Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: syslog #2138173
    Macskajancsi
    Felhasználó
      csablak wrote:
      Valaki nagy Suse guru kérem világositson fel, merre nézzek szét?

      Ami érdekel, az a /var/log/boot.msg és boot.omsg létrejötte,

      Látom hogy a suse már a syslog-ng-t használja. De azon belül /etc/syslog-ng/syslog-ng.conf nem találom eme dolgokat.

      Lehetne a kérdést szájbarágósan? 1.gif 
      Én legalábbis nem értem. (Mit nem találsz?)

      Hozzászólás: Karaoke #2091538
      Macskajancsi
      Felhasználó
        csablak wrote:
        Amúgy a hangkártya jelen esetben biztos tudja, mivel egy SB Live 5.1-esről van szó.

        Állítólag valami sound fontokat kellene feltenni.
        S ezek a sound fontok adják a különböző hangszereket. Jól értem?
        S ha ez így van, akkor honnan tudok ilyen hangszer garmadát szerezni?

        A telepítőlemezről. Legalábbis az enyémen van.
        A süsülinuxban van is ilyen opció, hogy a telepítőcd-ről betölti a soundfont-okat.
        Ha nincs telepítőlemezed, vagy nincs rajta soundfont, nézd meg a gyártó letöltési oldalát.
        Régen nem jártam arra, de amikor legutóbb néztem, ott volt.

        Macskajancsi
        Felhasználó
          goodspeed1981 wrote:
          Helló!

          64 bites OPenSuSE 10.3 kihasználja e a Dual-Core-os X2-es Processzort ?
          Valamint Logitech G15-höz van e OpenSUSE alatt is müködő LCD alkalmazás?

          1. Már miért ne használná? Alapértelmezetten smp kernel van benne.
          2. Próbáld ki. (Mi a búbánatot jelez ki az az lcd? Ami képet találtam róla, azon nem sok látszik…)

          Szerk.:
          Egyébként a második kérdésre ideírhatnád a választ. Legalábbis a linket..
          Hadd ne én tegyem.

          Ha már ezzel egyidőben egy másik fórumon is feltetted ezeket a kérdéseket….

          Macskajancsi
          Felhasználó
            goodspeed1981 wrote:
            Helló!

            64 bites OPenSuSE 10.3 kihasználja e a Dual-Core-os X2-es Processzort ?
            Valamint Logitech G15-höz van e OpenSUSE alatt is müködő LCD alkalmazás?

            1. Már miért ne használná? Alapértelmezetten smp kernel van benne.
            2. Próbáld ki. (Mi a búbánatot jelez ki az az lcd? Ami képet találtam róla, azon nem sok látszik…)

            Szerk.:
            Egyébként a második kérdésre ideírhatnád a választ. Legalábbis a linket..
            Hadd ne én tegyem.

            Ha már ezzel egyidőben egy másik fórumon is feltetted ezeket a kérdéseket….

            Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135778
            Macskajancsi
            Felhasználó
              sany wrote:
              Szerintetek?

              Nekem ebből még nem volt problémám. Amit tudok: pl. a k3b visított régebben, ha a dma nem volt bekapcsolva. Most nem teszi. A gépemben NINCS sata merevlemez. OS: süsü 10.3.
              Az egyik gépemben hda, hdb, hdc, hdd-t (is) lát: ez a másodlagos raid-vezérlő.
              Ott a lemezek sd(x)-től vannak kiosztva, az integrált raid-vezérlőt is így címezte meg. (6db disc) Az utolsó 4 lemez hd(x)-től.
              Tulajdonképpen mi a baj? Van valami működésbeli rendellenesség?

              Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135779
              Macskajancsi
              Felhasználó
                sany wrote:
                Szerintetek?

                Nekem ebből még nem volt problémám. Amit tudok: pl. a k3b visított régebben, ha a dma nem volt bekapcsolva. Most nem teszi. A gépemben NINCS sata merevlemez. OS: süsü 10.3.
                Az egyik gépemben hda, hdb, hdc, hdd-t (is) lát: ez a másodlagos raid-vezérlő.
                Ott a lemezek sd(x)-től vannak kiosztva, az integrált raid-vezérlőt is így címezte meg. (6db disc) Az utolsó 4 lemez hd(x)-től.
                Tulajdonképpen mi a baj? Van valami működésbeli rendellenesség?

                Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135772
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Jé, a topiknyitó meg közbe’ kilépett?

                  (Már írtam neki pü-t, van egy másik nick-je /ha minden igaz/ még régről. Nem az első eset vele, hogy elszáll az azonosítója. Túl gyakran cserélgeti az adatait, és aktiválás/megerősítés-kérés közben valami malőr történt.)

                  Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2135773
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Jé, a topiknyitó meg közbe’ kilépett?

                    (Már írtam neki pü-t, van egy másik nick-je /ha minden igaz/ még régről. Nem az első eset vele, hogy elszáll az azonosítója. Túl gyakran cserélgeti az adatait, és aktiválás/megerősítés-kérés közben valami malőr történt.)

                    Hozzászólás: KDE telepítése konzolból #2137890
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      bacsi2 wrote:
                      Egy barátom telepítette az OpenSuSE 10.3-at, GNOME-al.

                      Az lenne a kérdésem, hogy miképp tudná felrakni a KDE-t parancssorból?

                      Keresgéltem neten, a zypper-t találtam, aminek jónak kéne lennie, de ezt írta ki:

                      Code:
                      zypper install kde –type pattern

                      A(z) csomag ‘kde’ nem található
                      A(z) csomag ‘–type’ nem található
                      A(z) csomag ‘pattern’ nem található
                      Nincs teendő.

                      A DVD verzió van meg neki, az benn van a meghajtóban. FTP telepítési forrás nem lett felvéve.

                      SuSE-hez nagyon nem értek sajna még, légyszíves segítsetek, így távolról nemigazán tudom mit kéne tenni. 🙂

                      Miért ragaszkodsz a parancssorhoz?
                      Miért nem használod a yast – szoftver telepítése menüpontot?

                      A „Minták” között van olyan, hogy „Grafikus környezet – KDE asztali környezet – KDE alaprendszer”.
                      Szerintem eléggé beszédes megfogalmazás.
                      Ha ez megvan, yast – etc/sysconfig szerkesztő – desktop – a displaymanager és a windowmanager megfelelő rubrikáit értelemszerűen át kell írni.

                      Ugyanezt persze lehet konzolból is, ha kell a sportszerű nehezítés:
                      Ctrl+Alt+F1
                      login: root
                      passwd:
                      yast2

                      ….és ugyanazt a beállítófelületet kapod, csak nem olyan szép színes…..19.gif 

                      Hozzászólás: KDE telepítése konzolból #2137891
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        bacsi2 wrote:
                        Egy barátom telepítette az OpenSuSE 10.3-at, GNOME-al.

                        Az lenne a kérdésem, hogy miképp tudná felrakni a KDE-t parancssorból?

                        Keresgéltem neten, a zypper-t találtam, aminek jónak kéne lennie, de ezt írta ki:

                        Code:
                        zypper install kde –type pattern

                        A(z) csomag ‘kde’ nem található
                        A(z) csomag ‘–type’ nem található
                        A(z) csomag ‘pattern’ nem található
                        Nincs teendő.

                        A DVD verzió van meg neki, az benn van a meghajtóban. FTP telepítési forrás nem lett felvéve.

                        SuSE-hez nagyon nem értek sajna még, légyszíves segítsetek, így távolról nemigazán tudom mit kéne tenni. 🙂

                        Miért ragaszkodsz a parancssorhoz?
                        Miért nem használod a yast – szoftver telepítése menüpontot?

                        A „Minták” között van olyan, hogy „Grafikus környezet – KDE asztali környezet – KDE alaprendszer”.
                        Szerintem eléggé beszédes megfogalmazás.
                        Ha ez megvan, yast – etc/sysconfig szerkesztő – desktop – a displaymanager és a windowmanager megfelelő rubrikáit értelemszerűen át kell írni.

                        Ugyanezt persze lehet konzolból is, ha kell a sportszerű nehezítés:
                        Ctrl+Alt+F1
                        login: root
                        passwd:
                        yast2

                        ….és ugyanazt a beállítófelületet kapod, csak nem olyan szép színes…..19.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 5,804