Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Acer Aspire 5310 + Debian #2137794
    Macskajancsi
    Felhasználó
      LuJOmAn wrote:
      /OFF
      …. Sosem bírtam felfogni, minek ennyi tárolóhely.

      OFF az OFF-ra: 10.gif 
      Háromkamerás színházi felvétel (csak szerényen: nem hat, hanem csak három…)
      kb. 3 óra = 9 x 13GB
      plusz hang, plusz subclip-ek elkészítése, renderelés….
      És ez „csak” dv minőség, nem HD.

      A 80 gigás vinyód erre karcsú lenne, mondhatni alkalmatlan.
      És webszerver nem is megy a gépen….21.gif 
      Meg warez sincs.

      Ettől függetlenül engem is érdekelne a fizikai memória – swap viszony.
      A régebbi süsülinux pl. 1GB-nál nagyobb swap-et nem ajánlott fel. A 10.3 a 2giga memóriával rendelkező gépemre 2giga swap-et javasolt, amit persze elfogadtam. (Nem 80giga a tárterületem, nemigen kellett ezen spórolni.)
      Régebbi linuxfórum-sörözés közben előkerült a téma. Olyan emlékem van, hogy nagy memóriamennyiség esetén annyi legyen a swap, mint a fizikai memória.
      (Tehát mai, teljes kiépétésű desktop-pc-n 8giga memória mellé 8giga swap? Kicsit meredeken hangzik.)
      Ha valakinek van erre vonatkozó, szakmailag hiteles információja, ne tartsa vissza.

      Hozzászólás: Acer Aspire 5310 + Debian #2137795
      Macskajancsi
      Felhasználó
        LuJOmAn wrote:
        /OFF
        …. Sosem bírtam felfogni, minek ennyi tárolóhely.

        OFF az OFF-ra: 10.gif 
        Háromkamerás színházi felvétel (csak szerényen: nem hat, hanem csak három…)
        kb. 3 óra = 9 x 13GB
        plusz hang, plusz subclip-ek elkészítése, renderelés….
        És ez „csak” dv minőség, nem HD.

        A 80 gigás vinyód erre karcsú lenne, mondhatni alkalmatlan.
        És webszerver nem is megy a gépen….21.gif 
        Meg warez sincs.

        Ettől függetlenül engem is érdekelne a fizikai memória – swap viszony.
        A régebbi süsülinux pl. 1GB-nál nagyobb swap-et nem ajánlott fel. A 10.3 a 2giga memóriával rendelkező gépemre 2giga swap-et javasolt, amit persze elfogadtam. (Nem 80giga a tárterületem, nemigen kellett ezen spórolni.)
        Régebbi linuxfórum-sörözés közben előkerült a téma. Olyan emlékem van, hogy nagy memóriamennyiség esetén annyi legyen a swap, mint a fizikai memória.
        (Tehát mai, teljes kiépétésű desktop-pc-n 8giga memória mellé 8giga swap? Kicsit meredeken hangzik.)
        Ha valakinek van erre vonatkozó, szakmailag hiteles információja, ne tartsa vissza.

        Hozzászólás: Suse upgrade #2136962
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Tony Magic wrote:
          A 10.3 suse-hez melyik nyelvi cd-t kell letöltenem? A DVD-n lévő 10.3 final-t már letöltöttem. 64 bitest választottam.

          Ha a dvd-t töltötted le, akkor semelyiket.

          Hozzászólás: Suse upgrade #2136963
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Tony Magic wrote:
            A 10.3 suse-hez melyik nyelvi cd-t kell letöltenem? A DVD-n lévő 10.3 final-t már letöltöttem. 64 bitest választottam.

            Ha a dvd-t töltötted le, akkor semelyiket.

            Hozzászólás: Mandriva 2008 tapasztalatok #2134145
            Macskajancsi
            Felhasználó
              csablak wrote:
              Most ki mit ért konzol-on?

              Jó lenne egyébként már valahogy megkülönböztetni a konzolt a konzoltól. Egyértelműen.

              Ezentúl, mivel nem akarom mindig kihangsúlyozni, hogy a CTRL-ALT-F1-gyel elérhető konzolra gondolok, akárki akármit mond, nálam a hivatkozási neve „mély konzol” lesz. PUNKTUM.

              Van grafikus felület, meg karakteres.
              A karakterest hívjátok mélykonzolnak.

              Csak tudnám, miért.

