Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó

      Majd ez az alapítvány és elnöke fogja előírni a Sun-nak, hogy mit csináljon?
      Lehet.
      És ezt a Sun-nál vajon figyelembe veszik?
      Kétlem.

      „Hiser …… azt is állítja, hogy az OpenDocument támogatói — köztük az IBM, a Novell, vagy a Sun — arra használják fel a nyílt dokumentumformátumot, hogy az OpenOffice.org, illetve a StarOffice szekerét tolják a Microsoft Office elleni harcban.”

      „Hiser azzal vádolja a Sunt, hogy a Microsofttal két éve kötött megállapodás alapján elsősorban azzal foglalkozik, hogy a StarOffice és az OpenOffice.org mint alkalmazás kompatibilis legyen a MicrosoftOffice Open XML fájlokkal, és közben elgáncsol minden  olyan kezdeményezést, amely közelítené egymáshoz az ODF-et és az OOXML-t.”

      Van egy gyanúm, mint annyi ehhez hasonló helyzetben: a figyelemfelkeltéssel próbálja valaki igazolni személyének a szükségességét, és fizetésének jogosságát.

      Amíg a rendelkezésemre álló eszközökkel el tudom végezni a feladataimat, addig az ilyen (ál?)problémák teljesen hidegen hagynak.

      Macskajancsi
      Felhasználó

        Majd ez az alapítvány és elnöke fogja előírni a Sun-nak, hogy mit csináljon?
        Lehet.
        És ezt a Sun-nál vajon figyelembe veszik?
        Kétlem.

        „Hiser …… azt is állítja, hogy az OpenDocument támogatói — köztük az IBM, a Novell, vagy a Sun — arra használják fel a nyílt dokumentumformátumot, hogy az OpenOffice.org, illetve a StarOffice szekerét tolják a Microsoft Office elleni harcban.”

        „Hiser azzal vádolja a Sunt, hogy a Microsofttal két éve kötött megállapodás alapján elsősorban azzal foglalkozik, hogy a StarOffice és az OpenOffice.org mint alkalmazás kompatibilis legyen a MicrosoftOffice Open XML fájlokkal, és közben elgáncsol minden  olyan kezdeményezést, amely közelítené egymáshoz az ODF-et és az OOXML-t.”

        Van egy gyanúm, mint annyi ehhez hasonló helyzetben: a figyelemfelkeltéssel próbálja valaki igazolni személyének a szükségességét, és fizetésének jogosságát.

        Amíg a rendelkezésemre álló eszközökkel el tudom végezni a feladataimat, addig az ilyen (ál?)problémák teljesen hidegen hagynak.

        Hozzászólás: udev vagy hald probléma? OSS-10.3 #2138584
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Fejlemények:
          a hiba okát nem tudom ugyan, de:
          a Panasonic fotómasinán van egy PTP (PictBridge) opció.
          Mint köztudott, ez a közvetlen nyomtatáshoz funkcionál.
          Ha erre állítom, nem a „PC” opcióra, minden további nélkül működik a cuccos.
          A levlistán valaki kérdezte, hogy a var/log/message fájlban van-e valami furcsa.
          Nos, nincs. (Első átolvasásra.) Holnap majd megint futok vele egy kört, hátha rájövök valamire, sőt a fájl tartalmát is közzéteszem. (Ha valakinek nincs izgalmasabb olvasnivalója. 19.gif  )
          A problémám ugyan ideiglenesen megoldódott, ettől függetlenül azonban biztos, hogy valamit elqrtak.
          Nem kicsit.

          Hozzászólás: udev vagy hald probléma? OSS-10.3 #2138585
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Fejlemények:
            a hiba okát nem tudom ugyan, de:
            a Panasonic fotómasinán van egy PTP (PictBridge) opció.
            Mint köztudott, ez a közvetlen nyomtatáshoz funkcionál.
            Ha erre állítom, nem a „PC” opcióra, minden további nélkül működik a cuccos.
            A levlistán valaki kérdezte, hogy a var/log/message fájlban van-e valami furcsa.
            Nos, nincs. (Első átolvasásra.) Holnap majd megint futok vele egy kört, hátha rájövök valamire, sőt a fájl tartalmát is közzéteszem. (Ha valakinek nincs izgalmasabb olvasnivalója. 19.gif  )
            A problémám ugyan ideiglenesen megoldódott, ettől függetlenül azonban biztos, hogy valamit elqrtak.
            Nem kicsit.

            Hozzászólás: ATI driver telepítése openSUSE 10.3-ra #2136222
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Csak információgyűjtés miatt (nincs ati kártyám)
              Ez sikertelen?
              http://en.opensuse.org/Howto/ATI_Driver

              You can use 1-click-install:

              Hozzászólás: ATI driver telepítése openSUSE 10.3-ra #2136223
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Csak információgyűjtés miatt (nincs ati kártyám)
                Ez sikertelen?
                http://en.opensuse.org/Howto/ATI_Driver

                You can use 1-click-install:

                Hozzászólás: udev vagy hald probléma? OSS-10.3 #2138576
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Ebbe a hibába én is belefutottam.
                  Átnéztem, – igaz, idő hiányában csak felületesen – a levelezőlistákat, egyelőre nem találtam semmit.
                  Kipróbáltam a régi (polaroid) masinával, azzal gond nélkül megy.
                  Csakhogy:
                  a polaroidot ki sem írja, hanem direkt a benne lévő sd kártyát olvassa pendrájv megjelöléssel – a panasonic fényképezőgépet gyönyörűen felismeri, de olvasni nem tudja. Elszáll ‘ismeretlen hiba – hibakód: 50’ jelzéssel.
                  Majd (valószínűleg már csak holnap) kezdek utánajárni a dolognak.
                  Egyelőre azt csináltam, hogy az sd kártyát kicseréltem a két gép között, tehát így be tudom olvasni az újonnan készült képeket. Barbár megoldás, majd jön a finomítás….31.gif 

                  Hozzászólás: udev vagy hald probléma? OSS-10.3 #2138577
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Ebbe a hibába én is belefutottam.
                    Átnéztem, – igaz, idő hiányában csak felületesen – a levelezőlistákat, egyelőre nem találtam semmit.
                    Kipróbáltam a régi (polaroid) masinával, azzal gond nélkül megy.
                    Csakhogy:
                    a polaroidot ki sem írja, hanem direkt a benne lévő sd kártyát olvassa pendrájv megjelöléssel – a panasonic fényképezőgépet gyönyörűen felismeri, de olvasni nem tudja. Elszáll ‘ismeretlen hiba – hibakód: 50’ jelzéssel.
                    Majd (valószínűleg már csak holnap) kezdek utánajárni a dolognak.
                    Egyelőre azt csináltam, hogy az sd kártyát kicseréltem a két gép között, tehát így be tudom olvasni az újonnan készült képeket. Barbár megoldás, majd jön a finomítás….31.gif 

                    Hozzászólás: CD-Text írása (ha nem tud az író) #2138502
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Akkor sajna passz.
                      Egyébként sem árt 10 évenként egy új optikai eszköz beszerzése. 19.gif 

                      Hozzászólás: CD-Text írása (ha nem tud az író) #2138503
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Akkor sajna passz.
                        Egyébként sem árt 10 évenként egy új optikai eszköz beszerzése. 19.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 5,804