam meg a problémát.
Nincs webkamerám, tehát ez a gond nálam nem jelentkezik.
uzsolt wrote:Na, akkor még jó hogy nem suse-t használok 🙂A magam részéről egyszerűbben oldottam meg a problémát.
Nincs webkamerám, tehát ez a gond nálam nem jelentkezik.
1. Az online update egypár yast komponenst frissített.
a) futtattad az online update-et?
b) ha igen, újraindítottad a gépet? (mivel a kernelmodulokba is belemászik, ez szükséges)
2. Ha mindez lezajlott (nyitott kapuk döngetése effektus
), akkor valami zűr van a rendszerben.
Telepítőlemez be, ‘Telepített rendszer javítása’.Nagy hirtelen ez jut eszembe.
1. Az online update egypár yast komponenst frissített.
a) futtattad az online update-et?
b) ha igen, újraindítottad a gépet? (mivel a kernelmodulokba is belemászik, ez szükséges)
2. Ha mindez lezajlott (nyitott kapuk döngetése effektus
), akkor valami zűr van a rendszerben.
Telepítőlemez be, ‘Telepített rendszer javítása’.Nagy hirtelen ez jut eszembe.
Ez áll rendelkezésre (telepítési forrásként megadva)
http://download.opensuse.org/repositories/Kernel:/
Hááát….Ha nem csináltál még ilyet, inkább tegyél fel egy 10.3-at.
Azon az aktuális, hivatalos kernel:
2.6.22.12uzsolt wrote:Inkább a yast-ot használd! Gondolom, kernelt nem fordítottál még (ui. a kernel.org-on a forrás van, azt le kell fordítani).
Szerintem nagy baj nem lesz, elvileg nem szabadna lennie.Egy vanilla 2.6.24 rc2-őt? Mert az van fent.
Én biztosan nem tenném. (Mert gyáva vagyok. Akarom mondani, óvatos.
)Ez áll rendelkezésre (telepítési forrásként megadva)
http://download.opensuse.org/repositories/Kernel:/
Hááát….Ha nem csináltál még ilyet, inkább tegyél fel egy 10.3-at.
Azon az aktuális, hivatalos kernel:
2.6.22.12uzsolt wrote:Inkább a yast-ot használd! Gondolom, kernelt nem fordítottál még (ui. a kernel.org-on a forrás van, azt le kell fordítani).
Szerintem nagy baj nem lesz, elvileg nem szabadna lennie.Egy vanilla 2.6.24 rc2-őt? Mert az van fent.
Én biztosan nem tenném. (Mert gyáva vagyok. Akarom mondani, óvatos.
)PONTOSAN mit csinálsz?
Ami a telepítési forrásokban megvan, azt a yast zokszó nélkül felrakja. Ami nincs benne, azt zokszóval.
Tudhatnánk pontosabb részleteket az általad megkísérelt műveletről?PONTOSAN mit csinálsz?
Ami a telepítési forrásokban megvan, azt a yast zokszó nélkül felrakja. Ami nincs benne, azt zokszóval.
Tudhatnánk pontosabb részleteket az általad megkísérelt műveletről?Csak egy apróság:
érdemes lenne utánaszámolni, hogy 180 percnyi anyag milyen bitrátával fér fel egy (egyrétegű, 4,38-as) dvd-re.
Tapasztalatom szerint 4Mbit/sec tömörítésnél kisebbet egész egyszerűen nem érdemes dvd-re tenni, mert gyakorlatilag nézhetetlen, silány minőségű. A 180 perc ezzel a bitrátával nem fér rá egy dvd-re. Vagy használj kétrétegű lemezt. Ebben az esetben használhatsz 6Mbit/sec bitrátát, ez már nézhető.Csak egy apróság:
érdemes lenne utánaszámolni, hogy 180 percnyi anyag milyen bitrátával fér fel egy (egyrétegű, 4,38-as) dvd-re.
Tapasztalatom szerint 4Mbit/sec tömörítésnél kisebbet egész egyszerűen nem érdemes dvd-re tenni, mert gyakorlatilag nézhetetlen, silány minőségű. A 180 perc ezzel a bitrátával nem fér rá egy dvd-re. Vagy használj kétrétegű lemezt. Ebben az esetben használhatsz 6Mbit/sec bitrátát, ez már nézhető. -
SzerzőBejegyzés
), akkor valami zűr van a rendszerben.
)