              A mélykonzol elnevezés világszerte elterjedt.
              Legalábbis azok között, akik a linuxforum.hu hozzászólásait böngészik. 19.gif 

              Hozzászólás: Mandriva 2008 tapasztalatok #2134146
              Macskajancsi
              Felhasználó
                csablak wrote:
                Most ki mit ért konzol-on?

                Jó lenne egyébként már valahogy megkülönböztetni a konzolt a konzoltól. Egyértelműen.

                Ezentúl, mivel nem akarom mindig kihangsúlyozni, hogy a CTRL-ALT-F1-gyel elérhető konzolra gondolok, akárki akármit mond, nálam a hivatkozási neve „mély konzol” lesz. PUNKTUM.

                Van grafikus felület, meg karakteres.
                A karakterest hívjátok mélykonzolnak.

                Csak tudnám, miért.

                A mélykonzol elnevezés világszerte elterjedt.
                Legalábbis azok között, akik a linuxforum.hu hozzászólásait böngészik. 19.gif 

                Hozzászólás: openoffice dokumentumok smb-n keresztül #2137172
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  sz_lali wrote:
                  Megvettük, azaz járt az OES-hez.
                  A support viszont nagyon körülményes, és ki tudja mikor válaszolnak ha válaszolnak.
                  Gondoltam itt a fórumon a szakértőknek hamarabb lesz egy-egy jó ötlete.

                  Igen most jelent meg az új opensuse, de nem megoldás hogy minden új verziónál cserélem a rendszert.
                  Itthon egyébként használok opensusét is. Az is tud produkálni érdekes dolgokat de az más topik.

                  Hümm…
                  Kipróbáltam a dolgot, mármint egy odt dokumentumot próbáltam megnyitni  másik gépről. ‘Általános internethiba’ jelzéssel nem engedi.
                  Bármilyen más text dokumentumhoz hozzáférek – már amit hirtelen felleltem – egyik sem Ooo-val készült.
                  A dologhoz nem tudok éremben hozzászólni, mert ilyen szolgáltatásra még soha nem volt szükségem, csak a kíváncsiságomat felcsigázta.

                  Egy apróság fölött elsiklottam: mi az a SLED 10.1?

                  Szóval a helyedben küldenék egy e-mailt a support-nak….

                  Hozzászólás: openoffice dokumentumok smb-n keresztül #2137173
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    sz_lali wrote:
                    Megvettük, azaz járt az OES-hez.
                    A support viszont nagyon körülményes, és ki tudja mikor válaszolnak ha válaszolnak.
                    Gondoltam itt a fórumon a szakértőknek hamarabb lesz egy-egy jó ötlete.

                    Igen most jelent meg az új opensuse, de nem megoldás hogy minden új verziónál cserélem a rendszert.
                    Itthon egyébként használok opensusét is. Az is tud produkálni érdekes dolgokat de az más topik.

                    Hümm…
                    Kipróbáltam a dolgot, mármint egy odt dokumentumot próbáltam megnyitni  másik gépről. ‘Általános internethiba’ jelzéssel nem engedi.
                    Bármilyen más text dokumentumhoz hozzáférek – már amit hirtelen felleltem – egyik sem Ooo-val készült.
                    A dologhoz nem tudok éremben hozzászólni, mert ilyen szolgáltatásra még soha nem volt szükségem, csak a kíváncsiságomat felcsigázta.

                    Egy apróság fölött elsiklottam: mi az a SLED 10.1?

                    Szóval a helyedben küldenék egy e-mailt a support-nak….

                    Hozzászólás: Mandriva 2008 tapasztalatok #2134137
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      csablak wrote:
                      A konzolban eltünt az ő és ű betű. Helyette inverz kérdőjel van. Bár ezzel a openSUSE 10.3 is így van.

                      Itt ugyan OFF, de ha már felhoztad: ezt hogy érted? Kipróbáltam, és cáfolom az állításodat.
                      (Mihez kell a konzolban ékezetes betű?)

                      Hozzászólás: Mandriva 2008 tapasztalatok #2134138
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        csablak wrote:
                        A konzolban eltünt az ő és ű betű. Helyette inverz kérdőjel van. Bár ezzel a openSUSE 10.3 is így van.

                        Itt ugyan OFF, de ha már felhoztad: ezt hogy érted? Kipróbáltam, és cáfolom az állításodat.
                        (Mihez kell a konzolban ékezetes betű?)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 5,804