Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: CD-Text írása (ha nem tud az író) #2138498
    Macskajancsi
    Felhasználó
      milfer wrote:
      Sziasztok.
      Támadt egy valószínüleg halott ötletem.
      Van egy ~ 10 éves 4x SCSI CD írom. Megszokásból audió CD-t mindíg evvel írok. De ez az őskövület nem tud CD-Textet írni. Azt gondoltam, hogy a wavokból csinálnék egy ISO képmást és azt írnám ki vele. Persze ez már tartalmazná a CD-textet.
      A problémám már csak annyi, hogy nem tudom megcsinálni. Van valakinek valami használható ötlete.
      Kösz.

      Ilyet ugyan sose próbáltam, de a k3b pl. tartalmaz olyan opciót, hogy „csak a képmás létrehozása”.
      A k3b ugyan felrántja magával a fél kde-t (már ha nem azt használod), de a sokoldalú funkcionalitása miatt megéri.
      Szerintem.

      Hozzászólás: CD-Text írása (ha nem tud az író) #2138499
      Macskajancsi
      Felhasználó
        milfer wrote:
        Sziasztok.
        Támadt egy valószínüleg halott ötletem.
        Van egy ~ 10 éves 4x SCSI CD írom. Megszokásból audió CD-t mindíg evvel írok. De ez az őskövület nem tud CD-Textet írni. Azt gondoltam, hogy a wavokból csinálnék egy ISO képmást és azt írnám ki vele. Persze ez már tartalmazná a CD-textet.
        A problémám már csak annyi, hogy nem tudom megcsinálni. Van valakinek valami használható ötlete.
        Kösz.

        Ilyet ugyan sose próbáltam, de a k3b pl. tartalmaz olyan opciót, hogy „csak a képmás létrehozása”.
        A k3b ugyan felrántja magával a fél kde-t (már ha nem azt használod), de a sokoldalú funkcionalitása miatt megéri.
        Szerintem.

        Hozzászólás: Fényképező KDE alatt #2138486
        Macskajancsi
        Felhasználó
          ArcPeti wrote:
            Sziasztok!

          Eddig gnome-ot használtam többnyire. Most találkoztam azzal a gonddal, hogy KDE alatt rácsatlakoztattam a fényképezőgéppel de azon kivül, hogy az asztalon megjelent a fényképezőgép ikonja semmit nem érek vele mert nem olvassa a tartalmat.
          Mit kell tennem, hogy ettől a gondtól megszabaduljak?

          A fényképezőgép egy Olympus FE-130

          Mindig kde-t használtam. Soha nem volt gondom a fényképezőgéppel.
          Ha rádugom, megkérdezi, mit csináljon.
          Megnyissa a tartalmat külön ablakban? (ez a konquerort jelenti)
          Megnyissa a digikam-mel?
          Avagy ne tegyen semmit?

          Legalább azt áruld el, milyen disztró.

          Hozzászólás: Fényképező KDE alatt #2138487
          Macskajancsi
          Felhasználó
            ArcPeti wrote:
              Sziasztok!

            Eddig gnome-ot használtam többnyire. Most találkoztam azzal a gonddal, hogy KDE alatt rácsatlakoztattam a fényképezőgéppel de azon kivül, hogy az asztalon megjelent a fényképezőgép ikonja semmit nem érek vele mert nem olvassa a tartalmat.
            Mit kell tennem, hogy ettől a gondtól megszabaduljak?

            A fényképezőgép egy Olympus FE-130

            Mindig kde-t használtam. Soha nem volt gondom a fényképezőgéppel.
            Ha rádugom, megkérdezi, mit csináljon.
            Megnyissa a tartalmat külön ablakban? (ez a konquerort jelenti)
            Megnyissa a digikam-mel?
            Avagy ne tegyen semmit?

            Legalább azt áruld el, milyen disztró.

            Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138362
            Macskajancsi
            Felhasználó
              goodspeed1981 wrote:
              http://hu.opensuse.org/NVIDIA

              Aki nem találja, annak itt egy kis segítség 😉

              Hümm…
              Ez nem jó?
              http://en.opensuse.org/NVIDIA

              ….és itt a 10.3-ra is megtalálható az az egykattintásos módszer…..
              Tulajdonképpen miért is nyílt ez a topik?

              Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138363
              Macskajancsi
              Felhasználó
                goodspeed1981 wrote:
                http://hu.opensuse.org/NVIDIA

                Aki nem találja, annak itt egy kis segítség 😉

                Hümm…
                Ez nem jó?
                http://en.opensuse.org/NVIDIA

                ….és itt a 10.3-ra is megtalálható az az egykattintásos módszer…..
                Tulajdonképpen miért is nyílt ez a topik?

                Hozzászólás: OpenSuSE 10.3 – superkaramba gondok. #2138232
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  sakkmesterke wrote:
                  Utánanéztem,ime egy érdekes megoldás Warren Falk urtol . Vélemény?

                  Az a véleményem, hogy ennél sokkal lustább vagyok, mint hogy fölösleges dolgokon törjem a fejem.
                  Ha valami működik egyszerűen, mi a fenének csináljam bonyolultan? 21.gif 

                  Hozzászólás: OpenSuSE 10.3 – superkaramba gondok. #2138233
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    sakkmesterke wrote:
                    Utánanéztem,ime egy érdekes megoldás Warren Falk urtol . Vélemény?

                    Az a véleményem, hogy ennél sokkal lustább vagyok, mint hogy fölösleges dolgokon törjem a fejem.
                    Ha valami működik egyszerűen, mi a fenének csináljam bonyolultan? 21.gif 

                    Hozzászólás: OpenSuSE 10.3 – superkaramba gondok. #2138222
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      sakkmesterke wrote:
                      . P.S.:
                      Egy picit zavar, hogy miért nem konfiguralta, ha forrásból akartam telepiteni…
                      off.

                      Azért, mert a KDE4 alaprendszer valószínűleg hiányzik.
                      Egyébként szerintem ne törd magad a kde4-gyel. Majd ha végleges lesz, úgyis bekerül a disztróba.

                      Hozzászólás: OpenSuSE 10.3 – superkaramba gondok. #2138223
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        sakkmesterke wrote:
                        . P.S.:
                        Egy picit zavar, hogy miért nem konfiguralta, ha forrásból akartam telepiteni…
                        off.

                        Azért, mert a KDE4 alaprendszer valószínűleg hiányzik.
                        Egyébként szerintem ne törd magad a kde4-gyel. Majd ha végleges lesz, úgyis bekerül a disztróba.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 5,804