Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      Na, akkor még jó hogy nem suse-t használok 🙂

      A magam részéről egyszerűbben oldottam meg a problémát.
      Nincs webkamerám, tehát ez a gond nálam nem jelentkezik. 1.gif 

      Macskajancsi
      Felhasználó
        uzsolt wrote:
        Na, akkor még jó hogy nem suse-t használok 🙂

        A magam részéről egyszerűbben oldottam meg a problémát.
        Nincs webkamerám, tehát ez a gond nálam nem jelentkezik. 1.gif 

        Hozzászólás: yast nem telepít…Suse 10.3 #2140356
        Macskajancsi
        Felhasználó

          1. Az online update egypár yast komponenst frissített.
          a) futtattad az online update-et?
          b) ha igen, újraindítottad a gépet? (mivel a kernelmodulokba is belemászik, ez szükséges)
          2. Ha mindez lezajlott (nyitott kapuk döngetése effektus 78.gif  ), akkor valami zűr van a rendszerben.
          Telepítőlemez be, ‘Telepített rendszer javítása’.

          Nagy hirtelen ez jut eszembe.

          Hozzászólás: yast nem telepít…Suse 10.3 #2140357
          Macskajancsi
          Felhasználó

            1. Az online update egypár yast komponenst frissített.
            a) futtattad az online update-et?
            b) ha igen, újraindítottad a gépet? (mivel a kernelmodulokba is belemászik, ez szükséges)
            2. Ha mindez lezajlott (nyitott kapuk döngetése effektus 78.gif  ), akkor valami zűr van a rendszerben.
            Telepítőlemez be, ‘Telepített rendszer javítása’.

            Nagy hirtelen ez jut eszembe.

            Macskajancsi
            Felhasználó

              Ez áll rendelkezésre (telepítési forrásként megadva)

              http://download.opensuse.org/repositories/Kernel:/

              Hááát….Ha nem csináltál még ilyet, inkább tegyél fel egy 10.3-at.
              Azon az aktuális, hivatalos kernel:
              2.6.22.12

              uzsolt wrote:
              Inkább a yast-ot használd! Gondolom, kernelt nem fordítottál még (ui. a kernel.org-on a forrás van, azt le kell fordítani).
              Szerintem nagy baj nem lesz, elvileg nem szabadna lennie.

              Egy vanilla 2.6.24 rc2-őt? Mert az van fent.
              Én biztosan nem tenném. (Mert gyáva vagyok. Akarom mondani, óvatos. 19.gif  )

              Macskajancsi
              Felhasználó

                Ez áll rendelkezésre (telepítési forrásként megadva)

                http://download.opensuse.org/repositories/Kernel:/

                Hááát….Ha nem csináltál még ilyet, inkább tegyél fel egy 10.3-at.
                Azon az aktuális, hivatalos kernel:
                2.6.22.12

                uzsolt wrote:
                Inkább a yast-ot használd! Gondolom, kernelt nem fordítottál még (ui. a kernel.org-on a forrás van, azt le kell fordítani).
                Szerintem nagy baj nem lesz, elvileg nem szabadna lennie.

                Egy vanilla 2.6.24 rc2-őt? Mert az van fent.
                Én biztosan nem tenném. (Mert gyáva vagyok. Akarom mondani, óvatos. 19.gif  )

                Hozzászólás: yast nem telepít…Suse 10.3 #2140352
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  PONTOSAN mit csinálsz?
                  Ami a telepítési forrásokban megvan, azt a yast zokszó nélkül felrakja. Ami nincs benne, azt zokszóval. 10.gif 
                  Tudhatnánk pontosabb részleteket az általad megkísérelt műveletről?

                  Hozzászólás: yast nem telepít…Suse 10.3 #2140353
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    PONTOSAN mit csinálsz?
                    Ami a telepítési forrásokban megvan, azt a yast zokszó nélkül felrakja. Ami nincs benne, azt zokszóval. 10.gif 
                    Tudhatnánk pontosabb részleteket az általad megkísérelt műveletről?

                    Hozzászólás: dvd készítés #2140190
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Csak egy apróság:
                      érdemes lenne utánaszámolni, hogy 180 percnyi anyag milyen bitrátával fér fel egy (egyrétegű, 4,38-as) dvd-re.
                      Tapasztalatom szerint 4Mbit/sec tömörítésnél kisebbet egész egyszerűen nem érdemes dvd-re tenni, mert gyakorlatilag nézhetetlen, silány minőségű. A 180 perc ezzel a bitrátával nem fér rá egy dvd-re. Vagy használj kétrétegű lemezt. Ebben az esetben használhatsz 6Mbit/sec bitrátát, ez már nézhető.

                      Hozzászólás: dvd készítés #2140191
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Csak egy apróság:
                        érdemes lenne utánaszámolni, hogy 180 percnyi anyag milyen bitrátával fér fel egy (egyrétegű, 4,38-as) dvd-re.
                        Tapasztalatom szerint 4Mbit/sec tömörítésnél kisebbet egész egyszerűen nem érdemes dvd-re tenni, mert gyakorlatilag nézhetetlen, silány minőségű. A 180 perc ezzel a bitrátával nem fér rá egy dvd-re. Vagy használj kétrétegű lemezt. Ebben az esetben használhatsz 6Mbit/sec bitrátát, ez már nézhető.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 5,804