Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na, kipróbáltam. Szóval nem értem, mi a gond.
1. Hozzáadtam a telepítési forrásokhoz:”http://madwifi.org/suse/10.3„
2. Beírtam a keresőbe: madwifi – erre kiadott egy csomó dolgot, köztük:
madwifi
madwifi-kmp-default
3. A konzolba beírtam: uname -r
eredmény: 2.6.22.9-0.4-default
a telepíthető kernelmodulnak ugyanez a verziószáma.Tovább nem mentem, mert nincs ilyen wifi kártyám.
Megoldási javaslat: talán futtass egy online-update-et, mert a kerneled verziószáma nem stimmel.
Alighogy megjelent a 10.3, a kernelt máris frissítették. Nekem telepítés közben lecserélte.Na, kipróbáltam. Szóval nem értem, mi a gond.
1. Hozzáadtam a telepítési forrásokhoz:”http://madwifi.org/suse/10.3„
2. Beírtam a keresőbe: madwifi – erre kiadott egy csomó dolgot, köztük:
madwifi
madwifi-kmp-default
3. A konzolba beírtam: uname -r
eredmény: 2.6.22.9-0.4-default
a telepíthető kernelmodulnak ugyanez a verziószáma.Tovább nem mentem, mert nincs ilyen wifi kártyám.
Megoldási javaslat: talán futtass egy online-update-et, mert a kerneled verziószáma nem stimmel.
Alighogy megjelent a 10.3, a kernelt máris frissítették. Nekem telepítés közben lecserélte.Már ne haragudj, de mi a búbánatot akarsz a bigsmp kernellel?
Azt írtad fentebb, hogy egy PB1245 laptopod van.Enabling support for 64G memory and 128 processors.
If a system has either more than 4G RAM or more than 32processors, the BIGSMP kernel must be used to fully utilize the system.
Vagy félreértettem valamit?
Vagy összevissze nyomkodtál mindent, és elqrtad?
Már ne haragudj, de mi a búbánatot akarsz a bigsmp kernellel?
Azt írtad fentebb, hogy egy PB1245 laptopod van.Enabling support for 64G memory and 128 processors.
If a system has either more than 4G RAM or more than 32processors, the BIGSMP kernel must be used to fully utilize the system.
Vagy félreértettem valamit?
Vagy összevissze nyomkodtál mindent, és elqrtad?
Tibro wrote:10.3 alatt is próbáltam ugyanezt a verziót beállítani, a 10.3-s könyvtár megjelölést változtatva. Viszont így a megtalálta madwifi-s programokból csak a -t és a -t lehetett telepíteni, a madwifi-kmp-xxx -kat nem.Ez az, amit nem értek. Miért nem? Ott van a listában.
Egyébként nem az összes kernelmodult kell telepíteni, hanem csak azt, ami a gépedhez (kerneledhez) passzol.Tibro wrote:10.3 alatt is próbáltam ugyanezt a verziót beállítani, a 10.3-s könyvtár megjelölést változtatva. Viszont így a megtalálta madwifi-s programokból csak a -t és a -t lehetett telepíteni, a madwifi-kmp-xxx -kat nem.Ez az, amit nem értek. Miért nem? Ott van a listában.
Egyébként nem az összes kernelmodult kell telepíteni, hanem csak azt, ami a gépedhez (kerneledhez) passzol.kisbetu wrote:Tibro wrote:egyébként a Yastban van telepítve kernel-headersFura. Bárhogy keresem, nekem nem mutat ilyet.
Ne használj warez SUSÉ-t.A francba. Most én is (megint) lebuktam.
Szóval a kernel-headers ott van.
linux-kernel-headers néven.
Forrás: http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/osskisbetu wrote:Tibro wrote:egyébként a Yastban van telepítve kernel-headersFura. Bárhogy keresem, nekem nem mutat ilyet.
Ne használj warez SUSÉ-t.A francba. Most én is (megint) lebuktam.
Szóval a kernel-headers ott van.
linux-kernel-headers néven.
Forrás: http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/ossEzen az oldalon (bal oldalon, kissé fent) van egy ‘Olvasnivaló’ című valami.
Ebben az izében kezdj el böngészgetni.Ezek után az IRC-t ne kérdezd meg.
Sőt, ha már ott jársz, a ‘Netikett’ című olvasmányt se hagyd ki. Nagyon izgalmas.
Ezen az oldalon (bal oldalon, kissé fent) van egy ‘Olvasnivaló’ című valami.
Ebben az izében kezdj el böngészgetni.Ezek után az IRC-t ne kérdezd meg.
Sőt, ha már ott jársz, a ‘Netikett’ című olvasmányt se hagyd ki. Nagyon izgalmas.
-
SzerzőBejegyzés