Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
sz_lali wrote:Kivek van tippje?
A Novell Magyarország-nak.
Ez egy kereskedelmi disztribúció, mint tudjuk.
Amikor kiegyenlítetted a vételárat, (vagy a cég, ahol dolgozol, használod) megvásároltad a terméktámogatást.
Fordulj bizalommal a Novell-hez.Addig is: a szerver rendszergazdája konfigurálta a samba-t. Ha nem ad teljes hozzáférést, beszéld meg vele a lehetőségeket. Ez egy munkahelyi probléma, kliensgépről nem tudsz belenyúlni a szerverbe – ha a samba korlátozva van, gondolom ssh elérés sincs rajta – legalábbis neked nincs.
sz_lali wrote:Kivek van tippje?A Novell Magyarország-nak.
Ez egy kereskedelmi disztribúció, mint tudjuk.
Amikor kiegyenlítetted a vételárat, (vagy a cég, ahol dolgozol, használod) megvásároltad a terméktámogatást.
Fordulj bizalommal a Novell-hez.Addig is: a szerver rendszergazdája konfigurálta a samba-t. Ha nem ad teljes hozzáférést, beszéld meg vele a lehetőségeket. Ez egy munkahelyi probléma, kliensgépről nem tudsz belenyúlni a szerverbe – ha a samba korlátozva van, gondolom ssh elérés sincs rajta – legalábbis neked nincs.
jadaml wrote:Van egy NoteBookom, openSuSE linux-szal, amit otthon előre beállított IP címmel használom, de gyakran előfordul, hogy egy publikus WiFi-re csatlakozom, és mindíg kérrel át kell állítgatnom így az IP címeket.
Windows alá van egy olyan ingyenes program, (NetSetMan) ami előre beállított hálózati konfigurációk közt lehet váltogatni.
Ugyanakkor Linux alatt meg van a KNetworkManager, melyben úgy értettem, hogy minden beállítást a csatlakozott ponthoz igazítja. Hamar láttam, hogy nem úgy működik.Be lehet valahogy állítani a KNetworkManagert, hogy a megfelelő pontoknál más IP címeket használjon, vagy létezik valahol ilyen program, ami legalább az én kérésemre váltja az IP-címet? (Mint a NetSetMan)
Nem tudom, mi az a netsetman, de süsülinuxon a profilkezelőt lehet erre a célra (is) használni.
A yast-ban megleled.
A laptopon egy gombnyomásra vált a beállítások között, ezt használom évek óta.
(Otthoni hálózat ‘default’, hotspot: ‘wlan’. Persze olyan nevet adsz neki, ami jólesik.)ELaci wrote:Valójában csak arra kellene rávenned a géped hogy a fix IP címről álljon át dinamikusra amit egy scripttel is meg lehetne oldani, és ezt egy klikkel lehetne indítani.
Szerintem ez a megoldás járható út, de én még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem.Biztosan így van, de amit fentebb írtam, az fájdalom (azaz: gondolkodás) mentes.
jadaml wrote:Van egy NoteBookom, openSuSE linux-szal, amit otthon előre beállított IP címmel használom, de gyakran előfordul, hogy egy publikus WiFi-re csatlakozom, és mindíg kérrel át kell állítgatnom így az IP címeket.
Windows alá van egy olyan ingyenes program, (NetSetMan) ami előre beállított hálózati konfigurációk közt lehet váltogatni.
Ugyanakkor Linux alatt meg van a KNetworkManager, melyben úgy értettem, hogy minden beállítást a csatlakozott ponthoz igazítja. Hamar láttam, hogy nem úgy működik.Be lehet valahogy állítani a KNetworkManagert, hogy a megfelelő pontoknál más IP címeket használjon, vagy létezik valahol ilyen program, ami legalább az én kérésemre váltja az IP-címet? (Mint a NetSetMan)
Nem tudom, mi az a netsetman, de süsülinuxon a profilkezelőt lehet erre a célra (is) használni.
A yast-ban megleled.
A laptopon egy gombnyomásra vált a beállítások között, ezt használom évek óta.
(Otthoni hálózat ‘default’, hotspot: ‘wlan’. Persze olyan nevet adsz neki, ami jólesik.)ELaci wrote:Valójában csak arra kellene rávenned a géped hogy a fix IP címről álljon át dinamikusra amit egy scripttel is meg lehetne oldani, és ezt egy klikkel lehetne indítani.
Szerintem ez a megoldás járható út, de én még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem.Biztosan így van, de amit fentebb írtam, az fájdalom (azaz: gondolkodás) mentes.
A packman-on még egy rakás dolog hiányzik a 10.3-hoz.
Szerintem mire lejár a 10.0 „szavatossága” (jelenleg még támogatott!) addigra megoldják.A packman-on még egy rakás dolog hiányzik a 10.3-hoz.
Szerintem mire lejár a 10.0 „szavatossága” (jelenleg még támogatott!) addigra megoldják.spiderke wrote:Azért köszönöm hogy nem egyböl google-t küldtél böngészni… 🙂Ha neked ez hiányzik, legközelebb rögtön RTFM-et írok….
spiderke wrote:Azért köszönöm hogy nem egyböl google-t küldtél böngészni… 🙂Ha neked ez hiányzik, legközelebb rögtön RTFM-et írok….
spiderke wrote:SziasztokEgy elég egyszerű kérdéssel járulok elétek…. most ismerkedek a suse 10.3-al és zypper-el szeretném telepíteni a vlc-t de a függőségeket az istennek sem akarja mellé tölteni mi lehet ennek a megoldása????
A választ előre is köszi
Mit csinálsz pontosan?
Miért nem a yast-ot használod?
Milyen telepítési forrásokat adtál meg?spiderke wrote:SziasztokEgy elég egyszerű kérdéssel járulok elétek…. most ismerkedek a suse 10.3-al és zypper-el szeretném telepíteni a vlc-t de a függőségeket az istennek sem akarja mellé tölteni mi lehet ennek a megoldása????
A választ előre is köszi
Mit csinálsz pontosan?
Miért nem a yast-ot használod?
Milyen telepítési forrásokat adtál meg? -
SzerzőBejegyzés