Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openoffice dokumentumok smb-n keresztül #2137152
    Macskajancsi
    Felhasználó
      sz_lali wrote:
      Kivek van tippje?

      A Novell Magyarország-nak.
      Ez egy kereskedelmi disztribúció, mint tudjuk.
      Amikor kiegyenlítetted a vételárat, (vagy a cég, ahol dolgozol, használod) megvásároltad a terméktámogatást.
      Fordulj bizalommal a Novell-hez.

      Addig is: a szerver rendszergazdája konfigurálta a samba-t. Ha nem ad teljes hozzáférést, beszéld meg vele a lehetőségeket. Ez egy munkahelyi probléma, kliensgépről nem tudsz belenyúlni a szerverbe – ha a samba korlátozva van, gondolom ssh elérés sincs rajta – legalábbis neked nincs.

      Hozzászólás: openoffice dokumentumok smb-n keresztül #2137153
      Macskajancsi
      Felhasználó
        sz_lali wrote:
        Kivek van tippje?

        A Novell Magyarország-nak.
        Ez egy kereskedelmi disztribúció, mint tudjuk.
        Amikor kiegyenlítetted a vételárat, (vagy a cég, ahol dolgozol, használod) megvásároltad a terméktámogatást.
        Fordulj bizalommal a Novell-hez.

        Addig is: a szerver rendszergazdája konfigurálta a samba-t. Ha nem ad teljes hozzáférést, beszéld meg vele a lehetőségeket. Ez egy munkahelyi probléma, kliensgépről nem tudsz belenyúlni a szerverbe – ha a samba korlátozva van, gondolom ssh elérés sincs rajta – legalábbis neked nincs.

        Macskajancsi
        Felhasználó
          jadaml wrote:
          Van egy NoteBookom, openSuSE linux-szal, amit otthon előre beállított IP címmel használom, de gyakran előfordul, hogy egy publikus WiFi-re csatlakozom, és mindíg kérrel át kell állítgatnom így az IP címeket.
          Windows alá van egy olyan ingyenes program, (NetSetMan) ami előre beállított hálózati konfigurációk közt lehet váltogatni.
          Ugyanakkor Linux alatt meg van a KNetworkManager, melyben úgy értettem, hogy minden beállítást a csatlakozott ponthoz igazítja. Hamar láttam, hogy nem úgy működik.

          Be lehet valahogy állítani a KNetworkManagert, hogy a megfelelő pontoknál más IP címeket használjon, vagy létezik valahol ilyen program, ami legalább az én kérésemre váltja az IP-címet? (Mint a NetSetMan)

          Nem tudom, mi az a netsetman, de süsülinuxon a profilkezelőt lehet erre a célra (is) használni.
          A yast-ban megleled.
          A laptopon egy gombnyomásra vált a beállítások között, ezt használom évek óta.
          (Otthoni hálózat ‘default’, hotspot: ‘wlan’. Persze olyan nevet adsz neki, ami jólesik.)

          ELaci wrote:
          Valójában csak arra kellene rávenned a géped hogy a fix IP címről álljon át dinamikusra amit egy scripttel is meg lehetne oldani, és ezt egy klikkel lehetne indítani.
          Szerintem ez a megoldás járható út, de én még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem.

          Biztosan így van, de amit fentebb írtam, az fájdalom (azaz: gondolkodás) mentes. 19.gif 

          Macskajancsi
          Felhasználó
            jadaml wrote:
            Van egy NoteBookom, openSuSE linux-szal, amit otthon előre beállított IP címmel használom, de gyakran előfordul, hogy egy publikus WiFi-re csatlakozom, és mindíg kérrel át kell állítgatnom így az IP címeket.
            Windows alá van egy olyan ingyenes program, (NetSetMan) ami előre beállított hálózati konfigurációk közt lehet váltogatni.
            Ugyanakkor Linux alatt meg van a KNetworkManager, melyben úgy értettem, hogy minden beállítást a csatlakozott ponthoz igazítja. Hamar láttam, hogy nem úgy működik.

            Be lehet valahogy állítani a KNetworkManagert, hogy a megfelelő pontoknál más IP címeket használjon, vagy létezik valahol ilyen program, ami legalább az én kérésemre váltja az IP-címet? (Mint a NetSetMan)

            Nem tudom, mi az a netsetman, de süsülinuxon a profilkezelőt lehet erre a célra (is) használni.
            A yast-ban megleled.
            A laptopon egy gombnyomásra vált a beállítások között, ezt használom évek óta.
            (Otthoni hálózat ‘default’, hotspot: ‘wlan’. Persze olyan nevet adsz neki, ami jólesik.)

            ELaci wrote:
            Valójában csak arra kellene rávenned a géped hogy a fix IP címről álljon át dinamikusra amit egy scripttel is meg lehetne oldani, és ezt egy klikkel lehetne indítani.
            Szerintem ez a megoldás járható út, de én még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem.

            Biztosan így van, de amit fentebb írtam, az fájdalom (azaz: gondolkodás) mentes. 19.gif 

            Hozzászólás: Suse upgrade #2136954
            Macskajancsi
            Felhasználó

              A packman-on még egy rakás dolog hiányzik a 10.3-hoz.
              Szerintem mire lejár a 10.0 „szavatossága” (jelenleg még támogatott!) addigra megoldják.

              Hozzászólás: Suse upgrade #2136955
              Macskajancsi
              Felhasználó

                A packman-on még egy rakás dolog hiányzik a 10.3-hoz.
                Szerintem mire lejár a 10.0 „szavatossága” (jelenleg még támogatott!) addigra megoldják.

                Hozzászólás: vlc függőségek #2136612
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  spiderke wrote:
                  Azért köszönöm hogy nem egyböl google-t küldtél böngészni… 🙂

                  Ha neked ez hiányzik, legközelebb rögtön RTFM-et írok….19.gif 

                  Hozzászólás: vlc függőségek #2136613
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    spiderke wrote:
                    Azért köszönöm hogy nem egyböl google-t küldtél böngészni… 🙂

                    Ha neked ez hiányzik, legközelebb rögtön RTFM-et írok….19.gif 

                    Hozzászólás: vlc függőségek #2136608
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      spiderke wrote:
                      Sziasztok

                      Egy elég egyszerű kérdéssel járulok elétek…. most ismerkedek a suse 10.3-al és zypper-el szeretném telepíteni a vlc-t de a függőségeket az istennek sem akarja mellé tölteni mi lehet ennek a megoldása????

                      A választ előre is köszi

                      Mit csinálsz pontosan?
                      Miért nem a yast-ot használod?
                      Milyen telepítési forrásokat adtál meg?

                      Hozzászólás: vlc függőségek #2136609
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        spiderke wrote:
                        Sziasztok

                        Egy elég egyszerű kérdéssel járulok elétek…. most ismerkedek a suse 10.3-al és zypper-el szeretném telepíteni a vlc-t de a függőségeket az istennek sem akarja mellé tölteni mi lehet ennek a megoldása????

                        A választ előre is köszi

                        Mit csinálsz pontosan?
                        Miért nem a yast-ot használod?
                        Milyen telepítési forrásokat adtál meg?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 5,804