Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
LuJOmAn wrote:/OFF
…. Sosem bírtam felfogni, minek ennyi tárolóhely.OFF az OFF-ra:
Háromkamerás színházi felvétel (csak szerényen: nem hat, hanem csak három…)
kb. 3 óra = 9 x 13GB
plusz hang, plusz subclip-ek elkészítése, renderelés….
És ez „csak” dv minőség, nem HD.A 80 gigás vinyód erre karcsú lenne, mondhatni alkalmatlan.
És webszerver nem is megy a gépen….
Meg warez sincs.Ettől függetlenül engem is érdekelne a fizikai memória – swap viszony.
A régebbi süsülinux pl. 1GB-nál nagyobb swap-et nem ajánlott fel. A 10.3 a 2giga memóriával rendelkező gépemre 2giga swap-et javasolt, amit persze elfogadtam. (Nem 80giga a tárterületem, nemigen kellett ezen spórolni.)
Régebbi linuxfórum-sörözés közben előkerült a téma. Olyan emlékem van, hogy nagy memóriamennyiség esetén annyi legyen a swap, mint a fizikai memória.
(Tehát mai, teljes kiépétésű desktop-pc-n 8giga memória mellé 8giga swap? Kicsit meredeken hangzik.)
Ha valakinek van erre vonatkozó, szakmailag hiteles információja, ne tartsa vissza.LuJOmAn wrote:/OFF
…. Sosem bírtam felfogni, minek ennyi tárolóhely.OFF az OFF-ra:
Háromkamerás színházi felvétel (csak szerényen: nem hat, hanem csak három…)
kb. 3 óra = 9 x 13GB
plusz hang, plusz subclip-ek elkészítése, renderelés….
És ez „csak” dv minőség, nem HD.A 80 gigás vinyód erre karcsú lenne, mondhatni alkalmatlan.
És webszerver nem is megy a gépen….
Meg warez sincs.Ettől függetlenül engem is érdekelne a fizikai memória – swap viszony.
A régebbi süsülinux pl. 1GB-nál nagyobb swap-et nem ajánlott fel. A 10.3 a 2giga memóriával rendelkező gépemre 2giga swap-et javasolt, amit persze elfogadtam. (Nem 80giga a tárterületem, nemigen kellett ezen spórolni.)
Régebbi linuxfórum-sörözés közben előkerült a téma. Olyan emlékem van, hogy nagy memóriamennyiség esetén annyi legyen a swap, mint a fizikai memória.
(Tehát mai, teljes kiépétésű desktop-pc-n 8giga memória mellé 8giga swap? Kicsit meredeken hangzik.)
Ha valakinek van erre vonatkozó, szakmailag hiteles információja, ne tartsa vissza.Tony Magic wrote:A 10.3 suse-hez melyik nyelvi cd-t kell letöltenem? A DVD-n lévő 10.3 final-t már letöltöttem. 64 bitest választottam.Ha a dvd-t töltötted le, akkor semelyiket.
Tony Magic wrote:A 10.3 suse-hez melyik nyelvi cd-t kell letöltenem? A DVD-n lévő 10.3 final-t már letöltöttem. 64 bitest választottam.Ha a dvd-t töltötted le, akkor semelyiket.
csablak wrote:Most ki mit ért konzol-on?Jó lenne egyébként már valahogy megkülönböztetni a konzolt a konzoltól. Egyértelműen.
Ezentúl, mivel nem akarom mindig kihangsúlyozni, hogy a CTRL-ALT-F1-gyel elérhető konzolra gondolok, akárki akármit mond, nálam a hivatkozási neve „mély konzol” lesz. PUNKTUM.
Van grafikus felület, meg karakteres.
A karakterest hívjátok mélykonzolnak.Csak tudnám, miért.
A mélykonzol elnevezés világszerte elterjedt.
Legalábbis azok között, akik a linuxforum.hu hozzászólásait böngészik.
csablak wrote:Most ki mit ért konzol-on?Jó lenne egyébként már valahogy megkülönböztetni a konzolt a konzoltól. Egyértelműen.
Ezentúl, mivel nem akarom mindig kihangsúlyozni, hogy a CTRL-ALT-F1-gyel elérhető konzolra gondolok, akárki akármit mond, nálam a hivatkozási neve „mély konzol” lesz. PUNKTUM.
Van grafikus felület, meg karakteres.
A karakterest hívjátok mélykonzolnak.Csak tudnám, miért.
A mélykonzol elnevezés világszerte elterjedt.
Legalábbis azok között, akik a linuxforum.hu hozzászólásait böngészik.
sz_lali wrote:Megvettük, azaz járt az OES-hez.
A support viszont nagyon körülményes, és ki tudja mikor válaszolnak ha válaszolnak.
Gondoltam itt a fórumon a szakértőknek hamarabb lesz egy-egy jó ötlete.Igen most jelent meg az új opensuse, de nem megoldás hogy minden új verziónál cserélem a rendszert.
Itthon egyébként használok opensusét is. Az is tud produkálni érdekes dolgokat de az más topik.Hümm…
Kipróbáltam a dolgot, mármint egy odt dokumentumot próbáltam megnyitni másik gépről. ‘Általános internethiba’ jelzéssel nem engedi.
Bármilyen más text dokumentumhoz hozzáférek – már amit hirtelen felleltem – egyik sem Ooo-val készült.
A dologhoz nem tudok éremben hozzászólni, mert ilyen szolgáltatásra még soha nem volt szükségem, csak a kíváncsiságomat felcsigázta.Egy apróság fölött elsiklottam: mi az a SLED 10.1?
Szóval a helyedben küldenék egy e-mailt a support-nak….
sz_lali wrote:Megvettük, azaz járt az OES-hez.
A support viszont nagyon körülményes, és ki tudja mikor válaszolnak ha válaszolnak.
Gondoltam itt a fórumon a szakértőknek hamarabb lesz egy-egy jó ötlete.Igen most jelent meg az új opensuse, de nem megoldás hogy minden új verziónál cserélem a rendszert.
Itthon egyébként használok opensusét is. Az is tud produkálni érdekes dolgokat de az más topik.Hümm…
Kipróbáltam a dolgot, mármint egy odt dokumentumot próbáltam megnyitni másik gépről. ‘Általános internethiba’ jelzéssel nem engedi.
Bármilyen más text dokumentumhoz hozzáférek – már amit hirtelen felleltem – egyik sem Ooo-val készült.
A dologhoz nem tudok éremben hozzászólni, mert ilyen szolgáltatásra még soha nem volt szükségem, csak a kíváncsiságomat felcsigázta.Egy apróság fölött elsiklottam: mi az a SLED 10.1?
Szóval a helyedben küldenék egy e-mailt a support-nak….
csablak wrote:A konzolban eltünt az ő és ű betű. Helyette inverz kérdőjel van. Bár ezzel a openSUSE 10.3 is így van.Itt ugyan OFF, de ha már felhoztad: ezt hogy érted? Kipróbáltam, és cáfolom az állításodat.
(Mihez kell a konzolban ékezetes betű?)csablak wrote:A konzolban eltünt az ő és ű betű. Helyette inverz kérdőjel van. Bár ezzel a openSUSE 10.3 is így van.Itt ugyan OFF, de ha már felhoztad: ezt hogy érted? Kipróbáltam, és cáfolom az állításodat.
(Mihez kell a konzolban ékezetes betű?) -
SzerzőBejegyzés