Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó

      Szóval akkor nem szvicser, hanem rúter. 1.gif 
      Próbálkozz a networkmanager kikapcsolásával. Sok gondot tud okozni.
      (A hálókártyák beállítási részénél találod.)
      Ugye a tűzfal nem fut?

      Macskajancsi
      Felhasználó

        Szóval akkor nem szvicser, hanem rúter. 1.gif 
        Próbálkozz a networkmanager kikapcsolásával. Sok gondot tud okozni.
        (A hálókártyák beállítási részénél találod.)
        Ugye a tűzfal nem fut?

        Hozzászólás: OpenSuSE 10.3 – superkaramba gondok. #2138218
        Macskajancsi
        Felhasználó
          sakkmesterke wrote:
          Sziasztok, van egy kis gondom,amivel kapcsolatban szeretnék egy kis segitséget kérni.
          Tegnapelőtt telepitettem fel az OpenSuSE 10.3 x86_64 rendszert a laptoptomra (CPU dupla magos 64 bites AMD Turion).
          Eddig sikerült minent felraknom amit akartam, vagy repoból, vagy forrásból egészen eddig a pillanatig.
          KDE 3.5.7 r72.2 a grafikus feluletem, és szerettem volna feltenni a superkarambát, de repoban csak KDE4 preview verzióban volt meg.

          A probléma megközelítése rossz.
          Indítsd el a yast – szoftver telepítése modult.
          Keresés mezőbe beírod: superkaramba
          Találsz olyan opciót, hogy „Részletes leírás”. Ezt kijelölöd.
          Ezek után rákattintasz a „keresés” gombra.

          Ígérem, csudákat fogsz látni. 1.gif 

          Kis kiegészítés: a telepítési forrásaidhoz vedd fel a kde repo-kat, és frissítsd.

          Hozzászólás: OpenSuSE 10.3 – superkaramba gondok. #2138219
          Macskajancsi
          Felhasználó
            sakkmesterke wrote:
            Sziasztok, van egy kis gondom,amivel kapcsolatban szeretnék egy kis segitséget kérni.
            Tegnapelőtt telepitettem fel az OpenSuSE 10.3 x86_64 rendszert a laptoptomra (CPU dupla magos 64 bites AMD Turion).
            Eddig sikerült minent felraknom amit akartam, vagy repoból, vagy forrásból egészen eddig a pillanatig.
            KDE 3.5.7 r72.2 a grafikus feluletem, és szerettem volna feltenni a superkarambát, de repoban csak KDE4 preview verzióban volt meg.

            A probléma megközelítése rossz.
            Indítsd el a yast – szoftver telepítése modult.
            Keresés mezőbe beírod: superkaramba
            Találsz olyan opciót, hogy „Részletes leírás”. Ezt kijelölöd.
            Ezek után rákattintasz a „keresés” gombra.

            Ígérem, csudákat fogsz látni. 1.gif 

            Kis kiegészítés: a telepítési forrásaidhoz vedd fel a kde repo-kat, és frissítsd.

            Macskajancsi
            Felhasználó
              jadaml wrote:
              Köszönöm az  ötletet,  működik, viszont  van egy kellemetlen problémám, minden hálózati beállításnál újra kéne indítani a hálózatom.

              Miért? Nem értem.

              jadaml wrote:
                Annyihoz van, hogy ez egy otthoni, saját kezűleg beállított Swirtcher, ahol az nem oszt ki IP címeket.

              A switchert hogyan állítod be saját kezűleg?
              Már azon kívül, hogy saját kezűleg beállítod a sarokba, ahol nem lép rá senki, vagy nem esik benne hasra. 21.gif 

              Ha elárulsz valami titkot az internetelérésedről, (persze csak akkor, ha nem őrzöd hét pecsét alatt) akár még értelmes eszmecsere is kialakulhatna.
              A magam részéről nem fogok titkosszolgálati eszközöket bevetni ennek kiderítésére.
              Ja, és gondolatolvasó sem vagyok. 19.gif 

              Macskajancsi
              Felhasználó
                jadaml wrote:
                Köszönöm az  ötletet,  működik, viszont  van egy kellemetlen problémám, minden hálózati beállításnál újra kéne indítani a hálózatom.

