Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Majd ez az alapítvány és elnöke fogja előírni a Sun-nak, hogy mit csináljon?
Lehet.
És ezt a Sun-nál vajon figyelembe veszik?
Kétlem.„Hiser …… azt is állítja, hogy az OpenDocument támogatói — köztük az IBM, a Novell, vagy a Sun — arra használják fel a nyílt dokumentumformátumot, hogy az OpenOffice.org, illetve a StarOffice szekerét tolják a Microsoft Office elleni harcban.”
„Hiser azzal vádolja a Sunt, hogy a Microsofttal két éve kötött megállapodás alapján elsősorban azzal foglalkozik, hogy a StarOffice és az OpenOffice.org mint alkalmazás kompatibilis legyen a MicrosoftOffice Open XML fájlokkal, és közben elgáncsol minden olyan kezdeményezést, amely közelítené egymáshoz az ODF-et és az OOXML-t.”
Van egy gyanúm, mint annyi ehhez hasonló helyzetben: a figyelemfelkeltéssel próbálja valaki igazolni személyének a szükségességét, és fizetésének jogosságát.
Amíg a rendelkezésemre álló eszközökkel el tudom végezni a feladataimat, addig az ilyen (ál?)problémák teljesen hidegen hagynak.
Majd ez az alapítvány és elnöke fogja előírni a Sun-nak, hogy mit csináljon?
Lehet.
És ezt a Sun-nál vajon figyelembe veszik?
Kétlem.„Hiser …… azt is állítja, hogy az OpenDocument támogatói — köztük az IBM, a Novell, vagy a Sun — arra használják fel a nyílt dokumentumformátumot, hogy az OpenOffice.org, illetve a StarOffice szekerét tolják a Microsoft Office elleni harcban.”
„Hiser azzal vádolja a Sunt, hogy a Microsofttal két éve kötött megállapodás alapján elsősorban azzal foglalkozik, hogy a StarOffice és az OpenOffice.org mint alkalmazás kompatibilis legyen a MicrosoftOffice Open XML fájlokkal, és közben elgáncsol minden olyan kezdeményezést, amely közelítené egymáshoz az ODF-et és az OOXML-t.”
Van egy gyanúm, mint annyi ehhez hasonló helyzetben: a figyelemfelkeltéssel próbálja valaki igazolni személyének a szükségességét, és fizetésének jogosságát.
Amíg a rendelkezésemre álló eszközökkel el tudom végezni a feladataimat, addig az ilyen (ál?)problémák teljesen hidegen hagynak.
Fejlemények:
a hiba okát nem tudom ugyan, de:
a Panasonic fotómasinán van egy PTP (PictBridge) opció.
Mint köztudott, ez a közvetlen nyomtatáshoz funkcionál.
Ha erre állítom, nem a „PC” opcióra, minden további nélkül működik a cuccos.
A levlistán valaki kérdezte, hogy a var/log/message fájlban van-e valami furcsa.
Nos, nincs. (Első átolvasásra.) Holnap majd megint futok vele egy kört, hátha rájövök valamire, sőt a fájl tartalmát is közzéteszem. (Ha valakinek nincs izgalmasabb olvasnivalója.
)
A problémám ugyan ideiglenesen megoldódott, ettől függetlenül azonban biztos, hogy valamit elqrtak.
Nem kicsit.Fejlemények:
a hiba okát nem tudom ugyan, de:
a Panasonic fotómasinán van egy PTP (PictBridge) opció.
Mint köztudott, ez a közvetlen nyomtatáshoz funkcionál.
Ha erre állítom, nem a „PC” opcióra, minden további nélkül működik a cuccos.
A levlistán valaki kérdezte, hogy a var/log/message fájlban van-e valami furcsa.
Nos, nincs. (Első átolvasásra.) Holnap majd megint futok vele egy kört, hátha rájövök valamire, sőt a fájl tartalmát is közzéteszem. (Ha valakinek nincs izgalmasabb olvasnivalója.
)
A problémám ugyan ideiglenesen megoldódott, ettől függetlenül azonban biztos, hogy valamit elqrtak.
Nem kicsit.Csak információgyűjtés miatt (nincs ati kártyám)
Ez sikertelen?
http://en.opensuse.org/Howto/ATI_DriverYou can use 1-click-install:
- Just click on this: Install 8.41.7 drivers[/*:m]
- Restart the X server: Ctrl+Alt+Backspace.[/*:m][/list:u]
Csak információgyűjtés miatt (nincs ati kártyám)
Ez sikertelen?
http://en.opensuse.org/Howto/ATI_DriverYou can use 1-click-install:
- Just click on this: Install 8.41.7 drivers[/*:m]
- Restart the X server: Ctrl+Alt+Backspace.[/*:m][/list:u]
Ebbe a hibába én is belefutottam.
Átnéztem, – igaz, idő hiányában csak felületesen – a levelezőlistákat, egyelőre nem találtam semmit.
Kipróbáltam a régi (polaroid) masinával, azzal gond nélkül megy.
Csakhogy:
a polaroidot ki sem írja, hanem direkt a benne lévő sd kártyát olvassa pendrájv megjelöléssel – a panasonic fényképezőgépet gyönyörűen felismeri, de olvasni nem tudja. Elszáll ‘ismeretlen hiba – hibakód: 50’ jelzéssel.
Majd (valószínűleg már csak holnap) kezdek utánajárni a dolognak.
Egyelőre azt csináltam, hogy az sd kártyát kicseréltem a két gép között, tehát így be tudom olvasni az újonnan készült képeket. Barbár megoldás, majd jön a finomítás….
Ebbe a hibába én is belefutottam.
Átnéztem, – igaz, idő hiányában csak felületesen – a levelezőlistákat, egyelőre nem találtam semmit.
Kipróbáltam a régi (polaroid) masinával, azzal gond nélkül megy.
Csakhogy:
a polaroidot ki sem írja, hanem direkt a benne lévő sd kártyát olvassa pendrájv megjelöléssel – a panasonic fényképezőgépet gyönyörűen felismeri, de olvasni nem tudja. Elszáll ‘ismeretlen hiba – hibakód: 50’ jelzéssel.
Majd (valószínűleg már csak holnap) kezdek utánajárni a dolognak.
Egyelőre azt csináltam, hogy az sd kártyát kicseréltem a két gép között, tehát így be tudom olvasni az újonnan készült képeket. Barbár megoldás, majd jön a finomítás….
Akkor sajna passz.
Egyébként sem árt 10 évenként egy új optikai eszköz beszerzése.
Akkor sajna passz.
Egyébként sem árt 10 évenként egy új optikai eszköz beszerzése.
-
SzerzőBejegyzés
)