Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135239
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Csak úgy mondom, hogy ez a topik a „Hírek” rovatban leledzik. Amennyiben nem a megjelenéssel kapcsolatos hír taglalását folytatjuk, minden egyéb kérdést, témát a megfelelő topikban kellene kitárgyalni.
      Ha nincs ilyen, újat kell létrehozni.

      Úgyhogy kérem a kedves fórumtársakat, hogy ezt a topikot ne használjuk másra, mint amiről szól.
      „Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable”

      Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135240
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Csak úgy mondom, hogy ez a topik a „Hírek” rovatban leledzik. Amennyiben nem a megjelenéssel kapcsolatos hír taglalását folytatjuk, minden egyéb kérdést, témát a megfelelő topikban kellene kitárgyalni.
        Ha nincs ilyen, újat kell létrehozni.

        Úgyhogy kérem a kedves fórumtársakat, hogy ezt a topikot ne használjuk másra, mint amiről szól.
        „Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable”

        Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135235
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Fej wrote:
          Hm. Jaja Yast megoldotta magyaros részeket. 64 bitben tettem fel és röhej de szinte minden tökéletes. :):) Firefox Flash részével szívok. Tudom 32 bites emuláció, de ennek hogy kezdjek neki ???
          Kösz

          Konkrétan mit szívsz?
          Nem tudom, 64biten ez hogy megy, (nincs ilyen gépem) de amikor rámentem egy flash-t tartalmazó oldalra, közölte, hogy le kell hozzá töltenem a flash-playert. Egyetértettem vele, mire letöltötte, telepítette, újra betöltötte a kérdéses oldalt, és ment.

          Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135236
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Fej wrote:
            Hm. Jaja Yast megoldotta magyaros részeket. 64 bitben tettem fel és röhej de szinte minden tökéletes. :):) Firefox Flash részével szívok. Tudom 32 bites emuláció, de ennek hogy kezdjek neki ???
            Kösz

            Konkrétan mit szívsz?
            Nem tudom, 64biten ez hogy megy, (nincs ilyen gépem) de amikor rámentem egy flash-t tartalmazó oldalra, közölte, hogy le kell hozzá töltenem a flash-playert. Egyetértettem vele, mire letöltötte, telepítette, újra betöltötte a kérdéses oldalt, és ment.

            Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135229
            Macskajancsi
            Felhasználó
              nanobit wrote:
              Sziasztok. Én is feltettem a 10.3at. Egyből egy olyan akadályba ütköztem, amit semmilyen módon nem tudok megoldani. Nem tudom feltelepíteni és működésre bírni az ATI drivert. Nem tudom mennyire egyedi a problémám, de már mindenfél módszert kipróbáltam.Tudnátok segíteni?

              Köszi előre is!!!

              Ezt az oldalt megnézted?
              http://en.opensuse.org/Howto/ATI_Driver#openSUSE_10.3

              You can use 1-click-install:

              • Just click on this: ati.ymp[/*:m]
              • Restart the X server: Ctrl+Alt+Backspace.[/*:m][/list:u]Próbáld ki!
                Nekem nincs ati kártyám. (Nem is lesz.)
                Egyelőre problémák vannak az ati repository-val, szerintem hamarosan megoldják. (Ha már az AMD az egyik fő támogatója a süsülinuxnak.)
              Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135230
              Macskajancsi
              Felhasználó
                nanobit wrote:
                Sziasztok. Én is feltettem a 10.3at. Egyből egy olyan akadályba ütköztem, amit semmilyen módon nem tudok megoldani. Nem tudom feltelepíteni és működésre bírni az ATI drivert. Nem tudom mennyire egyedi a problémám, de már mindenfél módszert kipróbáltam.Tudnátok segíteni?

                Köszi előre is!!!

                Ezt az oldalt megnézted?
                http://en.opensuse.org/Howto/ATI_Driver#openSUSE_10.3

                You can use 1-click-install:

                • Just click on this: ati.ymp[/*:m]
                • Restart the X server: Ctrl+Alt+Backspace.[/*:m][/list:u]Próbáld ki!
                  Nekem nincs ati kártyám. (Nem is lesz.)
                  Egyelőre problémák vannak az ati repository-val, szerintem hamarosan megoldják. (Ha már az AMD az egyik fő támogatója a süsülinuxnak.)
                Hozzászólás: Acer Aspire 3103nwlmi #2079133
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  kobaone wrote:
                  ….. mert amire én szeretném használni (zeneszerkesztés) ahoz sajnos winfos kell!

                  Szintén zeneszerkesztéshez (meg némi videózáshoz) használom a gépet.
                  De ezekhez sajna linux kell. (A hollywood-i stúdiókban is linuxot használnak. Talán láttad a Titanic-ot, meg a Jurassic parkot. Linux-szal készültek. A hangjuk is.)
                  Egy linuxos fórumon talán az iránt kellene érdeklődni, hogy egy adott multimédiás feladatot hogyan lehet megoldani – nem pedig azt kérdezni, hogyan lehet letörölni a linuxot.

                  Na mindegy, mára kimorogtam magam.

                  Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135115
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    sany wrote:
                    Ha telepítési forrásokat módosítom és egy upgradet nyomok
                    várhatóan frissül a cucc?

                    Ahogy gondolod, úgy nem frissül.
                    Más értelemben frissül, csak nem lesz működőképes. 19.gif 

                    Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135116
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      sany wrote:
                      Ha telepítési forrásokat módosítom és egy upgradet nyomok
                      várhatóan frissül a cucc?

                      Ahogy gondolod, úgy nem frissül.
                      Más értelemben frissül, csak nem lesz működőképes. 19.gif 

                      Hozzászólás: Intel HDA + fejhallgató #2134933
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Meg utána kéne nézni, mi is az az „SPDIF”.
                        (Digitális ki/bemenete van a lapitopinak? Milyen típus?)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 5,804