                Miért? Nem értem.

                jadaml wrote:
                  Annyihoz van, hogy ez egy otthoni, saját kezűleg beállított Swirtcher, ahol az nem oszt ki IP címeket.

                A switchert hogyan állítod be saját kezűleg?
                Már azon kívül, hogy saját kezűleg beállítod a sarokba, ahol nem lép rá senki, vagy nem esik benne hasra. 21.gif 

                Ha elárulsz valami titkot az internetelérésedről, (persze csak akkor, ha nem őrzöd hét pecsét alatt) akár még értelmes eszmecsere is kialakulhatna.
                A magam részéről nem fogok titkosszolgálati eszközöket bevetni ennek kiderítésére.
                Ja, és gondolatolvasó sem vagyok. 19.gif 

                Hozzászólás: K3b: mp3-ból audiot #2035022
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  ELaci wrote:
                  Az okos mindig az aki okosakat mond, és nem az aki nagy mellényt hord.

                  Erre gondoltál?

                  ELaci wrote:
                  A stílusból következtetni lehet az életkorra, amit jelen esetben 12-14 év közöttire saccolok.

                  Hihetetlen, hogy mivel tudjátok az időt kellemesen eltölteni.
                  Én már azt nem értettem, hogy NagyGabika reakcióideje ennyire lassú.
                  A két évnyi gondolkodás a válaszon kissé (?) túlzásnak tűnik.

                  Ezt a topikot meg egy időre el kéne felejteni.
                  Legalábbis addig, amíg újabb értelmes problémafelvetés nem érkezik a topik (eredeti) témájával kapcsolatban.

                  További kellemes estét.
                  Csak ne ebben a topikban.

                  Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135782
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    csablak wrote:
                    Csak egy kérdés. Csak az én gépemen jeletkezik ez a probléma?
                    ÚJ telepítésű tehát nem frissítés! Opensuse 10.3 és a CTRl-ALT-Fx-re előjövő konzolban az ő és ű betű helyén inverz kérdőjel jelenik meg.
                    Van egy megoldási javaslatom, de ha csak nálam jelentkezik, akkor nem fárasztok senkit.

                    Ezt most komolyan mondod? 19.gif 
                    http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=256427#p256427

                    A megoldást előre is köszönjük, de azzal egészítsd ki légy szíves, hogy karakteres felületen mihez kellenek az említett ékezetes betűk.

                    Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135783
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      csablak wrote:
                      Csak egy kérdés. Csak az én gépemen jeletkezik ez a probléma?
                      ÚJ telepítésű tehát nem frissítés! Opensuse 10.3 és a CTRl-ALT-Fx-re előjövő konzolban az ő és ű betű helyén inverz kérdőjel jelenik meg.
                      Van egy megoldási javaslatom, de ha csak nálam jelentkezik, akkor nem fárasztok senkit.

                      Ezt most komolyan mondod? 19.gif 
                      http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=256427#p256427

                      A megoldást előre is köszönjük, de azzal egészítsd ki légy szíves, hogy karakteres felületen mihez kellenek az említett ékezetes betűk.

                      Hozzászólás: syslog #2138172
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        csablak wrote:
                        Valaki nagy Suse guru kérem világositson fel, merre nézzek szét?

                        Ami érdekel, az a /var/log/boot.msg és boot.omsg létrejötte,

                        Látom hogy a suse már a syslog-ng-t használja. De azon belül /etc/syslog-ng/syslog-ng.conf nem találom eme dolgokat.

                        Lehetne a kérdést szájbarágósan? 1.gif 
                        Én legalábbis nem értem. (Mit nem találsz?)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 5,804